Luk
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 19. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 Reign FC (k) – Utah Royals (k) NWSL (k) – USA
18:00 Vejle Boldklub – FC Roskilde NordicBet Liga
18:55 FC København – Lugano Europa League Gruppe B
18:55 APOEL Nicosia – Dudelange Europa League Gruppe A
18:55 Qarabag FK – Sevilla Europa League Gruppe A
18:55 Dynamo Kiev – Malmö FF Europa League Gruppe B
18:55 Basel – FK Krasnodar Europa League Gruppe C
18:55 Getafe – Trabzonspor Europa League Gruppe C
18:55 PSV Eindhoven – Sporting CP Europa League Gruppe D
18:55 LASK – Rosenborg Europa League Gruppe D
18:55 CFR Cluj – Lazio Europa League Gruppe E
18:55 Rennes – Celtic Europa League Gruppe E
18:55 Standard Liege – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe F
18:55 Eintracht Frankfurt – Arsenal Europa League Gruppe F
19:00 Elche – Tenerife Segunda División – Spanien
19:00 Real Oviedo – Extremadura Segunda División – Spanien
19:00 Kolding B – Odder Danmarksserien Pulje 3
20:00 Viborg – Vendsyssel NordicBet Liga
21:00 FC Porto – Young Boys Europa League Gruppe G
21:00 Rangers – Feyenoord Europa League Gruppe G
21:00 Espanyol – Ferencvaros Europa League Gruppe H
21:00 Ludogorets – CSKA Moskva Europa League Gruppe H
21:00 Gent – Saint Etienne Europa League Gruppe I
21:00 Wolfsburg – FC Olexandria Europa League Gruppe I
21:00 Mönchengladbach – Wolfsberger AC Europa League Gruppe J
21:00 Roma – Istanbul Basaksehir Europa League Gruppe J
21:00 Slovan Bratislava – Besiktas Europa League Gruppe K
21:00 Wolverhampton – Braga Europa League Gruppe K
21:00 Manchester United – FC Astana Europa League Gruppe L
21:00 Partizan Beograd – AZ Alkmaar Europa League Gruppe L
22:00 Las Palmas – Sporting Gijon Segunda División – Spanien

Fredag 20. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Cherno More Varna – Botev Plovdiv Division A – Bulgarien
18:00 Piast Gliwice – Rakow Czestochowa Ekstraklasa – Polen
18:00 Olympiakos Nicosia – AEK Larnaca 1. Division – Cypern
18:30 Hvidovre – HB Køge NordicBet Liga
18:30 FC Heidenheim – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Holstein Kiel – Hannover 96 2. Bundesliga – Tyskland
19:00 OB – AGF Superligaen Grundspil
19:00 FC Helsingør – B93 2. Division Gruppe 1
19:00 GIF Sundsvall – Djurgården Allsvenskan – Sverige
19:00 Mosta – Birkirkara Premier League – Malta
19:00 PFC CSKA-Sofia – FC Tsarsko Selo Sofia 2015 Division A – Bulgarien
19:15 TSG 1899 Hoffenheim (k) – SGS Essen (k) Bundesliga (k) – Tyskland
19:30 Göztepe – Konyaspor Superlig – Tyrkiet
20:00 Twente – Heracles Æresdivisionen – Holland
20:00 Sochaux – Guingamp Ligue 2 – Frankrig
20:00 Le Mans – ACA Ajaccio Ligue 2 – Frankrig
20:00 Auxerre – Troyes Ligue 2 – Frankrig
20:00 Chateauroux – Grenoble Ligue 2 – Frankrig
20:00 Nancy – Chambly Ligue 2 – Frankrig
20:00 Orléans – Le Havre Ligue 2 – Frankrig
20:00 Paris FC – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig
20:00 Valenciennes – Niort Ligue 2 – Frankrig
20:30 Schalke 04 – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
20:30 Kortrijk – Mechelen 1. Division A – Belgien
20:30 Lech Poznan – Jagiellonia Bialystok Ekstraklasa – Polen
20:45 Cagliari – Genoa Serie A – Italien
20:45 Strasbourg – Nantes Ligue 1 – Frankrig
20:45 Cork City – Finn Harps League Of Ireland – Irland
20:45 Derry City – Bohemian FC League Of Ireland – Irland
20:45 UC Dublin FC – Sligo Rovers League Of Ireland – Irland
20:45 Waterford FC – Dundalk League Of Ireland – Irland
21:00 Southampton – Bournemouth Premier League – England
21:00 Osasuna – Real Betis La Liga – Spanien
21:00 Mirandes – Alcorcon Segunda División – Spanien
21:00 Frosinone – Venezia Serie B – Italien
21:00 Shamrock Rovers – St. Patrick's Athletic League Of Ireland – Irland
