Luk
<  Forrige uge
6. juni 2019 – 13. juni 2019
Næste uge  >

Torsdag 6. juni 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Paraguay – Honduras Venskabskamp 1 – 1
01:05 USA – Jamaica Venskabskamp 0 – 1
02:30 Brasilien – Qatar Venskabskamp 2 – 0
03:00 Peru – Costa Rica Venskabskamp 1 – 0
03:05 Mexico – Venezuela Venskabskamp 3 – 1
06:00 Fiji – Tahiti Venskabskamp 1 – 1
11:00 Mongoliet – Brunei VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 2 – 0
13:00 Kinesisk Taipei – Nepal Venskabskamp 1 – 1
13:30 Laos – Bangladesh VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 0 – 1
13:30 Macao – Sri Lanka VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 1 – 0
13:30 Cambodia – Pakistan VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 2 – 0
14:00 Bhutan – Guam VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 1 – 0
17:15 Iran – Syrien Venskabskamp 5 – 0

Fredag 7. juni 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Bermuda – Guyana Venskabskamp 1 – 0
01:05 Chile – Haiti Venskabskamp 2 – 1
13:00 Sydkorea – Australien Venskabskamp 1 – 0
13:35 Kina – Filippinerne Venskabskamp 2 – 0
14:45 Malaysia – Timor-Leste VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 7 – 1
16:00 Tadjikistan – Afghanistan Venskabskamp 1 – 1
17:00 Sydafrika – Malawi COSAFA Cup Placement Matches
17:00 Usbekistan – Nordkorea Venskabskamp 4 – 0
18:00 Georgien – Gibraltar EM Kvalifikation Gruppe D 3 – 0
18:00 Elfenbenskysten – Comorerne Venskabskamp 3 – 1
19:00 Taastrup FC – GVI Danmarksserien Pulje 1 1 – 0
19:00 B 1913 – Oure FA Danmarksserien Pulje 3 1 – 6
19:00 Kolding B – Hedensted Danmarksserien Pulje 3 0 – 3
20:00 Kenya – Madagaskar Venskabskamp 1 – 0
20:00 Guinea – Gambia Venskabskamp 0 – 1
20:15 Tunesien – Irak Venskabskamp 2 – 0
20:30 Slovakiet – Jordan Venskabskamp 5 – 1
20:45 Danmark – Irland EM Kvalifikation Gruppe D 1 – 1
20:45 Tjekkiet – Bulgarien EM Kvalifikation Gruppe A 2 – 1
20:45 Montenegro – Kosovo EM Kvalifikation Gruppe A 1 – 1
20:45 Litauen – Luxembourg EM Kvalifikation Gruppe B 1 – 1
20:45 Ukraine – Serbien EM Kvalifikation Gruppe B 5 – 0
20:45 Færøerne – Spanien EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 4
20:45 Norge – Rumænien EM Kvalifikation Gruppe F 2 – 2
20:45 Sverige – Malta EM Kvalifikation Gruppe F 3 – 0
20:45 Østrig – Slovenien EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 0
20:45 Nordmakedonien – Polen EM Kvalifikation Gruppe G 0 – 1
20:45 Letland – Israel EM Kvalifikation Gruppe G 0 – 3

Lørdag 8. juni 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:15 Uruguay – Panama Venskabskamp 3 – 0
02:25 Argentina – Nicaragua Venskabskamp 5 – 1
11:00 IF Lyseng (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Slutspil Gruppe 2 (k) 2 – 1
12:00 BK Astrio – Höganäs BK Svenska Cupen – Sverige 2 – 0
12:00 Ballerup-Skovlunde – AB Tårnby Danmarksserien Pulje 1 0 – 2
12:30 Varde (k) – Vejle Boldklub (k) 1. Division Slutspil Gruppe 2 (k) 4 – 0
12:30 Varde – Otterup Danmarksserien Pulje 3 3 – 2
13:00 Østerbro IF (k) – Herlufsholm (k) 1. Division Slutspil Gruppe 1 (k) 0 – 2
13:00 Sundby BK (k) – Damsø (k) 1. Division Slutspil Gruppe 1 (k) 6 – 1
13:00 Karlslunde IF – Herlev Danmarksserien Pulje 1 5 – 0
13:00 Avedøre – Holbæk Danmarksserien Pulje 1 1 – 3
13:00 Greve – Birkerød Danmarksserien Pulje 1 4 – 3
13:00 Kastrup – FK Odsherred Danmarksserien Pulje 2 4 – 0
13:00 Allerød FK – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 2 1 – 2
13:00 B 1908 – BK Union Danmarksserien Pulje 2 8 – 0
13:00 Viborg II – Næsby Danmarksserien Pulje 3 0 – 1
13:30 KFUM Roskilde – FA 2000 Danmarksserien Pulje 2 2 – 1
13:45 Singapore – Salomonøerne Venskabskamp 4 – 3
14:00 Hillerød – Tarup-Paarup 2. Division Nedrykningsspil 0 – 2
14:00 Ishøj IF – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 2 0 – 4
15:00 Kroatien – Wales EM Kvalifikation Gruppe E 2 – 1
15:00 Island – Albanien EM Kvalifikation Gruppe H 1 – 0
17:00 Rayo Majadahonda – Reus Segunda División – Spanien Skrivebordssejr
18:00 Armenien – Liechtenstein EM Kvalifikation Gruppe J 3 – 0
18:00 Finland – Bosnien EM Kvalifikation Gruppe J 2 – 0
18:00 Estland – Nordirland EM Kvalifikation Gruppe C 1 – 2
18:00 Aserbajdsjan – Ungarn EM Kvalifikation Gruppe E 1 – 3
18:00 Moldova – Andorra EM Kvalifikation Gruppe H 1 – 0
18:00 Nigeria – Zimbabwe Venskabskamp 0 – 0
18:00 Angola – Guinea-Bissau Venskabskamp 2 – 0
18:05 Rusland – San Marino EM Kvalifikation Gruppe I 9 – 0
20:00 Shamrock Rovers – Derry City League Of Ireland – Irland 2 – 2
20:30 Extremadura – Mallorca Segunda División – Spanien 0 – 0
20:30 Malaga – Elche Segunda División – Spanien 3 – 0
20:30 Deportivo La Coruna – Cordoba Segunda División – Spanien 2 – 0
20:30 Sporting Gijon – Cadiz Segunda División – Spanien 1 – 0
20:30 Granada – Alcorcon Segunda División – Spanien 2 – 1
20:30 Almeria – Albacete Segunda División – Spanien 3 – 0
20:30 Osasuna – Real Oviedo Segunda División – Spanien 1 – 0
20:45 Grækenland – Italien EM Kvalifikation Gruppe J 0 – 3
20:45 Hviderusland – Tyskland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 2
20:45 Tyrkiet – Frankrig EM Kvalifikation Gruppe H 2 – 0
20:45 Belgien – Kasakhstan EM Kvalifikation Gruppe I 3 – 0
20:45 Skotland – Cypern EM Kvalifikation Gruppe I 2 – 1
20:45 Sligo Rovers – St. Patrick's Athletic League Of Ireland – Irland 1 – 1
21:00 Finn Harps – Dundalk League Of Ireland – Irland 0 – 3

Søndag 9. juni 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:05 Japan – El Salvador Venskabskamp 2 – 0
13:00 AaB (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen Kvalifikation (k) 3 – 5
13:00 B93 (k) – Farum (k) 3F Ligaen Kvalifikation (k) 0 – 2
13:00 Næsby (k) – Vildbjerg (k) 3F Ligaen Kvalifikation (k) 3 – 1
15:30 Ghana – Namibia Venskabskamp 0 – 1
17:00 DR Congo – Burkina Faso Venskabskamp 0 – 0
17:00 Aarhus 1900 (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Slutspil Gruppe 2 (k) 0 – 0
18:30 Gimnastic – Lugo Segunda División – Spanien 1 – 1
18:35 Cameroun – Zambia Venskabskamp 2 – 1
19:00 Uganda – Turkmenistan Venskabskamp 0 – 0
20:00 Numancia – Las Palmas Segunda División – Spanien 1 – 1
20:00 Cork City – Waterford FC League Of Ireland – Irland Udsat
20:10 USA – Venezuela Venskabskamp 0 – 3
20:30 Tenerife – Zaragoza Segunda División – Spanien 1 – 0
21:00 Brasilien – Honduras Venskabskamp 7 – 0
23:00 Peru – Colombia Venskabskamp 0 – 3
23:05 Paraguay – Guatemala Venskabskamp 2 – 0

Mandag 10. juni 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:30 Mexico – Ecuador Venskabskamp 3 – 2
06:00 Fiji – Vanuatu Venskabskamp 0 – 0
13:00 Avarta – Marienlyst 2. Division Nedrykningsspil 3 – 0
13:30 Silkeborg KFUM – B 1909 Danmarksserien Pulje 3 3 – 1
14:00 Irak – Libyen Venskabskamp Aflyst
14:00 B93 – Aarhus Fremad 2. Division Oprykningsspil 2 – 3
14:00 Vanløse – Ringkøbing 2. Division Oprykningsspil 4 – 0
14:00 Skive – Brønshøj 2. Division Oprykningsspil 2 – 1
14:00 Kolding IF – Middelfart 2. Division Oprykningsspil 1 – 1
14:00 Brabrand – Jammerbugt FC 2. Division Oprykningsspil 1 – 2
14:00 AB – HIK 2. Division Oprykningsspil 0 – 0
14:00 Kjellerup – Skovshoved 2. Division Nedrykningsspil 1 – 2
14:00 FC Sydvest – Dalum 2. Division Nedrykningsspil 3 – 1
14:00 Frem – Vejgaard 2. Division Nedrykningsspil 3 – 2
15:00 Slagelse – Odder 2. Division Nedrykningsspil 1 – 2
20:45 Danmark – Georgien EM Kvalifikation Gruppe D 5 – 1
20:45 Bulgarien – Kosovo EM Kvalifikation Gruppe A 2 – 3
20:45 Tjekkiet – Montenegro EM Kvalifikation Gruppe A 3 – 0
20:45 Serbien – Litauen EM Kvalifikation Gruppe B 4 – 1
20:45 Ukraine – Luxembourg EM Kvalifikation Gruppe B 1 – 0
20:45 Irland – Gibraltar EM Kvalifikation Gruppe D 2 – 0
20:45 Færøerne – Norge EM Kvalifikation Gruppe F 0 – 2
20:45 Malta – Rumænien EM Kvalifikation Gruppe F 0 – 4
20:45 Spanien – Sverige EM Kvalifikation Gruppe F 3 – 0
20:45 Nordmakedonien – Østrig EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 4
20:45 Letland – Slovenien EM Kvalifikation Gruppe G 0 – 5
20:45 Polen – Israel EM Kvalifikation Gruppe G 4 – 0

Tirsdag 11. juni 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Trinidad og Tobago – Canada Venskabskamp 0 – 2
07:15 Guam – Bhutan VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 5 – 0
12:00 Sri Lanka – Macao VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde Aflyst
13:00 Sydkorea – Iran Venskabskamp 1 – 1
13:30 Singapore – Myanmar Venskabskamp 1 – 2
14:00 Kina – Tadjikistan Venskabskamp 1 – 0
14:00 Hongkong – Kinesisk Taipei Venskabskamp 0 – 2
14:15 Brunei – Mongoliet VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 2 – 1
14:45 Timor-Leste – Malaysia VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 1 – 5
15:00 Jordan – Indonesien Venskabskamp 4 – 1
15:00 Bangladesh – Laos VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 0 – 0
15:30 Usbekistan – Syrien Venskabskamp 2 – 0
16:00 Guatemala U23 – England U20 Toulon Tournament Slutspil
16:00 Bahrain U23 – Qatar U23 Toulon Tournament Slutspil
16:00 Kasakhstan – San Marino EM Kvalifikation Gruppe I 4 – 0
16:00 Kirgisistan – Palæstina Venskabskamp 2 – 2
16:00 Guyana – Haiti Venskabskamp 1 – 3
18:00 Aserbajdsjan – Slovakiet EM Kvalifikation Gruppe E 1 – 5
18:00 Pakistan – Cambodia VM Kvalifikation AFC Kvalifikations Runde 1 – 2
19:00 Guinea – Benin Venskabskamp 0 – 1
20:00 Algeriet – Burundi Venskabskamp 1 – 1
20:45 Grækenland – Armenien EM Kvalifikation Gruppe J 2 – 3
20:45 Italien – Bosnien EM Kvalifikation Gruppe J 2 – 1
20:45 Liechtenstein – Finland EM Kvalifikation Gruppe J 0 – 2
20:45 Hviderusland – Nordirland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 1
20:45 Tyskland – Estland EM Kvalifikation Gruppe C 8 – 0
20:45 Ungarn – Wales EM Kvalifikation Gruppe E 1 – 0
20:45 Albanien – Moldova EM Kvalifikation Gruppe H 2 – 0
20:45 Andorra – Frankrig EM Kvalifikation Gruppe H 0 – 4
20:45 Island – Tyrkiet EM Kvalifikation Gruppe H 2 – 1
20:45 Belgien – Skotland EM Kvalifikation Gruppe I 3 – 0
20:45 Rusland – Cypern EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 0
20:45 Kroatien – Tunesien Venskabskamp 1 – 2

Onsdag 12. juni 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Gambia – Zambia Venskabskamp Aflyst
18:30 Kroatien U21 – Danmark U21 Venskabskamp U21 1 – 0
18:30 Marokko – Gambia Venskabskamp 0 – 1
19:00 Råslätts SK – Skövde AIK Svenska Cupen – Sverige 2 – 0
19:00 Assyriska BK – Utsiktens BK Svenska Cupen – Sverige 0 – 5
19:30 IFK Timrå – IFK Östersund Svenska Cupen – Sverige 4 – 0
19:45 Värtans IK – Enskede IK Svenska Cupen – Sverige 1 – 2
20:00 IFK Haninge BRB – IFK Stocksund Svenska Cupen – Sverige 7 – 8

Torsdag 13. juni 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Portugal U19 – Frankrig U18 Toulon Tournament Slutspil
21:00 Egypten – Tanzania Venskabskamp 1 – 0
<  Forrige uge
6. juni 2019 – 13. juni 2019
Næste uge  >