Luk
<  Forrige uge
19. september 2021 – 26. september 2021
Næste uge  >

Søndag 19. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Belgien

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 St.Truiden – Genk 1. Division A – Belgien 1 – 2
15:00 Rupel Boom – KSK Heist 1. Amatør Division – Belgien 0 – 0
16:00 Royal Antwerp – RFC Seraing 1. Division A – Belgien 2 – 1
16:00 Westerlo – Deinze 2. Division – Belgien 2 – 2
17:00 UR La Louviere Centre – FC Liege 1. Amatør Division – Belgien
18:30 Standard Liege – Anderlecht 1. Division A – Belgien LIVE 25': 0 – 1
20:00 Lommel – Lierse Kempenzonen 2. Division – Belgien
21:00 Kortrijk – Gent 1. Division A – Belgien

Tirsdag 21. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Belgien

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Belgien U19 (k) – Tyskland U19 (k) EURO U19 Runde 1 League A Gruppe 3 (k)
20:30 Belgien (k) – Albanien (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe F (k)

Onsdag 22. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Belgien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Royal Antwerp – Genk 1. Division A – Belgien

Torsdag 23. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Belgien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Anderlecht – Gent 1. Division A – Belgien

Fredag 24. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Belgien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Lierse Kempenzonen – Waasland-Beveren 2. Division – Belgien
20:45 Club Brugge – Oud-Heverlee 1. Division A – Belgien

Lørdag 25. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Belgien

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:15 Beerschot – Eupen 1. Division A – Belgien
18:30 Zulte-Waregem – Kortrijk 1. Division A – Belgien
19:30 Thes Sport – FC Liege 1. Amatør Division – Belgien
20:00 KSK Heist – Olympic de Charleroi 1. Amatør Division – Belgien
20:00 FCV Dender EH – UR La Louviere Centre 1. Amatør Division – Belgien
20:45 Standard Liege – St.Truiden 1. Division A – Belgien
20:45 RWD Molenbeek – Lommel 2. Division – Belgien

Søndag 26. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Belgien

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 Union St.Gilloise – Royal Antwerp 1. Division A – Belgien
15:00 Francs Borains – Dessel 1. Amatør Division – Belgien
15:00 URSL Vise – Tienen 1. Amatør Division – Belgien
15:00 Royal Knokke FC – Rupel Boom 1. Amatør Division – Belgien
15:00 Sint-Eloois-Winkel – Patro Eisden 1. Amatør Division – Belgien
16:00 Gent – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien
16:00 Virton – Deinze 2. Division – Belgien
18:30 Oostende – Anderlecht 1. Division A – Belgien
20:00 Royal Excel Mouscron – Westerlo 2. Division – Belgien
21:00 Genk – RFC Seraing 1. Division A – Belgien
21:00 Charleroi – Mechelen 1. Division A – Belgien
<  Forrige uge
19. september 2021 – 26. september 2021
Næste uge  >