Luk
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 5. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Lyngby (R) – FC København (R) Reserveligaen Gruppe 1 3 – 2
13:00 FC Nordsjælland (R) – Brøndby (R) Reserveligaen Gruppe 1 3 – 2
18:45 Viktoria – SønderjyskE Sydbank Pokalen 0 – 5
20:45 Gibraltar – Danmark EM Kvalifikation Gruppe D 0 – 6

Fredag 6. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:50 Kolding B – Varde Danmarksserien Pulje 3 3 – 5
18:00 Hillerød – Vanløse 2. Division Gruppe 1 0 – 4
18:00 Næsby – Dalum 2. Division Gruppe 2 1 – 3
18:00 Tårnby FF – KFUM Roskilde Danmarksserien Pulje 1 0 – 1
18:30 Danmark U21 – Ungarn U21 Venskabskamp U21 0 – 0
18:30 Hvidovre – Skive NordicBet Liga 4 – 2
19:00 FC Helsingør – Holbæk 2. Division Gruppe 1 5 – 0
19:00 Silkeborg KFUM – Kjellerup Danmarksserien Pulje 4 1 – 6

Lørdag 7. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Damsø (k) – Sundby BK (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 1 – 8
13:00 Vejgaard – AB 2. Division Gruppe 2 1 – 5
13:00 KoldingQ (k) – Brøndby IF (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 0 – 3
13:00 VSK Aarhus (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 0
13:00 FB (k) – Køge (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 1 – 4
13:00 Østerbro IF (k) – Herlufsholm (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 2 – 0
13:00 Otterup – Hedensted Danmarksserien Pulje 3 2 – 2
13:00 Ballerup-Skovlunde – Allerød FK Danmarksserien Pulje 1 1 – 0
13:00 KFUM – Avedøre Danmarksserien Pulje 2 1 – 0
13:00 B 1908 – BK Union Danmarksserien Pulje 2 3 – 1
13:00 Frederikssund IK – Greve Danmarksserien Pulje 2 2 – 2
13:00 Esbjerg U17 – AGF U17 Ligaen U17 2 – 0
13:00 Lyngby U17 – FC København U17 Ligaen U17 2 – 1
13:30 Birkerød – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 1 0 – 2
13:30 Aarhus Fremad II – IF Skjold Sæby Danmarksserien Pulje 4 6 – 1
13:45 FA 2000 – HIK 2. Division Gruppe 1 1 – 3
14:00 Frem – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 3 – 2
14:00 Brabrand – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2 2 – 2
14:00 Middelfart – Thisted 2. Division Gruppe 2 5 – 1
14:00 Herning Fremad – Marienlyst Danmarksserien Pulje 3 1 – 2
14:00 Taastrup FC – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 1 1 – 2
14:00 Køge Nord FC – Herlev Danmarksserien Pulje 1 5 – 3
14:00 Ishøj IF – GVI Danmarksserien Pulje 2 3 – 0
14:00 Nørresundby – Holstebro Danmarksserien Pulje 4 0 – 3
14:00 VRI – IF Lyseng Danmarksserien Pulje 4 0 – 3
14:00 FC Midtjylland U17 – OB U17 Ligaen U17 2 – 0
15:00 Skovshoved – Avarta 2. Division Gruppe 1 1 – 1
15:00 FC THY-Thisted Q (k) – Farum (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 2
15:00 Fortuna Hjørring (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 3
15:00 OKS – Oure FA Danmarksserien Pulje 3 0 – 2
15:00 AB Tårnby – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2 0 – 0
15:00 FC Djursland – Viby IF Danmarksserien Pulje 4 3 – 3
15:15 Randers Freja U17 – Vejle U17 Ligaen U17 2 – 1
15:15 AaB U17 – Silkeborg U17 Ligaen U17 2 – 3
15:30 Brøndby U17 – FC Nordsjælland U17 Ligaen U17 0 – 2

Søndag 8. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 ASA Aarhus (k) – IF Lyseng (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 1 – 1
12:30 Aarhus 1900 (k) – JAI Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 3 – 1
13:00 Slagelse – B93 2. Division Gruppe 1 0 – 0
13:00 Jammerbugt FC – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 2 0 – 2
13:00 B93 (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 4 – 0
13:45 Næstved – FC Roskilde NordicBet Liga 1 – 0
14:00 FC Fredericia – Nykøbing FC NordicBet Liga 2 – 2
14:00 Ringkøbing – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2 1 – 2
14:00 Odder – Tarup-Paarup Danmarksserien Pulje 3 0 – 2
15:00 Kolding IF – Fremad Amager NordicBet Liga 0 – 0
16:00 Fortuna Hjørring II (k) – Romalt IF (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 3 – 1
18:00 Georgien – Danmark EM Kvalifikation Gruppe D 0 – 0

Tirsdag 10. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 FC København (R) – Brøndby (R) Reserveligaen Gruppe 1 2 – 0
13:00 Esbjerg (R) – FC Midtjylland (R) Reserveligaen Gruppe 3 1 – 3
17:00 Middelfart – Skive Sydbank Pokalen 0 – 2
17:15 Varde – Thisted Sydbank Pokalen 3 – 4
18:15 B 1908 – Hvidovre Sydbank Pokalen 2 – 5
18:30 Danmark U21 – Rumænien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 8 2 – 1
18:30 FC Sønderborg – Viborg Sydbank Pokalen 0 – 4
19:00 Vendsyssel – Vejle Boldklub Sydbank Pokalen 1 – 0

Onsdag 11. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:15 Nørresundby – AaB Sydbank Pokalen 0 – 8
17:15 Marstal/Rise – AGF Sydbank Pokalen 2 – 6
18:00 KF Vllaznia (k) – Fortuna Hjørring (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 1
18:30 Herlufsholm (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 3 – 3
19:00 Piteå IF (k) – Brøndby IF (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 1
20:00 Fremad Amager – Lyngby Sydbank Pokalen 6 – 5
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >