LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
20. november 2017 – 27. november 2017
Næste uge  >

Mandag 20. november 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Vereya – Etar Division A – Bulgarien
18:00 Karabukspor – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet
18:00 Zaglebie Lubin – Korona Kielce Ekstraklasa – Polen
18:00 Pafos FC – Doxa Katokopia 1. Division – Cypern
18:30 PAOK – Atromitos Super League – Grækenland
19:00 AaB – FC Midtjylland Superligaen Grundspil
19:00 Amiens – Lille Ligue 1 – Frankrig
19:45 FC Voluntari – FC Viitorul Constanta Liga I – Rumænien
20:30 Dynamo Dresden – Kaiserslautern 2. Bundesliga – Tyskland
20:30 Palermo – Cittadella Serie B – Italien
20:45 Verona – Bologna Serie A – Italien
20:45 Lens – Niort Ligue 2 – Frankrig
21:00 Brighton – Stoke Premier League – England
21:00 Eibar – Real Betis La Liga – Spanien

Tirsdag 21. november 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:55 HIK – Silkeborg DBU Pokalen
18:00 Besiktas – FC Porto Champions League Gruppe G
18:00 Spartak Moskva – Maribor Champions League Gruppe E
20:45 Monaco – RB Leipzig Champions League Gruppe G
20:45 Napoli – Shakhtar Donetsk Champions League Gruppe F
20:45 Manchester City – Feyenoord Champions League Gruppe F
20:45 Dortmund – Tottenham Champions League Gruppe H
20:45 APOEL Nicosia – Real Madrid Champions League Gruppe H
20:45 Sevilla – Liverpool Champions League Gruppe E
20:45 Aston Villa – Sunderland Championship – England
20:45 Derby – Queens Park Rangers Championship – England
20:45 Barnsley – Cardiff Championship – England
20:45 Sheffield United – Fulham Championship – England
20:45 Nottingham Forest – Norwich Championship – England
20:45 Millwall – Hull Championship – England
20:45 Brentford – Burton Championship – England
20:45 Bristol City – Preston Championship – England
21:00 Bolton – Reading Championship – England

Onsdag 22. november 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 CSKA Moskva – Benfica Champions League Gruppe A
18:00 Qarabag FK – Chelsea Champions League Gruppe C
20:45 Basel – Manchester United Champions League Gruppe A
20:45 Anderlecht – Bayern München Champions League Gruppe B
20:45 Paris SG – Celtic Champions League Gruppe B
20:45 Juventus – Barcelona Champions League Gruppe D
20:45 Sporting CP – Olympiakos Champions League Gruppe D
20:45 Atletico Madrid – Roma Champions League Gruppe C
20:45 Middlesbrough – Birmingham Championship – England
20:45 Wolverhampton – Leeds Championship – England
20:45 Ipswich – Sheffield Wednesday Championship – England

Torsdag 23. november 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 Vanuatu – Estland Venskabskamp
17:00 FC Astana – Villarreal Europa League Gruppe A
19:00 Lokomotiv Moskva – FC København Europa League Gruppe F
19:00 BATE Borisov – Røde Stjerne Europa League Gruppe H
19:00 FC Köln – Arsenal Europa League Gruppe H
19:00 Salzburg – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe I
19:00 Konyaspor – Marseille Europa League Gruppe I
19:00 Lugano – Hapoel Beer Sheva Europa League Gruppe G
19:00 Viktoria Plzen – Steaua Bukarest Europa League Gruppe G
19:00 Zenit – FK Vardar Skopje Europa League Gruppe L
19:00 Rosenborg – Real Sociedad Europa League Gruppe L
19:00 Lazio – Vitesse Europa League Gruppe K
19:00 Nice – Zulte-Waregem Europa League Gruppe K
19:00 Östersunds FK – Zorya Europa League Gruppe J
19:00 Athletic Bilbao – Hertha Berlin Europa League Gruppe J
21:05 Maccabi Tel Aviv – Slavia Prag Europa League Gruppe A
21:05 Partizan Beograd – Young Boys Europa League Gruppe B
21:05 Skenderbeu – Dynamo Kiev Europa League Gruppe B
21:05 Braga – Hoffenheim Europa League Gruppe C
21:05 Ludogorets – Istanbul Basaksehir Europa League Gruppe C
21:05 AC Milan – Austria Wien Europa League Gruppe D
21:05 AEK Athen – Rijeka Europa League Gruppe D
21:05 Lyon – Apollon Limassol Europa League Gruppe E
21:05 Everton – Atalanta Europa League Gruppe E
21:05 FC Sheriff – Zlin Europa League Gruppe F

Fredag 24. november 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 Amkar – Dynamo Moskva Premier League – Rusland
16:30 Cherno More Varna – Pirin Blagoevgrad Division A – Bulgarien
17:00 Juventus Bucuresti – Concordia Chiajna Liga I – Rumænien
17:30 Dukla Praha – Mladá Boleslav 1. Division – Tjekkiet
18:00 Osmanlispor FK – Genclerbirligi Superlig – Tyrkiet
18:00 Vysocina Jihlava – FC Zbrojovka Brno 1. Division – Tjekkiet
18:00 Inter Zapresic – NK Lokomotiva 1. Division – Kroatien
18:00 Cracovia – Lechia Gdansk Ekstraklasa – Polen
18:30 Sandhausen – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Union Berlin – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland
19:00 Randers FC – SønderjyskE Superligaen Grundspil
19:45 Botosani – CS Universitatea Craiova Liga I – Rumænien
20:00 AZ Alkmaar – Twente Æresdivisionen – Holland
20:00 Paris FC – Quevilly Ligue 2 – Frankrig
20:00 Niort – Chateauroux Ligue 2 – Frankrig
20:00 Bastia – Quevilly Ligue 2 – Frankrig Aflyst
20:00 Valenciennes – Lorient Ligue 2 – Frankrig
20:00 Tours – Ajaccio Ligue 2 – Frankrig
20:00 Orléans – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig
20:00 Nimes – Bourg Peronnas Ligue 2 – Frankrig
20:00 Brest – Sochaux Ligue 2 – Frankrig
20:00 Auxerre – Nancy Ligue 2 – Frankrig
20:00 ACA Ajaccio – Reims Ligue 2 – Frankrig
20:15 Bohemians 1905 – Liberec 1. Division – Tjekkiet
20:30 Hannover 96 – Stuttgart Bundesliga – Tyskland
20:30 Gent – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien
20:30 Empoli – Frosinone Serie B – Italien
20:30 Gornik Zabrze – Jagiellonia Bialystok Ekstraklasa – Polen
20:45 Saint Etienne – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
20:45 Dundee FC – Rangers Premiership – Skotland
21:00 West Ham – Leicester Premier League – England
21:00 Celta Vigo – Leganes La Liga – Spanien
21:00 Tenerife – Rayo Vallecano Segunda División – Spanien
21:30 Belenenses – Chaves Primeira Liga – Portugal

Lørdag 25. november 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Göztepe – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet
12:00 Septemvri Sofia – Botev Plovdiv Division A – Bulgarien
13:00 Alaves – Eibar La Liga – Spanien
13:00 Braunschweig – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Holstein Kiel – Ingolstadt 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Regensburg – Duisburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Mariupol – Vorskla Premier League – Ukraine
13:30 Barnsley – Leeds Championship – England
14:00 Pas Giannina – Xanthi Super League – Grækenland
14:15 Beroe – Slavia Sofia Division A – Bulgarien
14:30 Yeni Malatyaspor – Besiktas Superlig – Tyrkiet
14:30 Tosno – Arsenal Tula Premier League – Rusland
15:00 Bologna – Sampdoria Serie A – Italien
15:00 Venezia – Novara Serie B – Italien
15:00 Spezia – Pescara Serie B – Italien
15:00 Pro Vercelli – Entella Serie B – Italien
15:00 Cittadella – Salernitana Serie B – Italien
15:00 Carpi – Parma Calcio 1913 Serie B – Italien
15:00 Avellino – Palermo Serie B – Italien
15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Cremonese Serie B – Italien
15:00 Bnei Sakhnin – Hapoel Ashkelon 1. Division – Israel
15:00 Slaven – NK Istra 1961 1. Division – Kroatien
15:15 Le Havre – Lens Ligue 2 – Frankrig
15:30 Indonesien – Guyana Venskabskamp
15:30 Dortmund – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland
15:30 RB Leipzig – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland
15:30 Freiburg – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
15:30 Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland
15:30 Augsburg – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Pogon Szczecin – Piast Gliwice Ekstraklasa – Polen
16:00 FC Helsingør – AaB Superligaen Grundspil
16:00 Tottenham – West Bromwich Premier League – England
16:00 Swansea – Bournemouth Premier League – England
16:00 Newcastle – Watford Premier League – England
16:00 Manchester United – Brighton Premier League – England
16:00 Crystal Palace – Stoke Premier League – England
16:00 Wolverhampton – Bolton Championship – England
16:00 Reading – Sheffield Wednesday Championship – England
16:00 Norwich – Preston Championship – England
16:00 Middlesbrough – Derby Championship – England
16:00 Hull – Bristol City Championship – England
16:00 Fulham – Millwall Championship – England
16:00 Burton – Sunderland Championship – England
16:00 Aston Villa – Ipswich Championship – England
16:00 Hearts – Ross County Premiership – Skotland
16:00 Hamilton Academical – Hibernian Premiership – Skotland
16:00 Cadiz – Valladolid Segunda División – Spanien
16:00 Sturm Graz – LASK Bundesliga – Østrig
16:00 Olimpik Donetsk – Shakhtar Donetsk Premier League – Ukraine
16:15 Real Madrid – Malaga La Liga – Spanien
16:15 Apollon Smirnis – Lamia Super League – Grækenland
16:30 Levski Sofia – Vereya Division A – Bulgarien
17:00 Rennes – Nantes Ligue 1 – Frankrig
17:00 Portimonense – Tondela Primeira Liga – Portugal
17:00 FC Viitorul Constanta – ACS Poli Timisoara Liga I – Rumænien
17:00 Akhmat Grozny – FC Ufa Premier League – Rusland
17:00 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Ironi Akko 1. Division – Israel
17:00 APOEL Nicosia – Olympiakos Nicosia 1. Division – Cypern
17:00 Aris Limassol F.C. – Ermis Aradippou 1. Division – Cypern
17:00 FC Kapaz – FK Qabala Premier League – Aserbajdsjan
17:00 FK Neftchi – Inter Baku Premier League – Aserbajdsjan
17:15 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Bnei Yehuda 1. Division – Israel
17:30 Galatasaray – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet
18:00 Sassuolo – Verona Serie A – Italien
18:00 Chievo – SPAL 2013 Serie A – Italien
18:00 Antwerpen – Mechelen 1. Division A – Belgien
18:00 Real Oviedo – Numancia Segunda División – Spanien
18:00 Gimnastic – Lorca FC Segunda División – Spanien
18:00 Hajduk Split – Osijek 1. Division – Kroatien
18:00 Arka Gdynia – Sandecja Nowy Sacz Ekstraklasa – Polen
18:00 Anorthosis – AEL Limassol 1. Division – Cypern
18:30 Liverpool – Chelsea Premier League – England
18:30 Gladbach – Bayern München Bundesliga – Tyskland
18:30 Real Betis – Girona La Liga – Spanien
18:30 VVV-Venlo – Willem II Æresdivisionen – Holland
18:30 Sheffield United – Birmingham Championship – England
18:30 Banik Ostrava – Karvina 1. Division – Tjekkiet
18:30 Atromitos – Panathinaikos Super League – Grækenland
18:30 Admira – Mattersburg Bundesliga – Østrig
18:30 Altach – SKN St. Pölten Bundesliga – Østrig
19:00 Luzern – Basel Super League – Schweiz
19:00 Thun – St. Gallen Super League – Schweiz
19:15 Boavista – Moreirense Primeira Liga – Portugal
19:30 Maccabi Netanya – Maccabi Haifa 1. Division – Israel
19:45 Groningen – Feyenoord Æresdivisionen – Holland
19:45 Heracles – Breda Æresdivisionen – Holland
19:45 Dinamo Bukarest – CSMS Iasi Liga I – Rumænien
20:00 Troyes – Angers Ligue 1 – Frankrig
20:00 Montpellier – Lille Ligue 1 – Frankrig
20:00 Metz – Amiens Ligue 1 – Frankrig
20:00 Dijon – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
20:00 Caen – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
20:00 St.Truiden – Lokeren 1. Division A – Belgien
20:00 Oostende – Eupen 1. Division A – Belgien
20:00 Alcorcon – Sevilla Atletico Segunda División – Spanien
20:30 Waasland-Beveren – Charleroi 1. Division A – Belgien
20:30 Zaragoza – Reus Segunda División – Spanien
20:30 Korona Kielce – Legia Warszawa Ekstraklasa – Polen
20:45 Levante – Atletico Madrid La Liga – Spanien
20:45 Cagliari – Inter Serie A – Italien
20:45 Heerenveen – Zwolle Æresdivisionen – Holland
21:30 Aves – FC Porto Primeira Liga – Portugal

Søndag 26. november 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
07:00 Ny Kaledonien – Estland Venskabskamp
09:30 Ural – FC Krasnodar Premier League – Rusland
12:00 FC Nordsjælland – AC Horsens Superligaen Grundspil
12:00 Deportivo La Coruna – Athletic Bilbao La Liga – Spanien
12:00 Sivasspor – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
12:00 Bursaspor – Karabukspor Superlig – Tyrkiet
12:00 Barcelona B – Almeria Segunda División – Spanien
12:00 Rubin Kazan – CSKA Moskva Premier League – Rusland
12:00 Neman Grodno – Shakhtyor Soligorsk Premier League – Hviderusland
12:00 Krumkachy Minsk – FC Minsk Premier League – Hviderusland
12:00 Gomel – Dinamo Brest Premier League – Hviderusland
12:00 FK Gorodeya – BATE Borisov Premier League – Hviderusland
12:00 FK Vitebsk – Dinamo Minsk Premier League – Hviderusland
12:00 Dnepr Mogilev – FK Slutsk Premier League – Hviderusland
12:00 Naftan Novopolotsk – Isloch Premier League – Hviderusland
12:00 Torpedo Zhodino – Slavia Mozyr Premier League – Hviderusland
12:30 Ajax – Roda Æresdivisionen – Holland
12:30 Bari – Foggia Serie B – Italien
13:00 Veres Rivne – Chornomorets Odesa Premier League – Ukraine
13:30 Greuther Fürth – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Kaiserslautern – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Aue – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Kilmarnock – Aberdeen Premiership – Skotland
14:00 OB – Hobro Superligaen Grundspil
14:00 Nottingham Forest – Cardiff Championship – England
14:00 Panionios – PAOK Super League – Grækenland
14:00 Wolfsberger AC – Austria Wien Bundesliga – Østrig
14:30 Southampton – Everton Premier League – England
14:30 Brabrand – FC Fredericia NordicBet Liga
14:30 Vejle Boldklub – Vendsyssel NordicBet Liga
14:30 FC Roskilde – Viborg NordicBet Liga
14:30 HB Køge – Esbjerg fB NordicBet Liga
14:30 Thisted – Fremad Amager NordicBet Liga
14:30 Skive – Nykøbing FC NordicBet Liga
14:30 Sparta Rotterdam – Utrecht Æresdivisionen – Holland
14:30 Excelsior – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
14:30 Kasimpasa – Konyaspor Superlig – Tyrkiet
14:30 Genk – Standard Liege 1. Division A – Belgien
14:30 FK Rostov – Anzhi Makhachkala Premier League – Rusland
14:30 Lokomotiv Plovdiv – PFC CSKA-Sofia Division A – Bulgarien
15:00 Burnley – Arsenal Premier League – England
15:00 Udinese – Napoli Serie A – Italien
15:00 AC Milan – Torino Serie A – Italien
15:00 Genoa – Roma Serie A – Italien
15:00 Nice – Lyon Ligue 1 – Frankrig
15:00 Ternana – Perugia Serie B – Italien
15:00 Teplice – Viktoria Plzen 1. Division – Tjekkiet
15:00 Rudes – Dinamo Zagreb 1. Division – Kroatien
15:00 AEK Larnaca – Pafos FC 1. Division – Cypern
15:30 Hamburger SV – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland
15:30 Lech Poznan – Wisla Plock Ekstraklasa – Polen
16:00 FC København – Lyngby Superligaen Grundspil
16:00 Granada – Huesca Segunda División – Spanien
16:00 Motherwell – Celtic Scottish League Cup – Skotland
16:00 Lugano – Young Boys Super League – Schweiz
16:00 Sion – Grasshoppers Super League – Schweiz
16:00 FC Zürich – Lausanne Super League – Schweiz
16:00 FC Olexandria – Karpaty Premier League – Ukraine
16:00 Doxa Katokopia – Omonia Nicosia 1. Division – Cypern
16:15 Real Sociedad – Las Palmas La Liga – Spanien
16:15 Asteras Tripolis – Levadiakos Super League – Grækenland
16:15 Panaitolikos – AE Larissa Super League – Grækenland
16:30 Rapid Wien – Salzburg Bundesliga – Østrig
16:45 Vitesse – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland
16:45 Etar – Dunav Ruse Division A – Bulgarien
17:00 Huddersfield – Manchester City Premier League – England
17:00 Marseille – Guingamp Ligue 1 – Frankrig
17:00 Maritimo – Estoril Primeira Liga – Portugal
17:00 Gaz Metan Medias – FC Voluntari Liga I – Rumænien
17:00 Nea Salamis – Alki Oroklinis 1. Division – Cypern
17:00 Sumqayit – Sabail Premier League – Aserbajdsjan
17:00 Zira – Qarabag FK Premier League – Aserbajdsjan
17:30 MP Antalyaspor – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet
18:00 Silkeborg – Brøndby IF Superligaen Grundspil
18:00 FC Köln – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
18:00 Lazio – Fiorentina Serie A – Italien
18:00 Odd Ballklubb – Rosenborg Eliteserien – Norge
18:00 Viking – Stabæk Eliteserien – Norge
18:00 Sogndal – Vålerenga Eliteserien – Norge
18:00 Sandefjord – Lillestrøm Eliteserien – Norge
18:00 Molde – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
18:00 Haugesund – Kristiansund BK Eliteserien – Norge
18:00 Brann – Tromsø Eliteserien – Norge
18:00 Aalesund – Strømsgodset Eliteserien – Norge
18:00 Anderlecht – Kortrijk 1. Division A – Belgien
18:00 Cordoba – Leonesa Segunda División – Spanien
18:00 Lugo – Osasuna Segunda División – Spanien
18:00 Sigma Olomouc – Sparta Prag 1. Division – Tjekkiet
18:00 FC Ashdod – Hapoel Raanana 1. Division – Israel
18:00 Cibalia – Rijeka 1. Division – Kroatien
18:00 Slask Wroclaw – Zaglebie Lubin Ekstraklasa – Polen
18:30 Villarreal – Sevilla La Liga – Spanien
18:30 AOK Kerkyra – Olympiakos Super League – Grækenland
18:30 Zorya – Zirka Premier League – Ukraine
18:30 Stal Kamianske – Dynamo Kiev Premier League – Ukraine
19:00 P.Ferreira – Sporting CP Primeira Liga – Portugal
19:15 Hapoel Haifa – Maccabi Tel Aviv 1. Division – Israel
19:45 Astra Giurgiu – Steaua Bukarest Liga I – Rumænien
20:00 Club Brugge – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
20:00 Albacete – Sporting Gijon Segunda División – Spanien
20:45 Valencia – Barcelona La Liga – Spanien
20:45 Juventus – Crotone Serie A – Italien
21:00 Monaco – Paris SG Ligue 1 – Frankrig
21:15 Benfica – Vitoria de Setubal Primeira Liga – Portugal

Mandag 27. november 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:00 SKA-Khabarovsk – Lokomotiv Moskva Premier League – Rusland
16:30 Ludogorets – Vitosha Bistritsa Division A – Bulgarien
17:30 Jablonec – Slavia Prag 1. Division – Tjekkiet
17:30 Zlin – Slovacko 1. Division – Tjekkiet
17:30 Spartak Moskva – Zenit Premier League – Rusland
18:00 Kayserispor – Istanbul Basaksehir Superlig – Tyrkiet
18:00 Nieciecza – Wisla Krakow Ekstraklasa – Polen
18:00 Apollon Limassol – Ethnikos Achnas 1. Division – Cypern
18:30 AEK Athen – Platanias Super League – Grækenland
19:00 FC Midtjylland – AGF Superligaen Grundspil
19:45 CFR Cluj – Sepsi OSK Liga I – Rumænien
20:00 Braga – Feirense Primeira Liga – Portugal
20:00 Beitar Jerusalem – Hapoel Beer Sheva 1. Division – Israel
20:30 Fortuna Düsseldorf – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
20:30 Cesena – Brescia Serie B – Italien
20:45 Atalanta – Benevento Serie A – Italien
20:45 Queens Park Rangers – Brentford Championship – England
20:45 Reims – Auxerre Ligue 2 – Frankrig
21:00 Espanyol – Getafe La Liga – Spanien
22:00 Rio Ave – Vitoria de Guimaraes Primeira Liga – Portugal
<  Forrige uge
20. november 2017 – 27. november 2017
Næste uge  >