Luk
Logo for Pianese

Om Pianese

Land: Italien


Turneringer med deltagelse af Pianese

Turnering Placering Form
Serie C Gruppe A #13 Pianese har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering


Se flere relaterede nyheder om Pianese fra nyhedsarkivet

Nyheder om Pianese

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Cannara
Pianese
0 – 2
16. september 15:00
1. runde
Pianese
Tuttocuoio
0 – 1
23. september 15:00
2. runde
Ponsacco
Pianese
0 – 1
26. september 15:00
3. runde
Pianese
Trestina
3 – 0
30. september 15:00
4. runde
Sangimignano
Pianese
0 – 0
7. oktober 15:00
5. runde
Pianese
Sangiovannese
2 – 0
14. oktober 15:00
6. runde
Prato
Pianese
2 – 1
21. oktober 15:00
7. runde
Pianese
Aglianese
4 – 0
24. oktober 15:00
8. runde
Real Forte Querceta
Pianese
0 – 4
28. oktober 14:30
9. runde
Pianese
San Donato
1 – 1
4. november 14:30
10. runde
Bastia Calcio
Pianese
1 – 1
10. november 14:30
11. runde
Scandicci
Pianese
2 – 1
14. november 14:30
12. runde
Pianese
Massese
2 – 1
18. november 14:30
13. runde
Ghivizzano Borgoamozzano
Pianese
2 – 0
25. november 14:30
14. runde
Pianese
US Gavorrano
0 – 0
2. december 14:30
15. runde
Aquila Montevarchi
Pianese
1 – 1
8. december 14:30
16. runde
Pianese
Viareggio
1 – 1
12. december 14:30
17. runde
Sinalunghese
Pianese
0 – 0
16. december 14:30
18. runde
Pianese
Seravezza
3 – 1
22. december 14:30
19. runde
Pianese
Cannara
3 – 0
6. januar 14:30
20. runde
Tuttocuoio
Pianese
0 – 1
13. januar 14:30
21. runde
Pianese
Ponsacco
0 – 0
16. januar 14:30
22. runde
Trestina
Pianese
0 – 2
20. januar 14:30
23. runde
Pianese
Sangimignano
2 – 0
27. januar 14:30
24. runde
Sangiovannese
Pianese
1 – 2
3. februar 14:30
25. runde
Pianese
Prato
1 – 2
10. februar 14:30
26. runde
Aglianese
Pianese
1 – 0
13. februar 14:30
27. runde
Pianese
Real Forte Querceta
2 – 0
17. februar 14:30
28. runde
San Donato
Pianese
0 – 0
24. februar 14:30
29. runde
Pianese
Bastia Calcio
3 – 0
3. marts 14:30
30. runde
Pianese
Scandicci
2 – 0
17. marts 14:30
31. runde
Massese
Pianese
1 – 3
24. marts 14:30
32. runde
Pianese
Ghivizzano Borgoamozzano
3 – 0
31. marts 15:30
33. runde
US Gavorrano
Pianese
0 – 1
7. april 15:00
34. runde
Pianese
Aquila Montevarchi
1 – 0
14. april 15:00
35. runde
Viareggio
Pianese
2 – 2
18. april 15:00
36. runde
Pianese
Sinalunghese
1 – 1
28. april 15:00
37. runde
Seravezza
Pianese
0 – 2
5. maj 15:00
38. runde
Pianese
R.C. Cesena
0 – 1
12. maj 15:00
1. runde
Pergolettese
Pianese
2 – 1
19. maj 15:00
2. runde
Pro Vercelli
Pianese
vs
25. august 15:00
1. runde
Pianese
S.S. Arezzo
vs
1. september 16:30
2. runde
Giana Erminio
Pianese
vs
8. september 16:30
3. runde
Albinoleffe
Pianese
vs
15. september 16:30
4. runde
Pianese
Alessandria
vs
22. september 16:30
5. runde
Pro Patria
Pianese
vs
25. september 16:30
6. runde
Pianese
ASDC Gozzano
vs
29. september 16:30
7. runde
Pianese
Juventus U23
vs
6. oktober 16:30
8. runde
Lecco
Pianese
vs
13. oktober 16:30
9. runde
Pianese
Monza
vs
20. oktober 16:30
10. runde
Siena
Pianese
vs
23. oktober 16:30
11. runde
Pianese
Olbia
vs
27. oktober 16:30
12. runde
Pistoiese
Pianese
vs
3. november 16:30
13. runde
Pianese
Pergolettese
vs
10. november 16:30
14. runde
Renate
Pianese
vs
17. november 16:30
15. runde
Pianese
Como
vs
24. november 16:30
16. runde
Novara
Pianese
vs
1. december 16:30
17. runde
Pianese
Pontedera
vs
8. december 16:30
18. runde
Carrarese
Pianese
vs
15. december 16:30
19. runde
Pianese
Pro Vercelli
vs
22. december 16:30
20. runde
S.S. Arezzo
Pianese
vs
12. januar 16:30
21. runde
Pianese
Giana Erminio
vs
19. januar 16:30
22. runde
Pianese
Albinoleffe
vs
26. januar 16:30
23. runde
Alessandria
Pianese
vs
2. februar 16:30
24. runde
Pianese
Pro Patria
vs
9. februar 16:30
25. runde
ASDC Gozzano
Pianese
vs
16. februar 16:30
26. runde
Juventus U23
Pianese
vs
23. februar 16:30
27. runde
Pianese
Lecco
vs
26. februar 16:30
28. runde
Monza
Pianese
vs
1. marts 16:30
29. runde
Pianese
Siena
vs
8. marts 16:30
30. runde
Olbia
Pianese
vs
15. marts 16:30
31. runde
Pianese
Pistoiese
vs
22. marts 16:30
32. runde
Pergolettese
Pianese
vs
25. marts 16:30
33. runde
Pianese
Renate
vs
29. marts 16:30
34. runde
Como
Pianese
vs
5. april 16:30
35. runde
Pianese
Novara
vs
11. april 16:30
36. runde
Pontedera
Pianese
vs
19. april 16:30
37. runde
Pianese
Carrarese
vs
26. april 16:30
38. runde