Luk

Luk
<  Forrige uge
24. maj 2022 – 31. maj 2022
Næste uge  >

Tirsdag 24. maj 2022 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Thailand – Bahrain Venskabskamp Aflyst
12:00 Mozambique – Eswatini Venskabskamp 0 – 1

Onsdag 25. maj 2022 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Indien – Zambia Venskabskamp Aflyst
18:00 Aalesund – Jerv Eliteserien – Norge
18:00 Bodø/Glimt – Strømsgodset Eliteserien – Norge
18:00 Kristiansund BK – Tromsø Eliteserien – Norge Udsat
18:00 Odds Ballklubb – Sandefjord Eliteserien – Norge
18:00 Viking – HamKam Eliteserien – Norge
18:00 Lyn Fotball (k) – Avaldsnes (k) Toppserien (k) – Norge
18:00 Arna-Bjørnar (k) – Kolbotn (k) Toppserien (k) – Norge
18:00 Rosenborg BK (k) – LSK Kvinner (k) Toppserien (k) – Norge
18:00 Brann (k) – Røa (k) Toppserien (k) – Norge
18:00 Stabæk (k) – Vålerenga (k) Toppserien (k) – Norge
19:00 Kolding IF – Aarhus Fremad 2. Division Nedrykningsspil
20:00 Lillestrøm – Vålerenga Eliteserien – Norge
21:00 Roma – Feyenoord Europa Conference League Slutspil

Torsdag 26. maj 2022 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 OL Reign (k) – Kansas City Current (k) NWSL (k) – USA
13:00 B.93 – Næstved Boldklub 2. Division Oprykningsspil
13:00 HIK – AB 2. Division Oprykningsspil
13:00 Middelfart – Brabrand 2. Division Nedrykningsspil
14:00 Thisted – Hillerød 2. Division Oprykningsspil
14:00 Skive IK – FA 2000 2. Division Nedrykningsspil
15:00 OB – FC Midtjylland Sydbank Pokalen
18:00 Rosenborg – Haugesund Eliteserien – Norge
20:00 Sarpsborg 08 – Molde Eliteserien – Norge

Fredag 27. maj 2022 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Myanmar – Bahrain Venskabskamp
18:00 KIF Örebro (k) – Eskilstuna United DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
18:00 PK-35 Vantaa (k) – PK-35 (k) Kansallinen Liiga (k) – Finland
18:30 Varde (k) – AaB (k) Gjensidige Kvindeliga Kvalifikation (k)
19:00 Brøndby IF (k) – FC Nordsjælland (k) Gjensidige Kvindeliga Slutspil (k)
20:00 FK Velez Mostar – FK Sarajevo Premier League – Bosnien-Hercegovina
20:45 Dundalk – St. Patrick's Athletic League Of Ireland – Irland
20:45 UC Dublin FC – Sligo Rovers League Of Ireland – Irland
20:45 Bohemian FC – Drogheda United League Of Ireland – Irland
20:45 Derry City – Finn Harps League Of Ireland – Irland
21:00 Mirandes – Fuenlabrada Segunda División – Spanien
21:00 Real Sociedad B – Zaragoza Segunda División – Spanien
21:00 Shamrock Rovers – Shelbourne League Of Ireland – Irland
21:05 Bordeaux (k) – Paris FC (k) DN1 (k) – Frankrig

Lørdag 28. maj 2022 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Orlando Pride (k) – Washington Spirit (k) NWSL (k) – USA
12:00 Indien – Jordan Venskabskamp
13:00 Fortuna Hjørring (k) – Kolding IF (k) Gjensidige Kvindeliga Slutspil (k)
13:00 HJK (k) – KuPS (k) Kansallinen Liiga (k) – Finland
13:00 NJS (k) – ONS (k) Kansallinen Liiga (k) – Finland
13:00 HPS (k) – Ilves (k) Kansallinen Liiga (k) – Finland
13:00 Cork City WFC (k) – Shelbourne FC (k) Women's National League (k) – Irland
14:00 AGF (k) – Odense Q (k) Gjensidige Kvindeliga Kvalifikation (k)
14:00 B 93 (k) – Sundby BK (k) Gjensidige Kvindeliga Kvalifikation (k)
14:30 HB Køge – Hobro 1. Division Nedrykningsspil
14:30 Esbjerg fB – Jammerbugt FC 1. Division Nedrykningsspil
14:30 Fremad Amager – Vendsyssel FF 1. Division Nedrykningsspil
14:30 Fleury Merogis U.S (k) – Saint Etienne (k) DN1 (k) – Frankrig
14:30 GPSO 92 Issy (k) – Montpellier (k) DN1 (k) – Frankrig
14:30 ASJ Soyaux (k) – Guingamp (k) DN1 (k) – Frankrig
14:30 Dijon Foot (k) – Reims (k) DN1 (k) – Frankrig
15:00 IFK Göteborg – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige
15:00 Mjällby – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
16:00 HamKam – Odds Ballklubb Eliteserien – Norge
16:00 Vålerenga (k) – Rosenborg BK (k) Toppserien (k) – Norge
16:00 Inter Turku – Ilves Veikkausliiga – Finland
16:00 Haka – FC Lahti Veikkausliiga – Finland
16:00 AC Oulu – SJK Veikkausliiga – Finland
17:00 BK Häcken – Sirius Allsvenskan – Sverige
17:00 DLR Waves (k) – Galway WFC (k) Women's National League (k) – Irland
17:00 Rudar Prijedor – Zrinjski Mostar Premier League – Bosnien-Hercegovina
18:00 Strømsgodset – Viking Eliteserien – Norge
18:00 Treaty United WFC (k) – Sligo Rovers Women (k) Women's National League (k) – Irland
18:15 SD Amorebieta – Ponferradina Segunda División – Spanien
18:15 Lugo – Malaga Segunda División – Spanien
19:00 Bohemian FC Women (k) – Peamount United FC (k) Women's National League (k) – Irland
19:30 Wexford Youths WFC (k) – Athlone Town AFC Ladies (k) Women's National League (k) – Irland
21:00 Liverpool – Real Madrid Champions League Slutspil

Søndag 29. maj 2022 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Chicago Red Stars (k) – Portland Thorns (k) NWSL (k) – USA
02:08 Mexico – Nigeria Venskabskamp
13:00 Næstved Boldklub – HIK 2. Division Oprykningsspil
13:00 Aarhus Fremad – Skive IK 2. Division Nedrykningsspil
13:00 HB Køge (k) – FC THY-Thisted Q (k) Gjensidige Kvindeliga Slutspil (k)
13:00 BK Häcken (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
13:30 FC Helsingør – Nykøbing FC 1. Division Oprykningsspil
13:30 Lyngby – FC Fredericia 1. Division Oprykningsspil
13:30 AC Horsens – Hvidovre IF 1. Division Oprykningsspil
13:45 FA 2000 – Middelfart 2. Division Nedrykningsspil
14:00 Brabrand – Kolding IF 2. Division Nedrykningsspil
15:00 Hillerød – AB 2. Division Oprykningsspil
15:00 B.93 – Thisted 2. Division Oprykningsspil
15:00 Norrköping – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
15:00 Djurgården – Varbergs BoIS FC Allsvenskan – Sverige
15:00 Degerfors – Malmö FF Allsvenskan – Sverige
15:00 AIK (k) – Linköpings FC (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Vittsjö GIK (k) – Brommapojkarna (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 IFK Kalmar (k) – Hammarby IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Avaldsnes (k) – Brann (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Kolbotn (k) – Lyn Fotball (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 LSK Kvinner (k) – Stabæk (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Røa (k) – Arna-Bjørnar (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 HIFK – Honka Veikkausliiga – Finland
15:00 KuPS – Helsinki Veikkausliiga – Finland
16:30 Lietava Jonava – Riteriai A Lyga – Litauen
17:00 Posusje – Borac Banja Luka Premier League – Bosnien-Hercegovina
17:00 FK Leotar – FK Tuzla City Premier League – Bosnien-Hercegovina
17:00 Sloboda Tuzla – Zeljeznicar Premier League – Bosnien-Hercegovina
17:30 Helsingborg – AIK Allsvenskan – Sverige
17:30 IFK Värnamo – Hammarby Allsvenskan – Sverige
17:30 IFK Mariehamn – VPS Veikkausliiga – Finland
18:00 Haugesund – Aalesund Eliteserien – Norge
18:00 Jerv – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
18:00 Sandefjord – Kristiansund BK Eliteserien – Norge
18:00 Tromsø – Lillestrøm Eliteserien – Norge
18:00 Molde – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge
19:00 Siroki Brijeg – Radnik Bijeljina Premier League – Bosnien-Hercegovina
20:00 Vålerenga – Rosenborg Eliteserien – Norge
20:00 Alcorcon – Eibar Segunda División – Spanien
20:00 Burgos CF – Girona Segunda División – Spanien
20:00 Leganes – Almeria Segunda División – Spanien
20:00 Real Oviedo – UD Ibiza Segunda División – Spanien
20:00 Sporting Gijon – Las Palmas Segunda División – Spanien
20:00 Tenerife – Cartagena Segunda División – Spanien
20:00 Valladolid – SD Huesca Segunda División – Spanien
21:00 OL Reign (k) – San Diego Wave FC (k) NWSL (k) – USA
21:00 Paris Saint Germain (k) – Lyon (k) DN1 (k) – Frankrig

Mandag 30. maj 2022 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Houston Dash (k) – North Carolina Courage (k) NWSL (k) – USA
02:00 Angel City FC (k) – NJ/NY Gotham FC (k) NWSL (k) – USA
18:00 Guinea-Bissau – São Tomé og Príncipe Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe A Aflyst
19:00 Umeå IK (k) – Kristianstads DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 FC Rosengård (k) – Piteå IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
21:00 Kansas City Current (k) – Racing Louisville (k) NWSL (k) – USA

Tirsdag 31. maj 2022 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Thailand – Bahrain Venskabskamp
17:30 Honka (k) – Åland United (k) Kansallinen Liiga (k) – Finland
<  Forrige uge
24. maj 2022 – 31. maj 2022
Næste uge  >