Luk

Luk
<  Forrige uge
24. maj 2022 – 31. maj 2022
Næste uge  >

Onsdag 25. maj 2022 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 B 1908 – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 2
19:00 Kolding IF – Aarhus Fremad 2. Division Nedrykningsspil

Torsdag 26. maj 2022 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 HIK – AB 2. Division Oprykningsspil
13:00 B.93 – Næstved Boldklub 2. Division Oprykningsspil
13:00 Middelfart – Brabrand 2. Division Nedrykningsspil
13:00 Dalum – Næsby 3. Division Oprykning Gruppe
13:00 Karlslunde IF – Vanløse 3. Division Nedrykning Gruppe
13:00 Frederikssund IK – Ishøj IF Danmarksserien Pulje 1
13:00 AaB II – Kjellerup Danmarksserien Pulje 4
13:00 ASA Aarhus – Ringkøbing Danmarksserien Pulje 4
13:15 IF Lyseng – VSK Aarhus 3. Division Oprykning Gruppe
14:00 Thisted – Hillerød 2. Division Oprykningsspil
14:00 Skive IK – FA 2000 2. Division Nedrykningsspil
14:00 Frem – FC Roskilde 3. Division Oprykning Gruppe
14:00 Herlev – Slagelse 3. Division Nedrykning Gruppe
14:00 Young Boys FD – Roskilde KFUM 3. Division Nedrykning Gruppe
15:00 OB – FC Midtjylland Sydbank Pokalen
16:30 Danmark U17 – Serbien U17 EM U17 Slutspil

Fredag 27. maj 2022 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Randers Freja U17 – FC København U17 Ligaen U17
14:15 Vejle U17 – FC Nordsjælland U17 Ligaen U17
18:00 Tårnby FF – GVI Danmarksserien Pulje 2
18:30 Varde (k) – AaB (k) Gjensidige Kvindeliga Kvalifikation (k)
19:00 Brøndby IF (k) – FC Nordsjælland (k) Gjensidige Kvindeliga Slutspil (k)
19:00 Herstedøster IC – Allerød FK Danmarksserien Pulje 1
19:00 Greve – Avarta Danmarksserien Pulje 1
19:00 Solrød FC – Brønshøj Danmarksserien Pulje 1
19:00 B 1903 – BK Union Danmarksserien Pulje 1
19:00 SfB-Oure FA – FC Sydvest Danmarksserien Pulje 3
19:00 B 1913 – Hedensted Danmarksserien Pulje 3
19:00 Odder – VRI Danmarksserien Pulje 4
19:00 Nørresundby – Holstebro Boldklub Danmarksserien Pulje 4

Lørdag 28. maj 2022 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Fortuna Hjørring (k) – Kolding IF (k) Gjensidige Kvindeliga Slutspil (k)
13:00 Ringsted – Holbæk Danmarksserien Pulje 2
13:00 Tarup-Paarup – Aarhus Fremad II Danmarksserien Pulje 3
13:00 Fuglebakken KFUM Århus – Vejgaard Danmarksserien Pulje 4
13:00 FC København U19 – AaB U19 Ligaen U19
13:00 Vejle U19 – SønderjyskE U19 Ligaen U19
13:00 Lyngby U19 – Randers Freja U19 Ligaen U19
13:00 FC Nordsjælland U19 – AGF U19 Ligaen U19
13:00 Brøndby U19 – Silkeborg U19 Ligaen U19
14:00 B 93 (k) – Sundby BK (k) Gjensidige Kvindeliga Kvalifikation (k)
14:00 AGF (k) – Odense Q (k) Gjensidige Kvindeliga Kvalifikation (k)
14:00 Skovshoved – AB Tårnby Danmarksserien Pulje 2
14:00 KFUM – Køge Nord FC Danmarksserien Pulje 2
14:00 B 1909 – OKS Danmarksserien Pulje 3
14:30 HB Køge – Hobro 1. Division Nedrykningsspil
14:30 Esbjerg fB – Jammerbugt FC 1. Division Nedrykningsspil
14:30 Fremad Amager – Vendsyssel FF 1. Division Nedrykningsspil
15:00 Varde – Marienlyst Danmarksserien Pulje 3
15:30 Brøndby U17 – SønderjyskE U17 Ligaen U17

Søndag 29. maj 2022 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Næstved Boldklub – HIK 2. Division Oprykningsspil
13:00 Aarhus Fremad – Skive IK 2. Division Nedrykningsspil
13:00 HB Køge (k) – FC THY-Thisted Q (k) Gjensidige Kvindeliga Slutspil (k)
13:00 Karlslunde IF – Herlev 3. Division Nedrykning Gruppe
13:00 Vanløse – Young Boys FD 3. Division Nedrykning Gruppe
13:30 FC Helsingør – Nykøbing FC 1. Division Oprykningsspil
13:30 Lyngby – FC Fredericia 1. Division Oprykningsspil
13:30 AC Horsens – Hvidovre IF 1. Division Oprykningsspil
13:30 VSK Aarhus – Næsby 3. Division Oprykning Gruppe
13:30 Roskilde KFUM – Slagelse 3. Division Nedrykning Gruppe
13:45 FA 2000 – Middelfart 2. Division Nedrykningsspil
14:00 Brabrand – Kolding IF 2. Division Nedrykningsspil
14:00 FC Roskilde – Dalum 3. Division Oprykning Gruppe
14:00 Frem – IF Lyseng 3. Division Oprykning Gruppe
15:00 Hillerød – AB 2. Division Oprykningsspil
15:00 B.93 – Thisted 2. Division Oprykningsspil
18:30 Brøndby IF – Viborg FF 3F Superligaen ECL Kvalifikation
<  Forrige uge
24. maj 2022 – 31. maj 2022
Næste uge  >