LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Som Brøndby fan kan du få en næsten gratis billet til kampen mod FC Helsingør

Klik her, opret dig, spil min. 25 kr. på en valgfri Superligakamp, send mail til FCH@nordicbet.dk med dit navn og mailadresse, så du får billet til udebaneafsnittet samt 5 øl/vand.

*Begrænset antal **18 år+ ***Maks et tilbud pr. kunde ****Kun nye kunder

Advertisement

Lande

<  Forrige uge
19. oktober 2017 – 26. oktober 2017
Næste uge  >

Torsdag 19. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 FC Astana – Maccabi Tel Aviv Europa League Gruppe A
18:00 Dukla Praha – Slovacko 1. Division – Tjekkiet
19:00 BATE Borisov – FC Köln Europa League Gruppe H
19:00 Røde Stjerne – Arsenal Europa League Gruppe H
19:00 Konyaspor – Salzburg Europa League Gruppe I
19:00 Marseille – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe I
19:00 Lugano – Viktoria Plzen Europa League Gruppe G
19:00 Hapoel Beer Sheva – Steaua Bukarest Europa League Gruppe G
19:00 FK Vardar Skopje – Real Sociedad Europa League Gruppe L
19:00 Zenit – Rosenborg Europa League Gruppe L
19:00 Nice – Lazio Europa League Gruppe K
19:00 Zulte-Waregem – Vitesse Europa League Gruppe K
19:00 Östersunds FK – Athletic Bilbao Europa League Gruppe J
19:00 Zorya – Hertha Berlin Europa League Gruppe J
21:05 Zlin – FC København Europa League Gruppe F
21:05 Villarreal – Slavia Prag Europa League Gruppe A
21:05 Skenderbeu – Partizan Beograd Europa League Gruppe B
21:05 Dynamo Kiev – Young Boys Europa League Gruppe B
21:05 Hoffenheim – Istanbul Basaksehir Europa League Gruppe C
21:05 Braga – Ludogorets Europa League Gruppe C
21:05 AC Milan – AEK Athen Europa League Gruppe D
21:05 Austria Wien – Rijeka Europa League Gruppe D
21:05 Everton – Lyon Europa League Gruppe E
21:05 Atalanta – Apollon Limassol Europa League Gruppe E
21:05 FC Sheriff – Lokomotiv Moskva Europa League Gruppe F

Fredag 20. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Shabail – Inter Baku Premier League – Aserbajdsjan
16:45 Pirin Blagoevgrad – Slavia Sofia Division A – Bulgarien
17:00 Gaz Metan Medias – CSMS Iasi Liga I – Rumænien
17:45 Dunav Ruse – Botev Plovdiv Division A – Bulgarien
18:00 Vysocina Jihlava – Bohemians 1905 1. Division – Tjekkiet
18:00 Inter Zapresic – Rudes 1. Division – Kroatien
18:00 Zaglebie Lubin – Piast Gliwice Ekstraklasa – Polen
18:00 Krumkachy Minsk – FK Gorodeya Premier League – Hviderusland
18:15 Sverige (k) – Danmark (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 4 (k)
18:30 Hvidovre – Hillerød 2. Division Gruppe 1
18:30 Ingolstadt – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Fortuna Düsseldorf – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Herlev – Fredensborg BI Danmarksserien Pulje 1
19:00 FC Midtjylland – AC Horsens Superligaen Grundspil
19:00 MP Antalyaspor – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet
19:00 Göztepe – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet
19:00 AB – Brønshøj 2. Division Gruppe 1
19:00 Örebro – Halmstad Allsvenskan – Sverige
19:00 Cremonese – Brescia Serie B – Italien
19:45 Concordia Chiajna – CS Universitatea Craiova Liga I – Rumænien
20:00 Groningen – Willem II Æresdivisionen – Holland
20:00 Paris FC – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig
20:00 Le Havre – Chateauroux Ligue 2 – Frankrig
20:00 Auxerre – Quevilly Ligue 2 – Frankrig
20:00 Tours – Sochaux Ligue 2 – Frankrig
20:00 Orléans – Lorient Ligue 2 – Frankrig
20:00 Niort – Bourg Peronnas Ligue 2 – Frankrig
20:00 Nimes – Brest Ligue 2 – Frankrig
20:00 Nancy – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig
20:00 Bastia – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig Aflyst
20:15 Banik Ostrava – Sigma Olomouc 1. Division – Tjekkiet
20:30 Schalke 04 – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
20:30 Royal Excel Mouscron – Standard Liege 1. Division A – Belgien
20:30 Gornik Zabrze – Korona Kielce Ekstraklasa – Polen
20:45 Saint Etienne – Montpellier Ligue 1 – Frankrig
21:00 West Ham – Brighton Premier League – England
21:00 Osasuna – Barcelona B Segunda División – Spanien
21:00 Bari – Cittadella Serie B – Italien
21:30 Estoril – Boavista Primeira Liga – Portugal

Lørdag 21. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Club Colonial Fort de France – Club Franciscain Coupe De France – Frankrig
10:30 SKA-Khabarovsk – FC Ufa Premier League – Rusland
13:00 Levante – Getafe La Liga – Spanien
13:00 Osmanlispor FK – Karabukspor Superlig – Tyrkiet
13:00 B93 – Frem 2. Division Gruppe 1
13:00 Braunschweig – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Union Berlin – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Holstein Kiel – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Stenloese BK – Holbæk Danmarksserien Pulje 1
13:00 Karlslunde IF – FA 2000 Danmarksserien Pulje 1
13:00 B 1908 – Vanløse Danmarksserien Pulje 2
13:00 GVI – KFUM Roskilde Danmarksserien Pulje 2
13:00 Tarup/Pårup – Oure FA Danmarksserien Pulje 3
13:00 B 1913 – B 1909 Danmarksserien Pulje 3
13:00 Tosno – FK Rostov Premier League – Rusland
13:00 Olimpik Donetsk – Zirka Premier League – Ukraine
13:00 Naftan Novopolotsk – Dinamo Brest Premier League – Hviderusland
13:00 FC Kapaz – FK Neftchi Premier League – Aserbajdsjan
13:15 Hibernian – Celtic Scottish League Cup – Skotland
13:30 Chelsea – Watford Premier League – England
13:30 Fremad Valby – Avedøre Danmarksserien Pulje 2
14:00 Greve – Middelfart 2. Division Gruppe 2
14:00 Marienlyst – Avarta 2. Division Gruppe 2
14:00 Taastrup FC – Slagelse Danmarksserien Pulje 1
14:00 Ledøje-Smørum – Kastrup Danmarksserien Pulje 1
14:00 Birkerød – FK Odsherred Danmarksserien Pulje 2
14:00 Esbjerg fB II – Varde Danmarksserien Pulje 3
14:10 Neman Grodno – Gomel Premier League – Hviderusland
14:30 FCO Firminy – Lyon la Duchere Coupe De France – Frankrig
15:00 Skovshoved – Næstved 2. Division Gruppe 1
15:00 Næsby – HIK 2. Division Gruppe 2
15:00 Kolding IF – Dalum 2. Division Gruppe 2
15:00 Aarhus Fremad – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 3
15:00 FC Sydvest – IF Lyseng 2. Division Gruppe 3
15:00 Jammerbugt FC – Odder 2. Division Gruppe 3
15:00 Lens – Reims Ligue 2 – Frankrig
15:00 Pescara – Avellino Serie B – Italien
15:00 Pro Vercelli – Carpi Serie B – Italien
15:00 Salernitana – Frosinone Serie B – Italien
15:00 Palermo – Novara Serie B – Italien
15:00 Spezia – Perugia Serie B – Italien
15:00 Parma Calcio 1913 – Entella Serie B – Italien
15:00 Venezia – Empoli Serie B – Italien
15:00 Cesena – Foggia Serie B – Italien
15:00 Ternana – Ascoli Picchio FC 1898 Serie B – Italien
15:00 AB Tårnby – Virum Sorgenfri Danmarksserien Pulje 2
15:00 Avallon – Jura Sud Coupe De France – Frankrig
15:00 Plaintel – Stade Briochin Coupe De France – Frankrig
15:00 Gemenosienne – SC Toulon Coupe De France – Frankrig
15:00 Levadiakos – Pas Giannina Super League – Grækenland
15:00 Bnei Yehuda – FC Ashdod 1. Division – Israel
15:00 Cibalia – Slaven 1. Division – Kroatien
15:00 Levski Sofia – PFC CSKA-Sofia Division A – Bulgarien
15:00 Sumqayit – Zira Premier League – Aserbajdsjan
15:15 B93 (k) – Østerbro IF (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
15:30 Silkeborg – SønderjyskE Superligaen Grundspil
15:30 Augsburg – Hannover 96 Bundesliga – Tyskland
15:30 Eintracht Frankfurt – Dortmund Bundesliga – Tyskland
15:30 Gladbach – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland
15:30 RB Leipzig – Stuttgart Bundesliga – Tyskland
15:30 Akhisar Belediyespor – Genclerbirligi Superlig – Tyrkiet
15:30 VSK Aarhus II – FC Sønderborg Danmarksserien Pulje 3
15:30 Mareuil SC – Cholet Coupe De France – Frankrig
15:30 Saint Marcel – AF Vire Coupe De France – Frankrig
15:30 Albert Sport – Dunkerque Coupe De France – Frankrig
15:30 Rubin Kazan – Dynamo Moskva Premier League – Rusland
15:30 Sandecja Nowy Sacz – Cracovia Ekstraklasa – Polen
16:00 Swansea – Leicester Premier League – England
16:00 Stoke – Bournemouth Premier League – England
16:00 Newcastle – Crystal Palace Premier League – England
16:00 Manchester City – Burnley Premier League – England
16:00 Huddersfield – Manchester United Premier League – England
16:00 Wolverhampton – Preston Championship – England
16:00 Sheffield United – Reading Championship – England
16:00 Nottingham Forest – Burton Championship – England
16:00 Middlesbrough – Cardiff Championship – England
16:00 Derby – Sheffield Wednesday Championship – England
16:00 Bristol City – Leeds Championship – England
16:00 Brentford – Sunderland Championship – England
16:00 Barnsley – Hull Championship – England
16:00 Aston Villa – Fulham Championship – England
16:00 Bolton – Queens Park Rangers Championship – England
16:00 AFC Eskilstuna – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
16:00 Partick Thistle – Dundee FC Premiership – Skotland
16:00 Ross County – Hamilton Academical Premiership – Skotland
16:00 Hearts – St. Johnstone Premiership – Skotland
16:00 Huesca – Cadiz Segunda División – Spanien
16:00 Sturm Graz – Mattersburg Bundesliga – Østrig
16:00 FC Olexandria – Veres Rivne Premier League – Ukraine
16:15 Real Betis – Alaves La Liga – Spanien
17:00 Monaco – Caen Ligue 1 – Frankrig
17:00 Feirense – Rio Ave Primeira Liga – Portugal
17:00 Sarreguemines FC – ASC Biesheim Coupe De France – Frankrig
17:00 Teplice – Karvina 1. Division – Tjekkiet
17:00 Juventus Bucuresti – Sepsi OSK Liga I – Rumænien
17:00 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Raanana 1. Division – Israel
17:00 Omonia Nicosia – AEL Limassol 1. Division – Cypern
17:00 Alki Oroklinis – Doxa Katokopia 1. Division – Cypern
17:15 AOK Kerkyra – Panaitolikos Super League – Grækenland
17:15 Maccabi Netanya – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 1. Division – Israel
17:30 AS Huningue – Haguenau Coupe De France – Frankrig
18:00 Sampdoria – Crotone Serie A – Italien
18:00 Aalesund – Kristiansund BK Eliteserien – Norge
18:00 Lokeren – Charleroi 1. Division A – Belgien
18:00 Numancia – Granada Segunda División – Spanien
18:00 Pays Uzes – Fabregues Coupe De France – Frankrig
18:00 Echirolles FC – Villefranche Beaujolais Coupe De France – Frankrig
18:00 Annecy FC – Vaulx-en-Velin Coupe De France – Frankrig
18:00 Tournefeuille – Luzenac Coupe De France – Frankrig
18:00 Feurs – Aurillac Arpajon Coupe De France – Frankrig
18:00 Sud Ardeche – AS Chavanay Coupe De France – Frankrig
18:00 Bron Grand Lyon – Rumilly Albanai Coupe De France – Frankrig
18:00 Tarentaise – Bords de Saone Coupe De France – Frankrig
18:00 Saint-Alban Aucamville – Tarbes Coupe De France – Frankrig
18:00 Montauban – Pradines St Vincent Coupe De France – Frankrig
18:00 Chamalieres – FC Espaly Coupe De France – Frankrig
18:00 La Montagne – Concarneau Coupe De France – Frankrig
18:00 Cluses Scionzier – St. Priest Coupe De France – Frankrig
18:00 Thaon – Prix-les-Mezieres Coupe De France – Frankrig
18:00 Mulhouse – Luneville Coupe De France – Frankrig
18:00 Trelissac – Bergerac Perigord Coupe De France – Frankrig
18:00 Voltigeurs de Chateaubriant – Les Herbiers Coupe De France – Frankrig
18:00 St. Georges – Avoine Chinon Coupe De France – Frankrig
18:00 Hyeres – Martigues Coupe De France – Frankrig
18:00 Bayeux – US Granvillaise Coupe De France – Frankrig
18:00 Spartak Moskva – Amkar Premier League – Rusland
18:00 Pogon Szczecin – Nieciecza Ekstraklasa – Polen
18:00 Pafos FC – Nea Salamis 1. Division – Cypern
18:15 Jablonec – Sparta Prag 1. Division – Tjekkiet
18:30 Southampton – West Bromwich Premier League – England
18:30 Hamburger SV – Bayern München Bundesliga – Tyskland
18:30 Valencia – Sevilla La Liga – Spanien
18:30 Breda – Zwolle Æresdivisionen – Holland
18:30 Yeni Malatyaspor – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
18:30 Millwall – Birmingham Championship – England
18:30 Cambrai – Grande Synthe Coupe De France – Frankrig
18:30 AGIIR Florival – Schiltigheim Coupe De France – Frankrig
18:30 Balma – Fleurance Coupe De France – Frankrig
18:30 FC Still – Fegersheim CS Coupe De France – Frankrig
18:30 SKN St. Pölten – LASK Bundesliga – Østrig
18:30 Altach – Wolfsberger AC Bundesliga – Østrig
18:30 Vorskla – Karpaty Premier League – Ukraine
19:00 CA St Savin St Germain – Langon FC Coupe De France – Frankrig
19:00 Pouzauges Reaumur AC – Le Mans Coupe De France – Frankrig
19:00 Furiani Agliani – Bastia Coupe De France – Frankrig
19:00 Beaune – ASM Belfort Coupe De France – Frankrig
19:00 AS Auch – Troyes Coupe De France – Frankrig
19:00 Des Cheminots St Germanois – Moulins Yzeure Coupe De France – Frankrig
19:00 Champonnay Marennes – Feytiat Coupe De France – Frankrig
19:00 Thouars – Angouleme Coupe De France – Frankrig
19:00 Geispolsheim – US Reispertswiller Coupe De France – Frankrig
19:00 FC Metzing – Raon L Etape Coupe De France – Frankrig
19:00 FC Zürich – Grasshoppers Super League – Schweiz
19:00 Basel – Thun Super League – Schweiz
19:00 Hajduk Split – Dinamo Zagreb 1. Division – Kroatien
19:00 AEK Larnaca – APOEL Nicosia 1. Division – Cypern
19:00 Ethnikos Achnas – Anorthosis 1. Division – Cypern
19:15 Vitoria de Setubal – Maritimo Primeira Liga – Portugal
19:15 Lokomotiv Plovdiv – Cherno More Varna Division A – Bulgarien
19:30 Pontarlier – UF Maconnais Coupe De France – Frankrig
19:30 Morteau Montlebon – Charitoise US Coupe De France – Frankrig
19:30 Toulouse Rodeo F.C – Rodez Coupe De France – Frankrig
19:30 Lamia – Panathinaikos Super League – Grækenland
19:30 Maccabi Haifa – Beitar Jerusalem 1. Division – Israel
19:45 VVV-Venlo – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland
19:45 Excelsior – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland
19:45 FC Viitorul Constanta – CFR Cluj Liga I – Rumænien
20:00 Rennes – Lille Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nantes – Guingamp Ligue 1 – Frankrig
20:00 Metz – Dijon Ligue 1 – Frankrig
20:00 Angers – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
20:00 Amiens – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
20:00 St.Truiden – Oostende 1. Division A – Belgien
20:00 Eupen – Mechelen 1. Division A – Belgien
20:00 Lorca FC – Tenerife Segunda División – Spanien
20:00 Seyssinet – SA Thiers Coupe De France – Frankrig
20:00 Ygossais – Chauray Coupe De France – Frankrig
20:00 Ruelle OFC – Merignac Arlac Coupe De France – Frankrig
20:00 Aviron Bayonnais FC – Lege Cap Ferret Coupe De France – Frankrig
20:00 Chatellerault – Limoges Coupe De France – Frankrig
20:00 Aixe Sur Vienne – Bressuire Coupe De France – Frankrig
20:00 Pau – Stade Bordelais Coupe De France – Frankrig
20:00 Forbach – Illzach-Modenheim Coupe De France – Frankrig
20:30 Kortrijk – Gent 1. Division A – Belgien
20:30 Sevilla Atletico – Zaragoza Segunda División – Spanien
20:30 Romorantin – Ouest Tourangeau Coupe De France – Frankrig
20:30 Lechia Gdansk – Lech Poznan Ekstraklasa – Polen
20:45 Barcelona – Malaga La Liga – Spanien
20:45 Napoli – Inter Serie A – Italien
20:45 Twente – Roda Æresdivisionen – Holland
21:30 FC Porto – P.Ferreira Primeira Liga – Portugal

Søndag 22. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Golden Lion de Saint Joseph – Good Luck Coupe De France – Frankrig
12:00 Hobro – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil
12:00 Villarreal – Las Palmas La Liga – Spanien
12:00 Real Oviedo – Cordoba Segunda División – Spanien
12:30 Chievo – Verona Serie A – Italien
12:30 PSV Eindhoven – Heracles Æresdivisionen – Holland
13:00 Sivasspor – Bursaspor Superlig – Tyrkiet
13:00 Ipswich – Norwich Championship – England
13:00 Ural – Akhmat Grozny Premier League – Rusland
13:00 Stal Kamianske – Chornomorets Odesa Premier League – Ukraine
13:00 Dinamo Minsk – Slavia Mozyr Premier League – Hviderusland
13:30 FC Köln – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland
13:30 Ringkøbing – Kjellerup 2. Division Gruppe 3
13:30 Aue – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Kaiserslautern – Duisburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Nürnberg – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Aarhus Fremad II – Kolding B Danmarksserien Pulje 3
14:00 Lyngby – OB Superligaen Grundspil
14:00 Admira – Salzburg Bundesliga – Østrig
14:00 FK Slutsk – Isloch Premier League – Hviderusland
14:30 Everton – Arsenal Premier League – England
14:30 FC Roskilde – FC Fredericia NordicBet Liga
14:30 Skive – HB Køge NordicBet Liga
14:30 Esbjerg fB – Fremad Amager NordicBet Liga
14:30 Thisted – Nykøbing FC NordicBet Liga
14:30 Vejle Boldklub – Viborg NordicBet Liga
14:30 Brabrand – Vendsyssel NordicBet Liga
14:30 Feyenoord – Ajax Æresdivisionen – Holland
14:30 AZ Alkmaar – Utrecht Æresdivisionen – Holland
14:30 Club Brugge – Antwerpen 1. Division A – Belgien
14:30 Garges – Houilles AC Coupe De France – Frankrig
14:30 Hauts Lyonnais – Ytrac Coupe De France – Frankrig
14:30 Divonne – Vallee Gresse Coupe De France – Frankrig
14:30 MDA Chasselay – Grenoble Coupe De France – Frankrig
14:30 FC de la Valdaine – Ets Vallieres Coupe De France – Frankrig
14:30 Mont Pilat – Algerienne Coupe De France – Frankrig
14:30 Ceyratoise – Andrezieux Coupe De France – Frankrig
14:30 FC Du Foron – La Tour Saint-Clair Coupe De France – Frankrig
14:30 Velay – Le Puy Coupe De France – Frankrig
14:30 Marly La Ville ES – Entente SSG Coupe De France – Frankrig
14:30 Persan 03 US – Racing Club de France Colombes 92 Coupe De France – Frankrig
14:30 Corte – Gallia CL Coupe De France – Frankrig
14:30 Paray – CM Aubervilliers Coupe De France – Frankrig
14:30 Mantes – Blanc Mes.Sfb Coupe De France – Frankrig
14:30 St Maur Lusitanos – Creteil Coupe De France – Frankrig
14:30 Red Star – Fleury Merogis U.S Coupe De France – Frankrig
14:30 Rungis – Plessis Robinson Fc Coupe De France – Frankrig
14:30 US Ivry – Les Ulis Coupe De France – Frankrig
14:30 La Courneuve – Grigny US Coupe De France – Frankrig
14:30 St Brice F.C – St Denis US Coupe De France – Frankrig
15:00 Torino – Roma Serie A – Italien
15:00 SPAL 2013 – Sassuolo Serie A – Italien
15:00 AC Milan – Genoa Serie A – Italien
15:00 Benevento – Fiorentina Serie A – Italien
15:00 Atalanta – Bologna Serie A – Italien
15:00 Nice – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
15:00 IFK Göteborg – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
15:00 GIF Sundsvall – Norrköping Allsvenskan – Sverige
15:00 Anduzien – St Clement Montferrier Coupe De France – Frankrig
15:00 AS St Apollinaire – Grandvillars FC Coupe De France – Frankrig
15:00 Chenove – Gueugnon Coupe De France – Frankrig
15:00 4 Rivieres 70 FC – AS Quetigny Coupe De France – Frankrig
15:00 Cavaillon ARC – Marseille Consolat Coupe De France – Frankrig
15:00 SMUC – AS Cagnes le Cros Coupe De France – Frankrig
15:00 Glisy AS – Amiens Portugais Coupe De France – Frankrig
15:00 Iris La Sentinelle – Arras Coupe De France – Frankrig
15:00 Stade Auxerre – Imphy-Decize Coupe De France – Frankrig
15:00 St-Pryve St-Hilaire – Vierzon FC Coupe De France – Frankrig
15:00 Essartais FC – Orvault Sports Coupe De France – Frankrig
15:00 Chapelain AC – Saint Nazaire Coupe De France – Frankrig
15:00 Saint Sebastien – Les Sables TVEC Coupe De France – Frankrig
15:00 Pays Argentonnais – Marmande Coupe De France – Frankrig
15:00 Noyal Brece – St. Malo Coupe De France – Frankrig
15:00 Rennes CPB Brequigny – Locmine Coupe De France – Frankrig
15:00 Liffre – Quimper Coupe De France – Frankrig
15:00 Wattrelos – St Amand FC Coupe De France – Frankrig
15:00 Ribemont US – SC Hazebrouck Coupe De France – Frankrig
15:00 Perpignan Mediterranee – Perpignan Canet F.C Coupe De France – Frankrig
15:00 Bagnols-Pont-Saint-Esprit – Ales Coupe De France – Frankrig
15:00 Alberes Argeles – ES Paulhan Pezenas Coupe De France – Frankrig
15:00 Douarnenez – Pleudihen FC Coupe De France – Frankrig
15:00 Bodilis Plougar FC – Pledran Coupe De France – Frankrig
15:00 Plomelin – Penmarch Coupe De France – Frankrig
15:00 Sene FC – Cleder US Coupe De France – Frankrig
15:00 Loudeac – St Pontivyen Coupe De France – Frankrig
15:00 Troarn ES – ST Lo Manche Coupe De France – Frankrig
15:00 Bretteville Odon – Oissel Coupe De France – Frankrig
15:00 Alizay – Ptt Caen Coupe De France – Frankrig
15:00 Vernon – Avranches Coupe De France – Frankrig
15:00 Coquellois SC – Chantilly US Coupe De France – Frankrig
15:00 Roubaix Hommelet – Marcquois Coupe De France – Frankrig
15:00 Quarouble – Tergnier Coupe De France – Frankrig
15:00 Grenay – Noeux-les-Mines Coupe De France – Frankrig
15:00 Landerneau – Vitre Coupe De France – Frankrig
15:00 Saint-Renan – Quimperle Coupe De France – Frankrig
15:00 Challans – JSC Bellevue Nantes Coupe De France – Frankrig
15:00 Mulsanne Teloche – Chateau-Gontier Coupe De France – Frankrig
15:00 Angers NDC – Laval Coupe De France – Frankrig
15:00 Vendee Fontenay Foot – US Change Coupe De France – Frankrig
15:00 AS Panazol – La Brede Coupe De France – Frankrig
15:00 Kembs Reunis – Hegenheim Coupe De France – Frankrig
15:00 Apm Metz – Saint Louis Neuweg Coupe De France – Frankrig
15:00 Bogny – St Avold Coupe De France – Frankrig
15:00 Agglo Troyenne – Chalons FCO Coupe De France – Frankrig
15:00 UL Rombas – Cormontreuil Coupe De France – Frankrig
15:00 St Die – Amneville Coupe De France – Frankrig
15:00 Chateau Porcien – Chaumont Coupe De France – Frankrig
15:00 Haroue Benney – Epinal Coupe De France – Frankrig
15:00 Tremery – Amanvillers Coupe De France – Frankrig
15:00 AS Vagney – Epernay Coupe De France – Frankrig
15:00 Saumur – Du Maine Coupe De France – Frankrig
15:00 USM Saran – FC Chartres Coupe De France – Frankrig
15:00 Argentre du Plessis – Vannes Coupe De France – Frankrig
15:00 Cesson – La Plancoetine Coupe De France – Frankrig
15:00 Rouen – Gonfreville Coupe De France – Frankrig
15:00 St Nicolas d'Aliermont – Evreux Coupe De France – Frankrig
15:00 Roye – AFC Compiegne Coupe De France – Frankrig
15:00 Avion – US Choisy au Bac Coupe De France – Frankrig
15:00 US Saint Andre – Itancourt Neuville Coupe De France – Frankrig
15:00 USSM Loos en Gohelle – Boulogne Coupe De France – Frankrig
15:00 Le Portel – Beauvais Coupe De France – Frankrig
15:00 US Marseille Endoume Catalans – Marseille Ardziv Coupe De France – Frankrig
15:00 ES de Caudry – Aulnoye Coupe De France – Frankrig
15:00 US Vimy – Amiens AC Coupe De France – Frankrig
15:00 US Noyelles – USM Senlis Coupe De France – Frankrig
15:00 Lille Oms Fives – Tourcoing Coupe De France – Frankrig
15:00 Marck – Chambly Coupe De France – Frankrig
15:00 Asteras Tripolis – Panionios Super League – Grækenland
15:00 NK Lokomotiva – NK Istra 1961 1. Division – Kroatien
15:00 FK Vitebsk – Shakhtyor Soligorsk Premier League – Hviderusland
15:30 Freiburg – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
15:30 Kayserispor – Konyaspor Superlig – Tyrkiet
15:30 Rangers – Motherwell Scottish League Cup – Skotland
15:30 KoldingQ II (k) – Birkerød Skjold (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
15:30 CSKA Moskva – Zenit Premier League – Rusland
15:30 Arka Gdynia – Jagiellonia Bialystok Ekstraklasa – Polen
16:00 FC Helsingør – Brøndby IF Superligaen Grundspil
16:00 Valladolid – Lugo Segunda División – Spanien
16:00 Luzern – Young Boys Super League – Schweiz
16:00 Sion – Lugano Super League – Schweiz
16:00 St. Gallen – Lausanne Super League – Schweiz
16:00 Mariupol – Zorya Premier League – Ukraine
16:15 Celta Vigo – Atletico Madrid La Liga – Spanien
16:15 Vereya – Septemvri Sofia Division A – Bulgarien
16:30 Austria Wien – Rapid Wien Bundesliga – Østrig
16:30 FK Qabala – Qarabag FK Premier League – Aserbajdsjan
16:45 Heerenveen – Vitesse Æresdivisionen – Holland
17:00 Tottenham – Liverpool Premier League – England
17:00 Troyes – Lyon Ligue 1 – Frankrig
17:00 Tondela – Belenenses Primeira Liga – Portugal
17:00 Viktoria Plzen – FC Zbrojovka Brno 1. Division – Tjekkiet
17:00 Astra Giurgiu – FC Voluntari Liga I – Rumænien
17:00 Olympiakos Nicosia – Ermis Aradippou 1. Division – Cypern
17:15 Apollon Smirnis – Xanthi Super League – Grækenland
17:15 Platanias – AE Larissa Super League – Grækenland
17:30 Djurgården – Häcken Allsvenskan – Sverige
18:00 FC København – AGF Superligaen Grundspil
18:00 Wolfsburg – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland
18:00 Udinese – Juventus Serie A – Italien
18:00 Sandefjord – Strømsgodset Eliteserien – Norge
18:00 Sogndal – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
18:00 Stabæk – Tromsø Eliteserien – Norge
18:00 Viking – Vålerenga Eliteserien – Norge
18:00 Molde – Haugesund Eliteserien – Norge
18:00 Anderlecht – Genk 1. Division A – Belgien
18:00 Rayo Vallecano – Sporting Gijon Segunda División – Spanien
18:00 Gimnastic – Alcorcon Segunda División – Spanien
18:00 US Ittenheim – Bantzenheim Coupe De France – Frankrig
18:00 Zlin – Mladá Boleslav 1. Division – Tjekkiet
18:00 Slavia Prag – Liberec 1. Division – Tjekkiet
18:00 Anzhi Makhachkala – Arsenal Tula Premier League – Rusland
18:00 Hapoel Ashkelon – Maccabi Petach Tikva 1. Division – Israel
18:00 Wisla Krakow – Legia Warszawa Ekstraklasa – Polen
18:00 Apollon Limassol – Aris Limassol F.C. 1. Division – Cypern
18:30 Leganes – Athletic Bilbao La Liga – Spanien
18:30 Galatasaray – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet
18:30 Dynamo Kiev – Shakhtar Donetsk Premier League – Ukraine
18:30 Vitosha Bistritsa – Beroe Division A – Bulgarien
19:00 Aves – Benfica Primeira Liga – Portugal
19:00 Rijeka – Osijek 1. Division – Kroatien
19:15 Bnei Sakhnin – Hapoel Haifa 1. Division – Israel
19:30 Olympiakos – PAOK Super League – Grækenland
19:45 Steaua Bukarest – ACS Poli Timisoara Liga I – Rumænien
20:00 Brann – Rosenborg Eliteserien – Norge
20:00 Zulte-Waregem – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien
20:00 Almeria – Reus Segunda División – Spanien
20:45 Real Madrid – Eibar La Liga – Spanien
20:45 Lazio – Cagliari Serie A – Italien
21:00 Marseille – Paris SG Ligue 1 – Frankrig
21:15 Sporting CP – Chaves Primeira Liga – Portugal

Mandag 23. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Ludogorets – Etar Division A – Bulgarien
17:00 Dnepr Mogilev – BATE Borisov Premier League – Hviderusland
17:30 Torpedo Zhodino – FC Minsk Premier League – Hviderusland
18:00 Wisla Plock – Slask Wroclaw Ekstraklasa – Polen
18:30 Lokomotiv Moskva – FC Krasnodar Premier League – Rusland
18:30 AEK Athen – Atromitos Super League – Grækenland
19:00 Randers FC – AaB Superligaen Grundspil
19:00 Besiktas – Istanbul Basaksehir Superlig – Tyrkiet
19:00 Jönköpings Södra – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
19:00 Hammarby – Sirius Allsvenskan – Sverige
19:00 Malmø FF – AIK Allsvenskan – Sverige
19:00 Odd Ballklubb – Lillestrøm Eliteserien – Norge
19:45 Botosani – Dinamo Bukarest Liga I – Rumænien
20:00 Real Sociedad – Espanyol La Liga – Spanien
20:00 Moreirense – Braga Primeira Liga – Portugal
20:00 Hapoel Beer Sheva – Maccabi Tel Aviv 1. Division – Israel
20:30 Sandhausen – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland
20:30 Leonesa – Albacete Segunda División – Spanien
20:30 Brescia – Bari Serie B – Italien
20:45 ACA Ajaccio – Ajaccio Ligue 2 – Frankrig
21:00 Deportivo La Coruna – Girona La Liga – Spanien
22:00 Vitoria de Guimaraes – Portimonense Primeira Liga – Portugal

Tirsdag 24. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Doxa Katokopia – AEK Larnaca 1. Division – Cypern
18:00 Kroatien (k) – Danmark (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 4 (k)
18:30 Paderborn – Bochum DFB Pokal – Tyskland
18:30 Wehen – Schalke 04 DFB Pokal – Tyskland
18:30 Fortuna Düsseldorf – Gladbach DFB Pokal – Tyskland
18:30 Bayer Leverkusen – Union Berlin DFB Pokal – Tyskland
18:45 Lorient – Caen Liga Cup – Frankrig
19:00 Nea Salamis – Omonia Nicosia 1. Division – Cypern
19:30 Cartagena – Sevilla Copa Del Rey – Spanien
19:30 Numancia – Malaga Copa Del Rey – Spanien
20:30 Gent – Eupen 1. Division A – Belgien
20:30 Oostende – Charleroi 1. Division A – Belgien
20:30 Mechelen – Lokeren 1. Division A – Belgien
20:30 Zaragoza – Valencia Copa Del Rey – Spanien
20:30 Getafe – Alaves Copa Del Rey – Spanien
20:30 Avellino – Pro Vercelli Serie B – Italien
20:30 Carpi – Palermo Serie B – Italien
20:30 Ascoli Picchio FC 1898 – Spezia Serie B – Italien
20:30 Entella – Cremonese Serie B – Italien
20:30 Perugia – Cesena Serie B – Italien
20:30 Novara – Salernitana Serie B – Italien
20:30 Frosinone – Ternana Serie B – Italien
20:30 Foggia – Parma Calcio 1913 Serie B – Italien
20:30 Empoli – Pescara Serie B – Italien
20:30 Cittadella – Venezia Serie B – Italien
20:45 Inter – Sampdoria Serie A – Italien
20:45 Swansea – Manchester United EFL Cup – England
20:45 Arsenal – Norwich EFL Cup – England
20:45 Leicester – Leeds EFL Cup – England
20:45 Bournemouth – Middlesbrough EFL Cup – England
20:45 Bristol City – Crystal Palace EFL Cup – England
20:45 Hibernian – Hearts Premiership – Skotland
20:45 Hamilton Academical – Partick Thistle Premiership – Skotland
20:45 St. Johnstone – Ross County Premiership – Skotland
20:45 Greuther Fürth – Ingolstadt DFB Pokal – Tyskland
20:45 Mainz 05 – Holstein Kiel DFB Pokal – Tyskland
20:45 Magdeburg – Dortmund DFB Pokal – Tyskland
20:45 FC Schweinfurt – Eintracht Frankfurt DFB Pokal – Tyskland
21:00 Manchester City – Wolverhampton EFL Cup – England
21:05 Guingamp – Montpellier Liga Cup – Frankrig
21:30 Murcia – Barcelona Copa Del Rey – Spanien
21:30 Cadiz – Real Betis Copa Del Rey – Spanien

Onsdag 25. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
03:00 Grenada – Panama Venskabskamp
15:00 Jammerbugt FC – SønderjyskE DBU Pokalen
17:00 Anorthosis – Pafos FC 1. Division – Cypern
17:00 APOEL Nicosia – Apollon Limassol 1. Division – Cypern
18:00 OB – FC Midtjylland DBU Pokalen
18:00 Aris Limassol F.C. – Ethnikos Achnas 1. Division – Cypern
18:30 Esbjerg fB – Viborg NordicBet Liga
18:30 Atalanta – Verona Serie A – Italien
18:30 Kaiserslautern – Stuttgart DFB Pokal – Tyskland
18:30 Wolfsburg – Hannover 96 DFB Pokal – Tyskland
18:30 Hertha Berlin – FC Köln DFB Pokal – Tyskland
18:30 Osnabruck – Nürnberg DFB Pokal – Tyskland
18:45 Lille – Valenciennes Liga Cup – Frankrig
19:00 FC Fredericia – HB Køge DBU Pokalen
19:00 Silkeborg – Lyngby DBU Pokalen
19:00 Nykøbing FC – Vejle Boldklub NordicBet Liga
19:00 SD Formentera – Athletic Bilbao Copa Del Rey – Spanien
19:00 Greve (k) – Damsø (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
19:00 Ermis Aradippou – Alki Oroklinis 1. Division – Cypern
20:30 Waasland-Beveren – Kortrijk 1. Division A – Belgien
20:30 Genk – Club Brugge 1. Division A – Belgien
20:30 Anderlecht – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
20:30 Ponferradina – Villarreal Copa Del Rey – Spanien
20:30 Valladolid – Leganes Copa Del Rey – Spanien
20:45 Sassuolo – Udinese Serie A – Italien
20:45 Juventus – SPAL 2013 Serie A – Italien
20:45 Genoa – Napoli Serie A – Italien
20:45 Fiorentina – Torino Serie A – Italien
20:45 Chievo – AC Milan Serie A – Italien
20:45 Cagliari – Benevento Serie A – Italien
20:45 Bologna – Lazio Serie A – Italien
20:45 Roma – Crotone Serie A – Italien
20:45 Chelsea – Everton EFL Cup – England
20:45 Rangers – Kilmarnock Premiership – Skotland
20:45 Dundee FC – Motherwell Premiership – Skotland
20:45 Aberdeen – Celtic Premiership – Skotland
20:45 RB Leipzig – Bayern München DFB Pokal – Tyskland
20:45 Freiburg – Dynamo Dresden DFB Pokal – Tyskland
20:45 Werder Bremen – Hoffenheim DFB Pokal – Tyskland
20:45 Regensburg – FC Heidenheim DFB Pokal – Tyskland
21:00 Tottenham – West Ham EFL Cup – England
21:05 Tours – Nantes Liga Cup – Frankrig
21:05 Toulouse – Clermont Foot Liga Cup – Frankrig
21:05 Dijon – Rennes Liga Cup – Frankrig
21:05 Red Star – Metz Liga Cup – Frankrig
21:05 Strasbourg – Saint Etienne Liga Cup – Frankrig
21:05 Angers – Nancy Liga Cup – Frankrig
21:05 Troyes – Amiens Liga Cup – Frankrig
21:30 Elche – Atletico Madrid Copa Del Rey – Spanien
21:30 Eibar – Celta Vigo Copa Del Rey – Spanien

Torsdag 26. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 AEL Limassol – Olympiakos Nicosia 1. Division – Cypern
19:00 Holbæk – Randers FC DBU Pokalen
19:30 Lleida Esportiu – Real Sociedad Copa Del Rey – Spanien
20:30 Antwerpen – Standard Liege 1. Division A – Belgien
20:30 St.Truiden – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien
20:30 Tenerife – Espanyol Copa Del Rey – Spanien
20:30 Deportivo La Coruna – Las Palmas Copa Del Rey – Spanien
20:30 Girona – Levante Copa Del Rey – Spanien
21:30 Fuenlabrada – Real Madrid Copa Del Rey – Spanien
<  Forrige uge
19. oktober 2017 – 26. oktober 2017
Næste uge  >