Luk
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >

Onsdag 21. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Viborg – FC Fredericia NordicBet Liga 2 – 2
18:30 Vanløse – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 0 – 1
18:30 Hillerød – FC Helsingør 2. Division Gruppe 1 1 – 2
18:30 Avarta – FA 2000 2. Division Gruppe 1 1 – 0
18:30 Næsby – Middelfart 2. Division Gruppe 2 0 – 4
18:30 VSK Aarhus – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 2 0 – 1
18:30 Vejgaard – Brabrand 2. Division Gruppe 2 2 – 2
18:45 FC Sydvest – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2 3 – 3
19:00 Nykøbing FC – Næstved NordicBet Liga 0 – 1
19:00 FC Roskilde – HB Køge NordicBet Liga 2 – 3
19:00 Hvidovre – Fremad Amager NordicBet Liga 0 – 0
19:00 Kolding IF – Vejle Boldklub NordicBet Liga 1 – 1
19:00 Vendsyssel – Skive NordicBet Liga 0 – 1
19:00 B93 – Frem 2. Division Gruppe 1 0 – 0
19:00 HIK – Skovshoved 2. Division Gruppe 1 2 – 0
19:00 Slagelse – Holbæk 2. Division Gruppe 1 1 – 0
19:00 AB – Dalum 2. Division Gruppe 2 1 – 0
19:00 Thisted – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 2 0 – 0

Torsdag 22. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:15 Nørresundby – Kjellerup Danmarksserien Pulje 4 3 – 2
19:45 FC København – Riga FC Europa League Kvalifikation 3 – 1

Fredag 23. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Tårnby FF – Herlev Danmarksserien Pulje 1 1 – 0
18:30 Marienlyst – Tarup-Paarup Danmarksserien Pulje 3
18:30 Kolding B – Hedensted Danmarksserien Pulje 3
18:30 Taastrup FC – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 1 1 – 2
18:45 Odder – Varde Danmarksserien Pulje 3
19:00 Hobro – OB Superligaen Grundspil LIVE 90': 0 – 0
19:00 AB Tårnby – Frederikssund IK Danmarksserien Pulje 2
19:00 Silkeborg KFUM – IF Skjold Sæby Danmarksserien Pulje 4

Lørdag 24. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 JAI Aarhus (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
12:30 OB U19 – AaB U19 Ligaen U19
12:30 SønderjyskE U19 – Brøndby U19 Ligaen U19
13:00 Odense Q (k) – Farum (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 Ballerup-Skovlunde (k) – Brøndby IF (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 VSK Aarhus (k) – FC THY-Thisted Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 FB (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:00 AaB (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:00 KFUM – Greve Danmarksserien Pulje 2
13:00 B 1908 – Avedøre Danmarksserien Pulje 2
13:00 GVI – BK Union Danmarksserien Pulje 2
13:00 Viby IF – Holstebro Danmarksserien Pulje 4
13:00 Silkeborg U19 – Vejle U19 Ligaen U19
13:00 FC Midtjylland U19 – Randers Freja U19 Ligaen U19
13:00 FC København U19 – AGF U19 Ligaen U19
13:00 Lyngby U19 – Esbjerg U19 Ligaen U19
13:15 Næstved – Vendsyssel NordicBet Liga
13:30 KFUM Roskilde – Allerød FK Danmarksserien Pulje 1
13:45 FA 2000 – Slagelse 2. Division Gruppe 1
14:00 Frem – HIK 2. Division Gruppe 1
14:00 FC Helsingør – Vanløse 2. Division Gruppe 1
14:00 Jammerbugt FC – Næsby 2. Division Gruppe 2
14:00 Dalum – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2
14:00 Middelfart – AB 2. Division Gruppe 2
14:00 Aarhus Fremad – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2
14:00 Brabrand – Thisted 2. Division Gruppe 2
14:00 Herning Fremad – Oure FA Danmarksserien Pulje 3
14:00 Ishøj IF – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2
14:00 VRI – Aarhus Fremad II Danmarksserien Pulje 4
14:45 SønderjyskE U17 – Brøndby U17 Ligaen U17
15:00 Brønshøj – Hillerød 2. Division Gruppe 1
15:00 B93 – Avarta 2. Division Gruppe 1
15:00 Skovshoved – Holbæk 2. Division Gruppe 1
15:00 OKS – Otterup Danmarksserien Pulje 3
15:00 FC Djursland – IF Lyseng Danmarksserien Pulje 4
15:00 OB U17 – AaB U17 Ligaen U17
15:15 FC Midtjylland U17 – Randers Freja U17 Ligaen U17
15:15 FC København U17 – AGF U17 Ligaen U17
15:15 Lyngby U17 – Esbjerg U17 Ligaen U17
15:30 Silkeborg U17 – Vejle U17 Ligaen U17

Søndag 25. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Lyngby – Randers FC Superligaen Grundspil
12:00 Vildbjerg (k) – IF Lyseng (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
12:00 Ballerup-Skovlunde – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 1
13:00 Østerbro IF (k) – Sundby BK (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:30 Fortuna Hjørring (k) – KoldingQ (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:45 Hvidovre – FC Roskilde NordicBet Liga
14:00 Esbjerg fB – Silkeborg Superligaen Grundspil
14:00 FC Fredericia – Kolding IF NordicBet Liga
14:00 HB Køge – Fremad Amager NordicBet Liga
14:00 Ringkøbing – Vejgaard 2. Division Gruppe 2
15:00 Viborg – Nykøbing FC NordicBet Liga
15:00 Vejle Boldklub – Skive NordicBet Liga
15:00 Herlufsholm (k) – Damsø (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
16:00 SønderjyskE – FC Midtjylland Superligaen Grundspil
18:00 Brøndby IF – AGF Superligaen Grundspil
20:00 FC København – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil

Mandag 26. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Hobro (R) – Randers FC (R) Reserveligaen Gruppe 4
15:00 Silkeborg (R) – Esbjerg (R) Reserveligaen Gruppe 3
19:00 AC Horsens – AaB Superligaen Grundspil

Tirsdag 27. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 FC København U17 – FC Nordsjælland U17 Ligaen U17
18:30 JAI Aarhus (k) – IF Lyseng (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
19:30 Silkeborg KFUM – VRI Danmarksserien Pulje 4

Onsdag 28. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Kjellerup – Vendsyssel Sydbank Pokalen
18:00 AaB (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
18:15 Aarhus 1900 (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
18:30 Vejle U17 – OB U17 Ligaen U17
19:00 Brønshøj – Hvidovre Sydbank Pokalen
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >