Luk
<  Forrige uge
14. august 2020 – 21. august 2020
Næste uge  >

Fredag 14. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Australien

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:15 Oakleigh Cannons FC U20 – St Albans Saints U20 NPL Youth Victoria – Australien Aflyst
11:00 APIA Leichhardt Tigers – Western Sydney Wanderers FC Youth New Syd Wales – Australien
11:00 Redlands United U20 – Olympic FC U20 NPL Youth Queensland – Australien
11:30 Blacktown City FC – Sydney Olympic New Syd Wales – Australien
12:30 Moreland Zebras – Bulleen Lions Victorian Premier League One – Australien Aflyst
12:30 Acacia Ridge FC – Centenary Stormers Brisbane Premier League – Australien
12:45 North Eastern Metro Stars – Modbury Jets Sydterritoriet – Australien
13:00 Hellenic – Mindil Aces Northern – Australien

Lørdag 15. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Australien

Tid Hold Liga & Land Resultat
05:00 Altona Magic U20 – Bentleigh Greens U20 NPL Youth Victoria – Australien
05:00 Heidelberg United U20 – Port Melbourne Sharks SC U20 NPL Youth Victoria – Australien
06:00 South Hobart – Kingborough Lions Tasmania Premier League – Australien Aflyst
06:15 Riverside Olympic – Glenorchy Knights Tasmania Premier League – Australien
06:15 Riverside Olympic – Glenorchy Knights Tasmania Premier League – Australien Aflyst
06:15 Devonport City – Clarence Zebras Tasmania Premier League – Australien Aflyst
06:30 Clarence Zebras – Devonport City Tasmania Premier League – Australien
07:00 Brunswick City – Manningham United Blues Victorian Premier League One – Australien Aflyst
07:00 North Geelong Warriors – Kingston City Victorian Premier League One – Australien Aflyst
07:00 Werribee City – Moreland City FC Victorian Premier League One – Australien Aflyst
07:00 Northcote City – Goulburn Valley Suns Victorian Premier League One – Australien Aflyst
07:00 Langwarrin SC – Pascoe Vale SC Victorian Premier League One – Australien Aflyst
07:00 Belconnen United – Monaro Panthers Capital – Australien
07:00 Canberra Olympic – Tigers FC Capital – Australien
07:00 Armadale U20 – Inglewood United U20 NPL Youth Western – Australien
07:00 Rockingham City FC U20 – ECU Joondalup U20 NPL Youth Western – Australien
07:00 Floreat Athena U20 – Balcatta U20 NPL Youth Western – Australien Aflyst
07:00 Floreat Athena U20 – Cockburn City U20 NPL Youth Western – Australien
07:00 Balcatta U20 – Bayswater City U20 NPL Youth Western – Australien
07:00 Perth Glory U20 – Sorrento U20 NPL Youth Western – Australien
07:00 Sorrento U20 – Floreat Athena U20 NPL Youth Western – Australien Aflyst
07:00 Inglewood United U20 – Perth Glory U20 NPL Youth Western – Australien Aflyst
07:00 Dandenong City U20 – South Melbourne FC U20 NPL Youth Victoria – Australien
07:00 Green Gully SC U20 – Melbourne Knights FC U20 NPL Youth Victoria – Australien
07:00 Green Gully SC U20 – Port Melbourne Sharks SC U20 NPL Youth Victoria – Australien Aflyst
07:30 Hills United FC – Spirit FC New Syd Wales Premier League 2 – Australien
07:30 Cumberland United – Adelaide Blue Eagles Sydterritoriet – Australien
07:30 Adelaide City – Adelaide Olympic Sydterritoriet – Australien
07:30 Adelaide Comets – Croydon Kings Sydterritoriet – Australien
07:30 Para Hills Knights – Adelaide Raiders Sydterritoriet – Australien
07:30 Adelaide United Youth – Campbelltown City Sydterritoriet – Australien
07:30 White City Woodville – Seaford Rangers Southern State League – Australien
07:30 South Adelaide – West Adelaide Southern State League – Australien
07:30 Adelaide Victory – Playford City Patriots Southern State League – Australien
07:30 Fulham United FC – Western Strikers Southern State League – Australien
07:45 Woden Weston FC – Canberra FC Capital – Australien
08:00 Altona Magic U20 – Dandenong Thunder SC U20 NPL Youth Victoria – Australien Aflyst
08:30 Olympia FC Warriors – Launceston City Tasmania Premier League – Australien
08:30 Olympia FC Warriors – Launceston City Tasmania Premier League – Australien Aflyst
08:30 Port Darwin – Casuarina Northern – Australien
09:00 Sydney FC – Western United FC A-League – Australien
09:00 Rockingham City FC – ECU Joondalup Western – Australien
09:00 Armadale – Inglewood United Western – Australien
09:00 Floreat Athena – Cockburn City Western – Australien
09:00 Gwelup Croatia – Perth Western – Australien
09:00 Perth Glory Youth – Sorrento Western – Australien
09:00 Balcatta – Bayswater City Western – Australien
09:00 Armadale – Balcatta Western – Australien Aflyst
09:00 Cockburn City – Gwelup Croatia Western – Australien Aflyst
09:00 ECU Joondalup – Perth Western – Australien Aflyst
09:00 Bayswater City – Rockingham City FC Western – Australien Aflyst
09:00 Inglewood United – Perth Glory Youth Western – Australien Aflyst
09:00 Sorrento – Floreat Athena Western – Australien Aflyst
09:00 The Gap – Taringa Rovers Brisbane Premier League – Australien
09:30 Monaro Panthers – Gungahlin United Capital – Australien Aflyst
09:30 Belconnen United – Woden Weston FC Capital – Australien Aflyst
10:00 Bonnyrigg White Eagles – Hakoah Sydney City East New Syd Wales Premier League 2 – Australien
10:00 Albany Creek – Brisbane Knights Brisbane Premier League – Australien
10:00 Caboolture FC – Bayside United Brisbane Premier League – Australien
10:00 Annerley – AC Carina Brisbane Capital League Division One – Australien
10:15 Logan Lightning – Rochedale Rovers Queensland Premier League – Australien
10:30 Gold Coast Knights – Magpies Crusaders Queensland – Australien Aflyst
10:30 Brisbane Strikers – Lions FC Queensland – Australien
10:45 Eastern Suburbs – Sunshine Coast Wanderers Queensland – Australien
11:00 Mt Druitt Town Rangers – Rockdale City Suns New Syd Wales – Australien
11:00 Newcastle Jets Youth – Central Coast Mariners Youth New Syd Wales Premier League 2 – Australien
11:00 Redlands United – Olympic FC Queensland – Australien
11:30 Adelaide Hills – Sturt Lions Southern State League – Australien
11:30 South Melbourne FC U20 – Avondale FC U20 NPL Youth Victoria – Australien Aflyst
11:45 Hume City FC U20 – St Albans Saints U20 NPL Youth Victoria – Australien
12:30 Darwin Hearts FC – University Azzurri FC Northern – Australien

Søndag 16. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Australien

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 Brisbane Roar U20 – Brisbane City U20 NPL Youth Queensland – Australien
04:45 Avondale FC U20 – Dandenong Thunder SC U20 NPL Youth Victoria – Australien
05:00 Moreton Bay United U20 – Peninsula Power U20 NPL Youth Queensland – Australien
06:00 Brisbane Roar FC Youth – Brisbane City Queensland – Australien
06:00 South Hobart – Kingborough Lions Tasmania Premier League – Australien
06:30 Wollongong Wolves – Marconi Stallions New Syd Wales – Australien
06:30 Edgeworth Eagles – Weston Workers Northern New Syd Wales – Australien
06:30 Maitland – Lambton Jaffas FC Northern New Syd Wales – Australien
06:30 Adamstown Rosebud FC – Newcastle Olympic Northern New Syd Wales – Australien
06:30 Edgeworth Eagles – Adamstown Rosebud FC Northern New Syd Wales – Australien Aflyst
06:30 Charlestown Azzurri – Valentine Phoenix Northern New Syd Wales – Australien
06:30 Broadmeadow Magic – Lake Macquarie Northern New Syd Wales – Australien
06:30 Gold Coast United FC U20 – Capalaba Bulldogs U20 NPL Youth Queensland – Australien
07:00 Sydney United 58 – Manly United New Syd Wales – Australien
07:00 St George City – Northern Tigers New Syd Wales Premier League 2 – Australien
07:00 Moreton Bay United – Peninsula Power Queensland – Australien
07:00 Ipswich Knights – Mitchelton Queensland Premier League – Australien
07:00 Canberra FC – Tuggeranong United Capital – Australien Aflyst
07:00 Canberra Olympic – Tigers FC Capital – Australien Aflyst
07:00 Melbourne Knights FC U20 – Bentleigh Greens U20 NPL Youth Victoria – Australien Aflyst
07:00 Heidelberg United U20 – Hume City FC U20 NPL Youth Victoria – Australien Aflyst
08:00 Wolves FC – SWQ Thunder Queensland Premier League – Australien
08:00 Sunshine Coast – Souths United Queensland Premier League – Australien
08:00 Grange Thistle – Toowong Brisbane Premier League – Australien
08:00 Western Spirit – Mount Gravatt Brisbane Capital League Division One – Australien
08:30 Gold Coast United FC – Capalaba Queensland – Australien
08:30 Eastern Suburbs U20 – Sunshine Coast Wanderers U20 NPL Youth Queensland – Australien
09:00 St George Willawong FC – North Star FC Brisbane Premier League – Australien
10:15 Virginia United – North Pine Brisbane Capital League Division One – Australien
10:25 Tuggeranong United – Gungahlin United Capital – Australien
10:30 Sydney FC Youth – North Shore Mariners New Syd Wales – Australien
10:30 Holland Park Hawks – Southside Eagles Queensland Premier League – Australien
10:30 University of Queensland – New Farm United Brisbane Capital League Division One – Australien
10:30 Brisbane Strikers U20 – Lions FC U20 NPL Youth Queensland – Australien

Tirsdag 18. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Australien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 University Azzurri FC – Port Darwin Northern – Australien

Onsdag 19. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Australien

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Western United FC – Melbourne City FC A-League – Australien
11:45 Adelaide Victory – Seaford Rangers Southern State League – Australien

Fredag 21. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Australien

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:15 Bentleigh Greens U20 – Green Gully SC U20 NPL Youth Victoria – Australien
11:00 APIA Leichhardt Tigers – Sydney FC Youth New Syd Wales – Australien
11:00 Wolves FC – Souths United Queensland Premier League – Australien
11:45 Manly United – Sydney Olympic New Syd Wales – Australien
12:00 Campbelltown City – Adelaide Olympic Sydterritoriet – Australien
12:15 Pascoe Vale SC – Northcote City Victorian Premier League One – Australien Aflyst
12:30 Centenary Stormers – St George Willawong FC Brisbane Premier League – Australien
12:45 West Torrens Birkalla – White City Woodville Southern State League – Australien
13:00 Darwin Hearts FC – Port Darwin Northern – Australien
<  Forrige uge
14. august 2020 – 21. august 2020
Næste uge  >