21:30 P.Ferreira – Aves Primeira Liga – Portugal

Lørdag 21. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Vejgaard – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 2
12:00 Damsø (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
12:00 Herlufsholm (k) – Køge (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
12:00 JAI Aarhus (k) – AaB (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
12:00 Riteriai – Zalgiris Vilnius A Lyga – Litauen
12:30 Fremad Valby – Herlev Danmarksserien Pulje 1
13:00 Villarreal – Valladolid La Liga – Spanien
13:00 Stuttgart – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Nürnberg – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Sandhausen – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Wehen – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Brøndby IF (k) – KoldingQ (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 Odense Q (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 Farum (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 Østerbro IF (k) – FB (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:00 Otterup – Varde Danmarksserien Pulje 3
13:00 Tarup-Paarup – Herning Fremad Danmarksserien Pulje 3
13:00 Allerød FK – Tårnby FF Danmarksserien Pulje 1
13:00 Greve – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2
13:00 Frederikssund IK – Avedøre Danmarksserien Pulje 2
13:00 BK Union – Ishøj IF Danmarksserien Pulje 2
13:00 KFUM – B 1908 Danmarksserien Pulje 2
13:00 Turbine Potsdam (k) – Wolfsburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland
13:30 Leicester – Tottenham Premier League – England
13:30 VSK Aarhus – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2
13:30 Leeds – Derby Championship – England
13:30 Falkenbergs FF – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
13:30 Sundby BK (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:30 Hedensted – Oure FA Danmarksserien Pulje 3
13:30 Birkerød – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 1
14:00 Kasimpasa – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet
14:00 Frem – Vanløse 2. Division Gruppe 1
14:00 Hillerød – HIK 2. Division Gruppe 1
14:00 Næsby – Thisted 2. Division Gruppe 2
14:00 Middelfart – Brabrand 2. Division Gruppe 2
14:00 Taastrup FC – Ballerup-Skovlunde Danmarksserien Pulje 1
14:00 Køge Nord FC – KFUM Roskilde Danmarksserien Pulje 1
14:00 FK Kauno Zalgiris – Suduva A Lyga – Litauen
15:00 Udinese – Brescia Serie A – Italien
15:00 Skovshoved – FA 2000 2. Division Gruppe 1
15:00 FC THY-Thisted Q (k) – VSK Aarhus (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
15:00 Caen – Lens Ligue 2 – Frankrig
15:00 Benevento – Cosenza Serie B – Italien
15:00 Cremonese – Crotone Serie B – Italien
15:00 Empoli – Cittadella Serie B – Italien
15:00 Juve Stabia – Ascoli Calcio 1898 FC Serie B – Italien
15:00 Livorno – Pordenone Calcio Serie B – Italien
15:00 Pescara – Entella Serie B – Italien
15:00 Spezia – Perugia Serie B – Italien
15:00 IF Limhamn Bunkeflo (k) – Kristianstads DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Djurgården (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Arna-Bjørnar (k) – Avaldsnes (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Fart (k) – Røa (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Kolbotn (k) – Stabæk (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Lyn Fotball (k) – Klepp (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Vålerenga (k) – Trondheims-Ørn (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 OKS – Marienlyst Danmarksserien Pulje 3
15:00 AB Tårnby – GVI Danmarksserien Pulje 2
15:00 LKS Lodz – Arka Gdynia Ekstraklasa – Polen
15:00 Okzhetpes Kokshetau – Irtysh Pavlodar Premier League – Kasakhstan
15:00 Kaisar Kyzylorda – Kairat Almaty Premier League – Kasakhstan
15:00 Taraz – Atyrau Premier League – Kasakhstan
15:30 Bayern München – FC Köln Bundesliga – Tyskland
15:30 Bayer Leverkusen – Union Berlin Bundesliga – Tyskland
15:30 Hertha Berlin – Paderborn Bundesliga – Tyskland
15:30 Freiburg – Augsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Sumqayit – Sabah FK Premier League – Aserbajdsjan
16:00 Burnley – Norwich Premier League – England
16:00 Everton – Sheffield United Premier League – England
16:00 Manchester City – Watford Premier League – England
16:00 Levante – Eibar La Liga – Spanien
16:00 Birmingham – Preston Championship – England
16:00 Brentford – Stoke Championship – England
16:00 Bristol City – Swansea Championship – England
16:00 Cardiff – Middlesbrough Championship – England
16:00 Luton – Hull Championship – England
16:00 Millwall – Queens Park Rangers Championship – England
16:00 Nottingham Forest – Barnsley Championship – England
16:00 Reading – Blackburn Championship – England
16:00 Sheffield Wednesday – Fulham Championship – England
16:00 Wigan – Charlton Championship – England
16:00 Norrköping – Örebro Allsvenskan – Sverige
16:00 Kalmar FF – Häcken Allsvenskan – Sverige
16:00 Livingston – Aberdeen Premiership – Skotland
16:00 Motherwell – Ross County Premiership – Skotland
16:00 St. Mirren – Hamilton Academical Premiership – Skotland
16:00 Cadiz – Deportivo La Coruna Segunda División – Spanien
16:30 Kayserispor – Denizlispor Superlig – Tyrkiet
16:30 Botev Vratsa – Dunav Ruse Division A – Bulgarien
16:30 FK Mladost Doboj Kakanj – Sloboda Tuzla Premier League – Bosnien-Hercegovina
16:30 FK Tuzla City – FK Sarajevo Premier League – Bosnien-Hercegovina
17:00 LSK Kvinner (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge
17:00 Maccabi Netanya – Hapoel Kfar Saba 1. Division – Israel
17:00 Omonia Nicosia – Apollon Limassol 1. Division – Cypern
17:00 Dunajská Streda – Ruzomberok Super Liga – Slovakiet
17:30 Marseille – Montpellier Ligue 1 – Frankrig
17:30 Lechia Gdansk – Korona Kielce Ekstraklasa – Polen
17:45 Sabail – FK Qabala Premier League – Aserbajdsjan
18:00 Juventus – Verona Serie A – Italien
18:00 IFK Göteborg – Sirius Allsvenskan – Sverige
18:00 Brann – Haugesund Eliteserien – Norge
18:00 Charleroi – St.Truiden 1. Division A – Belgien
18:00 Zaragoza – Lugo Segunda División – Spanien
18:00 Chievo – Pisa Serie B – Italien
18:00 Aluminij – Tabor Prva Liga – Slovenien
18:00 Sektzia Nes Tziona – Bnei Yehuda 1. Division – Israel
18:00 Hamrun Spartans – Sirens FC Premier League – Malta
18:00 Hibernians – Senglea Athletic Premier League – Malta
18:00 Atlantas Klaipeda – Stumbras Kaunas A Lyga – Litauen Aflyst
18:30 Newcastle – Brighton Premier League – England
18:30 Werder Bremen – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland
18:30 Atletico Madrid – Celta Vigo La Liga – Spanien
18:30 Sparta Rotterdam – RKC Waalwijk Æresdivisionen – Holland
19:00 Fenerbahce – Ankaragucu Superlig – Tyrkiet
19:00 Belenenses – Rio Ave Primeira Liga – Portugal
19:00 Slavia Sofia – Levski Sofia Division A – Bulgarien
19:00 AEL Limassol – Doxa Katokopia 1. Division – Cypern
19:00 SKF Sered – Zlate Moravce Super Liga – Slovakiet
19:00 Zilina – FK Pohronie Super Liga – Slovakiet
19:00 Nitra – Zemplin Michalovce Super Liga – Slovakiet
19:00 Borac Banja Luka – Siroki Brijeg Premier League – Bosnien-Hercegovina
19:30 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Beitar Jerusalem 1. Division – Israel
19:30 Maccabi Tel Aviv – Maccabi Haifa 1. Division – Israel
19:30 Zeljeznicar – Radnik Bijeljina Premier League – Bosnien-Hercegovina
19:45 Willem II – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland
19:45 Groningen – Zwolle Æresdivisionen – Holland
20:00 Reims – Monaco Ligue 1 – Frankrig
20:00 Metz – Amiens Ligue 1 – Frankrig
20:00 Bordeaux – Brest Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nimes – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nice – Dijon Ligue 1 – Frankrig
20:00 Waasland-Beveren – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien
20:00 Antwerpen – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien
20:00 Rayo Vallecano – Almeria Segunda División – Spanien
20:00 Slask Wroclaw – Zaglebie Lubin Ekstraklasa – Polen
20:00 Balzan FC – Valletta Premier League – Malta
20:15 Sliema W. – Gudja United Premier League – Malta
20:30 Genk – Oostende 1. Division A – Belgien
20:30 Albacete – Malaga Segunda División – Spanien
20:45 AC Milan – Inter Serie A – Italien
20:45 Vitesse – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland
21:00 Granada – Barcelona La Liga – Spanien
21:30 Moreirense – Benfica Primeira Liga – Portugal

Søndag 22. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Chicago Red Stars (k) – Washington Spirit (k) NWSL (k) – USA
03:00 Utah Royals (k) – North Carolina Courage (k) NWSL (k) – USA
04:00 Reign FC (k) – Sky Blue FC (k) NWSL (k) – USA
04:30 Portland Thorns (k) – Houston Dash (k) NWSL (k) – USA
12:00 Hobro – SønderjyskE Superligaen Grundspil
12:00 Getafe – Mallorca La Liga – Spanien
12:00 Ponferradina – Real Oviedo Segunda División – Spanien
12:15 Heerenveen – Utrecht Æresdivisionen – Holland
12:30 Sassuolo – SPAL Serie A – Italien
12:30 Aarhus 1900 (k) – Vildbjerg (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
12:30 Wisla Plock – Wisla Krakow Ekstraklasa – Polen
13:00 Rizespor – Gazisehir Gaziantep FK Superlig – Tyrkiet
13:00 Avarta – Holbæk 2. Division Gruppe 1
13:00 Slagelse – Brønshøj 2. Division Gruppe 1
13:00 Jammerbugt FC – Dalum 2. Division Gruppe 2
13:00 West Bromwich – Huddersfield Championship – England
13:00 FC Rosengård (k) – KIF Örebro (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
13:15 St. Johnstone – Rangers Premiership – Skotland
13:30 Hamburger SV – Aue 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Dynamo Dresden – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Osnabruck – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland
13:45 Næstved – Viborg NordicBet Liga
14:00 FC Nordsjælland – AaB Superligaen Grundspil
14:00 Silkeborg – Lyngby Superligaen Grundspil
14:00 Nykøbing FC – Vendsyssel NordicBet Liga
14:00 FC Fredericia – Fremad Amager NordicBet Liga
14:00 Espanyol – Real Sociedad La Liga – Spanien
14:00 Celtic – Kilmarnock Premiership – Skotland
14:00 Romalt IF (k) – IF Lyseng (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
14:00 MSV Duisburg (k) – SC Freiburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 SC Sand (k) – Bayern München (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Bayer Leverkusen (k) – 1. FC Frankfurt (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 FF USV Jena (k) – FC Köln (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Rudar Velenje – Domzale Prva Liga – Slovenien
14:30 FC Emmen – Feyenoord Æresdivisionen – Holland
14:30 Standard Liege – Eupen 1. Division A – Belgien
15:00 Crystal Palace – Wolverhampton Premier League – England
15:00 West Ham – Manchester United Premier League – England
15:00 Kolding IF – Skive NordicBet Liga
15:00 Bologna – Roma Serie A – Italien
15:00 Lecce – Napoli Serie A – Italien
15:00 Sampdoria – Torino Serie A – Italien
15:00 Rennes – Lille Ligue 1 – Frankrig
15:00 AB – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2
15:00 Hammarby – AIK Allsvenskan – Sverige
15:00 Piteå IF (k) – Linköpings FC (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Pogon Szczecin – Gornik Zabrze Ekstraklasa – Polen
15:00 Ordabasy Shymkent – Aktobe Premier League – Kasakhstan
15:00 Zhetysu Taldykorgan – FC Astana Premier League – Kasakhstan
15:00 Shakhter Karagandy – Tobol Kostanay Premier League – Kasakhstan
15:30 Mönchengladbach – Fortuna Düsseldorf Bundesliga – Tyskland
15:30 Genclerbirligi – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet
15:30 FK Borec – Rabotnicki Prva Liga – Nordmakedonien
15:30 Makedonija GjP – Renova Prva Liga – Nordmakedonien
15:30 FC Academy Pandev – Shkupi Prva Liga – Nordmakedonien
15:30 FK Vardar Skopje – FK Sileks Prva Liga – Nordmakedonien
15:30 KF Shkendija – FK Struga Prva Liga – Nordmakedonien
16:00 Esbjerg fB – Brøndby IF Superligaen Grundspil
16:00 Valencia – Leganes La Liga – Spanien
16:00 Hibernian – Hearts Premiership – Skotland
16:00 Girona – Las Palmas Segunda División – Spanien
16:00 Fortuna Hjørring II (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
16:00 ND Triglav – Maribor Prva Liga – Slovenien
16:30 Gil Vicente – Boavista Primeira Liga – Portugal
16:30 FK Neftchi – Inter Baku Premier League – Aserbajdsjan
16:30 FK Zvijezda 09 – FK Velez Mostar Premier League – Bosnien-Hercegovina
16:30 Zrinjski Mostar – Celik Zenica Premier League – Bosnien-Hercegovina
16:45 PSV Eindhoven – Ajax Æresdivisionen – Holland
16:45 ADO Den Haag – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland
16:45 Lokomotiv Plovdiv – Beroe Division A – Bulgarien
17:00 Angers – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
17:00 Eskilstuna United DFF (k) – Vittsjö GIK (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
17:00 Zalaegerszeg – Ferencvaros 1. Division – Ungarn
17:00 Anorthosis – Pafos FC 1. Division – Cypern
17:30 Arsenal – Aston Villa Premier League – England
17:30 Chelsea – Liverpool Premier League – England
17:30 Helsingborg – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige
17:30 Elfsborg – Malmö FF Allsvenskan – Sverige
17:30 Cracovia – Legia Warszawa Ekstraklasa – Polen
18:00 FC København – FC Midtjylland Superligaen Grundspil
18:00 Eintracht Frankfurt – Dortmund Bundesliga – Tyskland
18:00 Atalanta – Fiorentina Serie A – Italien
18:00 Yeni Malatyaspor – Galatasaray Superlig – Tyrkiet
18:00 Vålerenga – Viking Eliteserien – Norge
18:00 Ranheim – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge
18:00 Odd Ballklubb – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
18:00 Tromsø – Strømsgodset Eliteserien – Norge
18:00 Lillestrøm – Kristiansund BK Eliteserien – Norge
18:00 Club Brugge – Anderlecht 1. Division A – Belgien
18:00 Numancia – Elche Segunda División – Spanien
18:00 Sporting Gijon – Racing Santander Segunda División – Spanien
18:00 Mura – NK Celje Prva Liga – Slovenien
18:00 Hapoel Raanana – FC Ashdod 1. Division – Israel
18:00 Santa Lucia F.C. – Tarxien Rainbows Premier League – Malta
18:00 Ethnikos Achnas – Nea Salamis 1. Division – Cypern
18:00 Trencin – Slovan Bratislava Super Liga – Slovakiet
18:30 Athletic Club – Alaves La Liga – Spanien
19:00 Tondela – Vitoria de Guimaraes Primeira Liga – Portugal
19:00 Vitoria de Setubal – Portimonense Primeira Liga – Portugal
19:15 Hapoel Haifa – Hapoel Hadera 1. Division – Israel
19:15 Ludogorets – Arda Kardzhali Division A – Bulgarien
20:00 Mjøndalen – Rosenborg Eliteserien – Norge
20:00 Zulte-Waregem – Gent 1. Division A – Belgien
20:00 Extremadura – SD Huesca Segunda División – Spanien
20:00 Tenerife – Fuenlabrada Segunda División – Spanien
20:00 Floriana – Gzira United Premier League – Malta
20:15 Ol Ljubljana – NK Bravo Prva Liga – Slovenien
20:45 Lazio – Parma Serie A – Italien
21:00 Sevilla – Real Madrid La Liga – Spanien
21:00 Lyon – PSG Ligue 1 – Frankrig
21:00 Trapani – Salernitana Serie B – Italien
21:30 FC Porto – Santa Clara Primeira Liga – Portugal

Mandag 23. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Etar – Vitosha Bistritsa Division A – Bulgarien
17:00 Zira – Qarabag FK Premier League – Aserbajdsjan
18:00 Enosis Paralimni – APOEL Nicosia 1. Division – Cypern
19:00 Randers FC – AC Horsens Superligaen Grundspil
19:00 Sivasspor – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
19:00 Besiktas – Istanbul Basaksehir Superlig – Tyrkiet
19:00 Stabæk – Molde Eliteserien – Norge
19:00 Växjö DFF (k) – Kungsbacka DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:15 Hapoel Beer Sheva – Hapoel Tel Aviv 1. Division – Israel
20:00 Braga – Maritimo Primeira Liga – Portugal
20:20 Dundalk – Shamrock Rovers League Of Ireland – Irland
20:30 Wolfsburg – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland
20:45 Lorient – Rodez Ligue 2 – Frankrig
22:00 Sporting CP – Famalicao Primeira Liga – Portugal

Tirsdag 24. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Otterup – OB Sydbank Pokalen
17:00 FK Panevezys – Suduva A Lyga – Litauen
19:00 Valladolid – Granada La Liga – Spanien
19:00 Verona – Udinese Serie A – Italien
19:00 Dijon – Marseille Ligue 1 – Frankrig
19:00 Kalmar FF – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige
19:00 Djurgården – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige
20:00 Real Betis – Levante La Liga – Spanien
20:45 Portsmouth – Southampton Carabao Cup – England
20:45 Luton – Leicester Carabao Cup – England
20:45 Preston – Manchester City Carabao Cup – England
20:45 Colchester – Tottenham Carabao Cup – England
20:45 Watford – Swansea Carabao Cup – England
20:45 Sheffield Wednesday – Everton Carabao Cup – England
20:45 Crawley – Stoke Carabao Cup – England
20:45 Arsenal – Nottingham Forest Carabao Cup – England
21:00 Barcelona – Villarreal La Liga – Spanien
21:00 Brescia – Juventus Serie A – Italien
21:00 Monaco – Nice Ligue 1 – Frankrig
21:00 Ascoli Calcio 1898 FC – Spezia Serie B – Italien
21:00 Cittadella – Pescara Serie B – Italien
21:00 Cosenza – Livorno Serie B – Italien
21:00 Crotone – Juve Stabia Serie B – Italien
21:00 Perugia – Frosinone Serie B – Italien
21:00 Pisa – Empoli Serie B – Italien
21:00 Pordenone Calcio – Benevento Serie B – Italien
21:00 Entella – Venezia Serie B – Italien

Onsdag 25. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 BIIK Kazygurt (k) – Anderlecht (k) Champions League Slutspil (k)
15:00 Atyrau – FC Astana Premier League – Kasakhstan
15:45 NK Bravo – Mura Prva Liga – Slovenien
16:00 Arna-Bjørnar (k) – Røa (k) Toppserien (k) – Norge
16:00 FK Palanga – Riteriai A Lyga – Litauen
16:00 Sloboda Tuzla – Zrinjski Mostar Premier League – Bosnien-Hercegovina
16:00 FK Velez Mostar – FK Tuzla City Premier League – Bosnien-Hercegovina
16:00 Radnik Bijeljina – Celik Zenica Premier League – Bosnien-Hercegovina
16:30 Vejgaard – AaB Sydbank Pokalen
16:30 Hillerød – FC København Sydbank Pokalen
16:30 Avarta – FC Fredericia Sydbank Pokalen
16:30 Lyon (k) – VDV Ryazan (k) Champions League Slutspil (k)
17:00 Klepp (k) – Fart (k) Toppserien (k) – Norge
17:00 Stumbras Kaunas – Suduva A Lyga – Litauen Aflyst
18:00 Fortuna Hjørring (k) – KF Vllaznia (k) Champions League Slutspil (k)
18:00 Marienlyst – Esbjerg fB Sydbank Pokalen
18:00 AB – Viborg Sydbank Pokalen
18:00 Wolfsburg (k) – Mitrovica (k) Champions League Slutspil (k)
18:00 Domzale – Ol Ljubljana Prva Liga – Slovenien
18:00 Hapoel Kfar Saba – Sektzia Nes Tziona 1. Division – Israel
18:00 Zalgiris Vilnius – Atlantas Klaipeda A Lyga – Litauen
18:00 FK Sarajevo – Borac Banja Luka Premier League – Bosnien-Hercegovina
18:30 Hvidovre – SønderjyskE Sydbank Pokalen
18:30 PSV Eindhoven – Groningen Æresdivisionen – Holland
18:30 Barcelona (k) – Juventus (k) Champions League Slutspil (k)
18:30 Slavia Prag (k) – Hibernian LFC (k) Champions League Slutspil (k)
19:00 HB Køge – Nykøbing FC Sydbank Pokalen
19:00 Leganes – Athletic Club La Liga – Spanien
19:00 Mallorca – Atletico Madrid La Liga – Spanien
19:00 Roma – Atalanta Serie A – Italien
19:00 Brest – Lyon Ligue 1 – Frankrig
19:00 Nantes – Rennes Ligue 1 – Frankrig
19:00 Saint Etienne – Metz Ligue 1 – Frankrig
19:00 Montpellier – Nimes Ligue 1 – Frankrig
19:00 Toulouse – Angers Ligue 1 – Frankrig
19:00 Lille – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
19:00 Amiens – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
19:00 Örebro – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
19:00 Häcken – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
19:00 AIK – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige
19:00 Sirius – Hammarby Allsvenskan – Sverige
19:00 Bayern München (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Champions League Slutspil (k)
19:00 FC Twente (k) – SKN St. Pölten (k) Champions League Slutspil (k)
19:00 Trapani – Cremonese Serie B – Italien
19:00 Siroki Brijeg – FK Mladost Doboj Kakanj Premier League – Bosnien-Hercegovina
19:15 Maccabi Haifa – Maccabi Netanya 1. Division – Israel
19:30 Skive – Brøndby IF Sydbank Pokalen
20:00 Valencia – Getafe La Liga – Spanien
20:00 Manchester City (k) – Lugano (k) Champions League Slutspil (k)
20:00 Zeljeznicar – FK Zvijezda 09 Premier League – Bosnien-Hercegovina
20:15 Maribor – Rudar Velenje Prva Liga – Slovenien
20:45 Milton Keynes Dons – Liverpool Carabao Cup – England
20:45 Burton – Bournemouth Carabao Cup – England
20:45 Sheffield United – Sunderland Carabao Cup – England
20:45 Brighton – Aston Villa Carabao Cup – England
20:45 Oxford – West Ham Carabao Cup – England
20:45 Wolverhampton – Reading Carabao Cup – England
20:45 Chelsea – Grimsby Carabao Cup – England
20:45 Ajax – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland
20:45 Celtic – Partick Thistle Scottish League Cup – Skotland
20:45 Kilmarnock – Hibernian Scottish League Cup – Skotland
20:45 Hearts – Aberdeen Scottish League Cup – Skotland
20:45 Livingston – Rangers Scottish League Cup – Skotland
21:00 Real Madrid – Osasuna La Liga – Spanien
21:00 Fiorentina – Sampdoria Serie A – Italien
21:00 Genoa – Bologna Serie A – Italien
21:00 Inter – Lazio Serie A – Italien
21:00 Napoli – Cagliari Serie A – Italien
21:00 Parma – Sassuolo Serie A – Italien
21:00 SPAL – Lecce Serie A – Italien
21:00 PSG – Reims Ligue 1 – Frankrig
21:00 Manchester United – Rochdale Carabao Cup – England
21:00 Salernitana – Chievo Serie B – Italien

Torsdag 26. september 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
03:00 Houston Dash (k) – Washington Spirit (k) NWSL (k) – USA
16:00 ND Triglav – Aluminij Prva Liga – Slovenien
16:30 VSK Aarhus – AGF Sydbank Pokalen
18:00 Brøndby IF (k) – Piteå IF (k) Champions League Slutspil (k)
18:00 FC Roskilde – Randers FC Sydbank Pokalen
18:00 Sparta Prag (k) – Breidablik (k) Champions League Slutspil (k)
18:00 NK Celje – Tabor Prva Liga – Slovenien
19:00 Eibar – Sevilla La Liga – Spanien
19:00 Norrköping – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige
19:00 Malmö FF – Helsingborg Allsvenskan – Sverige
19:00 FC Zürich Frauen (k) – FC Minsk (k) Champions League Slutspil (k)
19:00 Linköpings FC (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:15 Fremad Amager – FC Midtjylland Sydbank Pokalen
20:00 Celta Vigo – Espanyol La Liga – Spanien
20:00 Feyenoord – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland
20:00 Atletico Madrid (k) – ZFK Spartak Subotica (k) Champions League Slutspil (k)
20:30 Arsenal (k) – Fiorentina (k) Champions League Slutspil (k)
20:30 Glasgow City (k) – Chertanovo Moscow (k) Champions League Slutspil (k)
20:30 Paris Saint Germain (k) – SC Braga (k) Champions League Slutspil (k)
21:00 Real Sociedad – Alaves La Liga – Spanien
21:00 Torino – AC Milan Serie A – Italien
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >