Luk
<  Forrige uge
22. august 2019 – 29. august 2019
Næste uge  >

Torsdag 22. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:30 Chicago Red Stars (k) – Orlando Pride (k) NWSL (k) – USA 1 – 2
01:30 Washington Spirit (k) – Utah Royals (k) NWSL (k) – USA 0 – 0
16:00 FC Astana – BATE Borisov Europa League Kvalifikation 3 – 0
17:00 Ararat Armenia – Dudelange Europa League Kvalifikation 2 – 1
17:50 Vårgårda IK – Falkenbergs FF Svenska Cupen – Sverige 0 – 4
18:00 IK Gauthiod – Elfsborg Svenska Cupen – Sverige 1 – 3
18:00 BK Astrio – IFK Göteborg Svenska Cupen – Sverige 0 – 4
18:30 IFK Värnamo – Malmö FF Svenska Cupen – Sverige Udsat
18:30 Oskarshamns AIK – Helsingborg Svenska Cupen – Sverige 2 – 1
18:30 Akropolis IF – Djurgården Svenska Cupen – Sverige 1 – 2
19:00 Suduva – Ferencvaros Europa League Kvalifikation 0 – 0
19:00 Malmö FF – Bnei Yehuda Europa League Kvalifikation 3 – 0
19:30 Ludogorets – Maribor Europa League Kvalifikation 0 – 0
19:30 Feyenoord – Hapoel Beer Sheva Europa League Kvalifikation 3 – 0
19:45 FC København – Riga FC Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:00 AEK Athen – Trabzonspor Europa League Kvalifikation 1 – 3
20:00 Legia Warszawa – Rangers Europa League Kvalifikation 0 – 0
20:30 Steaua Bukarest – Vitoria de Guimaraes Europa League Kvalifikation 0 – 0
20:30 Strasbourg – Eintracht Frankfurt Europa League Kvalifikation 1 – 0
20:30 PSV Eindhoven – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation 3 – 0
20:30 AZ Alkmaar – Antwerpen Europa League Kvalifikation 1 – 1
20:30 Gent – Rijeka Europa League Kvalifikation 2 – 1
20:45 Linfield – Qarabag FK Europa League Kvalifikation 3 – 2
20:45 Celtic – AIK Europa League Kvalifikation 2 – 0
20:45 Braga – Spartak Moskva Europa League Kvalifikation 1 – 0
21:00 Slovan Bratislava – PAOK Europa League Kvalifikation 1 – 0
21:00 Espanyol – Zorya Europa League Kvalifikation 3 – 1
21:00 Partizan Beograd – Molde Europa League Kvalifikation 2 – 1
21:05 Torino – Wolverhampton Europa League Kvalifikation 2 – 3

Fredag 23. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 FC Tsarsko Selo Sofia 2015 – Beroe Division A – Bulgarien 2 – 1
17:00 FK Panevezys – Riteriai A Lyga – Litauen 4 – 2
17:30 HIFK – Ilves Veikkausliiga – Finland 2 – 2
18:00 Tårnby FF – Herlev Danmarksserien Pulje 1 1 – 0
18:00 Nea Salamis – Pafos FC 1. Division – Cypern 1 – 2
18:30 Darmstadt – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
18:30 Aue – Stuttgart 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
18:30 Marienlyst – Tarup-Paarup Danmarksserien Pulje 3 0 – 0
18:30 Kolding B – Hedensted Danmarksserien Pulje 3 1 – 1
18:30 Taastrup FC – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 1 1 – 2
18:30 Sirens FC – Senglea Athletic Premier League – Malta 1 – 1
18:30 Gzira United – Hamrun Spartans Premier League – Malta 0 – 0
18:45 Odder – Varde Danmarksserien Pulje 3 3 – 3
19:00 Hobro – OB Superligaen Grundspil 0 – 0
19:00 AB Tårnby – Frederikssund IK Danmarksserien Pulje 2 0 – 1
19:00 FK Senica – Zlate Moravce Super Liga – Slovakiet 1 – 3
19:00 Zalgiris Vilnius – Suduva A Lyga – Litauen Udsat
19:15 Bayern München (k) – 1. FC Frankfurt (k) Bundesliga (k) – Tyskland 3 – 0
19:30 Besiktas – Göztepe Superlig – Tyrkiet 3 – 0
19:30 Arda Kardzhali – Cherno More Varna Division A – Bulgarien 0 – 0
20:00 Granada – Sevilla La Liga – Spanien 0 – 1
20:00 Sochaux – Nancy Ligue 2 – Frankrig 3 – 0
20:00 Le Mans – Lorient Ligue 2 – Frankrig 1 – 2
20:00 Chambly – Chateauroux Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Rodez – Orléans Ligue 2 – Frankrig 3 – 3
20:00 ACA Ajaccio – Paris FC Ligue 2 – Frankrig 1 – 0
20:00 Clermont Foot – Auxerre Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
20:00 Le Havre – Grenoble Ligue 2 – Frankrig 3 – 1
20:00 Niort – Caen Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
20:05 Vitoria de Setubal – Moreirense Primeira Liga – Portugal 0 – 0
20:30 FC Köln – Dortmund Bundesliga – Tyskland 1 – 3
20:30 Genk – Anderlecht 1. Division A – Belgien 1 – 0
20:30 Jagiellonia Bialystok – Wisla Krakow Ekstraklasa – Polen 3 – 2
20:30 Birkirkara – Floriana Premier League – Malta 0 – 1
20:45 Valletta – Santa Lucia F.C. Premier League – Malta 2 – 3
21:00 Aston Villa – Everton Premier League – England 2 – 0
21:00 Pisa – Benevento Serie B – Italien 0 – 0
22:00 Levante – Villarreal La Liga – Spanien 2 – 1
22:00 Albacete – Girona Segunda División – Spanien 1 – 0
22:15 Rio Ave – Aves Primeira Liga – Portugal 5 – 1

Lørdag 24. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 JAI Aarhus (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 2 – 5
12:00 Honka – Helsinki Veikkausliiga – Finland 0 – 1
13:00 Hannover 96 – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Regensburg – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 3
13:00 Bochum – Wehen 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 3
13:00 VSK Aarhus (k) – FC THY-Thisted Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 0 – 2
13:00 Ballerup-Skovlunde (k) – Brøndby IF (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 6
13:00 Odense Q (k) – Farum (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 3
13:00 FB (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 2 – 5
13:00 AaB (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 5 – 1
13:00 Klepp (k) – Kolbotn (k) Toppserien (k) – Norge 3 – 0
13:00 GVI – BK Union Danmarksserien Pulje 2 0 – 2
13:00 B 1908 – Avedøre Danmarksserien Pulje 2 5 – 0
13:00 KFUM – Greve Danmarksserien Pulje 2 0 – 0
13:00 TSG 1899 Hoffenheim (k) – FC Köln (k) Bundesliga (k) – Tyskland 4 – 0
13:15 Næstved – Vendsyssel NordicBet Liga 3 – 0
13:30 Norwich – Chelsea Premier League – England 2 – 3
13:30 Derby – West Bromwich Championship – England 1 – 1
13:30 KFUM Roskilde – Allerød FK Danmarksserien Pulje 1 5 – 4
13:45 FA 2000 – Slagelse 2. Division Gruppe 1 5 – 3
14:00 FC Helsingør – Vanløse 2. Division Gruppe 1 6 – 2
14:00 Frem – HIK 2. Division Gruppe 1 1 – 4
14:00 Brabrand – Thisted 2. Division Gruppe 2 1 – 2
14:00 Aarhus Fremad – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2 1 – 0
14:00 Jammerbugt FC – Næsby 2. Division Gruppe 2 3 – 2
14:00 Kopparbergs/Göteborg (k) – Linköpings FC (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 1 – 1
14:00 Trondheims-Ørn (k) – Fart (k) Toppserien (k) – Norge 3 – 0
14:00 Herning Fremad – Oure FA Danmarksserien Pulje 3 2 – 0
14:00 Ishøj IF – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2 1 – 3
14:05 Avaldsnes (k) – Røa (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 0
14:30 Guingamp (k) – Metz (k) DN1 (k) – Frankrig 2 – 0
14:30 Bordeaux (k) – Fleury Merogis U.S (k) DN1 (k) – Frankrig 4 – 1
14:30 Paris FC (k) – Dijon Foot (k) DN1 (k) – Frankrig 3 – 1
15:00 Skovshoved – Holbæk 2. Division Gruppe 1 2 – 2
15:00 B93 – Avarta 2. Division Gruppe 1 0 – 2
15:00 Brønshøj – Hillerød 2. Division Gruppe 1 2 – 0
15:00 Middelfart – AB 2. Division Gruppe 2 1 – 1
15:00 Troyes – Lens Ligue 2 – Frankrig 2 – 0
15:00 Kungsbacka DFF (k) – Eskilstuna United DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 0 – 4
15:00 Stabæk (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge 0 – 2
15:00 OKS – Otterup Danmarksserien Pulje 3 1 – 2
15:00 Cracovia – Arka Gdynia Ekstraklasa – Polen 3 – 1
15:00 Tobol Kostanay – Atyrau Premier League – Kasakhstan 2 – 0
15:00 Ordabasy Shymkent – Shakhter Karagandy Premier League – Kasakhstan 3 – 2
15:30 Hoffenheim – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland 3 – 2
15:30 Fortuna Düsseldorf – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland 1 – 3
15:30 Mainz 05 – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland 1 – 3
15:30 Augsburg – Union Berlin Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Paderborn – Freiburg Bundesliga – Tyskland 1 – 3
15:30 Lyon (k) – Marseille (k) DN1 (k) – Frankrig 6 – 0
16:00 Brighton – Southampton Premier League – England 0 – 2
16:00 Manchester United – Crystal Palace Premier League – England 1 – 2
16:00 Sheffield United – Leicester Premier League – England 1 – 2
16:00 Watford – West Ham Premier League – England 1 – 3
16:00 Barnsley – Luton Championship – England 1 – 3
16:00 Blackburn – Cardiff Championship – England 0 – 0
16:00 Charlton – Brentford Championship – England 1 – 0
16:00 Fulham – Nottingham Forest Championship – England 1 – 2
16:00 Huddersfield – Reading Championship – England 0 – 2
16:00 Hull – Bristol City Championship – England 1 – 3
16:00 Middlesbrough – Millwall Championship – England 1 – 1
16:00 Preston – Sheffield Wednesday Championship – England 2 – 1
16:00 Queens Park Rangers – Wigan Championship – England 3 – 1
16:00 Stoke – Leeds Championship – England 0 – 3
16:00 Sirius – Örebro Allsvenskan – Sverige 3 – 4
16:00 Hamilton Academical – Motherwell Premiership – Skotland 1 – 3
16:00 Hibernian – St. Johnstone Premiership – Skotland 2 – 2
16:00 Kilmarnock – Aberdeen Premiership – Skotland 0 – 0
16:00 Ross County – Livingston Premiership – Skotland 1 – 4
16:00 KuPS – VPS Veikkausliiga – Finland 5 – 0
16:00 Stumbras Kaunas – FK Kauno Zalgiris A Lyga – Litauen Skrivebordssejr
16:45 Dalum – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2 4 – 2
17:00 Osasuna – Eibar La Liga – Spanien 0 – 0
17:00 Maccabi Haifa – Hapoel Raanana 1. Division – Israel 4 – 3
17:00 Botev Plovdiv – Vitosha Bistritsa Division A – Bulgarien 2 – 1
17:00 Sumqayit – Sabail Premier League – Aserbajdsjan 0 – 3
17:00 FK Vardar Skopje – Rabotnicki Prva Liga – Nordmakedonien 2 – 0
17:00 Celik Zenica – FK Tuzla City Premier League – Bosnien-Hercegovina 0 – 0
17:00 Radnik Bijeljina – FK Mladost Doboj Kakanj Premier League – Bosnien-Hercegovina 3 – 0
17:30 Lechia Gdansk – Slask Wroclaw Ekstraklasa – Polen 1 – 1
18:00 Parma – Juventus Serie A – Italien 0 – 1
18:00 Rosenborg – Stabæk Eliteserien – Norge 3 – 2
18:00 Charleroi – Club Brugge 1. Division A – Belgien Udsat
18:00 Real Oviedo – Lugo Segunda División – Spanien 1 – 1
18:00 Racing Santander – Almeria Segunda División – Spanien 1 – 1
18:00 Crotone – Cosenza Serie B – Italien 0 – 0
18:00 Salernitana – Pescara Serie B – Italien 3 – 1
18:00 Budapest Honved – Debrecen 1. Division – Ungarn 2 – 3
18:00 Varda SE – Ujpest 1. Division – Ungarn 2 – 0
18:00 Paksi – Videoton FC 1. Division – Ungarn 0 – 2
18:00 Diosgyori VTK – Mezokovesd SE 1. Division – Ungarn 0 – 3
18:00 Kaposvari – Zalaegerszeg 1. Division – Ungarn 0 – 4
18:00 Hapoel Hadera – FC Ashdod 1. Division – Israel 1 – 1
18:00 AEK Larnaca – Apollon Limassol 1. Division – Cypern Udsat
18:00 Doxa Katokopia – Omonia Nicosia 1. Division – Cypern 0 – 2
18:00 APOEL Nicosia – Olympiakos Nicosia 1. Division – Cypern Udsat
18:00 FK Sarajevo – FK Velez Mostar Premier League – Bosnien-Hercegovina 2 – 1
18:15 Ankaragucu – Kayserispor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
18:30 Liverpool – Arsenal Premier League – England 3 – 1
18:30 Schalke 04 – Bayern München Bundesliga – Tyskland 0 – 3
18:30 Willem II – FC Emmen Æresdivisionen – Holland 2 – 1
18:30 Tarxien Rainbows – Mosta Premier League – Malta 0 – 4
19:00 Real Madrid – Valladolid La Liga – Spanien 1 – 1
19:00 Mirandes – Cadiz Segunda División – Spanien 1 – 2
19:00 Gudja United – Hibernians Premier League – Malta 1 – 1
19:00 FK Pohronie – Trencin Super Liga – Slovakiet 0 – 4
19:00 Zemplin Michalovce – SKF Sered Super Liga – Slovakiet 1 – 1
19:00 Ruzomberok – Spartak Trnava Super Liga – Slovakiet 0 – 1
19:00 Sloboda Tuzla – FK Zvijezda 09 Premier League – Bosnien-Hercegovina 1 – 0
19:30 Sektzia Nes Tziona – Maccabi Tel Aviv 1. Division – Israel 0 – 2
19:30 Levski Sofia – Lokomotiv Plovdiv Division A – Bulgarien 1 – 0
19:45 Heracles – Vitesse Æresdivisionen – Holland 1 – 1
20:00 Amiens – Nantes Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
20:00 Dijon – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
20:00 Angers – Metz Ligue 1 – Frankrig 3 – 0
20:00 Brest – Reims Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Cercle Brugge – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien 1 – 0
20:00 Benfica – FC Porto Primeira Liga – Portugal 0 – 2
20:00 Alcorcon – Elche Segunda División – Spanien 1 – 2
20:00 Rakow Czestochowa – Lech Poznan Ekstraklasa – Polen 2 – 3
20:00 Siroki Brijeg – Zeljeznicar Premier League – Bosnien-Hercegovina 3 – 3
20:00 Zrinjski Mostar – Borac Banja Luka Premier League – Bosnien-Hercegovina 4 – 0
20:15 Ol Ljubljana – Mura Prva Liga – Slovenien 1 – 1
20:30 St.Truiden – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien 0 – 0
20:30 Oostende – Mechelen 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:30 Balzan FC – Sliema W. Premier League – Malta 2 – 1
20:45 Fiorentina – Napoli Serie A – Italien 3 – 4
20:45 Heerenveen – Twente Æresdivisionen – Holland 0 – 0
20:45 Alanyaspor – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet 4 – 1
20:45 Istanbul Basaksehir – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet 1 – 2
21:00 Celta Vigo – Valencia La Liga – Spanien 1 – 0
21:00 Getafe – Athletic Club La Liga – Spanien 1 – 1
21:00 Malaga – Las Palmas Segunda División – Spanien 1 – 1
21:00 Ascoli Calcio 1898 FC – Trapani Serie B – Italien 3 – 1
21:00 Venezia – Cremonese Serie B – Italien 1 – 2
21:00 Entella – Livorno Serie B – Italien 1 – 0
21:05 Cittadella – Spezia Serie B – Italien 0 – 3
22:30 Boavista – P.Ferreira Primeira Liga – Portugal 1 – 1

Søndag 25. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 North Carolina Courage (k) – Reign FC (k) NWSL (k) – USA 1 – 0
01:30 Washington Spirit (k) – Orlando Pride (k) NWSL (k) – USA 2 – 1
02:30 Houston Dash (k) – Sky Blue FC (k) NWSL (k) – USA 1 – 2
12:00 Lyngby – Randers FC Superligaen Grundspil 2 – 0
12:00 Vildbjerg (k) – IF Lyseng (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 3 – 2
12:00 Ballerup-Skovlunde – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 1 1 – 1
12:15 RKC Waalwijk – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland 0 – 3
13:00 Swansea – Birmingham Championship – England 3 – 0
13:00 Østerbro IF (k) – Sundby BK (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 1 – 1
13:00 Lyn Fotball (k) – Vålerenga (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 2
13:15 St. Mirren – Rangers Premiership – Skotland 0 – 1
13:30 Nürnberg – Osnabruck 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
13:30 FC Heidenheim – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 2
13:30 Karlsruhe – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 4
13:30 Fortuna Hjørring (k) – KoldingQ (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 3 – 0
13:50 Hvidovre – FC Roskilde NordicBet Liga 3 – 2
14:00 Esbjerg fB – Silkeborg Superligaen Grundspil 2 – 2
14:00 FC Fredericia – Kolding IF NordicBet Liga 4 – 3
14:00 HB Køge – Fremad Amager NordicBet Liga 3 – 1
14:00 Ringkøbing – Vejgaard 2. Division Gruppe 2 1 – 2
14:00 Vittsjö GIK (k) – Växjö DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 2 – 0
14:00 Piteå IF (k) – FC Rosengård (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 1 – 1
14:00 MSV Duisburg (k) – Wolfsburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland 1 – 6
14:00 SC Sand (k) – SGS Essen (k) Bundesliga (k) – Tyskland 3 – 0
14:00 Bayer Leverkusen (k) – SC Freiburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland 1 – 0
14:00 Turbine Potsdam (k) – FF USV Jena (k) Bundesliga (k) – Tyskland 6 – 2
14:30 Utrecht – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 1 – 2
14:45 Paris Saint Germain (k) – ASJ Soyaux (k) DN1 (k) – Frankrig 7 – 0
15:00 Bournemouth – Manchester City Premier League – England 1 – 3
15:00 Viborg – Nykøbing FC NordicBet Liga 3 – 0
15:00 Vejle Boldklub – Skive NordicBet Liga 2 – 1
15:00 Monaco – Nimes Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
15:00 Norrköping – Helsingborg Allsvenskan – Sverige 5 – 0
15:00 Östersunds FK – AIK Allsvenskan – Sverige 1 – 3
15:00 AFC Eskilstuna – Häcken Allsvenskan – Sverige 0 – 2
15:00 Herlufsholm (k) – Damsø (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 1 – 3
15:00 Kristianstads DFF (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 2 – 0
15:00 Arna-Bjørnar (k) – LSK Kvinner (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 3
15:00 Gornik Zabrze – Korona Kielce Ekstraklasa – Polen 3 – 0
15:00 Kaisar Kyzylorda – Zhetysu Taldykorgan Premier League – Kasakhstan 0 – 2
15:00 FC Astana – Taraz Premier League – Kasakhstan 5 – 0
15:30 RB Leipzig – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland 2 – 1
16:00 SønderjyskE – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 0 – 2
16:00 Celtic – Hearts Premiership – Skotland 3 – 1
16:00 ND Triglav – NK Celje Prva Liga – Slovenien 0 – 6
16:00 Kairat Almaty – Okzhetpes Kokshetau Premier League – Kasakhstan 0 – 1
16:00 Aktobe – Irtysh Pavlodar Premier League – Kasakhstan 1 – 1
16:45 Zwolle – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland 2 – 2
16:45 Sabah FK – Inter Baku Premier League – Aserbajdsjan 0 – 1
17:00 Alaves – Espanyol La Liga – Spanien 0 – 0
17:00 Mallorca – Real Sociedad La Liga – Spanien 0 – 1
17:00 Santa Clara – Belenenses Primeira Liga – Portugal 0 – 0
17:00 Maritimo – Tondela Primeira Liga – Portugal 2 – 3
17:00 KIF Örebro (k) – IF Limhamn Bunkeflo (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 0 – 1
17:00 Dunav Ruse – PFC CSKA-Sofia Division A – Bulgarien 1 – 1
17:00 FK Palanga – Atlantas Klaipeda A Lyga – Litauen 0 – 2
17:00 FK Struga – FK Sileks Prva Liga – Nordmakedonien 2 – 1
17:00 KF Shkendija – Makedonija GjP Prva Liga – Nordmakedonien 1 – 1
17:00 FC Academy Pandev – FK Borec Prva Liga – Nordmakedonien 2 – 0
17:00 Shkupi – Renova Prva Liga – Nordmakedonien 2 – 2
17:05 Strasbourg – Rennes Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
17:30 Tottenham – Newcastle Premier League – England 0 – 1
17:30 Wolverhampton – Burnley Premier League – England 1 – 1
17:30 Malmö FF – Djurgården Allsvenskan – Sverige 0 – 1
17:30 IFK Mariehamn – SJK Veikkausliiga – Finland 1 – 0
17:30 RoPS – FC Lahti Veikkausliiga – Finland 3 – 0
17:30 Zaglebie Lubin – Piast Gliwice Ekstraklasa – Polen 0 – 3
17:30 LKS Lodz – Legia Warszawa Ekstraklasa – Polen 2 – 3
17:30 Slovan Bratislava – Zilina Super Liga – Slovakiet 1 – 1
18:00 Brøndby IF – AGF Superligaen Grundspil 0 – 3
18:00 Hertha Berlin – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 0 – 3
18:00 Udinese – AC Milan Serie A – Italien 1 – 0
18:00 Molde – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge 2 – 2
18:00 Brann – Tromsø Eliteserien – Norge 2 – 3
18:00 Haugesund – Lillestrøm Eliteserien – Norge 0 – 2
18:00 Kristiansund BK – Mjøndalen Eliteserien – Norge 4 – 0
18:00 Viking – Ranheim Eliteserien – Norge 2 – 2
18:00 Standard Liege – Kortrijk 1. Division A – Belgien 2 – 1
18:00 Ponferradina – Zaragoza Segunda División – Spanien 1 – 1
18:00 Sporting Gijon – Rayo Vallecano Segunda División – Spanien 1 – 1
18:00 Empoli – Juve Stabia Serie B – Italien 2 – 1
18:00 Rudar Velenje – Tabor Prva Liga – Slovenien 2 – 2
18:00 Puskas FC Academy – Ferencvaros 1. Division – Ungarn 4 – 1
18:00 Hapoel Kfar Saba – Hapoel Haifa 1. Division – Israel 0 – 1
18:00 AEL Limassol – Anorthosis 1. Division – Cypern 0 – 0
18:15 Rizespor – Sivasspor Superlig – Tyrkiet 2 – 1
18:20 Trabzonspor – Yeni Malatyaspor Superlig – Tyrkiet 2 – 1
19:00 Leganes – Atletico Madrid La Liga – Spanien 0 – 1
19:00 Bnei Yehuda – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 1. Division – Israel 2 – 1
19:00 Qarabag FK – FK Qabala Premier League – Aserbajdsjan 3 – 0
19:05 SD Huesca – Deportivo La Coruna Segunda División – Spanien 3 – 1
19:15 Beitar Jerusalem – Hapoel Beer Sheva 1. Division – Israel 0 – 0
19:15 Nitra – Dunajská Streda Super Liga – Slovakiet 1 – 2
19:30 Portimonense – Sporting CP Primeira Liga – Portugal 1 – 3
19:30 Ludogorets – Slavia Sofia Division A – Bulgarien 0 – 0
20:00 FC København – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil 3 – 1
20:00 Strømsgodset – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 2 – 1
20:00 Royal Excel Mouscron Peruwelz – Eupen 1. Division A – Belgien 2 – 0
20:00 Tenerife – Numancia Segunda División – Spanien 3 – 2
20:10 Maribor – NK Bravo Prva Liga – Slovenien 4 – 0
20:45 Cagliari – Brescia Serie A – Italien 0 – 1
20:45 Verona – Bologna Serie A – Italien 1 – 1
20:45 Roma – Genoa Serie A – Italien 3 – 3
20:45 Sampdoria – Lazio Serie A – Italien 0 – 3
20:45 SPAL – Atalanta Serie A – Italien 2 – 3
20:45 Torino – Sassuolo Serie A – Italien 2 – 1
20:50 Galatasaray – Konyaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
20:50 MP Antalyaspor – Denizlispor Superlig – Tyrkiet 0 – 2
21:00 Barcelona – Real Betis La Liga – Spanien 5 – 2
21:00 PSG – Toulouse Ligue 1 – Frankrig 4 – 0
21:00 Extremadura – Fuenlabrada Segunda División – Spanien 1 – 2
21:00 Perugia – Chievo Serie B – Italien 2 – 1
21:00 Portland Thorns (k) – Chicago Red Stars (k) NWSL (k) – USA 3 – 0
21:30 Gil Vicente – Braga Primeira Liga – Portugal 1 – 1
22:00 Vitoria de Guimaraes – Famalicao Primeira Liga – Portugal 1 – 1

Mandag 26. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Zira – FK Neftchi Premier League – Aserbajdsjan
17:30 Inter Turku – KPV Veikkausliiga – Finland
18:00 Domzale – Aluminij Prva Liga – Slovenien
18:00 Pogon Szczecin – Wisla Plock Ekstraklasa – Polen
18:00 Enosis Paralimni – Ethnikos Achnas 1. Division – Cypern
19:00 AC Horsens – AaB Superligaen Grundspil
19:00 Gazisehir Gaziantep FK – Genclerbirligi Superlig – Tyrkiet
19:00 Falkenbergs FF – Hammarby Allsvenskan – Sverige
19:00 GIF Sundsvall – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
19:00 IFK Göteborg – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
19:00 Bodø/Glimt – Vålerenga Eliteserien – Norge
19:15 Hapoel Tel Aviv – Maccabi Netanya 1. Division – Israel
19:30 Botev Vratsa – Etar Division A – Bulgarien
20:30 St. Pauli – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland
20:45 Inter – Lecce Serie A – Italien
20:45 Guingamp – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig
20:45 Dundalk – UC Dublin FC League Of Ireland – Irland
21:00 Pordenone Calcio – Frosinone Serie B – Italien

Tirsdag 27. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Ilves – HIFK Veikkausliiga – Finland
18:00 JAI Aarhus (k) – IF Lyseng (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
18:45 Nancy – ACA Ajaccio Liga Cup – Frankrig
19:00 Montpellier – Lyon Ligue 1 – Frankrig
20:00 Le Mans – Orléans Liga Cup – Frankrig
20:00 Bourg Peronnas – AS Beziers Liga Cup – Frankrig
20:00 Niort – Grenoble Liga Cup – Frankrig
20:00 Ajaccio – Paris FC Liga Cup – Frankrig
20:45 Crewe – Aston Villa Carabao Cup – England
20:45 Leeds – Stoke Carabao Cup – England
20:45 Burton – Morecambe Carabao Cup – England
20:45 Nottingham Forest – Derby Carabao Cup – England
20:45 Grimsby – Macclesfield Carabao Cup – England
20:45 Preston – Hull Carabao Cup – England
20:45 Rochdale – Carlisle Carabao Cup – England
20:45 Plymouth – Reading Carabao Cup – England
20:45 Newport – West Ham Carabao Cup – England
20:45 Oxford – Millwall Carabao Cup – England
20:45 Watford – Coventry Carabao Cup – England
20:45 Crystal Palace – Colchester Carabao Cup – England
20:45 Southend – Milton Keynes Dons Carabao Cup – England
20:45 Sheffield United – Blackburn Carabao Cup – England
20:45 Cardiff – Luton Carabao Cup – England
20:45 Fulham – Southampton Carabao Cup – England
20:45 Bristol Rovers – Brighton Carabao Cup – England
20:45 Crawley – Norwich Carabao Cup – England
21:00 Rosenborg – Dinamo Zagreb Champions League Kvalifikation
21:00 FK Krasnodar – Olympiakos Champions League Kvalifikation
21:00 Røde Stjerne – Young Boys Champions League Kvalifikation
21:00 Shamrock Rovers – Waterford FC League Of Ireland – Irland
21:05 Lens – Clermont Foot Liga Cup – Frankrig

Onsdag 28. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Kjellerup – Vendsyssel Sydbank Pokalen
18:00 AaB (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
18:15 Aarhus 1900 (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
18:30 Senglea Athletic – Birkirkara Premier League – Malta
19:00 Brønshøj – Hvidovre Sydbank Pokalen
19:00 Lille – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
19:00 Zrinjski Mostar – FK Zvijezda 09 Premier League – Bosnien-Hercegovina
20:00 Siroki Brijeg – FK Sarajevo Premier League – Bosnien-Hercegovina
20:45 Lincoln City – Everton Carabao Cup – England
20:45 Newcastle – Leicester Carabao Cup – England
20:45 Burnley – Sunderland Carabao Cup – England
20:45 Swansea – Cambridge United Carabao Cup – England
20:45 Bournemouth – Forest Green Carabao Cup – England
20:45 Queens Park Rangers – Portsmouth Carabao Cup – England
20:45 Rotherham – Sheffield Wednesday Carabao Cup – England
20:45 Hibernians – Tarxien Rainbows Premier League – Malta
21:00 Nice – Marseille Ligue 1 – Frankrig
21:00 Club Brugge – LASK Champions League Kvalifikation
21:00 Ajax – APOEL Nicosia Champions League Kvalifikation
21:00 Slavia Prag – CFR Cluj Champions League Kvalifikation

Torsdag 29. august 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Danmark (k) – Malta (k) EM Kval. Gruppe B (k)
18:00 Vejle Boldklub – Viborg NordicBet Liga
18:00 Qarabag FK – Linfield Europa League Kvalifikation
18:30 Floriana – Balzan FC Premier League – Malta
18:45 Riga FC – FC København Europa League Kvalifikation
19:00 PAOK – Slovan Bratislava Europa League Kvalifikation
19:00 AIK – Celtic Europa League Kvalifikation
19:00 Bnei Yehuda – Malmö FF Europa League Kvalifikation
19:00 BATE Borisov – FC Astana Europa League Kvalifikation
19:00 Apollon Limassol – PSV Eindhoven Europa League Kvalifikation
19:00 Zorya – Espanyol Europa League Kvalifikation
19:00 Molde – Partizan Beograd Europa League Kvalifikation
19:15 Spartak Moskva – Braga Europa League Kvalifikation
19:30 Hapoel Beer Sheva – Feyenoord Europa League Kvalifikation
19:30 Trabzonspor – AEK Athen Europa League Kvalifikation
20:00 Dudelange – Ararat Armenia Europa League Kvalifikation
20:00 Ferencvaros – Suduva Europa League Kvalifikation
20:00 Antwerpen – AZ Alkmaar Europa League Kvalifikation
20:00 Rijeka – Gent Europa League Kvalifikation
20:15 Maribor – Ludogorets Europa League Kvalifikation
20:30 Eintracht Frankfurt – Strasbourg Europa League Kvalifikation
20:30 Sliema W. – Valletta Premier League – Malta
20:45 Rangers – Legia Warszawa Europa League Kvalifikation
20:45 Wolverhampton – Torino Europa League Kvalifikation
21:00 Vitoria de Guimaraes – Steaua Bukarest Europa League Kvalifikation
<  Forrige uge
22. august 2019 – 29. august 2019
Næste uge  >