Luk
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 2. november 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 IF Lyseng (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 3 – 0
12:00 Næsby (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 1 – 2
12:00 Herlufsholm (k) – Østerbro IF (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 5 – 2
12:00 JAI Aarhus (k) – Aarhus 1900 (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 1 – 0
12:45 Ballerup-Skovlunde – KFUM Roskilde Danmarksserien Pulje 1 2 – 2
13:00 Espanyol – Valencia La Liga – Spanien 1 – 2
13:00 Konyaspor – Genclerbirligi Süper Lig – Tyrkiet 1 – 1
13:00 FC Helsingør – Slagelse 2. Division Gruppe 1 5 – 2
13:00 Vanløse – HIK 2. Division Gruppe 1 1 – 0
13:00 St. Pauli – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
13:00 Greuther Fürth – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
13:00 Aue – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Helsingborg – Elfsborg Allsvenskan – Sverige 1 – 2
13:00 Örebro – Malmö FF Allsvenskan – Sverige 0 – 5
13:00 Falkenbergs FF – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige 1 – 0
13:00 Norrköping – Djurgården Allsvenskan – Sverige 2 – 2
13:00 Hammarby – Häcken Allsvenskan – Sverige 4 – 1
13:00 IFK Göteborg – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 7 – 1
13:00 AIK – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige 2 – 1
13:00 Sirius – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige 3 – 0
13:00 AaB (k) – Vildbjerg (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 6 – 1
13:00 Klepp (k) – Arna-Bjørnar (k) Toppserien (k) – Norge 4 – 0
13:00 LSK Kvinner (k) – Fart (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 2
13:00 Lyn Fotball (k) – Røa (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 1
13:00 Sandviken (k) – Kolbotn (k) Toppserien (k) – Norge 2 – 2
13:00 Trondheims-Ørn (k) – Stabæk (k) Toppserien (k) – Norge 3 – 1
13:00 Vålerenga (k) – Avaldsnes (k) Toppserien (k) – Norge 1 – 1
13:00 Kolding B – Oure FA Danmarksserien Pulje 3 1 – 4
13:00 Otterup – Tarup-Paarup Danmarksserien Pulje 3 2 – 0
13:00 Tårnby FF – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 1 0 – 1
13:00 B 1908 – GVI Danmarksserien Pulje 2 1 – 2
13:00 KFUM – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2 1 – 3
13:00 Sabail – Inter Baku Premier League – Aserbajdsjan 0 – 0
13:30 Bournemouth – Manchester United Premier League – England 1 – 0
13:30 Wigan – Swansea Championship – England 1 – 2
13:30 Sundby BK (k) – Damsø (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 2 – 0
13:30 Birkerød – Allerød FK Danmarksserien Pulje 1 2 – 2
13:30 FC Academy Pandev – Rabotnicki Prva Liga – Nordmakedonien 1 – 1
13:30 FK Velez Mostar – Sloboda Tuzla Premier League – Bosnien-Hercegovina 2 – 2
13:30 FK Zvijezda 09 – Zrinjski Mostar Premier League – Bosnien-Hercegovina 2 – 0
13:30 FK Tuzla City – FK Mladost Doboj Kakanj Premier League – Bosnien-Hercegovina 1 – 0
13:45 FA 2000 – Frem 2. Division Gruppe 1 4 – 4
14:00 Vejle Boldklub – Fremad Amager NordicBet Liga 4 – 0
14:00 Hillerød – B93 2. Division Gruppe 1 0 – 2
14:00 Skovshoved – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 0 – 2
14:00 Brabrand – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2 1 – 3
14:00 Dalum – Vejgaard 2. Division Gruppe 2 3 – 1
14:00 Næsby – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 2 2 – 2
14:00 Farum (k) – FC THY-Thisted Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 3 – 5
14:00 Romalt IF (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 3 – 1
14:00 Odder – Marienlyst Danmarksserien Pulje 3 1 – 3
14:00 OKS – Hedensted Danmarksserien Pulje 3 1 – 0
14:00 Herning Fremad – Varde Danmarksserien Pulje 3 1 – 4
14:00 Taastrup FC – Herlev Danmarksserien Pulje 1 2 – 2
14:00 Køge Nord FC – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 1 1 – 2
14:00 Ishøj IF – Avedøre Danmarksserien Pulje 2 5 – 1
14:00 NK Bravo – Maribor Prva Liga – Slovenien 0 – 1
14:00 Hapoel Haifa – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 1. Division – Israel 2 – 1
14:00 Senglea Athletic – Balzan FC Premier League – Malta 2 – 2
14:30 Fleury Merogis U.S (k) – Marseille (k) DN1 (k) – Frankrig 4 – 1
14:30 Bordeaux (k) – ASJ Soyaux (k) DN1 (k) – Frankrig 4 – 1
14:30 Dijon Foot (k) – Metz (k) DN1 (k) – Frankrig 2 – 1
14:30 Reims (k) – Paris FC (k) DN1 (k) – Frankrig 0 – 1
14:30 Puskas FC Academy – Budapest Honved 1. Division – Ungarn 1 – 2
15:00 Roma – Napoli Serie A – Italien 2 – 1
15:00 VSK Aarhus (k) – Odense Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 4 – 0
15:00 Lens – Lorient Ligue 2 – Frankrig 1 – 0
15:00 Grenoble – Paris FC Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
15:00 Clermont Foot – Le Mans Ligue 2 – Frankrig 0 – 1
15:00 Niort – Sochaux Ligue 2 – Frankrig 0 – 2
15:00 Ascoli Calcio 1898 FC – Venezia Serie B – Italien 1 – 1
15:00 Crotone – Perugia Serie B – Italien 2 – 3
15:00 Livorno – Juve Stabia Serie B – Italien 2 – 1
15:00 Pescara – Pisa Serie B – Italien 3 – 0
15:00 AB Tårnby – Greve Danmarksserien Pulje 2 2 – 0
15:00 Korona Kielce – Zaglebie Lubin Ekstraklasa – Polen 1 – 0
15:30 Dortmund – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 3 – 0
15:30 RB Leipzig – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland 8 – 0
15:30 Bayer Leverkusen – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland 1 – 2
15:30 Eintracht Frankfurt – Bayern München Bundesliga – Tyskland 5 – 1
15:30 Werder Bremen – Freiburg Bundesliga – Tyskland 2 – 2
15:30 Alanyaspor – Istanbul Basaksehir Süper Lig – Tyrkiet 0 – 0
15:30 Trabzonspor – Göztepe Süper Lig – Tyrkiet 0 – 1
15:30 Montpellier (k) – Lyon (k) DN1 (k) – Frankrig 0 – 3
16:00 Arsenal – Wolverhampton Premier League – England 1 – 1
16:00 Aston Villa – Liverpool Premier League – England 1 – 2
16:00 Brighton – Norwich Premier League – England 2 – 0
16:00 Manchester City – Southampton Premier League – England 2 – 1
16:00 Sheffield United – Burnley Premier League – England 3 – 0
16:00 West Ham – Newcastle Premier League – England 2 – 3
16:00 Levante – Barcelona La Liga – Spanien 3 – 1
16:00 Cardiff – Birmingham Championship – England 4 – 2
16:00 Derby – Middlesbrough Championship – England 2 – 0
16:00 Fulham – Hull Championship – England 0 – 3
16:00 Leeds – Queens Park Rangers Championship – England 2 – 0
16:00 Luton – Nottingham Forest Championship – England 1 – 2
16:00 Reading – Millwall Championship – England 2 – 1
16:00 Aberdeen – Kilmarnock Premiership – Skotland 3 – 0
16:00 Hamilton Academical – Ross County Premiership – Skotland 2 – 2
16:00 Motherwell – Livingston Premiership – Skotland 2 – 1
16:00 Rangers – St. Johnstone Premiership – Skotland Udsat
16:00 Fuenlabrada – Deportivo La Coruna Segunda División – Spanien 1 – 1
16:00 Nitra – Spartak Trnava Super Liga – Slovakiet 1 – 0
16:05 Blackburn – Sheffield Wednesday Championship – England 2 – 1
16:05 Brentford – Huddersfield Championship – England 0 – 1
16:15 NK Celje – ND Triglav Prva Liga – Slovenien 4 – 0
16:15 Mosta – Floriana Premier League – Malta 1 – 3
16:30 HB Køge – Viborg FF NordicBet Liga 2 – 1
16:30 Hapoel Raanana – Maccabi Tel Aviv 1. Division – Israel 0 – 2
16:30 Ludogorets – Beroe Division A – Bulgarien 3 – 1
17:00 Ferencvaros – Mezokovesd SE 1. Division – Ungarn 1 – 1
17:00 Diosgyori VTK – Varda SE 1. Division – Ungarn 3 – 1
17:00 Kaposvari – Ujpest 1. Division – Ungarn 2 – 3
17:00 Zalaegerszeg – Videoton FC 1. Division – Ungarn 3 – 3
17:00 Debrecen – Paksi 1. Division – Ungarn 3 – 1
17:00 APOEL Nicosia – AEK Larnaca 1. Division – Cypern 0 – 0
17:00 Slovan Bratislava – FK Senica Super Liga – Slovakiet 2 – 0
17:00 FK Pohronie – Ruzomberok Super Liga – Slovakiet 1 – 2
17:00 Dunajská Streda – SKF Sered Super Liga – Slovakiet 0 – 0
17:00 Zemplin Michalovce – Zlate Moravce Super Liga – Slovakiet 2 – 2
17:00 FK Sarajevo – Siroki Brijeg Premier League – Bosnien-Hercegovina 3 – 0
17:30 Marseille – Lille Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
17:30 Hapoel Hadera – Bnei Yehuda 1. Division – Israel 0 – 0
17:30 Cracovia – Lechia Gdansk Ekstraklasa – Polen 1 – 0
18:00 Bologna – Inter Serie A – Italien 1 – 2
18:00 MP Antalyaspor – Besiktas Süper Lig – Tyrkiet 1 – 2
18:00 Eupen – Genk 1. Division A – Belgien 2 – 0
18:00 Alcorcon – Racing Santander Segunda División – Spanien 1 – 0
18:00 Salernitana – Entella Serie B – Italien 2 – 1
18:00 Ethnikos Achnas – Omonia Nicosia 1. Division – Cypern 1 – 2
18:30 Watford – Chelsea Premier League – England 1 – 2
18:30 Union Berlin – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland 1 – 0
18:30 Sevilla – Atletico Madrid La Liga – Spanien 1 – 1
18:30 RKC Waalwijk – Heracles Æresdivisionen – Holland 2 – 0
18:30 Molde – Kristiansund BK Eliteserien – Norge 2 – 0
18:30 Hibernian – Celtic Scottish League Cup – Skotland 2 – 5
18:50 Beitar Jerusalem – Hapoel Kfar Saba 1. Division – Israel 1 – 0
19:00 Benfica – Rio Ave Primeira Liga – Portugal 2 – 0
19:45 Sparta Rotterdam – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland 2 – 2
20:00 Metz – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
20:00 Toulouse – Lyon Ligue 1 – Frankrig 2 – 3
20:00 Angers – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Amiens – Brest Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Waasland-Beveren – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien 1 – 2
20:00 St.Truiden – Oostende 1. Division A – Belgien 1 – 0
20:00 Royal Excel Mouscron – Antwerpen 1. Division A – Belgien 3 – 1
20:00 Tenerife – SD Huesca Segunda División – Spanien 0 – 0
20:00 Pogon Szczecin – Lech Poznan Ekstraklasa – Polen 1 – 1
20:30 Club Brugge – Kortrijk 1. Division A – Belgien 3 – 0
20:45 Torino – Juventus Serie A – Italien 0 – 1
20:45 AZ Alkmaar – Twente Æresdivisionen – Holland 3 – 0
21:00 Real Madrid – Real Betis La Liga – Spanien 0 – 0
21:30 Moreirense – Vitoria de Guimaraes Primeira Liga – Portugal 1 – 1

Søndag 3. november 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:00 Atyrau – Ordabasy Shymkent Premier League – Kasakhstan 1 – 3
10:00 Taraz – Kaisar Kyzylorda Premier League – Kasakhstan 2 – 1
10:00 Okzhetpes Kokshetau – Zhetysu Taldykorgan Premier League – Kasakhstan 1 – 1
10:00 Aktobe – Shakhter Karagandy Premier League – Kasakhstan 3 – 2
10:00 Tobol Kostanay – FC Astana Premier League – Kasakhstan 0 – 1
10:00 Irtysh Pavlodar – Kairat Almaty Premier League – Kasakhstan 5 – 0
10:30 Ringkøbing – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2 2 – 1
12:00 Randers FC – Lyngby Superligaen Grundspil 2 – 1
12:00 Valladolid – Mallorca La Liga – Spanien 3 – 0
12:00 Denizlispor – Sivasspor Süper Lig – Tyrkiet 0 – 2
12:00 Extremadura – Girona Segunda División – Spanien 1 – 3
12:00 Zira – Sumqayit Premier League – Aserbajdsjan 2 – 2
12:15 FC Emmen – Vitesse Æresdivisionen – Holland 2 – 1
12:30 Atalanta – Cagliari Serie A – Italien 0 – 2
12:30 Jagiellonia Bialystok – LKS Lodz Ekstraklasa – Polen 2 – 0
13:00 Holbæk – Avarta 2. Division Gruppe 1 0 – 2
13:00 Thisted – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 2 3 – 1
13:00 KoldingQ (k) – Fortuna Hjørring (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 1 – 2
13:05 Charlton – Preston Championship – England 0 – 1
13:30 Stuttgart – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
13:30 Bielefeld – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
13:30 Wehen – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:30 KF Shkendija – FK Borec Prva Liga – Nordmakedonien 4 – 0
13:30 FK Vardar Skopje – Renova Prva Liga – Nordmakedonien 2 – 0
13:30 Makedonija GjP – FK Sileks Prva Liga – Nordmakedonien 0 – 1
13:30 Shkupi – FK Struga Prva Liga – Nordmakedonien 0 – 0
13:45 Næstved Boldklub – FC Fredericia NordicBet Liga 1 – 1
14:00 OB – Hobro Superligaen Grundspil 2 – 1
14:00 FC Nordsjælland – AGF Superligaen Grundspil 0 – 1
14:00 Villarreal – Athletic Club La Liga – Spanien 0 – 0
14:00 Brøndby IF (k) – Ballerup-Skovlunde (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 7 – 2
14:00 Køge (k) – FB (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 3 – 2
14:00 MSV Duisburg (k) – TSG 1899 Hoffenheim (k) Bundesliga (k) – Tyskland 0 – 4
14:00 SC Sand (k) – Turbine Potsdam (k) Bundesliga (k) – Tyskland 0 – 4
14:00 Bayer Leverkusen (k) – FF USV Jena (k) Bundesliga (k) – Tyskland 2 – 0
14:00 Bayern München (k) – FC Köln (k) Bundesliga (k) – Tyskland 5 – 2
14:00 SC Freiburg (k) – Wolfsburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland 0 – 8
14:00 Tabor – Rudar Velenje Prva Liga – Slovenien 1 – 1
14:00 Sirens FC – Valletta Premier League – Malta 0 – 0
14:00 FK Qabala – Sabah FK Premier League – Aserbajdsjan 1 – 2
14:30 Utrecht – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland 6 – 0
14:30 VVV-Venlo – Feyenoord Æresdivisionen – Holland 0 – 3
14:30 Groningen – Willem II Æresdivisionen – Holland 2 – 0
14:30 Kasimpasa – Yeni Malatyaspor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 2
14:30 Anderlecht – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien 2 – 1
14:45 Paris Saint Germain (k) – Guingamp (k) DN1 (k) – Frankrig 1 – 1
15:00 Crystal Palace – Leicester Premier League – England 0 – 2
15:00 Vendsyssel FF – Nykøbing FC NordicBet Liga 0 – 0
15:00 Genoa – Udinese Serie A – Italien 1 – 3
15:00 Verona – Brescia Serie A – Italien 2 – 1
15:00 Lecce – Sassuolo Serie A – Italien 2 – 2
15:00 Bordeaux – Nantes Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
15:00 AB – Middelfart 2. Division Gruppe 2 2 – 3
15:00 Cittadella – Frosinone Serie B – Italien 0 – 0
15:00 Pordenone Calcio – Trapani Serie B – Italien 2 – 1
15:00 Gornik Zabrze – Piast Gliwice Ekstraklasa – Polen 1 – 1
15:00 Trencin – Zilina Super Liga – Slovakiet 3 – 0
15:30 Fortuna Düsseldorf – FC Köln Bundesliga – Tyskland 2 – 0
16:00 AaB – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 0 – 1
16:00 Osasuna – Alaves La Liga – Spanien 4 – 2
16:00 Gil Vicente – Maritimo Primeira Liga – Portugal 2 – 0
16:00 Lugo – Rayo Vallecano Segunda División – Spanien 1 – 0
16:00 Rangers – Hearts Scottish League Cup – Skotland 3 – 0
16:00 Hibernians – Sliema W. Premier League – Malta 1 – 0
16:00 Enosis Paralimni – Apollon Limassol 1. Division – Cypern 0 – 3
16:00 Borac Banja Luka – Radnik Bijeljina Premier League – Bosnien-Hercegovina 2 – 0
16:30 Zeljeznicar – Celik Zenica Premier League – Bosnien-Hercegovina Skrivebordssejr
16:45 ADO Den Haag – Heerenveen Æresdivisionen – Holland 1 – 1
16:45 Mura – Ol Ljubljana Prva Liga – Slovenien 3 – 1
17:00 Kayserispor – Fenerbahce Süper Lig – Tyrkiet 1 – 0
17:00 Anorthosis – Olympiakos Nicosia 1. Division – Cypern 4 – 0
17:05 Nice – Reims Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
17:30 Everton – Tottenham Premier League – England 1 – 1
17:30 Arka Gdynia – Legia Warszawa Ekstraklasa – Polen 0 – 1
18:00 FC København – SønderjyskE Superligaen Grundspil 3 – 0
18:00 Augsburg – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland 2 – 3
18:00 Fiorentina – Parma Serie A – Italien 1 – 1
18:00 Ranheim – Stabæk Eliteserien – Norge 0 – 2
18:00 Sarpsborg 08 – Tromsø Eliteserien – Norge 3 – 2
18:00 Bodø/Glimt – Haugesund Eliteserien – Norge 2 – 2
18:00 Viking – Lillestrøm Eliteserien – Norge 3 – 0
18:00 Gent – Standard Liege 1. Division A – Belgien 3 – 1
18:00 FC Ashdod – Sektzia Nes Tziona 1. Division – Israel 2 – 2
18:30 Celta Vigo – Getafe La Liga – Spanien 0 – 1
18:30 Leganes – Eibar La Liga – Spanien 1 – 2
18:30 Tondela – Sporting CP Primeira Liga – Portugal 1 – 0
18:30 Zaragoza – Las Palmas Segunda División – Spanien 3 – 0
19:00 Aluminij – Domzale Prva Liga – Slovenien 4 – 2
19:15 Hapoel Beer Sheva – Maccabi Netanya 1. Division – Israel 2 – 0
20:00 Vålerenga – Brann Eliteserien – Norge 1 – 0
20:00 Mechelen – Charleroi 1. Division A – Belgien 2 – 2
20:00 Elche – Mirandes Segunda División – Spanien 4 – 2
20:45 AC Milan – Lazio Serie A – Italien 1 – 2
21:00 Granada – Real Sociedad La Liga – Spanien 1 – 2
21:00 FC Porto – Aves Primeira Liga – Portugal 1 – 0
21:00 Benevento – Empoli Serie B – Italien 2 – 0
21:05 Saint Etienne – Monaco Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
21:20 Braga – Famalicao Primeira Liga – Portugal 2 – 2

Mandag 4. november 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Ankaragucu – Gaziantep FK Süper Lig – Tyrkiet 1 – 2
18:00 Slask Wroclaw – Wisla Plock Ekstraklasa – Polen 3 – 1
18:00 AEL Limassol – Pafos FC 1. Division – Cypern 2 – 0
19:00 Silkeborg – Brøndby IF Superligaen Grundspil 0 – 1
19:00 Odds Ballklubb – Mjøndalen Eliteserien – Norge 3 – 2
19:00 Birkirkara – Gudja United Premier League – Malta 2 – 3
19:15 Hapoel Tel Aviv – Maccabi Haifa 1. Division – Israel 1 – 2
20:05 Belenenses – P.Ferreira Primeira Liga – Portugal 1 – 0
20:30 Bochum – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
20:30 Rakow Czestochowa – Wisla Krakow Ekstraklasa – Polen 1 – 0
20:45 SPAL – Sampdoria Serie A – Italien 0 – 1
20:45 Le Havre – Nancy Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
21:00 Stoke – West Bromwich Championship – England 0 – 2
21:00 Cosenza – Cremonese Serie B – Italien 2 – 0
22:00 Vitoria de Setubal – Boavista Primeira Liga – Portugal 1 – 0
22:00 Portimonense – Santa Clara Primeira Liga – Portugal 1 – 1

Tirsdag 5. november 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Botev Vratsa – Vitosha Bistritsa Division A – Bulgarien 1 – 1
14:00 Slavia Sofia – Lokomotiv Plovdiv Division A – Bulgarien 1 – 1
16:30 Cherno More Varna – PFC CSKA-Sofia Division A – Bulgarien 0 – 2
18:55 Barcelona – Slavia Prag Champions League Gruppe F 0 – 0
18:55 Zenit – RB Leipzig Champions League Gruppe G 0 – 2
21:00 Dortmund – Inter Champions League Gruppe F 3 – 2
21:00 Napoli – Salzburg Champions League Gruppe E 1 – 1
21:00 Liverpool – Genk Champions League Gruppe E 2 – 1
21:00 Lyon – Benfica Champions League Gruppe G 3 – 1
21:00 Chelsea – Ajax Champions League Gruppe H 4 – 4
21:00 Valencia – Lille Champions League Gruppe H 4 – 1

Onsdag 6. november 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Dunav Ruse – Botev Plovdiv Division A – Bulgarien 1 – 2
14:30 Levski Sofia – Etar Division A – Bulgarien 3 – 0
16:50 Vitoria de Guimaraes – Arsenal Europa League Gruppe F 1 – 1
18:00 AB – Esbjerg fB Sydbank Pokalen 1 – 2
18:00 Fremad Amager – AC Horsens Sydbank Pokalen 0 – 3
18:30 FC Fredericia – FC Roskilde NordicBet Liga 2 – 0
18:55 Bayern München – Olympiakos Champions League Gruppe B 2 – 0
18:55 Lokomotiv Moskva – Juventus Champions League Gruppe D 1 – 2
21:00 PSG – Club Brugge Champions League Gruppe A 1 – 0
21:00 Real Madrid – Galatasaray Champions League Gruppe A 6 – 0
21:00 Røde Stjerne – Tottenham Champions League Gruppe B 0 – 4
21:00 Atalanta – Manchester City Champions League Gruppe C 1 – 1
21:00 Dinamo Zagreb – Shakhtar Donetsk Champions League Gruppe C 3 – 3
21:00 Bayer Leverkusen – Atletico Madrid Champions League Gruppe D 2 – 1

Torsdag 7. november 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 CS Le Moule – Jeunesse Evolution Coupe De France – Frankrig 0 – 2
01:00 Golden Star – Club Franciscain Coupe De France – Frankrig 0 – 1
11:30 Myanmar – Nepal Venskabskamp 3 – 0
14:30 Arda Kardzhali – FC Tsarsko Selo Sofia 2015 Division A – Bulgarien 0 – 2
16:50 FC Astana – AZ Alkmaar Europa League Gruppe L 0 – 5
17:05 Egypten – Liberia Venskabskamp 1 – 0
18:55 FC København – Dynamo Kiev Europa League Gruppe B 1 – 1
18:55 APOEL Nicosia – Qarabag FK Europa League Gruppe A 2 – 1
18:55 Dudelange – Sevilla Europa League Gruppe A 2 – 5
18:55 Lugano – Malmö FF Europa League Gruppe B 0 – 0
18:55 FK Krasnodar – Trabzonspor Europa League Gruppe C 3 – 1
18:55 Basel – Getafe Europa League Gruppe C 2 – 1
18:55 Rosenborg – Sporting CP Europa League Gruppe D 0 – 2
18:55 LASK – PSV Eindhoven Europa League Gruppe D 4 – 1
18:55 Lazio – Celtic Europa League Gruppe E 1 – 2
18:55 CFR Cluj – Rennes Europa League Gruppe E 1 – 0
18:55 Standard Liege – Eintracht Frankfurt Europa League Gruppe F 2 – 1
19:00 Nykøbing FC – Vejle Boldklub NordicBet Liga 0 – 0
21:00 Rangers – FC Porto Europa League Gruppe G 2 – 0
21:00 Feyenoord – Young Boys Europa League Gruppe G 1 – 1
21:00 Ferencvaros – CSKA Moskva Europa League Gruppe H 0 – 0
21:00 Espanyol – Ludogorets Europa League Gruppe H 6 – 0
21:00 Wolfsburg – Gent Europa League Gruppe I 1 – 3
21:00 FC Olexandriya – Saint Etienne Europa League Gruppe I 2 – 2
21:00 Mönchengladbach – Roma Europa League Gruppe J 2 – 1
21:00 Wolfsberger AC – Istanbul Basaksehir Europa League Gruppe J 0 – 3
21:00 Wolverhampton – Slovan Bratislava Europa League Gruppe K 1 – 0
21:00 Braga – Besiktas Europa League Gruppe K 3 – 1
21:00 Manchester United – Partizan Beograd Europa League Gruppe L 3 – 0

Fredag 8. november 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Nicaragua – Cuba Venskabskamp 0 – 0
16:30 Lokomotiv Plovdiv – Botev Vratsa Division A – Bulgarien 2 – 0
18:00 Viborg FF – Næstved Boldklub NordicBet Liga 2 – 1
18:00 Balzan FC – Mosta Premier League – Malta 5 – 0
18:00 AEK Larnaca – Doxa Katokopia 1. Division – Cypern 2 – 1
18:05 LKS Lodz – Slask Wroclaw Ekstraklasa – Polen 0 – 1
18:30 Fenerbahce – Kasimpasa Süper Lig – Tyrkiet 3 – 2
18:30 St. Pauli – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
18:30 Dynamo Dresden – Wehen 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
19:00 Randers FC – AaB Superligaen Grundspil 3 – 3
19:00 Brann – Odds Ballklubb Eliteserien – Norge 1 – 0
19:00 Valletta – Senglea Athletic Premier League – Malta 1 – 0
20:00 Vitesse – Groningen Æresdivisionen – Holland 1 – 2
20:00 Le Mans – Grenoble Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Auxerre – Caen Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
20:00 Chambly – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig 0 – 1
20:00 Lorient – Niort Ligue 2 – Frankrig 4 – 1
20:00 Nancy – Troyes Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Orléans – Paris FC Ligue 2 – Frankrig 0 – 1
20:00 Sochaux – Le Havre Ligue 2 – Frankrig 2 – 0
20:00 Valenciennes – Chateauroux Ligue 2 – Frankrig 0 – 1
20:15 Sliema W. – Hamrun Spartans Premier League – Malta 2 – 0
20:30 FC Köln – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland 1 – 2
20:30 Zulte-Waregem – Anderlecht 1. Division A – Belgien 1 – 2
20:30 Piast Gliwice – Jagiellonia Bialystok Ekstraklasa – Polen 3 – 1
20:45 Sassuolo – Bologna Serie A – Italien 3 – 1
20:45 Nice – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:55 Dulwich Hamlet – Carlisle FA Cup – England 1 – 4
21:00 Norwich – Watford Premier League – England 0 – 2
21:00 Real Sociedad – Leganes La Liga – Spanien 1 – 1
21:00 Girona – Tenerife Segunda División – Spanien 1 – 0
21:00 Crotone – Ascoli Calcio 1898 FC Serie B – Italien 3 – 1
21:35 Aves – Gil Vicente Primeira Liga – Portugal 1 – 2

Lørdag 9. november 2019 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 B93 – HIK 2. Division Gruppe 1 1 – 1
12:00 Damsø (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 0 – 3
12:00 Herlufsholm (k) – FB (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 8 – 0
12:00 Sundby BK (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 1 – 1
12:00 JAI Aarhus (k) – Vildbjerg (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 0 – 2
12:00 FK Qabala – Sabail Premier League – Aserbajdsjan 3 – 0
13:00 Usbekistan – Kirgisistan Venskabskamp 3 – 1
13:00 Alaves – Valladolid La Liga – Spanien 3 – 0
13:00 Genclerbirligi – Kayserispor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 1
13:00 Skovshoved – Vanløse 2. Division Gruppe 1 2 – 1
13:00 Vejgaard – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2 3 – 3
13:00 Holstein Kiel – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Sandhausen – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 2
13:00 Osnabruck – Stuttgart 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
13:00 Østerbro IF (k) – Køge (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 2 – 3
13:00 FK Struga – FK Vardar Skopje Prva Liga – Nordmakedonien 2 – 1
13:00 Renova – FC Academy Pandev Prva Liga – Nordmakedonien 1 – 1
13:00 FK Borec – Makedonija GjP Prva Liga – Nordmakedonien 1 – 1
13:00 FK Sileks – Shkupi Prva Liga – Nordmakedonien 1 – 0
13:30 Chelsea – Crystal Palace Premier League – England 2 – 0
13:30 VSK Aarhus – AB 2. Division Gruppe 2 3 – 0
13:30 Nottingham Forest – Derby Championship – England 1 – 0
13:30 Celik Zenica – FK Zvijezda 09 Premier League – Bosnien-Hercegovina 2 – 1
13:30 Radnik Bijeljina – FK Sarajevo Premier League – Bosnien-Hercegovina 1 – 1
13:45 Malaysia – Tadjikistan Venskabskamp 1 – 0
14:00 Namibia – Zambia Venskabskamp 0 – 2
14:00 Frem – Holbæk 2. Division Gruppe 1 2 – 0
14:00 Jammerbugt FC – Thisted 2. Division Gruppe 2 0 – 1
14:00 FC Sydvest – Dalum 2. Division Gruppe 2 3 – 2
14:00 Aarhus Fremad – Brabrand 2. Division Gruppe 2 4 – 1
14:00 Middelfart – Næsby 2. Division Gruppe 2 2 – 1
14:00 Enskede IK – AIK Svenska Cupen – Sverige 0 – 7
14:00 Romalt IF (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 1 – 1
14:00 Sunderland – Gillingham FA Cup – England 1 – 1
14:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Tel Aviv 1. Division – Israel 0 – 1
14:00 Gudja United – Tarxien Rainbows Premier League – Malta 3 – 2
14:00 Etar – Cherno More Varna Division A – Bulgarien 1 – 0
14:00 Zilina – Ruzomberok Super Liga – Slovakiet 1 – 2
14:00 Inter Baku – FK Neftchi Premier League – Aserbajdsjan 2 – 1
14:45 Guingamp – ACA Ajaccio Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
14:45 Rudar Velenje – NK Celje Prva Liga – Slovenien 3 – 3
15:00 Brescia – Torino Serie A – Italien 0 – 4
15:00 Brønshøj – FA 2000 2. Division Gruppe 1 1 – 0
15:00 Slagelse – Hillerød 2. Division Gruppe 1 2 – 1
15:00 Juve Stabia – Benevento Serie B – Italien 1 – 1
15:00 Perugia – Cittadella Serie B – Italien 0 – 2
15:00 Pisa – Spezia Serie B – Italien 3 – 2
15:00 Venezia – Livorno Serie B – Italien 1 – 0
15:00 Entella – Pordenone Calcio Serie B – Italien 1 – 1
15:00 Wisla Plock – Cracovia Ekstraklasa – Polen 0 – 0
15:30 Hertha Berlin – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland 2 – 4
15:30 Mainz 05 – Union Berlin Bundesliga – Tyskland 2 – 3
15:30 Schalke 04 – Fortuna Düsseldorf Bundesliga – Tyskland 3 – 3
15:30 Paderborn – Augsburg Bundesliga – Tyskland 0 – 1
15:30 Sivasspor – Konyaspor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 0
15:30 Rizespor – MP Antalyaspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 0
16:00 AC Horsens – Silkeborg Superligaen Grundspil 2 – 1
16:00 Burnley – West Ham Premier League – England 3 – 0
16:00 Newcastle – Bournemouth Premier League – England 2 – 1
16:00 Southampton – Everton Premier League – England 1 – 2
16:00 Tottenham – Sheffield United Premier League – England 1 – 1
16:00 Valencia – Granada La Liga – Spanien 2 – 0
16:00 Birmingham – Fulham Championship – England 0 – 1
16:00 Leeds – Blackburn Championship – England 2 – 1
16:00 Reading – Luton Championship – England 3 – 0
16:00 Hearts – St. Mirren Premiership – Skotland 5 – 2
16:00 Kilmarnock – Hamilton Academical Premiership – Skotland 2 – 2
16:00 Ross County – Aberdeen Premiership – Skotland 1 – 3
16:00 St. Johnstone – Hibernian Premiership – Skotland 1 – 4
16:00 SD Huesca – Real Oviedo Segunda División – Spanien 3 – 1
16:00 Mirandes – Extremadura Segunda División – Spanien 2 – 0
16:00 Oxford City – Solihull Moors FA Cup – England 1 – 5
16:00 Crawley – Scunthorpe FA Cup – England 4 – 1
16:00 Colchester – Coventry FA Cup – England 0 – 2
16:00 Bolton – Plymouth FA Cup – England 0 – 1
16:00 Maidstone – Torquay FA Cup – England 1 – 0
16:00 Cambridge United – Exeter FA Cup – England 1 – 1
16:00 Salford City – Burton FA Cup – England 1 – 1
16:00 Walsall – Darlington FA Cup – England 2 – 2
16:00 Nantwich Town – AFC Fylde FA Cup – England 0 – 1
16:00 AFC Wimbledon – Doncaster FA Cup – England 1 – 1
16:00 Shrewsbury – Bradford FA Cup – England 1 – 1
16:00 Grimsby – Newport FA Cup – England 1 – 1
16:00 Mansfield – Chorley FA Cup – England 1 – 0
16:00 Tranmere – Wycombe FA Cup – England 2 – 2
16:00 Carshalton Athletic – Boston United FA Cup – England 1 – 4
16:00 Cheltenham – Swindon FA Cup – England 1 – 1
16:00 Accrington – Crewe FA Cup – England 0 – 2
16:00 Blackpool – Morecambe FA Cup – England 4 – 1
16:00 Milton Keynes Dons – Port Vale FA Cup – England 0 – 1
16:00 Stevenage – Peterborough FA Cup – England 1 – 1
16:00 Stourbridge – Eastleigh FA Cup – England 2 – 2
16:00 Ebbsfleet United – Notts Co. FA Cup – England 2 – 3
16:00 Maidenhead United – Rotherham FA Cup – England 1 – 3
16:00 Forest Green – Billericay FA Cup – England 4 – 0
16:00 Omonia Nicosia – AEL Limassol 1. Division – Cypern 1 – 0
16:00 Zrinjski Mostar – FK Tuzla City Premier League – Bosnien-Hercegovina 4 – 0
16:05 Barnsley – Stoke Championship – England 2 – 4
16:05 Hull – West Bromwich Championship – England 0 – 1
16:05 Millwall – Charlton Championship – England 2 – 1
16:05 Preston – Huddersfield Championship – England 3 – 1
16:05 Queens Park Rangers – Middlesbrough Championship – England 2 – 2
16:05 Sheffield Wednesday – Swansea Championship – England 2 – 2
16:05 Wigan – Brentford Championship – England 0 – 3
16:05 Ipswich – Lincoln City FA Cup – England 1 – 1
16:15 Santa Lucia F.C. – Birkirkara Premier League – Malta 0 – 2
16:30 Rio Ave – Vitoria de Setubal Primeira Liga – Portugal 1 – 0
16:30 Sektzia Nes Tziona – Hapoel Beer Sheva 1. Division – Israel 2 – 1
16:30 PFC CSKA-Sofia – Slavia Sofia Division A – Bulgarien 1 – 0
16:30 Sloboda Tuzla – Zeljeznicar Premier League – Bosnien-Hercegovina 0 – 4
16:55 Maribor – Domzale Prva Liga – Slovenien 4 – 1
17:00 Zalaegerszeg – Mezokovesd SE 1. Division – Ungarn 1 – 1
17:00 Kaposvari – Videoton FC 1. Division – Ungarn 0 – 2
17:00 Puskas FC Academy – Ujpest 1. Division – Ungarn 1 – 3
17:00 Paksi – Varda SE 1. Division – Ungarn 1 – 1
17:00 Dunajská Streda – Trencin Super Liga – Slovakiet 3 – 1
17:00 Spartak Trnava – FK Pohronie Super Liga – Slovakiet 3 – 2
17:00 FK Senica – Zemplin Michalovce Super Liga – Slovakiet 4 – 0
17:00 SKF Sered – Nitra Super Liga – Slovakiet 0 – 1
17:30 Brest – PSG Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
17:30 Maccabi Netanya – Hapoel Raanana 1. Division – Israel 1 – 0
17:30 Legia Warszawa – Gornik Zabrze Ekstraklasa – Polen 5 – 1
18:00 Inter – Verona Serie A – Italien 2 – 1
18:00 Gaziantep FK – Galatasaray Süper Lig – Tyrkiet 0 – 2
18:00 Haugesund – Viking Eliteserien – Norge 1 – 0
18:00 Charleroi – Eupen 1. Division A – Belgien 1 – 0
18:00 Albacete – Lugo Segunda División – Spanien 0 – 1
18:00 Sporting Gijon – Numancia Segunda División – Spanien 0 – 1
18:00 Empoli – Pescara Serie B – Italien 1 – 2
18:00 Nea Salamis – Anorthosis 1. Division – Cypern 2 – 2
18:30 Leicester – Arsenal Premier League – England 2 – 0
18:30 Bayern München – Dortmund Bundesliga – Tyskland 4 – 0
18:30 Eibar – Real Madrid La Liga – Spanien 0 – 4
18:30 Heerenveen – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland 2 – 1
18:50 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Haifa 1. Division – Israel 3 – 0
19:00 Santa Clara – Benfica Primeira Liga – Portugal 1 – 2
19:30 Budapest Honved – Diosgyori VTK 1. Division – Ungarn 1 – 0
19:45 Fortuna Sittard – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland 1 – 0
20:00 Monaco – Dijon Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Lille – Metz Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:00 Reims – Angers Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:00 Strasbourg – Nimes Ligue 1 – Frankrig 4 – 1
20:00 Kortrijk – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien 1 – 3
20:00 Cercle Brugge – St.Truiden 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:00 Las Palmas – Alcorcon Segunda División – Spanien 1 – 1
20:00 Wisla Krakow – Arka Gdynia Ekstraklasa – Polen 0 – 1
20:30 Oostende – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien 2 – 2
20:45 Napoli – Genoa Serie A – Italien 0 – 0
20:45 Heracles – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 6 – 1
21:00 Barcelona – Celta Vigo La Liga – Spanien 4 – 1
21:30 Famalicao – Moreirense Primeira Liga – Portugal 3 – 3
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >