LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. oktober 2017 – 30. oktober 2017
Næste uge  >

Tirsdag 24. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Doxa Katokopia – AEK Larnaca 1. Division – Cypern
18:00 Kroatien (k) – Danmark (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 4 (k)
18:30 Paderborn – Bochum DFB Pokal – Tyskland
18:30 Wehen – Schalke 04 DFB Pokal – Tyskland
18:30 Fortuna Düsseldorf – Gladbach DFB Pokal – Tyskland
18:30 Bayer Leverkusen – Union Berlin DFB Pokal – Tyskland
18:45 Lorient – Caen Liga Cup – Frankrig
19:00 Nea Salamis – Omonia Nicosia 1. Division – Cypern
19:30 Numancia – Malaga Copa Del Rey – Spanien
19:30 Cartagena – Sevilla Copa Del Rey – Spanien
20:30 Gent – Eupen 1. Division A – Belgien
20:30 Oostende – Charleroi 1. Division A – Belgien
20:30 Mechelen – Lokeren 1. Division A – Belgien
20:30 Zaragoza – Valencia Copa Del Rey – Spanien
20:30 Getafe – Alaves Copa Del Rey – Spanien
20:30 Entella – Cremonese Serie B – Italien
20:30 Perugia – Cesena Serie B – Italien
20:30 Novara – Salernitana Serie B – Italien
20:30 Frosinone – Ternana Serie B – Italien
20:30 Foggia – Parma Calcio 1913 Serie B – Italien
20:30 Empoli – Pescara Serie B – Italien
20:30 Cittadella – Venezia Serie B – Italien
20:30 Carpi – Palermo Serie B – Italien
20:30 Avellino – Pro Vercelli Serie B – Italien
20:30 Ascoli Picchio FC 1898 – Spezia Serie B – Italien
20:45 Inter – Sampdoria Serie A – Italien
20:45 Swansea – Manchester United EFL Cup – England
20:45 Arsenal – Norwich EFL Cup – England
20:45 Leicester – Leeds EFL Cup – England
20:45 Bournemouth – Middlesbrough EFL Cup – England
20:45 Bristol City – Crystal Palace EFL Cup – England
20:45 Hibernian – Hearts Premiership – Skotland
20:45 Hamilton Academical – Partick Thistle Premiership – Skotland
20:45 St. Johnstone – Ross County Premiership – Skotland
20:45 Mainz 05 – Holstein Kiel DFB Pokal – Tyskland
20:45 FC Schweinfurt – Eintracht Frankfurt DFB Pokal – Tyskland
20:45 Magdeburg – Dortmund DFB Pokal – Tyskland
20:45 Greuther Fürth – Ingolstadt DFB Pokal – Tyskland
21:00 Manchester City – Wolverhampton EFL Cup – England
21:05 Guingamp – Montpellier Liga Cup – Frankrig
21:30 Cadiz – Real Betis Copa Del Rey – Spanien
21:30 Murcia – Barcelona Copa Del Rey – Spanien

Onsdag 25. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Grenada – Panama Venskabskamp
15:00 Jammerbugt FC – SønderjyskE DBU Pokalen
17:00 Anorthosis – Pafos FC 1. Division – Cypern
17:00 APOEL Nicosia – Apollon Limassol 1. Division – Cypern
18:00 OB – FC Midtjylland DBU Pokalen
18:00 Aris Limassol F.C. – Ethnikos Achnas 1. Division – Cypern
18:30 Esbjerg fB – Viborg NordicBet Liga
18:30 Atalanta – Verona Serie A – Italien
18:30 Kaiserslautern – Stuttgart DFB Pokal – Tyskland
18:30 Wolfsburg – Hannover 96 DFB Pokal – Tyskland
18:30 Hertha Berlin – FC Köln DFB Pokal – Tyskland
18:30 Osnabruck – Nürnberg DFB Pokal – Tyskland
18:45 Lille – Valenciennes Liga Cup – Frankrig
19:00 Silkeborg – Lyngby DBU Pokalen
19:00 FC Fredericia – HB Køge DBU Pokalen
19:00 Nykøbing FC – Vejle Boldklub NordicBet Liga
19:00 SD Formentera – Athletic Bilbao Copa Del Rey – Spanien
19:00 Greve (k) – Damsø (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
19:00 Ermis Aradippou – Alki Oroklinis 1. Division – Cypern
20:30 Anderlecht – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
20:30 Genk – Club Brugge 1. Division A – Belgien
20:30 Waasland-Beveren – Kortrijk 1. Division A – Belgien
20:30 Valladolid – Leganes Copa Del Rey – Spanien
20:30 Ponferradina – Villarreal Copa Del Rey – Spanien
20:45 Sassuolo – Udinese Serie A – Italien
20:45 Roma – Crotone Serie A – Italien
20:45 Juventus – SPAL 2013 Serie A – Italien
20:45 Genoa – Napoli Serie A – Italien
20:45 Fiorentina – Torino Serie A – Italien
20:45 Chievo – AC Milan Serie A – Italien
20:45 Cagliari – Benevento Serie A – Italien
20:45 Bologna – Lazio Serie A – Italien
20:45 Chelsea – Everton EFL Cup – England
20:45 Rangers – Kilmarnock Premiership – Skotland
20:45 Dundee FC – Motherwell Premiership – Skotland
20:45 Aberdeen – Celtic Premiership – Skotland
20:45 RB Leipzig – Bayern München DFB Pokal – Tyskland
20:45 Freiburg – Dynamo Dresden DFB Pokal – Tyskland
20:45 Werder Bremen – Hoffenheim DFB Pokal – Tyskland
20:45 Regensburg – FC Heidenheim DFB Pokal – Tyskland
21:00 Tottenham – West Ham EFL Cup – England
21:05 Metz – Red Star Liga Cup – Frankrig
21:05 Tours – Nantes Liga Cup – Frankrig
21:05 Toulouse – Clermont Foot Liga Cup – Frankrig
21:05 Dijon – Rennes Liga Cup – Frankrig
21:05 Strasbourg – Saint Etienne Liga Cup – Frankrig
21:05 Angers – Nancy Liga Cup – Frankrig
21:05 Troyes – Amiens Liga Cup – Frankrig
21:30 Elche – Atletico Madrid Copa Del Rey – Spanien
21:30 Eibar – Celta Vigo Copa Del Rey – Spanien

Torsdag 26. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 AEL Limassol – Olympiakos Nicosia 1. Division – Cypern
19:00 Holbæk – Randers FC DBU Pokalen
19:30 Lleida Esportiu – Real Sociedad Copa Del Rey – Spanien
20:30 Antwerpen – Standard Liege 1. Division A – Belgien
20:30 St.Truiden – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien
20:30 Deportivo La Coruna – Las Palmas Copa Del Rey – Spanien
20:30 Girona – Levante Copa Del Rey – Spanien
21:30 Tenerife – Espanyol Copa Del Rey – Spanien
21:30 Fuenlabrada – Real Madrid Copa Del Rey – Spanien

Fredag 27. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 Vitosha Bistritsa – Cherno More Varna Division A – Bulgarien
17:00 Shakhtyor Soligorsk – Dnepr Mogilev Premier League – Hviderusland
17:00 Qarabag FK – Shabail Premier League – Aserbajdsjan
18:00 Slask Wroclaw – Pogon Szczecin Ekstraklasa – Polen
18:30 Bielefeld – Ingolstadt 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 St. Pauli – Aue 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Arsenal Tula – CSKA Moskva Premier League – Rusland
18:45 Pirin Blagoevgrad – Botev Plovdiv Division A – Bulgarien
19:00 AGF – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil
19:00 Kasimpasa – Göztepe Superlig – Tyrkiet
19:00 KoldingQ (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
19:45 CSMS Iasi – Concordia Chiajna Liga I – Rumænien
20:00 Twente – Excelsior Æresdivisionen – Holland
20:00 Benfica – Feirense Primeira Liga – Portugal
20:00 Ajaccio – Paris FC Ligue 2 – Frankrig
20:00 Quevilly – Le Havre Ligue 2 – Frankrig
20:00 Sochaux – Niort Ligue 2 – Frankrig
20:00 Ajaccio – Bastia Ligue 2 – Frankrig Aflyst
20:00 Brest – Orléans Ligue 2 – Frankrig
20:00 Bourg Peronnas – Auxerre Ligue 2 – Frankrig
20:15 Karvina – Viktoria Plzen 1. Division – Tjekkiet
20:30 Mainz 05 – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland
20:30 Charleroi – Gent 1. Division A – Belgien
20:30 Lech Poznan – Wisla Krakow Ekstraklasa – Polen
20:45 Paris SG – Nice Ligue 1 – Frankrig
20:45 Leeds – Sheffield United Championship – England
21:00 Zaragoza – Leonesa Segunda División – Spanien
22:00 Rio Ave – Sporting CP Primeira Liga – Portugal

Lørdag 28. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Birkerød Skjold (k) – KoldingQ II (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
12:00 Næsby (k) – Vildbjerg (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
12:30 ASA Aarhus (k) – VSK Aarhus II (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
12:30 SønderjyskE (k) – IF Lyseng (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:00 Alaves – Valencia La Liga – Spanien
13:00 Genclerbirligi – Yeni Malatyaspor Superlig – Tyrkiet
13:00 Regensburg – Kaiserslautern 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Greuther Fürth – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Darmstadt – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Vejle Boldklub (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 Brøndby IF (k) – VSK Aarhus (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 Sundby BK (k) – Herlufsholm (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:00 Røa (k) – Klepp (k) Toppserien (k) – Norge
13:00 Medkila (k) – Kolbotn (k) Toppserien (k) – Norge
13:00 Arna-Bjørnar (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge
13:00 LSK Kvinner (k) – Stabæk (k) Toppserien (k) – Norge
13:00 Trondheims-Ørn (k) – Avaldsnes (k) Toppserien (k) – Norge
13:00 Grand Bodø (k) – Vålerenga (k) Toppserien (k) – Norge
13:00 Fredensborg BI – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 1
13:00 FA 2000 – Taastrup FC Danmarksserien Pulje 1
13:00 Vanløse – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 2
13:00 Avedøre – Birkerød Danmarksserien Pulje 2
13:00 B 1913 – VSK Aarhus II Danmarksserien Pulje 3
13:00 Oure FA – B 1909 Danmarksserien Pulje 3
13:00 FK Slutsk – Krumkachy Minsk Premier League – Hviderusland
13:30 Manchester United – Tottenham Premier League – England
13:30 Sheffield Wednesday – Barnsley Championship – England
13:30 Hearts – Rangers Premiership – Skotland
13:30 KFUM Roskilde – B 1908 Danmarksserien Pulje 2
14:00 Östersunds FK – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
14:00 Vittsjö GIK (k) – Hammarby IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
14:00 FC Sønderborg – Esbjerg fB II Danmarksserien Pulje 3
14:00 AE Larissa – Levadiakos Super League – Grækenland
15:00 Næstved – AB 2. Division Gruppe 1
15:00 Skovshoved – B93 2. Division Gruppe 1
15:00 Hvidovre – Frem 2. Division Gruppe 1
15:00 Brønshøj – Hillerød 2. Division Gruppe 1
15:00 Avarta – Kolding IF 2. Division Gruppe 2
15:00 Middelfart – Næsby 2. Division Gruppe 2
15:00 Dalum – HIK 2. Division Gruppe 2
15:00 Marienlyst – Greve 2. Division Gruppe 2
15:00 IF Lyseng – Kjellerup 2. Division Gruppe 3
15:00 Odder – FC Sydvest 2. Division Gruppe 3
15:00 VSK Aarhus – Ringkøbing 2. Division Gruppe 3
15:00 Aarhus Fremad – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 3
15:00 Reims – Nancy Ligue 2 – Frankrig
15:00 Valenciennes – Nimes Ligue 2 – Frankrig
15:00 Lorient – Tours Ligue 2 – Frankrig
15:00 Clermont Foot – ACA Ajaccio Ligue 2 – Frankrig
15:00 Bari – Ascoli Picchio FC 1898 Serie B – Italien
15:00 Cesena – Novara Serie B – Italien
15:00 Pescara – Brescia Serie B – Italien
15:00 Salernitana – Empoli Serie B – Italien
15:00 Palermo – Entella Serie B – Italien
15:00 Spezia – Cittadella Serie B – Italien
15:00 Venezia – Frosinone Serie B – Italien
15:00 Cremonese – Perugia Serie B – Italien
15:00 AB Tårnby – GVI Danmarksserien Pulje 2
15:00 Varde – Aarhus Fremad II Danmarksserien Pulje 3
15:00 Bnei Sakhnin – Maccabi Netanya 1. Division – Israel
15:00 Dinamo Zagreb – Rijeka 1. Division – Kroatien
15:00 Gomel – FK Gorodeya Premier League – Hviderusland
15:30 Bayer Leverkusen – FC Köln Bundesliga – Tyskland
15:30 Schalke 04 – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Hertha Berlin – Hamburger SV Bundesliga – Tyskland
15:30 Hoffenheim – Gladbach Bundesliga – Tyskland
15:30 Hannover 96 – Dortmund Bundesliga – Tyskland
15:30 Istanbul Basaksehir – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet
15:30 Kastrup – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 1
15:30 Kolding B – Tarup/Pårup Danmarksserien Pulje 3
15:30 Piast Gliwice – Wisla Plock Ekstraklasa – Polen
16:00 FC Helsingør – Silkeborg Superligaen Grundspil
16:00 West Bromwich – Manchester City Premier League – England
16:00 Watford – Stoke Premier League – England
16:00 Liverpool – Huddersfield Premier League – England
16:00 Crystal Palace – West Ham Premier League – England
16:00 Arsenal – Swansea Premier League – England
16:00 Queens Park Rangers – Wolverhampton Championship – England
16:00 Reading – Middlesbrough Championship – England
16:00 Sunderland – Bristol City Championship – England
16:00 Preston – Brentford Championship – England
16:00 Norwich – Derby Championship – England
16:00 Fulham – Bolton Championship – England
16:00 Cardiff – Millwall Championship – England
16:00 Burton – Ipswich Championship – England
16:00 Halmstad – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige
16:00 Partick Thistle – St. Johnstone Premiership – Skotland
16:00 Motherwell – Hibernian Premiership – Skotland
16:00 Dundee FC – Hamilton Academical Premiership – Skotland
16:00 Celtic – Kilmarnock Premiership – Skotland
16:00 Aberdeen – Ross County Premiership – Skotland
16:00 Lugo – Gimnastic Segunda División – Spanien
16:00 Rapid Wien – Admira Bundesliga – Østrig
16:00 Shakhtar Donetsk – Stal Kamianske Premier League – Ukraine
16:00 Isloch – Dinamo Minsk Premier League – Hviderusland
16:15 Sevilla – Leganes La Liga – Spanien
16:15 Pas Giannina – AOK Kerkyra Super League – Grækenland
16:30 PFC CSKA-Sofia – Slavia Sofia Division A – Bulgarien
17:00 Bordeaux – Monaco Ligue 1 – Frankrig
17:00 Maritimo – Tondela Primeira Liga – Portugal
17:00 Rodez Aveyron (k) – ASJ Soyaux (k) DN1 (k) – Frankrig
17:00 FC Zbrojovka Brno – Dukla Praha 1. Division – Tjekkiet
17:00 Sigma Olomouc – Teplice 1. Division – Tjekkiet
17:00 Liberec – Jablonec 1. Division – Tjekkiet
17:00 Bohemians 1905 – Zlin 1. Division – Tjekkiet
17:00 FC Voluntari – Juventus Bucuresti Liga I – Rumænien
17:00 Hapoel Haifa – Hapoel Raanana 1. Division – Israel
17:00 BATE Borisov – Naftan Novopolotsk Premier League – Hviderusland
17:00 Ethnikos Achnas – APOEL Nicosia 1. Division – Cypern
17:00 Omonia Nicosia – Anorthosis 1. Division – Cypern
17:00 Zira – FK Qabala Premier League – Aserbajdsjan
17:00 FC Kapaz – Inter Baku Premier League – Aserbajdsjan
17:15 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Maccabi Haifa 1. Division – Israel
18:00 AC Milan – Juventus Serie A – Italien
18:00 Haugesund – Brann Eliteserien – Norge
18:00 Eupen – Anderlecht 1. Division A – Belgien
18:00 Albacete – Huesca Segunda División – Spanien
18:00 Cadiz – Rayo Vallecano Segunda División – Spanien
18:00 FK Rostov – Spartak Moskva Premier League – Rusland
18:00 Cracovia – Nieciecza Ekstraklasa – Polen
18:30 Bournemouth – Chelsea Premier League – England
18:30 Bayern München – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland
18:30 Atletico Madrid – Villarreal La Liga – Spanien
18:30 Roda – Feyenoord Æresdivisionen – Holland
18:30 Heracles – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland
18:30 Alanyaspor – Besiktas Superlig – Tyrkiet
18:30 Hull – Nottingham Forest Championship – England
18:30 Bristol City WFC (k) – Reading FC (k) WSL (k) – England
18:30 Panathinaikos – Olympiakos Super League – Grækenland
18:30 LASK – Austria Wien Bundesliga – Østrig
18:30 Mattersburg – SKN St. Pölten Bundesliga – Østrig
18:30 Salzburg – Altach Bundesliga – Østrig
18:45 Lyon (k) – Lille (k) DN1 (k) – Frankrig
18:45 Paris FC (k) – Montpellier (k) DN1 (k) – Frankrig
19:00 Sunderland (k) – Liverpool (k) WSL (k) – England
19:00 Lausanne – Thun Super League – Schweiz
19:00 FC Zürich – Basel Super League – Schweiz
19:00 Osijek – NK Lokomotiva 1. Division – Kroatien
19:00 Alki Oroklinis – AEK Larnaca 1. Division – Cypern
19:15 Belenenses – Moreirense Primeira Liga – Portugal
19:30 Beitar Jerusalem – Hapoel Ashkelon 1. Division – Israel
19:45 CFR Cluj – Gaz Metan Medias Liga I – Rumænien
20:00 Strasbourg – Angers Ligue 1 – Frankrig
20:00 Montpellier – Rennes Ligue 1 – Frankrig
20:00 Guingamp – Amiens Ligue 1 – Frankrig
20:00 Dijon – Nantes Ligue 1 – Frankrig
20:00 Caen – Troyes Ligue 1 – Frankrig
20:00 Lokeren – Oostende 1. Division A – Belgien
20:00 Zulte-Waregem – Mechelen 1. Division A – Belgien
20:00 Sporting Gijon – Almeria Segunda División – Spanien
20:30 Kortrijk – Genk 1. Division A – Belgien
20:30 Sandecja Nowy Sacz – Gornik Zabrze Ekstraklasa – Polen
20:45 Athletic Bilbao – Barcelona La Liga – Spanien
20:45 Roma – Bologna Serie A – Italien
20:45 Willem II – Ajax Æresdivisionen – Holland
20:45 Zwolle – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland
21:30 Boavista – FC Porto Primeira Liga – Portugal

Søndag 29. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Bermuda – Barbados Venskabskamp
09:30 Amkar – Ural Premier League – Rusland
11:00 SC Sand (k) – FC Köln (k) Bundesliga (k) – Tyskland
11:00 SC Freiburg (k) – TSG 1899 Hoffenheim (k) Bundesliga (k) – Tyskland
12:00 SønderjyskE – Hobro Superligaen Grundspil
12:00 Getafe – Real Sociedad La Liga – Spanien
12:00 Karabukspor – Sivasspor Superlig – Tyrkiet
12:00 Konyaspor – Osmanlispor FK Superlig – Tyrkiet
12:00 Barcelona B – Sevilla Atletico Segunda División – Spanien
12:00 Dynamo Moskva – Tosno Premier League – Rusland
12:00 Slavia Mozyr – FK Vitebsk Premier League – Hviderusland
12:30 Benevento – Lazio Serie A – Italien
12:30 Vitesse – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
13:00 Birmingham – Aston Villa Championship – England
13:00 Varde (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 FC THY-Thisted Q (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:00 Zirka – Vorskla Premier League – Ukraine
13:00 FC Minsk – Neman Grodno Premier League – Hviderusland
13:30 Dynamo Dresden – Braunschweig 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 FC Heidenheim – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Duisburg – Union Berlin 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Holbæk – Herlev Danmarksserien Pulje 1
13:30 Manchester City (k) – Birmingham City (k) WSL (k) – England
14:00 Lyngby – FC Midtjylland Superligaen Grundspil
14:00 FC Rosengård (k) – Piteå IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
14:00 Kvarnsvedens IK (k) – Linköpings FC (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
14:00 MSV Duisburg (k) – SGS Essen (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Wolfsburg (k) – Werder Bremen (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 FF USV Jena (k) – Bayern München (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Xanthi – Atromitos Super League – Grækenland
14:30 Brighton – Southampton Premier League – England
14:30 Fremad Amager – FC Roskilde NordicBet Liga
14:30 FC Fredericia – Vejle Boldklub NordicBet Liga
14:30 Nykøbing FC – Esbjerg fB NordicBet Liga
14:30 HB Køge – Brabrand NordicBet Liga
14:30 Vendsyssel – Skive NordicBet Liga
14:30 Viborg – Thisted NordicBet Liga
14:30 Sparta Rotterdam – Groningen Æresdivisionen – Holland
14:30 Utrecht – Breda Æresdivisionen – Holland
14:30 Bursaspor – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet
14:30 Club Brugge – St.Truiden 1. Division A – Belgien
14:30 Zenit – Lokomotiv Moskva Premier League – Rusland
14:45 Vereya – Beroe Division A – Bulgarien
15:00 Napoli – Sassuolo Serie A – Italien
15:00 Sampdoria – Chievo Serie A – Italien
15:00 SPAL 2013 – Genoa Serie A – Italien
15:00 Udinese – Atalanta Serie A – Italien
15:00 Crotone – Fiorentina Serie A – Italien
15:00 Lyon – Metz Ligue 1 – Frankrig
15:00 GIF Sundsvall – Hammarby Allsvenskan – Sverige
15:00 Sirius – Malmø FF Allsvenskan – Sverige
15:00 Parma Calcio 1913 – Avellino Serie B – Italien
15:00 Eskilstuna United DFF (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Kristianstads DFF (k) – IF Limhamn Bunkeflo (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Slagelse – Stenloese BK Danmarksserien Pulje 1
15:00 FK Odsherred – Virum Sorgenfri Danmarksserien Pulje 2
15:00 Everton (k) – Arsenal (k) WSL (k) – England
15:00 Chelsea Ladies (k) – Yeovil Town (k) WSL (k) – England
15:00 Fleury Merogis U.S (k) – Paris SG (k) DN1 (k) – Frankrig
15:00 Guingamp (k) – Bordeaux (k) DN1 (k) – Frankrig
15:00 Marseille (k) – Albi (k) DN1 (k) – Frankrig
15:00 Mladá Boleslav – Vysocina Jihlava 1. Division – Tjekkiet
15:00 Slaven – Hajduk Split 1. Division – Kroatien
15:00 Dinamo Brest – Torpedo Zhodino Premier League – Hviderusland
15:30 Werder Bremen – Augsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Jagiellonia Bialystok – Zaglebie Lubin Ekstraklasa – Polen
15:45 Slovacko – Slavia Prag 1. Division – Tjekkiet
16:00 AC Horsens – FC København Superligaen Grundspil
16:00 Cordoba – Numancia Segunda División – Spanien
16:00 Young Boys – Sion Super League – Schweiz
16:00 St. Gallen – Grasshoppers Super League – Schweiz
16:00 Lugano – Luzern Super League – Schweiz
16:00 Veres Rivne – Olimpik Donetsk Premier League – Ukraine
16:00 Zorya – FC Olexandria Premier League – Ukraine
16:15 Girona – Real Madrid La Liga – Spanien
16:15 Lamia – Platanias Super League – Grækenland
16:15 Panaitolikos – Apollon Smirnis Super League – Grækenland
16:30 Wolfsberger AC – Sturm Graz Bundesliga – Østrig
16:45 Heerenveen – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland
17:00 Leicester – Everton Premier League – England
17:00 Toulouse – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
17:00 Braga – Chaves Primeira Liga – Portugal
17:00 ACS Poli Timisoara – Astra Giurgiu Liga I – Rumænien
17:00 FC Krasnodar – SKA-Khabarovsk Premier League – Rusland
17:00 Pafos FC – Aris Limassol F.C. 1. Division – Cypern
17:00 Apollon Limassol – Doxa Katokopia 1. Division – Cypern
17:00 FK Neftchi – Sumqayit Premier League – Aserbajdsjan
17:15 Ludogorets – Levski Sofia Division A – Bulgarien
17:30 Trabzonspor – Galatasaray Superlig – Tyrkiet
17:30 Häcken – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
17:30 Djurgården – Jönköpings Södra Allsvenskan – Sverige
17:30 Pro Vercelli – Foggia Serie B – Italien
18:00 AaB – OB Superligaen Grundspil
18:00 Stuttgart – Freiburg Bundesliga – Tyskland
18:00 Tromsø – Viking Eliteserien – Norge
18:00 Strømsgodset – Sogndal Eliteserien – Norge
18:00 Sarpsborg 08 – Sandefjord Eliteserien – Norge
18:00 Rosenborg – Stabæk Eliteserien – Norge
18:00 Kristiansund BK – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge
18:00 Standard Liege – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien
18:00 Alcorcon – Real Oviedo Segunda División – Spanien
18:00 Sparta Prag – Banik Ostrava 1. Division – Tjekkiet
18:00 Legia Warszawa – Arka Gdynia Ekstraklasa – Polen
18:00 Olympiakos Nicosia – Nea Salamis 1. Division – Cypern
18:30 Eibar – Levante La Liga – Spanien
18:30 Panionios – AEK Athen Super League – Grækenland
18:30 Karpaty – Dynamo Kiev Premier League – Ukraine
19:00 P.Ferreira – Estoril Primeira Liga – Portugal
19:00 Rudes – Cibalia 1. Division – Kroatien
19:00 Ermis Aradippou – AEL Limassol 1. Division – Cypern
19:10 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Ironi Akko 1. Division – Israel
19:45 CS Universitatea Craiova – Steaua Bukarest Liga I – Rumænien
20:00 Vålerenga – Molde Eliteserien – Norge
20:00 Royal Excel Mouscron – Antwerpen 1. Division A – Belgien
20:00 Reus – Valladolid Segunda División – Spanien
20:00 FC Ashdod – Hapoel Beer Sheva 1. Division – Israel
20:30 Tenerife – Osasuna Segunda División – Spanien
20:45 Malaga – Celta Vigo La Liga – Spanien
20:45 Torino – Cagliari Serie A – Italien
21:00 Lille – Marseille Ligue 1 – Frankrig
21:15 Aves – Vitoria de Guimaraes Primeira Liga – Portugal

Mandag 30. oktober 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 FC Ufa – Rubin Kazan Premier League – Rusland
15:30 Dunav Ruse – Septemvri Sofia Division A – Bulgarien
17:00 Sepsi OSK – Botosani Liga I – Rumænien
17:30 Akhmat Grozny – Anzhi Makhachkala Premier League – Rusland
18:00 Fenerbahce – Kayserispor Superlig – Tyrkiet
18:00 Turbine Potsdam (k) – 1. FC Frankfurt (k) Bundesliga (k) – Tyskland
18:00 NK Istra 1961 – Inter Zapresic 1. Division – Kroatien
18:00 Lechia Gdansk – Korona Kielce Ekstraklasa – Polen
18:00 Chornomorets Odesa – Mariupol Premier League – Ukraine
18:00 Lokomotiv Plovdiv – Etar Division A – Bulgarien
18:30 PAOK – Asteras Tripolis Super League – Grækenland
19:00 Brøndby IF – Randers FC Superligaen Grundspil
19:00 Norrköping – Örebro Allsvenskan – Sverige
19:00 AIK – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige
19:00 Lillestrøm – Aalesund Eliteserien – Norge
19:00 KIF Örebro (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:45 Dinamo Bukarest – FC Viitorul Constanta Liga I – Rumænien
20:00 Maccabi Petach Tikva – Bnei Yehuda 1. Division – Israel
20:30 Bochum – Fortuna Düsseldorf 2. Bundesliga – Tyskland
20:30 Granada – Lorca FC Segunda División – Spanien
20:30 Ternana – Carpi Serie B – Italien
20:45 Verona – Inter Serie A – Italien
20:45 Chateauroux – Lens Ligue 2 – Frankrig
21:00 Burnley – Newcastle Premier League – England
21:00 Espanyol – Real Betis La Liga – Spanien
21:00 Las Palmas – Deportivo La Coruna La Liga – Spanien
21:00 Portimonense – Vitoria de Setubal Primeira Liga – Portugal
<  Forrige uge
24. oktober 2017 – 30. oktober 2017
Næste uge  >