Luk
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >

Onsdag 7. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Rønne fB – B 1908 Sydbank Pokalen 0 – 2
18:00 FB – KFUM Sydbank Pokalen 3 – 2
18:00 Avedøre – Slagelse Sydbank Pokalen 0 – 1
18:00 Holbæk – Nykøbing FC Sydbank Pokalen 1 – 2
18:00 FC Rudersdal – Hillerød Sydbank Pokalen 0 – 5
18:00 OKS – FC Sydvest Sydbank Pokalen 1 – 2
18:00 Allesø GF – Vejle Boldklub Sydbank Pokalen 0 – 6
18:00 Hatting/Torsted – FC Fredericia Sydbank Pokalen 0 – 5
18:00 Dalum – Kolding IF Sydbank Pokalen 0 – 3
18:00 Krarup/Espe SG & I – Varde Sydbank Pokalen 2 – 3
18:00 Ringkøbing – VSK Aarhus Sydbank Pokalen 0 – 1
18:30 Dronninglund IF – FC Djursland Sydbank Pokalen 0 – 3
19:00 Skjold – Fremad Amager Sydbank Pokalen 0 – 1
19:00 Holstebro – Odder Sydbank Pokalen 3 – 0

Torsdag 8. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Lystrup IF – Skive Sydbank Pokalen 1 – 16
18:00 Skagen – Thisted Sydbank Pokalen 0 – 8
18:00 Avarta – Skovshoved Sydbank Pokalen 4 – 2
18:30 Brøndby IF – Braga Europa League Kvalifikation 2 – 4
18:30 Vordingborg – Næstved Sydbank Pokalen 1 – 3
19:00 Viktoria – Hundested IK Sydbank Pokalen Stoppet
20:00 FC Midtjylland – Rangers Europa League Kvalifikation 2 – 4

Fredag 9. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 FC København – Lyngby Superligaen Grundspil 2 – 0
18:30 Marienlyst – Oure FA Danmarksserien Pulje 3 0 – 1
18:30 Tårnby FF – Birkerød Danmarksserien Pulje 1 2 – 4
18:30 Nørresundby – IF Skjold Sæby Danmarksserien Pulje 4 4 – 1
19:00 HIK – B93 2. Division Gruppe 1 1 – 1
19:00 Varde – Tarup-Paarup Danmarksserien Pulje 3 3 – 1
19:00 IF Lyseng – Viby IF Danmarksserien Pulje 4 3 – 2
20:00 OB – Randers FC Superligaen Grundspil 1 – 0

Lørdag 10. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Herlufsholm (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 0 – 0
12:00 Avedøre – BK Union Danmarksserien Pulje 2 3 – 3
13:00 Vanløse – Holbæk 2. Division Gruppe 1 1 – 0
13:00 KoldingQ (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 2
13:00 Østerbro IF (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 0 – 4
13:00 Vildbjerg (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 4 – 2
13:00 Ledøje-Smørum – Allerød FK Danmarksserien Pulje 1 1 – 2
13:00 Ballerup-Skovlunde – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 1 0 – 2
13:00 KFUM – AB Tårnby Danmarksserien Pulje 2 1 – 5
13:00 GVI – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2 1 – 4
13:00 B 1908 – Greve Danmarksserien Pulje 2 1 – 0
13:00 Randers Freja U19 – Vejle U19 Ligaen U19 3 – 4
13:00 AaB U19 – Silkeborg U19 Ligaen U19 3 – 0
13:30 Farum (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 0 – 0
13:30 KFUM Roskilde – Herlev Danmarksserien Pulje 1 2 – 0
13:45 FA 2000 – FC Helsingør 2. Division Gruppe 1 1 – 1
13:45 VSK Aarhus – Vejgaard 2. Division Gruppe 2 0 – 0
14:00 FC Sydvest – Næsby 2. Division Gruppe 2 3 – 2
14:00 Herning Fremad – Otterup Danmarksserien Pulje 3 2 – 4
14:00 Ishøj IF – Frederikssund IK Danmarksserien Pulje 2 0 – 3
14:10 Aarhus Fremad – Dalum 2. Division Gruppe 2 1 – 1
14:15 Hillerød – Frem 2. Division Gruppe 1 1 – 0
14:30 Brabrand – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2 2 – 0
15:00 FC THY-Thisted Q (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 3 – 3
15:00 FC Djursland – Aarhus Fremad II Danmarksserien Pulje 4 2 – 1
15:30 Kolding B – OKS Danmarksserien Pulje 3 1 – 1
16:15 Vendsyssel – Vejle Boldklub NordicBet Liga 0 – 3

Søndag 11. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 FC Nordsjælland – Silkeborg Superligaen Grundspil 2 – 2
13:00 Avarta – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 0 – 0
13:00 Slagelse – Skovshoved 2. Division Gruppe 1 0 – 2
13:00 Holstebro – Kjellerup Danmarksserien Pulje 4 3 – 3
13:45 Fremad Amager – Skive NordicBet Liga 0 – 0
14:00 AaB – Esbjerg fB Superligaen Grundspil 4 – 0
14:00 FC Fredericia – Næstved NordicBet Liga 3 – 1
14:00 Brøndby IF (k) – VSK Aarhus (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 0
15:00 Kolding IF – FC Roskilde NordicBet Liga 4 – 3
15:00 Viborg – HB Køge NordicBet Liga 0 – 0
15:00 AB – Thisted 2. Division Gruppe 2 3 – 2
15:00 Odder – Hedensted Danmarksserien Pulje 3 0 – 1
16:00 AC Horsens – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 0 – 2
18:00 Hobro – Brøndby IF Superligaen Grundspil 0 – 2
18:00 Nykøbing FC – Hvidovre NordicBet Liga 2 – 2

Mandag 12. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Lyngby (R) – FC Nordsjælland (R) Reserveligaen Gruppe 1 2 – 1
13:00 AaB (R) – Hobro (R) Reserveligaen Gruppe 4 1 – 2
14:30 OB (R) – AC Horsens (R) Reserveligaen Gruppe 2 2 – 1
19:00 SønderjyskE – AGF Superligaen Grundspil 0 – 0

Tirsdag 13. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Birkerød – Vanløse Sydbank Pokalen 1 – 4
19:00 Toreby-Grænge – HB Køge Sydbank Pokalen 0 – 9
19:00 VRI – FC Djursland Danmarksserien Pulje 4 3 – 1
20:00 FC København – Røde Stjerne Champions League Kvalifikation 7 – 8

Onsdag 14. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Vejle Boldklub – FC Fredericia NordicBet Liga 0 – 1
18:30 Ballerup-Skovlunde (k) – Farum (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 0 – 1
18:30 Odense Q (k) – Brøndby IF (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 2
18:30 VSK Aarhus (k) – KoldingQ (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 1
18:30 Fortuna Hjørring (k) – FC THY-Thisted Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 1
19:00 Viktoria – Hundested IK Sydbank Pokalen 3 – 1
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >