Luk
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 17. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Barcelona (k) – FC Minsk (k) Champions League Slutspil (k)

Fredag 18. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 KF Shkendija – FC Academy Pandev Prva Liga – Nordmakedonien
16:30 Vitosha Bistritsa – Cherno More Varna Division A – Bulgarien
18:00 Viborg FF – Fremad Amager NordicBet Liga
18:00 Zaglebie Lubin – Pogon Szczecin Ekstraklasa – Polen
18:00 Mosta – Santa Lucia F.C. Premier League – Malta
18:30 Hvidovre IF – Vendsyssel FF NordicBet Liga
18:30 Greuther Fürth – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Aue – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland
19:00 AaB – OB Superligaen Grundspil
19:00 AFC Eskilstuna – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige
19:00 Dunav Ruse – Etar Division A – Bulgarien
19:00 FK Sarajevo – Celik Zenica Premier League – Bosnien-Hercegovina
19:15 Bayer Leverkusen (k) – TSG 1899 Hoffenheim (k) Bundesliga (k) – Tyskland
19:30 Galatasaray – Sivasspor Süper Lig – Tyrkiet
20:00 Caen – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig
20:00 Troyes – Le Mans Ligue 2 – Frankrig
20:00 Chambly – Sochaux Ligue 2 – Frankrig
20:00 Grenoble – Orléans Ligue 2 – Frankrig
20:00 ACA Ajaccio – Nancy Ligue 2 – Frankrig
20:00 Chateauroux – Paris FC Ligue 2 – Frankrig
20:00 Clermont Foot – Rodez Ligue 2 – Frankrig
20:00 Niort – Guingamp Ligue 2 – Frankrig
20:15 Senglea Athletic – Sliema W. Premier League – Malta
20:30 Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland
20:30 Royal Excel Mouscron – Club Brugge 1. Division A – Belgien
20:30 Wisla Krakow – Piast Gliwice Ekstraklasa – Polen
20:45 Nice – PSG Ligue 1 – Frankrig
20:45 Cardiff – Sheffield Wednesday Championship – England
20:45 Cork City – Dundalk League Of Ireland – Irland
20:45 St. Patrick's Athletic – Bohemian FC League Of Ireland – Irland
20:45 UC Dublin FC – Shamrock Rovers League Of Ireland – Irland
21:00 Granada – Osasuna La Liga – Spanien
21:00 Cadiz – Las Palmas Segunda División – Spanien
21:00 Cittadella – Cosenza Serie B – Italien
21:00 Finn Harps – Waterford FC League Of Ireland – Irland

Lørdag 19. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Vildbjerg (k) – AaB (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
12:00 Riteriai – FK Kauno Zalgiris A Lyga – Litauen
13:00 Eibar – Barcelona La Liga – Spanien
13:00 Vanløse – Slagelse 2. Division Gruppe 1
13:00 Regensburg – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 St. Pauli – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Wehen – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 KoldingQ (k) – Farum (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
13:00 Odense Q (k) – FC THY-Thisted Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
13:00 Kolding B – Otterup Danmarksserien Pulje 3
13:00 Tårnby FF – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 1
13:00 Ballerup-Skovlunde – Herlev Danmarksserien Pulje 1
13:00 GVI – Avedøre Danmarksserien Pulje 2
13:00 B 1908 – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2
13:00 KFUM – Frederikssund IK Danmarksserien Pulje 2
13:30 Everton – West Ham Premier League – England
13:30 Blackburn – Huddersfield Championship – England
13:30 Helsingborg – Häcken Allsvenskan – Sverige
13:30 KFUM Roskilde – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 1
13:45 FA 2000 – Avarta 2. Division Gruppe 1
14:00 MP Antalyaspor – Genclerbirligi Süper Lig – Tyrkiet
14:00 Frem – B93 2. Division Gruppe 1
14:00 Hillerød – Brønshøj 2. Division Gruppe 1
14:00 Brabrand – Middelfart 2. Division Gruppe 2
14:00 Aarhus Fremad – Vejgaard 2. Division Gruppe 2
14:00 Næsby – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2
14:00 Jammerbugt FC – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2
14:00 Odder – Oure FA Danmarksserien Pulje 3
14:00 Taastrup FC – Birkerød Danmarksserien Pulje 1
14:00 Køge Nord FC – Allerød FK Danmarksserien Pulje 1
14:00 Ishøj IF – Greve Danmarksserien Pulje 2
14:30 Montpellier (k) – Metz (k) DN1 (k) – Frankrig
14:30 Bordeaux (k) – Marseille (k) DN1 (k) – Frankrig
14:30 Fleury Merogis U.S (k) – ASJ Soyaux (k) DN1 (k) – Frankrig
14:30 Reims (k) – Guingamp (k) DN1 (k) – Frankrig
14:30 Mura – ND Triglav Prva Liga – Slovenien
14:30 FK Sileks – Renova Prva Liga – Nordmakedonien
14:30 Rabotnicki – FK Struga Prva Liga – Nordmakedonien
14:30 FK Borec – Shkupi Prva Liga – Nordmakedonien
14:30 Makedonija GjP – FK Vardar Skopje Prva Liga – Nordmakedonien
15:00 Lazio – Atalanta Serie A – Italien
15:00 Skovshoved – HIK 2. Division Gruppe 1
15:00 Le Havre – Lorient Ligue 2 – Frankrig
15:00 Juve Stabia – Pordenone Calcio Serie B – Italien
15:00 Pescara – Spezia Serie B – Italien
15:00 Venezia – Salernitana Serie B – Italien
15:00 Entella – Trapani Serie B – Italien
15:00 Kungsbacka DFF (k) – KIF Örebro (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Avaldsnes (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Fart (k) – Vålerenga (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Røa (k) – Klepp (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Stabæk (k) – Lyn Fotball (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 OKS – Tarup-Paarup Danmarksserien Pulje 3
15:00 AB Tårnby – BK Union Danmarksserien Pulje 2
15:00 Korona Kielce – Wisla Plock Ekstraklasa – Polen
15:00 Sirens FC – Floriana Premier League – Malta
15:00 FK Qabala – Qarabag FK Premier League – Aserbajdsjan
15:00 FK Velez Mostar – Zrinjski Mostar Premier League – Bosnien-Hercegovina
15:00 FK Zvijezda 09 – Borac Banja Luka Premier League – Bosnien-Hercegovina
15:00 FK Tuzla City – Radnik Bijeljina Premier League – Bosnien-Hercegovina
15:00 Irtysh Pavlodar – Kaisar Kyzylorda Premier League – Kasakhstan
15:00 Atyrau – Zhetysu Taldykorgan Premier League – Kasakhstan
15:00 Taraz – Shakhter Karagandy Premier League – Kasakhstan
15:00 Aktobe – Okzhetpes Kokshetau Premier League – Kasakhstan
15:00 Tobol Kostanay – Ordabasy Shymkent Premier League – Kasakhstan
15:30 Augsburg – Bayern München Bundesliga – Tyskland
15:30 Union Berlin – Freiburg Bundesliga – Tyskland
15:30 RB Leipzig – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Werder Bremen – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
15:30 Fortuna Düsseldorf – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
15:30 Marienlyst – Varde Danmarksserien Pulje 3
16:00 Aston Villa – Brighton Premier League – England
16:00 Bournemouth – Norwich Premier League – England
16:00 Chelsea – Newcastle Premier League – England
16:00 Leicester – Burnley Premier League – England
16:00 Tottenham – Watford Premier League – England
16:00 Wolverhampton – Southampton Premier League – England
16:00 Atletico Madrid – Valencia La Liga – Spanien
16:00 Barnsley – Swansea Championship – England
16:00 Brentford – Millwall Championship – England
16:00 Charlton – Derby Championship – England
16:00 Hull – Queens Park Rangers Championship – England
16:00 Leeds – Birmingham Championship – England
16:00 Luton – Bristol City Championship – England
16:00 Middlesbrough – West Bromwich Championship – England
16:00 Reading – Preston Championship – England
16:00 Stoke – Fulham Championship – England
16:00 Östersunds FK – Sirius Allsvenskan – Sverige
16:00 Celtic – Ross County Premiership – Skotland
16:00 Hamilton Academical – Hibernian Premiership – Skotland
16:00 Kilmarnock – Livingston Premiership – Skotland
16:00 Motherwell – Aberdeen Premiership – Skotland
16:00 St. Mirren – St. Johnstone Premiership – Skotland
16:00 Alcorcon – Almeria Segunda División – Spanien
16:00 Ponferradina – Numancia Segunda División – Spanien
16:00 FK Panevezys – Atlantas Klaipeda A Lyga – Litauen
16:15 Vejle Boldklub – Kolding IF NordicBet Liga
16:30 Trabzonspor – Gazisehir Gaziantep FK Süper Lig – Tyrkiet
16:30 Istanbul Basaksehir – Göztepe Süper Lig – Tyrkiet
16:30 Botev Plovdiv – Ludogorets Division A – Bulgarien
16:45 Ol Ljubljana – Rudar Velenje Prva Liga – Slovenien
17:00 Mezokovesd SE – Videoton FC 1. Division – Ungarn
17:00 Puskas FC Academy – Paksi 1. Division – Ungarn
17:00 Kaposvari – Varda SE 1. Division – Ungarn
17:00 Zalaegerszeg – Budapest Honved 1. Division – Ungarn
17:00 Debrecen – Diosgyori VTK 1. Division – Ungarn
17:00 Hapoel Tel Aviv – Hapoel Kfar Saba 1. Division – Israel
17:00 Slovan Bratislava – FK Pohronie Super Liga – Slovakiet
17:00 Zilina – Zemplin Michalovce Super Liga – Slovakiet
17:00 Nitra – Ruzomberok Super Liga – Slovakiet
17:00 SKF Sered – Spartak Trnava Super Liga – Slovakiet
17:15 Birkirkara – Gzira United Premier League – Malta
17:15 Inter Baku – Sabah FK Premier League – Aserbajdsjan
17:30 Lyon – Dijon Ligue 1 – Frankrig
17:30 Legia Warszawa – Lech Poznan Ekstraklasa – Polen
17:30 APOEL Nicosia – Doxa Katokopia 1. Division – Cypern
18:00 Napoli – Verona Serie A – Italien
18:00 Kristiansund BK – Rosenborg Eliteserien – Norge
18:00 Standard Liege – Genk 1. Division A – Belgien
18:00 Elche – Sporting Gijon Segunda División – Spanien
18:00 Lugo – SD Huesca Segunda División – Spanien
18:00 Benevento – Perugia Serie B – Italien
18:00 Eskilstuna United DFF (k) – Kristianstads DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
18:00 Hapoel Hadera – Maccabi Netanya 1. Division – Israel
18:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Beer Sheva 1. Division – Israel
18:00 Zalgiris Vilnius – Stumbras Kaunas A Lyga – Litauen Aflyst
18:00 Zeljeznicar – FK Mladost Doboj Kakanj Premier League – Bosnien-Hercegovina
18:30 Crystal Palace – Manchester City Premier League – England
18:30 Dortmund – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland
18:30 Getafe – Leganes La Liga – Spanien
18:30 AZ Alkmaar – Heerenveen Æresdivisionen – Holland
18:30 RKC Waalwijk – Ajax Æresdivisionen – Holland
18:45 NK Celje – Domzale Prva Liga – Slovenien
19:00 Ankaragucu – Besiktas Süper Lig – Tyrkiet
19:00 Levski Sofia – Arda Kardzhali Division A – Bulgarien
19:00 Ethnikos Achnas – Apollon Limassol 1. Division – Cypern
19:30 Ferencvaros – Ujpest 1. Division – Ungarn
19:30 Sektzia Nes Tziona – Beitar Jerusalem 1. Division – Israel
19:45 Twente – Willem II Æresdivisionen – Holland
20:00 Reims – Montpellier Ligue 1 – Frankrig
20:00 Angers – Brest Ligue 1 – Frankrig
20:00 Metz – Nantes Ligue 1 – Frankrig
20:00 Toulouse – Lille Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nimes – Amiens Ligue 1 – Frankrig
20:00 Kortrijk – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
20:00 Oostende – Eupen 1. Division A – Belgien
20:00 Extremadura – Rayo Vallecano Segunda División – Spanien
20:00 Jagiellonia Bialystok – Cracovia Ekstraklasa – Polen
20:30 Vålerenga – Stabæk Eliteserien – Norge
20:30 Gent – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien
20:45 Juventus – Bologna Serie A – Italien
20:45 Utrecht – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
20:45 VVV-Venlo – Vitesse Æresdivisionen – Holland
20:45 Paris Saint Germain (k) – Paris FC (k) DN1 (k) – Frankrig
20:45 Sligo Rovers – Derry City League Of Ireland – Irland
21:00 Mallorca – Real Madrid La Liga – Spanien

Søndag 20. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 AC Horsens – Hobro Superligaen Grundspil
12:00 Alaves – Celta Vigo La Liga – Spanien
12:00 Fuenlabrada – Albacete Segunda División – Spanien
12:15 Zwolle – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland
12:30 Sassuolo – Inter Serie A – Italien
12:30 Aarhus 1900 (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:00 Kayserispor – Kasimpasa Süper Lig – Tyrkiet
13:00 Holbæk – FC Helsingør 2. Division Gruppe 1
13:00 Thisted – AB 2. Division Gruppe 2
13:00 Ringkøbing – Dalum 2. Division Gruppe 2
13:00 VSK Aarhus (k) – Brøndby IF (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
13:00 Djurgården (k) – Piteå IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
13:15 Hearts – Rangers Premiership – Skotland
13:30 Stuttgart – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Hannover 96 – Osnabruck 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Bochum – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland
13:45 Næstved Boldklub – Skive IK NordicBet Liga
14:00 SønderjyskE – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil
14:00 AGF – Silkeborg Superligaen Grundspil
14:00 HB Køge – FC Roskilde NordicBet Liga
14:00 Nykøbing FC – FC Fredericia NordicBet Liga
14:00 Real Sociedad – Real Betis La Liga – Spanien
14:00 Arna-Bjørnar (k) – Trondheims-Ørn (k) Toppserien (k) – Norge
14:00 Herning Fremad – Hedensted Danmarksserien Pulje 3
14:00 SC Freiburg (k) – FF USV Jena (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 1. FC Frankfurt (k) – Wolfsburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Bayern München (k) – Turbine Potsdam (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 SGS Essen (k) – FC Köln (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 SC Sand (k) – MSV Duisburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:30 FC Emmen – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland
14:30 Groningen – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland
14:30 Fortuna Hjørring (k) – Ballerup-Skovlunde (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
14:30 Mechelen – Antwerpen 1. Division A – Belgien
14:30 Tabor – Maribor Prva Liga – Slovenien
14:45 Dijon Foot (k) – Lyon (k) DN1 (k) – Frankrig
15:00 Cagliari – SPAL Serie A – Italien
15:00 Sampdoria – Roma Serie A – Italien
15:00 Udinese – Torino Serie A – Italien
15:00 Bordeaux – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
15:00 Wigan – Nottingham Forest Championship – England
15:00 Falkenbergs FF – AIK Allsvenskan – Sverige
15:00 Hammarby – Malmö FF Allsvenskan – Sverige
15:00 Chievo – Ascoli Calcio 1898 FC Serie B – Italien
15:00 Pisa – Crotone Serie B – Italien
15:00 Kopparbergs/Göteborg (k) – Växjö DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 FC Rosengård (k) – Vittsjö GIK (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Kolbotn (k) – LSK Kvinner (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Arka Gdynia – Lechia Gdansk Ekstraklasa – Polen
15:00 Gudja United – Valletta Premier League – Malta
15:00 FK Neftchi – Zira Premier League – Aserbajdsjan
15:30 FC Köln – Paderborn Bundesliga – Tyskland
15:30 Alanyaspor – Rizespor Süper Lig – Tyrkiet
16:00 FC København – Esbjerg fB Superligaen Grundspil
16:00 Espanyol – Villarreal La Liga – Spanien
16:00 Deportivo La Coruna – Malaga Segunda División – Spanien
16:00 Enosis Paralimni – Nea Salamis 1. Division – Cypern
16:00 FC Astana – Kairat Almaty Premier League – Kasakhstan
16:30 Aluminij – NK Bravo Prva Liga – Slovenien
16:45 Feyenoord – Heracles Æresdivisionen – Holland
16:45 Lokomotiv Plovdiv – PFC CSKA-Sofia Division A – Bulgarien
17:00 Monaco – Rennes Ligue 1 – Frankrig
17:00 Linköpings FC (k) – IF Limhamn Bunkeflo (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
17:00 Anorthosis – Omonia Nicosia 1. Division – Cypern
17:00 Trencin – FK Senica Super Liga – Slovakiet
17:00 Siroki Brijeg – Sloboda Tuzla Premier League – Bosnien-Hercegovina
17:15 Tarxien Rainbows – Balzan FC Premier League – Malta
17:30 Manchester United – Liverpool Premier League – England
17:30 Norrköping – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
17:30 Gornik Zabrze – LKS Lodz Ekstraklasa – Polen
17:30 Sabail – Sumqayit Premier League – Aserbajdsjan
18:00 Lyngby – Brøndby IF Superligaen Grundspil
18:00 Hoffenheim – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland
18:00 Parma – Genoa Serie A – Italien
18:00 Denizlispor – Fenerbahce Süper Lig – Tyrkiet
18:00 Molde – Haugesund Eliteserien – Norge
18:00 Ranheim – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge
18:00 Strømsgodset – Lillestrøm Eliteserien – Norge
18:00 Viking – Tromsø Eliteserien – Norge
18:00 Anderlecht – St.Truiden 1. Division A – Belgien
18:00 Real Oviedo – Girona Segunda División – Spanien
18:00 Tenerife – Racing Santander Segunda División – Spanien
18:00 Olympiakos Nicosia – Pafos FC 1. Division – Cypern
18:00 Dunajská Streda – Zlate Moravce Super Liga – Slovakiet
18:00 Zalgiris Vilnius – Suduva A Lyga – Litauen
18:30 Athletic Club – Valladolid La Liga – Spanien
20:00 Sarpsborg 08 – Brann Eliteserien – Norge
20:00 Cercle Brugge – Charleroi 1. Division A – Belgien
20:45 AC Milan – Lecce Serie A – Italien
21:00 Sevilla – Levante La Liga – Spanien
21:00 Marseille – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
21:00 Zaragoza – Mirandes Segunda División – Spanien
21:00 Empoli – Cremonese Serie B – Italien

Mandag 21. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 FC Tsarsko Selo Sofia 2015 – Botev Vratsa Division A – Bulgarien
17:00 Hapoel Raanana – Hapoel Haifa 1. Division – Israel
18:00 Rakow Czestochowa – Slask Wroclaw Ekstraklasa – Polen
18:00 AEL Limassol – AEK Larnaca 1. Division – Cypern
19:00 FC Midtjylland – Randers FC Superligaen Grundspil
19:00 Konyaspor – Yeni Malatyaspor Süper Lig – Tyrkiet
19:00 Örebro – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
19:00 IFK Göteborg – Djurgården Allsvenskan – Sverige
19:00 Bodø/Glimt – Mjøndalen Eliteserien – Norge
19:00 FC Ashdod – Maccabi Tel Aviv 1. Division – Israel
19:00 Hibernians – Hamrun Spartans Premier League – Malta
19:00 Beroe – Slavia Sofia Division A – Bulgarien
19:15 Maccabi Haifa – Bnei Yehuda 1. Division – Israel
20:30 Bielefeld – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland
20:45 Brescia – Fiorentina Serie A – Italien
20:45 Lens – Auxerre Ligue 2 – Frankrig
21:00 Sheffield United – Arsenal Premier League – England
21:00 Frosinone – Livorno Serie B – Italien

Tirsdag 22. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Shakhtar Donetsk – Dinamo Zagreb Champions League Gruppe C
18:55 Atletico Madrid – Bayer Leverkusen Champions League Gruppe D
19:00 Allerød FK – Taastrup FC Danmarksserien Pulje 1
20:45 Preston – Leeds Championship – England
20:45 Swansea – Brentford Championship – England
20:45 Sheffield Wednesday – Stoke Championship – England
20:45 Queens Park Rangers – Reading Championship – England
20:45 Millwall – Cardiff Championship – England
20:45 Birmingham – Blackburn Championship – England
20:45 Derry City – St. Patrick's Athletic League Of Ireland – Irland
21:00 Galatasaray – Real Madrid Champions League Gruppe A
21:00 Club Brugge – PSG Champions League Gruppe A
21:00 Olympiakos – Bayern München Champions League Gruppe B
21:00 Tottenham – Røde Stjerne Champions League Gruppe B
21:00 Manchester City – Atalanta Champions League Gruppe C
21:00 Juventus – Lokomotiv Moskva Champions League Gruppe D
21:00 West Bromwich – Barnsley Championship – England

Onsdag 23. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 FC Academy Pandev – Makedonija GjP Prva Liga – Nordmakedonien
14:30 KF Shkendija – FK Sileks Prva Liga – Nordmakedonien
14:30 FK Vardar Skopje – FK Borec Prva Liga – Nordmakedonien
14:30 Shkupi – Rabotnicki Prva Liga – Nordmakedonien
14:30 FK Struga – Renova Prva Liga – Nordmakedonien
18:55 RB Leipzig – Zenit Champions League Gruppe G
18:55 Ajax – Chelsea Champions League Gruppe H
20:45 Bristol City – Charlton Championship – England
20:45 Derby – Wigan Championship – England
20:45 Fulham – Luton Championship – England
20:45 Huddersfield – Middlesbrough Championship – England
20:45 Nottingham Forest – Hull Championship – England
21:00 Inter – Dortmund Champions League Gruppe F
21:00 Slavia Prag – Barcelona Champions League Gruppe F
21:00 Salzburg – Napoli Champions League Gruppe E
21:00 Genk – Liverpool Champions League Gruppe E
21:00 Benfica – Lyon Champions League Gruppe G
21:00 Lille – Valencia Champions League Gruppe H

Torsdag 24. oktober 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Levski Sofia – Dunav Ruse Division A – Bulgarien
17:15 Næstved Boldklub – Viborg FF NordicBet Liga
18:55 Qarabag FK – APOEL Nicosia Europa League Gruppe A
18:55 FC Porto – Rangers Europa League Gruppe G
18:55 Young Boys – Feyenoord Europa League Gruppe G
18:55 Ludogorets – Espanyol Europa League Gruppe H
18:55 CSKA Moskva – Ferencvaros Europa League Gruppe H
18:55 Saint Etienne – FC Olexandriya Europa League Gruppe I
18:55 Gent – Wolfsburg Europa League Gruppe I
18:55 Roma – Mönchengladbach Europa League Gruppe J
18:55 Istanbul Basaksehir – Wolfsberger AC Europa League Gruppe J
18:55 Slovan Bratislava – Wolverhampton Europa League Gruppe K
18:55 Besiktas – Braga Europa League Gruppe K
18:55 Partizan Beograd – Manchester United Europa League Gruppe L
18:55 AZ Alkmaar – FC Astana Europa League Gruppe L
19:30 FC Fredericia – HB Køge NordicBet Liga
21:00 Dynamo Kiev – FC København Europa League Gruppe B
21:00 Sevilla – Dudelange Europa League Gruppe A
21:00 Malmö FF – Lugano Europa League Gruppe B
21:00 Trabzonspor – FK Krasnodar Europa League Gruppe C
21:00 Getafe – Basel Europa League Gruppe C
21:00 PSV Eindhoven – LASK Europa League Gruppe D
21:00 Sporting CP – Rosenborg Europa League Gruppe D
21:00 Rennes – CFR Cluj Europa League Gruppe E
21:00 Celtic – Lazio Europa League Gruppe E
21:00 Eintracht Frankfurt – Standard Liege Europa League Gruppe F
21:00 Arsenal – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe F
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >