Luk
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 5. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:20 Japan – Paraguay Venskabskamp 2 – 0
15:30 Georgien – Sydkorea Venskabskamp 2 – 2
18:00 Armenien – Italien EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 3
18:45 Viktoria – SønderjyskE Sydbank Pokalen 0 – 5
19:00 Saudi-Arabien – Mali Venskabskamp 1 – 1
20:45 Gibraltar – Danmark EM Kvalifikation Gruppe D 0 – 6
20:45 Bosnien – Liechtenstein EM Kvalifikation Gruppe J 5 – 0
20:45 Finland – Grækenland EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 0
20:45 Irland – Schweiz EM Kvalifikation Gruppe D 1 – 1
20:45 Færøerne – Sverige EM Kvalifikation Gruppe F 0 – 4
20:45 Norge – Malta EM Kvalifikation Gruppe F 2 – 0
20:45 Rumænien – Spanien EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 2
20:45 Israel – Nordmakedonien EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 1
20:45 Nordirland – Luxembourg Venskabskamp 1 – 0
20:45 Montenegro – Ungarn Venskabskamp 2 – 1

Fredag 6. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Peru – Ecuador Venskabskamp 0 – 1
03:05 Honduras – Puerto Rico Venskabskamp 4 – 0
04:35 Chile – Argentina Venskabskamp 0 – 0
17:50 Kolding B – Varde Danmarksserien Pulje 3 3 – 5
18:00 Estland – Hviderusland EM Kvalifikation Gruppe C 1 – 2
18:00 Cypern – Kasakhstan EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 1
18:00 Hillerød – Vanløse 2. Division Gruppe 1 0 – 4
18:00 Næsby – Dalum 2. Division Gruppe 2 1 – 3
18:00 Tårnby FF – KFUM Roskilde Danmarksserien Pulje 1 0 – 1
18:30 Danmark U21 – Ungarn U21 Venskabskamp U21 0 – 0
18:30 Hvidovre – Skive NordicBet Liga 4 – 2
19:00 Elfenbenskysten – Benin Venskabskamp 1 – 2
19:00 FC Helsingør – Holbæk 2. Division Gruppe 1 5 – 0
20:15 Tunesien – Mauretanien Venskabskamp 1 – 0
20:45 Tyskland – Holland EM Kvalifikation Gruppe C 2 – 4
20:45 Slovakiet – Kroatien EM Kvalifikation Gruppe E 0 – 4
20:45 Wales – Aserbajdsjan EM Kvalifikation Gruppe E 2 – 1
20:45 Østrig – Letland EM Kvalifikation Gruppe G 6 – 0
20:45 Slovenien – Polen EM Kvalifikation Gruppe G 2 – 0
20:45 San Marino – Belgien EM Kvalifikation Gruppe I 0 – 4
20:45 Skotland – Rusland EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 2
20:45 Dundalk – Cork City League Of Ireland – Irland 1 – 0
21:00 Marokko – Burkina Faso Venskabskamp 1 – 1
21:00 Racing Santander – Cadiz Segunda División – Spanien 1 – 2
21:00 Finn Harps – St. Patrick's Athletic League Of Ireland – Irland 1 – 2

Lørdag 7. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:35 Brasilien – Colombia Venskabskamp 2 – 2
03:10 USA – Mexico Venskabskamp 0 – 3
03:30 Utah Royals (k) – Portland Thorns (k) NWSL (k) – USA 1 – 0
04:00 Costa Rica – Uruguay Venskabskamp 1 – 2
12:00 Damsø (k) – Sundby BK (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 1 – 8
13:00 Vejgaard – AB 2. Division Gruppe 2 1 – 5
13:00 KoldingQ (k) – Brøndby IF (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 0 – 3
13:00 VSK Aarhus (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 0
13:00 Østerbro IF (k) – Herlufsholm (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 2 – 0
13:00 FB (k) – Køge (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 1 – 4
13:00 Otterup – Hedensted Danmarksserien Pulje 3 2 – 2
13:00 Ballerup-Skovlunde – Allerød FK Danmarksserien Pulje 1 1 – 0
13:00 Frederikssund IK – Greve Danmarksserien Pulje 2 2 – 2
13:00 B 1908 – BK Union Danmarksserien Pulje 2 3 – 1
13:00 KFUM – Avedøre Danmarksserien Pulje 2 1 – 0
13:30 Birkerød – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 1 0 – 2
13:45 FA 2000 – HIK 2. Division Gruppe 1 1 – 3
13:45 Eskilstuna United DFF (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 2 – 1
14:00 Frem – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 3 – 2
14:00 Middelfart – Thisted 2. Division Gruppe 2 5 – 1
14:00 Brabrand – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2 2 – 2
14:00 KIF Örebro (k) – Kristianstads DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 0 – 1
14:00 LSK Kvinner (k) – Trondheims-Ørn (k) Toppserien (k) – Norge 2 – 0
14:00 Herning Fremad – Marienlyst Danmarksserien Pulje 3 1 – 2
14:00 Taastrup FC – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 1 1 – 2
14:00 Køge Nord FC – Herlev Danmarksserien Pulje 1 5 – 3
14:00 Ishøj IF – GVI Danmarksserien Pulje 2 3 – 0
14:30 Marseille (k) – Guingamp (k) DN1 (k) – Frankrig 2 – 1
14:30 Fleury Merogis U.S (k) – Montpellier (k) DN1 (k) – Frankrig 1 – 3
14:30 ASJ Soyaux (k) – Paris FC (k) DN1 (k) – Frankrig 0 – 0
15:00 Kosovo – Tjekkiet EM Kvalifikation Gruppe A 2 – 1
15:00 Zambia – Sydafrika Venskabskamp Aflyst
15:00 Skovshoved – Avarta 2. Division Gruppe 1 1 – 1
15:00 FC THY-Thisted Q (k) – Farum (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 2
15:00 Fortuna Hjørring (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 3
15:00 IF Limhamn Bunkeflo (k) – Piteå IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 1 – 1
15:00 Kungsbacka DFF (k) – Vittsjö GIK (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 0 – 1
15:00 Arna-Bjørnar (k) – Stabæk (k) Toppserien (k) – Norge 2 – 2
15:00 Fart (k) – Avaldsnes (k) Toppserien (k) – Norge 0 – 3
15:00 Vålerenga (k) – Klepp (k) Toppserien (k) – Norge 4 – 0
15:00 OKS – Oure FA Danmarksserien Pulje 3 0 – 2
15:00 AB Tårnby – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2 0 – 0
16:00 Deportivo La Coruna – Albacete Segunda División – Spanien 0 – 1
16:00 Bristol City WFC (k) – Brighton & Hove Albion (k) WSL (k) – England 0 – 0
16:00 Manchester City (k) – Manchester United (k) WSL (k) – England 1 – 0
16:10 Lyn Fotball (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 1
16:30 Metz (k) – Paris Saint Germain (k) DN1 (k) – Frankrig 1 – 6
16:30 Reims (k) – Lyon (k) DN1 (k) – Frankrig 3 – 8
18:00 England – Bulgarien EM Kvalifikation Gruppe A 4 – 0
18:00 Litauen – Ukraine EM Kvalifikation Gruppe B 0 – 3
18:00 Island – Moldova EM Kvalifikation Gruppe H 3 – 0
18:00 Malaga – Almeria Segunda División – Spanien 0 – 1
19:00 Sydafrika – Madagaskar Venskabskamp Aflyst
20:00 Extremadura – Numancia Segunda División – Spanien 0 – 0
20:00 Fuenlabrada – Ponferradina Segunda División – Spanien 1 – 1
20:45 Serbien – Portugal EM Kvalifikation Gruppe B 2 – 4
20:45 Tyrkiet – Andorra EM Kvalifikation Gruppe H 1 – 0
20:50 Frankrig – Albanien EM Kvalifikation Gruppe H 4 – 1
21:00 Tenerife – Las Palmas Segunda División – Spanien 0 – 0
21:00 Sky Blue FC (k) – North Carolina Courage (k) NWSL (k) – USA 1 – 2

Søndag 8. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 Reign FC (k) – Orlando Pride (k) NWSL (k) – USA 3 – 1
12:00 SD Huesca – Sporting Gijon Segunda División – Spanien 1 – 0
12:00 ASA Aarhus (k) – IF Lyseng (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 1 – 1
12:30 Aarhus 1900 (k) – JAI Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 3 – 1
13:00 Slagelse – B93 2. Division Gruppe 1 0 – 0
13:00 Jammerbugt FC – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 2 0 – 2
13:00 B93 (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 4 – 0
13:30 Chelsea Ladies (k) – Tottenham Hotspur (k) WSL (k) – England 1 – 0
13:45 Næstved – FC Roskilde NordicBet Liga 1 – 0
14:00 FC Fredericia – Nykøbing FC NordicBet Liga 2 – 2
14:00 Ringkøbing – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2 1 – 2
14:00 Odder – Tarup-Paarup Danmarksserien Pulje 3 0 – 2
14:45 Dijon Foot (k) – Bordeaux (k) DN1 (k) – Frankrig 0 – 3
15:00 Armenien – Bosnien EM Kvalifikation Gruppe J 4 – 2
15:00 Kenya – Uganda Venskabskamp 1 – 1
15:00 Kolding IF – Fremad Amager NordicBet Liga 0 – 0
15:00 FC Rosengård (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 3 – 1
15:00 Birmingham City (k) – Everton (k) WSL (k) – England 0 – 1
15:00 Liverpool (k) – Reading FC (k) WSL (k) – England 0 – 1
15:30 Arsenal (k) – West Ham United (k) WSL (k) – England 2 – 1
16:00 Rio Ave – Vitoria de Guimaraes Primeira Liga – Portugal 1 – 1
16:00 Girona – Rayo Vallecano Segunda División – Spanien 3 – 1
16:00 Fortuna Hjørring II (k) – Romalt IF (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 3 – 1
18:00 Georgien – Danmark EM Kvalifikation Gruppe D 0 – 0
18:00 Schweiz – Gibraltar EM Kvalifikation Gruppe D 4 – 0
18:00 Rumænien – Malta EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 0
18:00 Elche – Lugo Segunda División – Spanien 1 – 1
18:00 Mirandes – Real Oviedo Segunda División – Spanien 2 – 1
18:30 Alcorcon – Zaragoza Segunda División – Spanien 0 – 3
20:45 Finland – Italien EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 2
20:45 Grækenland – Liechtenstein EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 1
20:45 Spanien – Færøerne EM Kvalifikation Gruppe F 4 – 0
20:45 Sverige – Norge EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 1

Mandag 9. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Chicago Red Stars (k) – Houston Dash (k) NWSL (k) – USA 3 – 0
18:00 Aserbajdsjan – Kroatien EM Kvalifikation Gruppe E 1 – 1
18:00 Irak – Usbekistan Venskabskamp 0 – 0
18:00 Kolbotn (k) – Røa (k) Toppserien (k) – Norge 4 – 4
19:00 Växjö DFF (k) – Linköpings FC (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 1 – 0
20:45 Estland – Holland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 4
20:45 Nordirland – Tyskland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 2
20:45 Ungarn – Slovakiet EM Kvalifikation Gruppe E 1 – 2
20:45 Letland – Nordmakedonien EM Kvalifikation Gruppe G 0 – 2
20:45 Polen – Østrig EM Kvalifikation Gruppe G 0 – 0
20:45 Slovenien – Israel EM Kvalifikation Gruppe G 3 – 2
20:45 Rusland – Kasakhstan EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 0
20:45 San Marino – Cypern EM Kvalifikation Gruppe I 0 – 4
20:45 Skotland – Belgien EM Kvalifikation Gruppe I 0 – 4
20:45 Wales – Hviderusland Venskabskamp 1 – 0
22:05 Algeriet – Benin Venskabskamp 1 – 0

Tirsdag 10. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Middelfart – Skive Sydbank Pokalen 0 – 2
17:15 Varde – Thisted Sydbank Pokalen 3 – 4
17:30 Oman – Libanon Venskabskamp 1 – 0
18:00 Jordan – Paraguay Venskabskamp 2 – 4
18:15 B 1908 – Hvidovre Sydbank Pokalen 2 – 5
18:30 Danmark U21 – Rumænien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 8 2 – 1
18:30 FC Sønderborg – Viborg Sydbank Pokalen 0 – 4
19:00 Vendsyssel – Vejle Boldklub Sydbank Pokalen 1 – 0
19:00 Tunesien – Elfenbenskysten Venskabskamp 1 – 2
20:30 Ukraine – Nigeria Venskabskamp 2 – 2
20:45 England – Kosovo EM Kvalifikation Gruppe A 5 – 3
20:45 Montenegro – Tjekkiet EM Kvalifikation Gruppe A 0 – 3
20:45 Litauen – Portugal EM Kvalifikation Gruppe B 1 – 5
20:45 Luxembourg – Serbien EM Kvalifikation Gruppe B 1 – 3
20:45 Albanien – Island EM Kvalifikation Gruppe H 4 – 2
20:45 Frankrig – Andorra EM Kvalifikation Gruppe H 3 – 0
20:45 Moldova – Tyrkiet EM Kvalifikation Gruppe H 0 – 4
20:45 Irland – Bulgarien Venskabskamp 3 – 1
20:45 Grimsby – Macclesfield Carabao Cup – England 5 – 4
21:00 Marokko – Niger Venskabskamp 1 – 0

Onsdag 11. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 USA – Uruguay Venskabskamp 1 – 1
02:00 Ecuador – Bolivia Venskabskamp 3 – 0
02:15 Colombia – Venezuela Venskabskamp 0 – 0
03:35 Honduras – Chile Venskabskamp 2 – 1
04:10 Argentina – Mexico Venskabskamp 4 – 0
05:05 Peru – Brasilien Venskabskamp 1 – 0
14:00 VDV Ryazan (k) – Lyon (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 9
16:00 FC Minsk (k) – FC Zürich Frauen (k) Champions League Slutspil (k) 1 – 0
17:15 Nørresundby – AaB Sydbank Pokalen 0 – 8
17:15 Marstal/Rise – AGF Sydbank Pokalen 2 – 6
18:00 KF Vllaznia (k) – Fortuna Hjørring (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 1
18:00 Chertanovo Moscow (k) – Glasgow City (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 1
18:00 Mitrovica (k) – Wolfsburg (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 10
18:30 Herlufsholm (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 3 – 3
18:45 Kopparbergs/Göteborg (k) – Bayern München (k) Champions League Slutspil (k) 1 – 2
19:00 Piteå IF (k) – Brøndby IF (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 1
19:10 SKN St. Pölten (k) – FC Twente (k) Champions League Slutspil (k) 2 – 4
20:00 Fremad Amager – Lyngby Sydbank Pokalen 6 – 5
20:30 Juventus (k) – Barcelona (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 2
20:45 Hibernian LFC (k) – Slavia Prag (k) Champions League Slutspil (k) 1 – 4
21:15 Breidablik (k) – Sparta Prag (k) Champions League Slutspil (k) 3 – 2

Torsdag 12. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Orlando Pride (k) – Chicago Red Stars (k) NWSL (k) – USA 0 – 1
04:30 Portland Thorns (k) – North Carolina Courage (k) NWSL (k) – USA 0 – 6
19:00 Fiorentina (k) – Arsenal (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 4
20:00 ZFK Spartak Subotica (k) – Atletico Madrid (k) Champions League Slutspil (k) 2 – 3
20:00 Anderlecht (k) – BIIK Kazygurt (k) Champions League Slutspil (k) 1 – 1
20:10 Domzale – Mura Prva Liga – Slovenien 0 – 0
21:00 Lugano (k) – Manchester City (k) Champions League Slutspil (k) 1 – 7
21:00 SC Braga (k) – Paris Saint Germain (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 7
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >