Luk
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 3. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:06 Mexico – Trinidad og Tobago Venskabskamp 2 – 0
15:00 Bangladesh – Bhutan Venskabskamp 2 – 0
16:50 FC Astana – Partizan Beograd Europa League Gruppe L 1 – 2
18:30 Thisted – AC Horsens Sydbank Pokalen 1 – 2
18:30 Kolding IF – FC Fredericia NordicBet Liga 1 – 2
18:55 Feyenoord – FC Porto Europa League Gruppe G 2 – 0
18:55 Young Boys – Rangers Europa League Gruppe G 2 – 1
18:55 CSKA Moskva – Espanyol Europa League Gruppe H 0 – 2
18:55 Ferencvaros – Ludogorets Europa League Gruppe H 0 – 3
18:55 Saint Etienne – Wolfsburg Europa League Gruppe I 1 – 1
18:55 FC Olexandriya – Gent Europa League Gruppe I 1 – 1
18:55 Wolfsberger AC – Roma Europa League Gruppe J 1 – 1
18:55 Istanbul Basaksehir – Mönchengladbach Europa League Gruppe J 1 – 1
18:55 Braga – Slovan Bratislava Europa League Gruppe K 2 – 2
18:55 Besiktas – Wolverhampton Europa League Gruppe K 0 – 1
18:55 AZ Alkmaar – Manchester United Europa League Gruppe L 0 – 0
19:00 Sporting Gijon – Almeria Segunda División – Spanien 4 – 2
19:00 Zaragoza – Malaga Segunda División – Spanien 2 – 2
19:00 Valletta – Gzira United Premier League – Malta 1 – 3
21:00 Malmö FF – FC København Europa League Gruppe B 1 – 1
21:00 Dudelange – Qarabag FK Europa League Gruppe A 1 – 4
21:00 Sevilla – APOEL Nicosia Europa League Gruppe A 1 – 0
21:00 Lugano – Dynamo Kiev Europa League Gruppe B 0 – 0
21:00 FK Krasnodar – Getafe Europa League Gruppe C 1 – 2
21:00 Trabzonspor – Basel Europa League Gruppe C 2 – 2
21:00 Rosenborg – PSV Eindhoven Europa League Gruppe D 1 – 4
21:00 Sporting CP – LASK Europa League Gruppe D 2 – 1
21:00 Celtic – CFR Cluj Europa League Gruppe E 2 – 0
21:00 Lazio – Rennes Europa League Gruppe E 2 – 1
21:00 Arsenal – Standard Liege Europa League Gruppe F 4 – 0
21:00 Vitoria de Guimaraes – Eintracht Frankfurt Europa League Gruppe F 0 – 1
21:00 Girona – Deportivo La Coruna Segunda División – Spanien 3 – 1

Fredag 4. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Rabotnicki – Renova Prva Liga – Nordmakedonien 1 – 0
16:30 Slavia Sofia – FC Tsarsko Selo Sofia 2015 Division A – Bulgarien 1 – 0
17:00 Danmark (k) – Bosnien (k) EM Kval. Gruppe B (k) 2 – 0
18:00 Wisla Plock – Arka Gdynia Ekstraklasa – Polen 4 – 1
18:00 AEK Larnaca – Ethnikos Achnas 1. Division – Cypern 5 – 1
18:30 Stuttgart – Wehen 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
18:30 Darmstadt – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
18:30 Marienlyst – Hedensted Danmarksserien Pulje 3 0 – 2
19:00 FC Nordsjælland – Lyngby Superligaen Grundspil 1 – 1
19:00 Mjøndalen – Strømsgodset Eliteserien – Norge 1 – 1
19:00 Cherno More Varna – Beroe Division A – Bulgarien 2 – 0
19:30 Yeni Malatyaspor – Denizlispor Süper Lig – Tyrkiet 5 – 1
19:30 Fenerbahce – MP Antalyaspor Süper Lig – Tyrkiet 0 – 1
20:00 Groningen – RKC Waalwijk Æresdivisionen – Holland 3 – 0
20:00 Valenciennes – Grenoble Ligue 2 – Frankrig 0 – 2
20:00 Le Mans – Chambly Ligue 2 – Frankrig 1 – 0
20:00 Caen – Chateauroux Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
20:00 Guingamp – Rodez Ligue 2 – Frankrig 4 – 1
20:00 Lorient – ACA Ajaccio Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Nancy – Niort Ligue 2 – Frankrig 2 – 1
20:00 Paris FC – Troyes Ligue 2 – Frankrig 1 – 0
20:00 Sochaux – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig 4 – 0
20:30 Hertha Berlin – Fortuna Düsseldorf Bundesliga – Tyskland 3 – 1
20:30 Charleroi – Anderlecht 1. Division A – Belgien 1 – 2
20:30 Slask Wroclaw – Jagiellonia Bialystok Ekstraklasa – Polen 1 – 1
20:45 Amiens – Marseille Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
20:45 Birmingham – Middlesbrough Championship – England 2 – 1
20:45 Bohemian FC – Cork City League Of Ireland – Irland 1 – 0
20:45 Dundalk – Derry City League Of Ireland – Irland 1 – 0
20:45 St. Patrick's Athletic – Waterford FC League Of Ireland – Irland 0 – 2
21:00 Real Betis – Eibar La Liga – Spanien 1 – 1
21:00 Alcorcon – Albacete Segunda División – Spanien 0 – 1
21:00 Perugia – Pisa Serie B – Italien 1 – 0
21:00 Finn Harps – UC Dublin FC League Of Ireland – Irland 0 – 0

Lørdag 5. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Okzhetpes Kokshetau – Taraz Premier League – Kasakhstan 2 – 3
11:00 Zhetysu Taldykorgan – Irtysh Pavlodar Premier League – Kasakhstan 2 – 1
12:00 Jammerbugt FC – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2 0 – 0
12:00 Herlufsholm (k) – Sundby BK (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 4 – 1
12:00 Vildbjerg (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 2 – 4
12:00 JAI Aarhus (k) – Romalt IF (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 3 – 0
12:00 Avedøre – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2 2 – 4
12:00 FK Kauno Zalgiris – Zalgiris Vilnius A Lyga – Litauen 1 – 2
13:00 Leganes – Levante La Liga – Spanien 1 – 2
13:00 Vanløse – B93 2. Division Gruppe 1 1 – 1
13:00 Vejgaard – Dalum 2. Division Gruppe 2 0 – 1
13:00 Hamburger SV – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 0
13:00 Dynamo Dresden – Hannover 96 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 2
13:00 Sandhausen – Aue 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
13:00 FB (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 0 – 8
13:00 Østerbro IF (k) – Damsø (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 0 – 2
13:00 Kolding B – Tarup-Paarup Danmarksserien Pulje 3 0 – 1
13:00 Ledøje-Smørum – Herlev Danmarksserien Pulje 1 3 – 2
13:00 Ballerup-Skovlunde – Birkerød Danmarksserien Pulje 1 5 – 3
13:00 Tårnby FF – Køge Nord FC Danmarksserien Pulje 1 1 – 4
13:00 GVI – Greve Danmarksserien Pulje 2 1 – 0
13:00 B 1908 – Frederikssund IK Danmarksserien Pulje 2 1 – 1
13:00 KFUM – BK Union Danmarksserien Pulje 2 4 – 0
13:00 Kairat Almaty – Aktobe Premier League – Kasakhstan 6 – 0
13:15 Hvidovre IF – Næstved Boldklub NordicBet Liga 3 – 1
13:30 Brighton – Tottenham Premier League – England 3 – 0
13:30 Fulham – Charlton Championship – England 2 – 2
13:30 GIF Sundsvall – Norrköping Allsvenskan – Sverige 4 – 4
13:30 KFUM Roskilde – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 1 3 – 1
13:45 FA 2000 – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 2 – 0
14:00 Kasimpasa – Konyaspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 4
14:00 Middelfart – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2 1 – 1
14:00 Næsby – Brabrand 2. Division Gruppe 2 0 – 0
14:00 Aarhus Fremad – AB 2. Division Gruppe 2 1 – 3
14:00 Odder – Otterup Danmarksserien Pulje 3 2 – 7
14:00 Herning Fremad – OKS Danmarksserien Pulje 3 3 – 2
14:00 Taastrup FC – Allerød FK Danmarksserien Pulje 1 1 – 3
14:00 Ishøj IF – AB Tårnby Danmarksserien Pulje 2 5 – 3
14:00 Botev Vratsa – Botev Plovdiv Division A – Bulgarien 3 – 0
14:00 Atlantas Klaipeda – Riteriai A Lyga – Litauen 2 – 1
14:30 Ujpest – Mezokovesd SE 1. Division – Ungarn 1 – 2
14:45 Malaysia – Sri Lanka Venskabskamp 6 – 0
14:45 Auxerre – Le Havre Ligue 2 – Frankrig 2 – 0
15:00 SPAL – Parma Serie A – Italien 1 – 0
15:00 Skovshoved – Frem 2. Division Gruppe 1 0 – 4
15:00 Cosenza – Venezia Serie B – Italien 1 – 1
15:00 Crotone – Entella Serie B – Italien 3 – 1
15:00 Livorno – Chievo Serie B – Italien 3 – 4
15:00 Pordenone Calcio – Empoli Serie B – Italien 2 – 0
15:00 Spezia – Benevento Serie B – Italien 0 – 1
15:00 Varde – Oure FA Danmarksserien Pulje 3 1 – 3
15:00 Pogon Szczecin – Rakow Czestochowa Ekstraklasa – Polen 1 – 2
15:00 Balzan FC – Gudja United Premier League – Malta 1 – 0
15:00 Santa Lucia F.C. – Senglea Athletic Premier League – Malta 0 – 0
15:00 Sumqayit – Inter Baku Premier League – Aserbajdsjan 0 – 0
15:00 KF Shkendija – FK Vardar Skopje Prva Liga – Nordmakedonien 0 – 0
15:00 Makedonija GjP – Shkupi Prva Liga – Nordmakedonien 0 – 0
15:00 FK Borec – FK Struga Prva Liga – Nordmakedonien 3 – 2
15:00 FC Academy Pandev – FK Sileks Prva Liga – Nordmakedonien 2 – 0
15:30 Bayern München – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland 1 – 2
15:30 Bayer Leverkusen – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Freiburg – Dortmund Bundesliga – Tyskland 2 – 2
15:30 Paderborn – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland 1 – 2
15:30 NK Bravo – NK Celje Prva Liga – Slovenien 2 – 2
15:30 Celik Zenica – Siroki Brijeg Premier League – Bosnien-Hercegovina 2 – 0
15:30 Radnik Bijeljina – Sloboda Tuzla Premier League – Bosnien-Hercegovina 3 – 2
15:30 Zrinjski Mostar – FK Sarajevo Premier League – Bosnien-Hercegovina 0 – 0
15:30 FK Tuzla City – FK Zvijezda 09 Premier League – Bosnien-Hercegovina 3 – 0
16:00 Hobro – AaB Superligaen Grundspil 0 – 2
16:00 Burnley – Everton Premier League – England 1 – 0
16:00 Liverpool – Leicester Premier League – England 2 – 1
16:00 Norwich – Aston Villa Premier League – England 1 – 5
16:00 Watford – Sheffield United Premier League – England 0 – 0
16:00 Real Madrid – Granada La Liga – Spanien 4 – 2
16:00 Bristol City – Reading Championship – England 1 – 0
16:00 Derby – Luton Championship – England 2 – 0
16:00 Huddersfield – Hull Championship – England 3 – 0
16:00 Millwall – Leeds Championship – England 2 – 1
16:00 Nottingham Forest – Brentford Championship – England 1 – 0
16:00 Preston – Barnsley Championship – England 5 – 1
16:00 Queens Park Rangers – Blackburn Championship – England 4 – 2
16:00 Sheffield Wednesday – Wigan Championship – England 1 – 0
16:00 Swansea – Stoke Championship – England 1 – 2
16:00 West Bromwich – Cardiff Championship – England 4 – 2
16:00 AIK – Örebro Allsvenskan – Sverige 2 – 0
16:00 Sirius – Helsingborg Allsvenskan – Sverige 2 – 1
16:00 Aberdeen – Hibernian Premiership – Skotland 1 – 1
16:00 Hearts – Kilmarnock Premiership – Skotland 0 – 1
16:00 Motherwell – St. Mirren Premiership – Skotland 2 – 0
16:00 Ross County – St. Johnstone Premiership – Skotland 2 – 2
16:00 Lugo – Las Palmas Segunda División – Spanien 0 – 2
16:00 Stumbras Kaunas – FK Palanga A Lyga – Litauen Skrivebordssejr
16:30 Göztepe – Kayserispor Süper Lig – Tyrkiet 4 – 0
16:30 Aves – Tondela Primeira Liga – Portugal 0 – 1
16:30 Etar – Lokomotiv Plovdiv Division A – Bulgarien 0 – 5
16:30 Spartak Trnava – Dunajská Streda Super Liga – Slovakiet 1 – 2
17:00 Varda SE – Zalaegerszeg 1. Division – Ungarn 3 – 3
17:00 Paksi – Kaposvari 1. Division – Ungarn 2 – 1
17:00 Diosgyori VTK – Puskas FC Academy 1. Division – Ungarn 1 – 1
17:00 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Hadera 1. Division – Israel 0 – 0
17:00 Hibernians – Birkirkara Premier League – Malta 0 – 1
17:00 Pafos FC – Omonia Nicosia 1. Division – Cypern 2 – 1
17:00 Zilina – SKF Sered Super Liga – Slovakiet 1 – 0
17:00 Nitra – FK Senica Super Liga – Slovakiet 1 – 4
17:00 FK Pohronie – Zemplin Michalovce Super Liga – Slovakiet 2 – 2
17:15 Sliema W. – Sirens FC Premier League – Malta 0 – 1
17:15 FK Neftchi – Sabail Premier League – Aserbajdsjan 2 – 1
17:30 PSG – Angers Ligue 1 – Frankrig 4 – 0
17:30 Lech Poznan – Wisla Krakow Ekstraklasa – Polen 4 – 0
18:00 Jordan – Singapore Venskabskamp 0 – 0
18:00 Verona – Sampdoria Serie A – Italien 2 – 0
18:00 Odd Ballklubb – Vålerenga Eliteserien – Norge 1 – 1
18:00 Eupen – Mechelen 1. Division A – Belgien 0 – 2
18:00 Elche – Rayo Vallecano Segunda División – Spanien 1 – 1
18:00 Trapani – Juve Stabia Serie B – Italien 1 – 2
18:00 Domzale – Tabor Prva Liga – Slovenien 1 – 0
18:00 Sektzia Nes Tziona – Maccabi Haifa 1. Division – Israel 0 – 3
18:00 APOEL Nicosia – Anorthosis 1. Division – Cypern Udsat
18:00 Doxa Katokopia – Enosis Paralimni 1. Division – Cypern 1 – 3
18:00 Suduva – FK Panevezys A Lyga – Litauen 3 – 1
18:30 West Ham – Crystal Palace Premier League – England 1 – 2
18:30 Schalke 04 – FC Köln Bundesliga – Tyskland 1 – 1
18:30 Valencia – Alaves La Liga – Spanien 2 – 1
18:30 Heracles – FC Emmen Æresdivisionen – Holland 2 – 0
19:00 Genclerbirligi – Galatasaray Süper Lig – Tyrkiet 0 – 0
19:00 PFC CSKA-Sofia – Vitosha Bistritsa Division A – Bulgarien 4 – 0
19:00 Nea Salamis – AEL Limassol 1. Division – Cypern 3 – 2
19:30 Videoton FC – Debrecen 1. Division – Ungarn 2 – 1
19:30 Hapoel Haifa – Hapoel Beer Sheva 1. Division – Israel 0 – 3
19:45 Sparta Rotterdam – Twente Æresdivisionen – Holland 2 – 1
19:45 Vitesse – Utrecht Æresdivisionen – Holland 2 – 1
20:00 Dijon – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Montpellier – Monaco Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
20:00 Toulouse – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 1 – 3
20:00 Brest – Metz Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
20:00 Nantes – Nice Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Waasland-Beveren – Oostende 1. Division A – Belgien 3 – 1
20:00 Zulte-Waregem – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien 6 – 0
20:00 Ponferradina – Mirandes Segunda División – Spanien 2 – 0
20:00 Lechia Gdansk – Zaglebie Lubin Ekstraklasa – Polen 1 – 2
20:15 Maribor – Mura Prva Liga – Slovenien 0 – 0
20:30 Kortrijk – St.Truiden 1. Division A – Belgien 4 – 0
20:30 Tenerife – Extremadura Segunda División – Spanien 1 – 2
20:45 Genoa – AC Milan Serie A – Italien 1 – 2
20:45 Heerenveen – Zwolle Æresdivisionen – Holland 1 – 0
20:45 Sligo Rovers – Shamrock Rovers League Of Ireland – Irland 0 – 0
21:00 Osasuna – Villarreal La Liga – Spanien 2 – 1
23:00 Orlando Pride (k) – Washington Spirit (k) NWSL (k) – USA 0 – 3

Søndag 6. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 Hillerød – Avarta 2. Division Gruppe 1 0 – 3
12:00 Esbjerg fB – SønderjyskE Superligaen Grundspil 1 – 2
12:00 Mallorca – Espanyol La Liga – Spanien 2 – 0
12:00 Fuenlabrada – Sporting Gijon Segunda División – Spanien 2 – 0
12:15 ADO Den Haag – Ajax Æresdivisionen – Holland 0 – 2
12:30 Fiorentina – Udinese Serie A – Italien 1 – 0
12:30 LKS Lodz – Korona Kielce Ekstraklasa – Polen 4 – 1
13:00 Sivasspor – Ankaragucu Süper Lig – Tyrkiet 3 – 1
13:00 Slagelse – FC Helsingør 2. Division Gruppe 1 1 – 3
13:00 Holbæk – HIK 2. Division Gruppe 1 1 – 2
13:00 Thisted – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2 3 – 0
13:00 Livingston – Celtic Premiership – Skotland 2 – 0
13:30 Mönchengladbach – Augsburg Bundesliga – Tyskland 5 – 1
13:30 Nürnberg – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:30 FC Heidenheim – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 3
13:30 Holstein Kiel – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
13:45 FC Roskilde – Viborg FF NordicBet Liga 0 – 2
14:00 Brøndby IF – FC København Superligaen Grundspil 3 – 1
14:00 OB – AC Horsens Superligaen Grundspil 3 – 0
14:00 HB Køge – Skive IK NordicBet Liga 0 – 2
14:00 Nykøbing FC – Fremad Amager NordicBet Liga 2 – 2
14:00 Celta Vigo – Athletic Club La Liga – Spanien 1 – 0
14:00 Køge (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 1 – 2
14:00 Ordabasy Shymkent – FC Astana Premier League – Kasakhstan 1 – 1
14:30 Fortuna Sittard – Feyenoord Æresdivisionen – Holland 4 – 2
14:30 Club Brugge – Gent 1. Division A – Belgien 4 – 0
15:00 Arsenal – Bournemouth Premier League – England 1 – 0
15:00 Manchester City – Wolverhampton Premier League – England 0 – 2
15:00 Southampton – Chelsea Premier League – England 1 – 4
15:00 Vejle Boldklub – Vendsyssel FF NordicBet Liga 1 – 0
15:00 Atalanta – Lecce Serie A – Italien 3 – 1
15:00 Bologna – Lazio Serie A – Italien 2 – 2
15:00 Roma – Cagliari Serie A – Italien 1 – 1
15:00 Lille – Nimes Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
15:00 Kalmar FF – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige 0 – 0
15:00 Häcken – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 1 – 1
15:00 Cremonese – Cittadella Serie B – Italien 0 – 2
15:00 Salernitana – Frosinone Serie B – Italien 1 – 1
15:00 Cracovia – Gornik Zabrze Ekstraklasa – Polen 1 – 1
15:00 Floriana – Tarxien Rainbows Premier League – Malta 2 – 1
15:05 Djurgården – Hammarby Allsvenskan – Sverige 1 – 2
15:30 Wolfsburg – Union Berlin Bundesliga – Tyskland 1 – 0
15:30 Besiktas – Alanyaspor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 0
15:30 ND Triglav – Ol Ljubljana Prva Liga – Slovenien 2 – 3
15:30 FK Mladost Doboj Kakanj – FK Velez Mostar Premier League – Bosnien-Hercegovina 2 – 2
16:00 Randers FC – AGF Superligaen Grundspil 2 – 0
16:00 Valladolid – Atletico Madrid La Liga – Spanien 0 – 0
16:00 Rangers – Hamilton Academical Premiership – Skotland 5 – 0
16:00 Real Oviedo – Numancia Segunda División – Spanien 1 – 1
16:00 Zaragoza – Cadiz Segunda División – Spanien 0 – 2
16:00 Budapest Honved – Ferencvaros 1. Division – Ungarn 0 – 0
16:00 Zira – FK Qabala Premier League – Aserbajdsjan 1 – 1
16:30 Arda Kardzhali – Dunav Ruse Division A – Bulgarien 0 – 2
16:45 PSV Eindhoven – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 4 – 1
16:45 Willem II – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 1 – 1
17:00 Hamrun Spartans – Mosta Premier League – Malta 0 – 2
17:00 Apollon Limassol – Olympiakos Nicosia 1. Division – Cypern 3 – 1
17:00 Trencin – Zlate Moravce Super Liga – Slovakiet 2 – 2
17:05 Rennes – Reims Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
17:30 Newcastle – Manchester United Premier League – England 1 – 0
17:30 Elfsborg – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige 4 – 0
17:30 Malmö FF – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige 1 – 0
17:30 Piast Gliwice – Legia Warszawa Ekstraklasa – Polen 2 – 0
17:30 Borac Banja Luka – Zeljeznicar Premier League – Bosnien-Hercegovina 3 – 0
18:00 Silkeborg – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 1 – 2
18:00 Eintracht Frankfurt – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland 2 – 2
18:00 Torino – Napoli Serie A – Italien 0 – 0
18:00 Gazisehir Gaziantep FK – Istanbul Basaksehir Süper Lig – Tyrkiet 1 – 2
18:00 Rizespor – Trabzonspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 2
18:00 Haugesund – Rosenborg Eliteserien – Norge 2 – 1
18:00 Ranheim – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 0 – 2
18:00 Tromsø – Kristiansund BK Eliteserien – Norge 5 – 0
18:00 Lillestrøm – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge 0 – 0
18:00 Stabæk – Viking Eliteserien – Norge 0 – 0
18:00 Antwerpen – Standard Liege 1. Division A – Belgien 2 – 2
18:00 Rudar Velenje – Aluminij Prva Liga – Slovenien 1 – 2
18:00 Bnei Yehuda – Hapoel Kfar Saba 1. Division – Israel 0 – 1
18:00 Ruzomberok – Slovan Bratislava Super Liga – Slovakiet 1 – 1
18:30 Real Sociedad – Getafe La Liga – Spanien 1 – 2
18:30 Deportivo La Coruna – Almeria Segunda División – Spanien 0 – 0
18:30 Qarabag FK – Sabah FK Premier League – Aserbajdsjan 2 – 0
19:00 Hapoel Raanana – Hapoel Tel Aviv 1. Division – Israel 2 – 2
19:15 Maccabi Netanya – Beitar Jerusalem 1. Division – Israel 0 – 3
19:15 Ludogorets – Levski Sofia Division A – Bulgarien 2 – 0
20:00 Brann – Molde Eliteserien – Norge 0 – 0
20:00 Genk – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:00 SD Huesca – Malaga Segunda División – Spanien 2 – 0
20:30 Racing Santander – Girona Segunda División – Spanien 0 – 3
20:45 Inter – Juventus Serie A – Italien 1 – 2
21:00 Barcelona – Sevilla La Liga – Spanien 4 – 0
21:00 Saint Etienne – Lyon Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
21:00 Ascoli Calcio 1898 FC – Pescara Serie B – Italien 0 – 2

Mandag 7. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – FC Ashdod 1. Division – Israel 2 – 0
20:30 Osnabruck – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 1
20:45 Orléans – Lens Ligue 2 – Frankrig 1 – 4

Tirsdag 8. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Georgien (k) – Danmark (k) EM Kval. Gruppe B (k) 0 – 2
20:45 Waterford FC – Sligo Rovers League Of Ireland – Irland 2 – 0

Onsdag 9. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Bahrain – Aserbajdsjan Venskabskamp 2 – 3
19:00 Vendsyssel FF – FC Nordsjælland Sydbank Pokalen 0 – 2
20:45 Tyskland – Argentina Venskabskamp 2 – 2

Torsdag 10. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Brasilien – Senegal Venskabskamp 1 – 1
14:00 Thailand – Congo Venskabskamp 1 – 1
16:00 Kasakhstan – Cypern EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 2
16:00 Togo – Kap Verde Venskabskamp 1 – 2
17:00 Gabon – Burkina Faso Venskabskamp 1 – 0
18:00 Danmark U21 – Nordirland U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 8 2 – 1
18:00 Hviderusland – Estland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 0
18:00 Kosovo – Gibraltar Venskabskamp 1 – 0
20:45 Holland – Nordirland EM Kvalifikation Gruppe C 3 – 1
20:45 Kroatien – Ungarn EM Kvalifikation Gruppe E 3 – 0
20:45 Slovakiet – Wales EM Kvalifikation Gruppe E 1 – 1
20:45 Østrig – Israel EM Kvalifikation Gruppe G 3 – 1
20:45 Nordmakedonien – Slovenien EM Kvalifikation Gruppe G 2 – 1
20:45 Letland – Polen EM Kvalifikation Gruppe G 0 – 3
20:45 Rusland – Skotland EM Kvalifikation Gruppe I 4 – 0
20:45 Belgien – San Marino EM Kvalifikation Gruppe I 9 – 0
20:45 Serbien – Paraguay Venskabskamp 1 – 0
21:50 Algeriet – DR Congo Venskabskamp 1 – 1
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >