Luk
<  Forrige uge
8. august 2019 – 15. august 2019
Næste uge  >

Torsdag 8. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 Reign FC (k) – Portland Thorns (k) NWSL (k) – USA 1 – 0
04:00 Utah Royals (k) – Sky Blue FC (k) NWSL (k) – USA 3 – 0
16:00 FC Astana – Valletta Europa League Kvalifikation 5 – 1
17:30 AEK Larnaca – Gent Europa League Kvalifikation 1 – 1
18:00 Lystrup IF – Skive Sydbank Pokalen 1 – 16
18:00 Skagen – Thisted Sydbank Pokalen 0 – 8
18:00 Avarta – Skovshoved Sydbank Pokalen 4 – 2
18:00 Sparta Prag – Trabzonspor Europa League Kvalifikation 2 – 2
18:00 Pyunik – Wolverhampton Europa League Kvalifikation 0 – 4
18:15 CS Universitatea Craiova – AEK Athen Europa League Kvalifikation 0 – 2
18:30 Brøndby IF – Braga Europa League Kvalifikation 2 – 4
18:30 Vordingborg – Næstved Sydbank Pokalen 1 – 3
18:45 Ventspils – Vitoria de Guimaraes Europa League Kvalifikation 0 – 3
19:00 Viktoria – Hundested IK Sydbank Pokalen Stoppet
19:00 Thun – Spartak Moskva Europa League Kvalifikation 2 – 3
19:00 Mariupol – AZ Alkmaar Europa League Kvalifikation 0 – 0
19:00 FC Sheriff – AIK Europa League Kvalifikation 1 – 2
19:00 FK Neftchi – Bnei Yehuda Europa League Kvalifikation 2 – 2
19:00 Molde – Aris Europa League Kvalifikation 3 – 0
19:00 Malmö FF – Zrinjski Mostar Europa League Kvalifikation 3 – 0
19:00 Haugesund – PSV Eindhoven Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:30 Maccabi Tel Aviv – Suduva Europa League Kvalifikation 1 – 2
19:30 Antwerpen – Viktoria Plzen Europa League Kvalifikation 1 – 0
19:30 Feyenoord – Dinamo Tbilisi Europa League Kvalifikation 4 – 0
19:30 Ludogorets – TNS Europa League Kvalifikation 5 – 0
19:30 Lokomotiv Plovdiv – Strasbourg Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:30 PFC CSKA-Sofia – Zorya Europa League Kvalifikation 1 – 1
19:45 FK Sarajevo – BATE Borisov Europa League Kvalifikation 1 – 2
20:00 FC Midtjylland – Rangers Europa League Kvalifikation 2 – 4
20:00 Dudelange – Nomme JK Kalju Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:00 Norrköping – Hapoel Beer Sheva Europa League Kvalifikation 1 – 1
20:00 Rijeka – Aberdeen Europa League Kvalifikation 2 – 0
20:30 Austria Wien – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation 1 – 2
20:30 FC Vaduz – Eintracht Frankfurt Europa League Kvalifikation 0 – 5
20:30 Steaua Bukarest – Mladá Boleslav Europa League Kvalifikation 0 – 0
21:00 Legia Warszawa – Atromitos Europa League Kvalifikation 0 – 0
21:00 Torino – Shakhtyor Soligorsk Europa League Kvalifikation 5 – 0
21:00 Partizan Beograd – Yeni Malatyaspor Europa League Kvalifikation 3 – 1
21:00 Luzern – Espanyol Europa League Kvalifikation 0 – 3

Fredag 9. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Botev Vratsa – Cherno More Varna Division A – Bulgarien 1 – 1
17:30 NK Bravo – Aluminij Prva Liga – Slovenien 0 – 1
17:30 HIFK – KPV Veikkausliiga – Finland 3 – 2
18:00 FC København – Lyngby Superligaen Grundspil 2 – 0
18:30 Marienlyst – Oure FA Danmarksserien Pulje 3 0 – 1
18:30 Tårnby FF – Birkerød Danmarksserien Pulje 1 2 – 4
19:00 HIK – B93 2. Division Gruppe 1 1 – 1
19:00 Växjö DFF (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 2 – 1
19:00 Varde – Tarup-Paarup Danmarksserien Pulje 3 3 – 1
19:30 Slavia Sofia – Etar Division A – Bulgarien 2 – 1
20:00 OB – Randers FC Superligaen Grundspil 1 – 0
20:00 Sparta Rotterdam – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 4 – 1
20:00 Niort – Chateauroux Ligue 2 – Frankrig 3 – 0
20:00 Le Mans – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig 1 – 2
20:00 Troyes – Le Havre Ligue 2 – Frankrig 1 – 2
20:00 Chambly – Grenoble Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Rodez – Paris FC Ligue 2 – Frankrig 2 – 1
20:00 Guingamp – Orléans Ligue 2 – Frankrig 1 – 0
20:00 ACA Ajaccio – Caen Ligue 2 – Frankrig 1 – 2
20:00 Nancy – Lorient Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
20:00 Sochaux – Auxerre Ligue 2 – Frankrig 1 – 0
20:30 Anderlecht – Mechelen 1. Division A – Belgien 0 – 0
20:30 Lech Poznan – Slask Wroclaw Ekstraklasa – Polen 1 – 3
20:45 Monaco – Lyon Ligue 1 – Frankrig 0 – 3
20:45 KFC Uerdingen – Dortmund DFB Pokal – Tyskland 0 – 2
20:45 Ingolstadt – Nürnberg DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
21:00 Liverpool – Norwich Premier League – England 4 – 1
21:30 Portimonense – Belenenses Primeira Liga – Portugal 0 – 0
21:30 Sandhausen – Mönchengladbach DFB Pokal – Tyskland 0 – 1

Lørdag 10. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Herlufsholm (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 0 – 0
12:00 Avedøre – BK Union Danmarksserien Pulje 2 3 – 3
13:00 Vanløse – Holbæk 2. Division Gruppe 1 1 – 0
13:00 KoldingQ (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 2
13:00 Motherwell – Celtic Premiership – Skotland 2 – 5
13:00 Østerbro IF (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 0 – 4
13:00 Vildbjerg (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 4 – 2
13:00 Ledøje-Smørum – Allerød FK Danmarksserien Pulje 1 1 – 2
13:00 Ballerup-Skovlunde – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 1 0 – 2
13:00 GVI – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2 1 – 4
13:00 B 1908 – Greve Danmarksserien Pulje 2 1 – 0
13:00 KFUM – AB Tårnby Danmarksserien Pulje 2 1 – 5
13:00 Okzhetpes Kokshetau – Zhetysu Taldykorgan Premier League – Kasakhstan 0 – 1
13:30 West Ham – Manchester City Premier League – England 0 – 5
13:30 Farum (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 0 – 0
13:30 KFUM Roskilde – Herlev Danmarksserien Pulje 1 2 – 0
13:35 Leeds – Nottingham Forest Championship – England 1 – 1
13:45 FA 2000 – FC Helsingør 2. Division Gruppe 1 1 – 1
13:45 VSK Aarhus – Vejgaard 2. Division Gruppe 2 0 – 0
13:45 KIF Örebro (k) – Piteå IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 1 – 0
14:00 FC Sydvest – Næsby 2. Division Gruppe 2 3 – 2
14:00 Vittsjö GIK (k) – IF Limhamn Bunkeflo (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 4 – 0
14:00 Herning Fremad – Otterup Danmarksserien Pulje 3 2 – 4
14:00 Ishøj IF – Frederikssund IK Danmarksserien Pulje 2 0 – 3
14:10 Aarhus Fremad – Dalum 2. Division Gruppe 2 1 – 1
14:15 Hillerød – Frem 2. Division Gruppe 1 1 – 0
14:30 Brabrand – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2 2 – 0
15:00 FC THY-Thisted Q (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 3 – 3
15:00 St. Johnstone – Livingston Premiership – Skotland 2 – 2
15:00 Clermont Foot – Lens Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
15:00 Kopparbergs/Göteborg (k) – Kungsbacka DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 6 – 0
15:00 FC Rosengård (k) – Eskilstuna United DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 2 – 1
15:00 Arna-Bjørnar (k) – Fart (k) Toppserien (k) – Norge 3 – 1
15:00 Stabæk (k) – Avaldsnes (k) Toppserien (k) – Norge 0 – 0
15:00 Vålerenga (k) – Kolbotn (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 0
15:00 Pogon Szczecin – Wisla Krakow Ekstraklasa – Polen 1 – 0
15:30 Rosenborg – Tromsø Eliteserien – Norge 5 – 2
15:30 Kolding B – OKS Danmarksserien Pulje 3 1 – 1
15:30 Kaiserslautern – Mainz 05 DFB Pokal – Tyskland 2 – 0
15:30 Alemannia Aachen – Bayer Leverkusen DFB Pokal – Tyskland 1 – 4
15:30 TuS Dassendorf – Dynamo Dresden DFB Pokal – Tyskland 0 – 3
15:30 FC 08 Villingen – Fortuna Düsseldorf DFB Pokal – Tyskland 1 – 3
15:30 SV Drochtersen/Assel – Schalke 04 DFB Pokal – Tyskland 0 – 5
15:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Bielefeld DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
15:30 SC Verl – Augsburg DFB Pokal – Tyskland 2 – 1
15:30 Wacker Nordhausen – Aue DFB Pokal – Tyskland 1 – 4
15:30 Magdeburg – Freiburg DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
16:00 Bournemouth – Sheffield United Premier League – England 1 – 1
16:00 Burnley – Southampton Premier League – England 3 – 0
16:00 Crystal Palace – Everton Premier League – England 0 – 0
16:00 Watford – Brighton Premier League – England 0 – 3
16:00 Birmingham – Bristol City Championship – England 1 – 1
16:00 Cardiff – Luton Championship – England 2 – 1
16:00 Charlton – Stoke Championship – England 3 – 1
16:00 Derby – Swansea Championship – England 0 – 0
16:00 Fulham – Blackburn Championship – England 2 – 0
16:00 Hull – Reading Championship – England 2 – 1
16:00 Middlesbrough – Brentford Championship – England 0 – 1
16:00 Preston – Wigan Championship – England 3 – 0
16:00 Queens Park Rangers – Huddersfield Championship – England 1 – 1
16:00 Sheffield Wednesday – Barnsley Championship – England 2 – 0
16:00 West Bromwich – Millwall Championship – England 1 – 1
16:00 Djurgården – Sirius Allsvenskan – Sverige 4 – 0
16:00 Hamilton Academical – Kilmarnock Premiership – Skotland 2 – 0
16:00 Hearts – Ross County Premiership – Skotland 0 – 0
16:00 Trondheims-Ørn (k) – Røa (k) Toppserien (k) – Norge 0 – 1
16:00 Honka – SJK Veikkausliiga – Finland 0 – 0
16:00 Helsinki – FC Lahti Veikkausliiga – Finland 4 – 0
16:00 KuPS – Inter Turku Veikkausliiga – Finland 2 – 0
16:00 Atyrau – Kaisar Kyzylorda Premier League – Kasakhstan 1 – 3
16:15 Vendsyssel – Vejle Boldklub NordicBet Liga 0 – 3
17:00 Linköpings FC (k) – Kristianstads DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 0 – 0
17:00 Kaposvari – Mezokovesd SE 1. Division – Ungarn 1 – 2
17:00 Botev Plovdiv – FC Tsarsko Selo Sofia 2015 Division A – Bulgarien 0 – 2
17:30 Marseille – Reims Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
17:30 Santa Clara – Famalicao Primeira Liga – Portugal 0 – 2
17:30 ND Triglav – Mura Prva Liga – Slovenien 1 – 3
17:30 Zaglebie Lubin – Arka Gdynia Ekstraklasa – Polen 2 – 0
17:30 Renova – FK Sileks Prva Liga – Nordmakedonien 1 – 0
17:30 FC Academy Pandev – KF Shkendija Prva Liga – Nordmakedonien 1 – 0
17:30 Shkupi – FK Borec Prva Liga – Nordmakedonien 2 – 0
17:30 FK Struga – Rabotnicki Prva Liga – Nordmakedonien 2 – 1
17:30 Radnik Bijeljina – Borac Banja Luka Premier League – Bosnien-Hercegovina 1 – 2
17:30 FK Mladost Doboj Kakanj – FK Tuzla City Premier League – Bosnien-Hercegovina 0 – 1
18:00 Oostende – Club Brugge 1. Division A – Belgien 0 – 2
18:00 Ruzomberok – Zilina Super Liga – Slovakiet 2 – 3
18:00 Riteriai – Atlantas Klaipeda A Lyga – Litauen 1 – 1
18:05 GIF Sundsvall – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 1 – 1
18:30 Tottenham – Aston Villa Premier League – England 3 – 1
18:30 Groningen – Twente Æresdivisionen – Holland 1 – 3
18:30 Würzburger Kickers – Hoffenheim DFB Pokal – Tyskland 7 – 8
18:30 KSV Baunatal – Bochum DFB Pokal – Tyskland 2 – 3
18:30 Ulm – FC Heidenheim DFB Pokal – Tyskland 0 – 2
18:30 Ascoli Calcio 1898 FC – Pro Vercelli Coppa Italia – Italien 5 – 1
19:00 Slovan Bratislava – Zlate Moravce Super Liga – Slovakiet 4 – 0
19:00 Trencin – Dunajská Streda Super Liga – Slovakiet 2 – 1
19:00 Zemplin Michalovce – FK Senica Super Liga – Slovakiet 3 – 0
19:00 Nitra – SKF Sered Super Liga – Slovakiet 3 – 2
19:00 Celik Zenica – Zeljeznicar Premier League – Bosnien-Hercegovina 0 – 2
19:30 Diosgyori VTK – Ujpest 1. Division – Ungarn 1 – 2
19:30 Zalaegerszeg – Ferencvaros 1. Division – Ungarn Udsat
19:30 Levski Sofia – Beroe Division A – Bulgarien 1 – 3
19:45 Ajax – FC Emmen Æresdivisionen – Holland 5 – 0
20:00 Nice – Amiens Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
20:00 Angers – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
20:00 Dijon – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
20:00 Brest – Toulouse Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Montpellier – Rennes Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
20:00 Eupen – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien 1 – 1
20:00 Cercle Brugge – Kortrijk 1. Division A – Belgien 1 – 3
20:00 Gil Vicente – FC Porto Primeira Liga – Portugal 2 – 1
20:00 Gornik Zabrze – Rakow Czestochowa Ekstraklasa – Polen 1 – 0
20:15 Maribor – Tabor Prva Liga – Slovenien 4 – 2
20:30 Genk – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien 0 – 2
20:45 Willem II – Vitesse Æresdivisionen – Holland 0 – 2
20:45 Delmenhorst – Werder Bremen DFB Pokal – Tyskland 1 – 6
21:00 Sloboda Tuzla – FK Velez Mostar Premier League – Bosnien-Hercegovina 0 – 0
22:30 Benfica – P.Ferreira Primeira Liga – Portugal 5 – 0

Søndag 11. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Washington Spirit (k) – Chicago Red Stars (k) NWSL (k) – USA 0 – 1
01:30 Orlando Pride (k) – Houston Dash (k) NWSL (k) – USA 0 – 1
12:00 FC Nordsjælland – Silkeborg Superligaen Grundspil 2 – 2
12:15 Fortuna Sittard – Heracles Æresdivisionen – Holland 1 – 1
13:00 Avarta – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 0 – 0
13:00 Slagelse – Skovshoved 2. Division Gruppe 1 0 – 2
13:45 Fremad Amager – Skive NordicBet Liga 0 – 0
14:00 AaB – Esbjerg fB Superligaen Grundspil 4 – 0
14:00 FC Fredericia – Næstved NordicBet Liga 3 – 1
14:00 Brøndby IF (k) – VSK Aarhus (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 0
14:00 FK Palanga – Stumbras Kaunas A Lyga – Litauen Skrivebordssejr
14:30 Heerenveen – Feyenoord Æresdivisionen – Holland 1 – 1
14:30 RKC Waalwijk – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 0 – 2
14:30 St.Truiden – Standard Liege 1. Division A – Belgien 2 – 1
15:00 Leicester – Wolverhampton Premier League – England 0 – 0
15:00 Newcastle – Arsenal Premier League – England 0 – 1
15:00 Viborg – HB Køge NordicBet Liga 0 – 0
15:00 Kolding IF – FC Roskilde NordicBet Liga 4 – 3
15:00 Lille – Nantes Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
15:00 AB – Thisted 2. Division Gruppe 2 3 – 2
15:00 Häcken – Malmö FF Allsvenskan – Sverige 1 – 1
15:00 AFC Eskilstuna – AIK Allsvenskan – Sverige 2 – 4
15:00 Klepp (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge 2 – 3
15:00 Odder – Hedensted Danmarksserien Pulje 3 0 – 1
15:00 LKS Lodz – Piast Gliwice Ekstraklasa – Polen 0 – 1
15:30 FSV Salmrohr – Holstein Kiel DFB Pokal – Tyskland 0 – 6
15:30 Germania Halberstadt – Union Berlin DFB Pokal – Tyskland 0 – 6
15:30 SV Rödinghausen – Paderborn DFB Pokal – Tyskland 5 – 7
15:30 Waldhof Mannheim – Eintracht Frankfurt DFB Pokal – Tyskland 3 – 5
15:30 Oberneuland – Darmstadt DFB Pokal – Tyskland 1 – 6
15:30 Saarbrücken – Regensburg DFB Pokal – Tyskland 3 – 2
15:30 Lübeck – St. Pauli DFB Pokal – Tyskland 6 – 7
15:30 VfB Eichstaett – Hertha Berlin DFB Pokal – Tyskland 1 – 5
15:30 Osnabruck – RB Leipzig DFB Pokal – Tyskland 2 – 3
15:30 Irtysh Pavlodar – Tobol Kostanay Premier League – Kasakhstan 0 – 2
15:30 Taraz – Kairat Almaty Premier League – Kasakhstan 0 – 1
15:30 Shakhter Karagandy – Ordabasy Shymkent Premier League – Kasakhstan 1 – 2
16:00 AC Horsens – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 0 – 2
16:00 Rangers – Hibernian Premiership – Skotland 6 – 1
16:00 St. Mirren – Aberdeen Premiership – Skotland 1 – 0
16:00 IFK Mariehamn – Ilves Veikkausliiga – Finland 0 – 1
16:00 RoPS – VPS Veikkausliiga – Finland 2 – 1
16:00 FK Panevezys – Suduva A Lyga – Litauen Udsat
16:00 Aktobe – FC Astana Premier League – Kasakhstan 2 – 3
16:45 Utrecht – Zwolle Æresdivisionen – Holland 3 – 1
16:45 Arda Kardzhali – Lokomotiv Plovdiv Division A – Bulgarien 2 – 5
17:00 Strasbourg – Metz Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
17:05 Boavista – Aves Primeira Liga – Portugal 2 – 1
17:30 Manchester United – Chelsea Premier League – England 4 – 0
17:30 Norrköping – Elfsborg Allsvenskan – Sverige 2 – 0
17:30 Hammarby – Helsingborg Allsvenskan – Sverige 2 – 1
17:30 Cracovia – Korona Kielce Ekstraklasa – Polen 1 – 0
17:30 FK Vardar Skopje – Makedonija GjP Prva Liga – Nordmakedonien 0 – 2
18:00 Hobro – Brøndby IF Superligaen Grundspil 0 – 2
18:00 Nykøbing FC – Hvidovre NordicBet Liga 2 – 2
18:00 Haugesund – Ranheim Eliteserien – Norge 0 – 1
18:00 Kristiansund BK – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge 1 – 1
18:00 Bodø/Glimt – Viking Eliteserien – Norge 2 – 1
18:00 Charleroi – Antwerpen 1. Division A – Belgien 2 – 1
18:00 Spezia – Pro Patria Coppa Italia – Italien 5 – 0
18:00 Domzale – NK Celje Prva Liga – Slovenien 3 – 5
18:00 Paksi – Budapest Honved 1. Division – Ungarn 3 – 1
18:00 Puskas FC Academy – Videoton FC 1. Division – Ungarn 0 – 2
18:00 Debrecen – Varda SE 1. Division – Ungarn 4 – 1
18:00 FK Pohronie – Spartak Trnava Super Liga – Slovakiet 2 – 2
18:00 Zalgiris Vilnius – FK Kauno Zalgiris A Lyga – Litauen 3 – 0
18:30 Chemnitz – Hamburger SV DFB Pokal – Tyskland 7 – 8
18:30 Duisburg – Greuther Fürth DFB Pokal – Tyskland 2 – 0
18:30 Wehen – FC Köln DFB Pokal – Tyskland 5 – 6
18:30 Chievo – Ravenna Coppa Italia – Italien 4 – 2
19:00 Venezia – Catania Coppa Italia – Italien 2 – 1
19:30 Maritimo – Sporting CP Primeira Liga – Portugal 1 – 1
19:30 Ludogorets – PFC CSKA-Sofia Division A – Bulgarien 0 – 0
20:00 PSV Eindhoven – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland 3 – 1
20:00 Strømsgodset – Vålerenga Eliteserien – Norge 3 – 2
20:00 Royal Excel Mouscron Peruwelz – Gent 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:10 Rudar Velenje – Ol Ljubljana Prva Liga – Slovenien 0 – 3
20:30 Cittadella – Calcio Padova Coppa Italia – Italien 3 – 0
20:30 Cremonese – Virtus Francavilla Coppa Italia – Italien 4 – 0
20:30 Entella – Sudtirol Coppa Italia – Italien 1 – 2
20:30 Frosinone – Carrarese Coppa Italia – Italien 4 – 0
20:30 Benevento – Monza Coppa Italia – Italien 3 – 4
20:30 Trapani – Piacenza Coppa Italia – Italien 3 – 1
20:30 Perugia – Triestina Coppa Italia – Italien 1 – 0
20:30 Pescara – Mantova Coppa Italia – Italien 3 – 2
20:30 Monopoli – Cosenza Coppa Italia – Italien 1 – 0
20:30 Empoli – Reggina Coppa Italia – Italien 2 – 1
20:35 Pordenone Calcio – FeralpiSalo Coppa Italia – Italien 1 – 2
20:45 Livorno – Carpi Coppa Italia – Italien 0 – 1
20:45 Crotone – S.S. Arezzo Coppa Italia – Italien 4 – 3
20:45 Pisa – Potenza Coppa Italia – Italien 3 – 0
20:45 Juve Stabia – Imolese Calcio Coppa Italia – Italien 3 – 4
20:50 Salernitana – Catanzaro Coppa Italia – Italien 3 – 1
21:00 St. Vincent og Grenadinerne – Trinidad og Tobago Venskabskamp 1 – 0
21:00 PSG – Nimes Ligue 1 – Frankrig 3 – 0
21:00 Portland Thorns (k) – North Carolina Courage (k) NWSL (k) – USA 2 – 1
22:00 Braga – Moreirense Primeira Liga – Portugal 3 – 1
22:00 Reign FC (k) – Utah Royals (k) NWSL (k) – USA 1 – 3

Mandag 12. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Dunav Ruse – Vitosha Bistritsa Division A – Bulgarien 2 – 0
17:00 FK Panevezys – FK Palanga A Lyga – Litauen 3 – 1
18:00 Lechia Gdansk – Jagiellonia Bialystok Ekstraklasa – Polen 1 – 1
18:30 Hallescher FC – Wolfsburg DFB Pokal – Tyskland 3 – 5
18:30 Karlsruhe – Hannover 96 DFB Pokal – Tyskland 2 – 0
18:30 Hansa Rostock – Stuttgart DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
19:00 SønderjyskE – AGF Superligaen Grundspil 0 – 0
19:00 Kalmar FF – Örebro Allsvenskan – Sverige 1 – 1
19:00 IFK Göteborg – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige 1 – 1
19:00 Lillestrøm – Mjøndalen Eliteserien – Norge 3 – 2
20:45 Cottbus – Bayern München DFB Pokal – Tyskland 1 – 3
21:15 Vitoria de Setubal – Tondela Primeira Liga – Portugal 0 – 0

Tirsdag 13. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Birkerød – Vanløse Sydbank Pokalen 1 – 4
18:00 Nomme JK Kalju – Dudelange Europa League Kvalifikation 0 – 1
18:30 Qarabag FK – APOEL Nicosia Champions League Kvalifikation 0 – 2
18:45 Lorient – Le Mans Liga Cup – Frankrig 1 – 2
19:00 Toreby-Grænge – HB Køge Sydbank Pokalen 0 – 9
19:00 Rosenborg – Maribor Champions League Kvalifikation 3 – 1
19:30 Dynamo Kiev – Club Brugge Champions League Kvalifikation 3 – 3
20:00 FC København – Røde Stjerne Champions League Kvalifikation 7 – 8
20:00 Ferencvaros – Dinamo Zagreb Champions League Kvalifikation 0 – 4
20:00 Clermont Foot – Le Havre Liga Cup – Frankrig 5 – 4
20:00 Grenoble – Rodez Liga Cup – Frankrig 5 – 4
20:00 Paris FC – Sochaux Liga Cup – Frankrig 2 – 1
20:00 Caen – Nancy Liga Cup – Frankrig 0 – 1
20:00 ACA Ajaccio – Valenciennes Liga Cup – Frankrig 4 – 1
20:00 Auxerre – AS Beziers Liga Cup – Frankrig 5 – 6
20:00 Orléans – Guingamp Liga Cup – Frankrig 4 – 1
20:00 Niort – Chateauroux Liga Cup – Frankrig 3 – 1
20:00 Bourg Peronnas – Red Star Liga Cup – Frankrig 9 – 8
20:05 Ajaccio – Chambly Liga Cup – Frankrig 2 – 0
20:30 Ajax – PAOK Champions League Kvalifikation 3 – 2
20:30 LASK – Basel Champions League Kvalifikation 3 – 1
20:30 Olympiakos – Istanbul Basaksehir Champions League Kvalifikation 2 – 0
20:45 Celtic – CFR Cluj Champions League Kvalifikation 3 – 4
20:45 Linfield – Sutjeska Europa League Kvalifikation 3 – 2
20:45 Tranmere – Hull Carabao Cup – England 0 – 3
20:45 Grimsby – Doncaster Carabao Cup – England 1 – 0
20:45 Wigan – Stoke Carabao Cup – England 0 – 1
20:45 Port Vale – Burton Carabao Cup – England 1 – 2
20:45 Nottingham Forest – Fleetwood Carabao Cup – England 1 – 0
20:45 Bradford – Preston Carabao Cup – England 0 – 4
20:45 Blackpool – Macclesfield Carabao Cup – England 4 – 6
20:45 Blackburn – Oldham Carabao Cup – England 3 – 2
20:45 Mansfield – Morecambe Carabao Cup – England 7 – 8
20:45 Accrington – Sunderland Carabao Cup – England 1 – 3
20:45 Scunthorpe – Derby Carabao Cup – England 0 – 1
20:45 Rochdale – Bolton Carabao Cup – England 5 – 2
20:45 Huddersfield – Lincoln City Carabao Cup – England 0 – 1
20:45 Middlesbrough – Crewe Carabao Cup – England 4 – 6
20:45 Shrewsbury – Rotherham Carabao Cup – England 0 – 4
20:45 Sheffield Wednesday – Bury Carabao Cup – England Skrivebordssejr
20:45 Salford City – Leeds Carabao Cup – England 0 – 3
20:45 Barnsley – Carlisle Carabao Cup – England 0 – 3
20:45 Colchester – Swindon Carabao Cup – England 3 – 0
20:45 AFC Wimbledon – Milton Keynes Dons Carabao Cup – England 4 – 6
20:45 Oxford – Peterborough Carabao Cup – England 1 – 0
20:45 Queens Park Rangers – Bristol City Carabao Cup – England 8 – 7
20:45 Plymouth – Leyton Orient Carabao Cup – England 2 – 0
20:45 Wycombe – Reading Carabao Cup – England 3 – 5
20:45 Charlton – Forest Green Carabao Cup – England 3 – 5
20:45 Gillingham – Newport Carabao Cup – England 3 – 6
20:45 Stevenage – Southend Carabao Cup – England 1 – 2
20:45 Luton – Ipswich Carabao Cup – England 3 – 1
20:45 Walsall – Crawley Carabao Cup – England 2 – 3
20:45 Bristol Rovers – Cheltenham Carabao Cup – England 3 – 0
20:45 Brentford – Cambridge United Carabao Cup – England 5 – 6
20:45 Coventry – Exeter Carabao Cup – England 4 – 1
20:45 Swansea – Northampton Carabao Cup – England 3 – 1
21:00 FC Porto – FK Krasnodar Champions League Kvalifikation 2 – 3
21:00 Dundalk – Slovan Bratislava Europa League Kvalifikation 1 – 3
21:00 West Bromwich – Millwall Carabao Cup – England 1 – 2
21:05 Troyes – Lens Liga Cup – Frankrig 1 – 2

Onsdag 14. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Saburtalo – Ararat Armenia Europa League Kvalifikation 0 – 2
18:00 Atromitos – Legia Warszawa Europa League Kvalifikation 0 – 2
18:00 Vitoria de Guimaraes – Ventspils Europa League Kvalifikation 6 – 0
18:30 Vejle Boldklub – FC Fredericia NordicBet Liga 0 – 1
18:30 Ballerup-Skovlunde (k) – Farum (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 0 – 1
18:30 Odense Q (k) – Brøndby IF (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 2
18:30 VSK Aarhus (k) – KoldingQ (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 1
18:30 Fortuna Hjørring (k) – FC THY-Thisted Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 1
18:30 Lunds BK – Varbergs BoIS FC Svenska Cupen – Sverige 0 – 1
18:30 Carlstad United – AFC Eskilstuna Svenska Cupen – Sverige 2 – 3
18:30 IFK Stocksund – Östersunds FK Svenska Cupen – Sverige 0 – 1
19:00 Viktoria – Hundested IK Sydbank Pokalen 3 – 1
19:00 Stabæk – Vålerenga Eliteserien – Norge 1 – 1
19:00 Kristiansund BK – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge 1 – 2
19:00 Viking – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 2 – 1
19:00 Eskilstuna United DFF (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 4 – 2
19:00 FC Rosengård (k) – IF Limhamn Bunkeflo (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 3 – 0
19:00 Piteå IF (k) – Vittsjö GIK (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 0 – 0
19:00 Kungsbacka DFF (k) – Linköpings FC (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 2 – 1
19:00 Kristianstads DFF (k) – Växjö DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 3 – 1
19:00 KIF Örebro (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 0 – 3

Torsdag 15. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Sky Blue FC (k) – Chicago Red Stars (k) NWSL (k) – USA 2 – 1
01:15 Dominikanske Republik – Guatemala Venskabskamp 0 – 0
17:30 SJK – IFK Mariehamn Veikkausliiga – Finland 0 – 2
18:00 Helsinki – Riga FC Europa League Kvalifikation 2 – 2
18:30 Dinamo Tbilisi – Feyenoord Europa League Kvalifikation 1 – 1
18:45 Spartak Moskva – Thun Europa League Kvalifikation 2 – 1
19:00 Suduva – Maccabi Tel Aviv Europa League Kvalifikation 2 – 1
19:00 BATE Borisov – FK Sarajevo Europa League Kvalifikation 0 – 0
19:00 AIK – FC Sheriff Europa League Kvalifikation 1 – 1
19:00 Bnei Yehuda – FK Neftchi Europa League Kvalifikation 2 – 1
19:00 Apollon Limassol – Austria Wien Europa League Kvalifikation 3 – 1
19:00 Zrinjski Mostar – Malmö FF Europa League Kvalifikation 1 – 0
19:00 Shakhtyor Soligorsk – Torino Europa League Kvalifikation 1 – 1
19:00 Mladá Boleslav – Steaua Bukarest Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:00 Yeni Malatyaspor – Partizan Beograd Europa League Kvalifikation 1 – 0
19:00 Zorya – PFC CSKA-Sofia Europa League Kvalifikation 1 – 0
19:30 Trabzonspor – Sparta Prag Europa League Kvalifikation 2 – 1
19:30 Hapoel Beer Sheva – Norrköping Europa League Kvalifikation 3 – 1
19:30 TNS – Ludogorets Europa League Kvalifikation 0 – 4
20:00 Viktoria Plzen – Antwerpen Europa League Kvalifikation 2 – 1
20:00 Valletta – FC Astana Europa League Kvalifikation 0 – 4
20:00 AEK Athen – CS Universitatea Craiova Europa League Kvalifikation 1 – 1
20:30 AZ Alkmaar – Mariupol Europa League Kvalifikation 4 – 0
20:30 Gent – AEK Larnaca Europa League Kvalifikation 3 – 0
20:30 Aris – Molde Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:30 Eintracht Frankfurt – FC Vaduz Europa League Kvalifikation 1 – 0
20:30 Strasbourg – Lokomotiv Plovdiv Europa League Kvalifikation 1 – 0
20:30 PSV Eindhoven – Haugesund Europa League Kvalifikation 0 – 0
20:45 Rangers – FC Midtjylland Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:45 Braga – Brøndby IF Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:45 Aberdeen – Rijeka Europa League Kvalifikation 0 – 2
20:45 Wolverhampton – Pyunik Europa League Kvalifikation 4 – 0
21:05 Espanyol – Luzern Europa League Kvalifikation 3 – 0
<  Forrige uge
8. august 2019 – 15. august 2019
Næste uge  >