Luk
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 19. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Vejle Boldklub – FC Roskilde NordicBet Liga 2 – 0
18:55 FC København – Lugano Europa League Gruppe B 1 – 0
19:00 Kolding B – Odder Danmarksserien Pulje 3 0 – 5
20:00 Viborg – Vendsyssel NordicBet Liga 1 – 1

Fredag 20. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Hvidovre – HB Køge NordicBet Liga
19:00 OB – AGF Superligaen Grundspil
19:00 FC Helsingør – B93 2. Division Gruppe 1
19:00 Silkeborg KFUM – Nørresundby Danmarksserien Pulje 4

Lørdag 21. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Vejgaard – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 2
12:00 Herlufsholm (k) – Køge (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
12:00 Damsø (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
12:00 JAI Aarhus (k) – AaB (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
12:30 Fremad Valby – Herlev Danmarksserien Pulje 1
12:30 OB U19 – Brøndby U19 Ligaen U19
12:30 Vejle U19 – AGF U19 Ligaen U19
13:00 Farum (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 Odense Q (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 Brøndby IF (k) – KoldingQ (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 Østerbro IF (k) – FB (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:00 Otterup – Varde Danmarksserien Pulje 3
13:00 Tarup-Paarup – Herning Fremad Danmarksserien Pulje 3
13:00 Allerød FK – Tårnby FF Danmarksserien Pulje 1
13:00 KFUM – B 1908 Danmarksserien Pulje 2
13:00 BK Union – Ishøj IF Danmarksserien Pulje 2
13:00 Frederikssund IK – Avedøre Danmarksserien Pulje 2
13:00 Greve – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2
13:00 FC Midtjylland U19 – FC Nordsjælland U19 Ligaen U19
13:00 Silkeborg U19 – Lyngby U19 Ligaen U19
13:00 Randers Freja U19 – SønderjyskE U19 Ligaen U19
13:00 AaB U19 – Esbjerg U19 Ligaen U19
13:30 VSK Aarhus – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2
13:30 Sundby BK (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:30 Hedensted – Oure FA Danmarksserien Pulje 3
13:30 Birkerød – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 1
13:30 Aarhus Fremad II – Kjellerup Danmarksserien Pulje 4
14:00 Frem – Vanløse 2. Division Gruppe 1
14:00 Hillerød – HIK 2. Division Gruppe 1
14:00 Middelfart – Brabrand 2. Division Gruppe 2
14:00 Næsby – Thisted 2. Division Gruppe 2
14:00 Taastrup FC – Ballerup-Skovlunde Danmarksserien Pulje 1
14:00 Køge Nord FC – KFUM Roskilde Danmarksserien Pulje 1
14:00 VRI – Viby IF Danmarksserien Pulje 4
15:00 Skovshoved – FA 2000 2. Division Gruppe 1
15:00 FC THY-Thisted Q (k) – VSK Aarhus (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
15:00 OKS – Marienlyst Danmarksserien Pulje 3
15:00 AB Tårnby – GVI Danmarksserien Pulje 2
15:00 IF Skjold Sæby – IF Lyseng Danmarksserien Pulje 4
15:00 OB U17 – Brøndby U17 Ligaen U17
15:00 Vejle U17 – AGF U17 Ligaen U17
15:15 AaB U17 – Esbjerg U17 Ligaen U17
15:15 Randers Freja U17 – SønderjyskE U17 Ligaen U17
15:15 FC Midtjylland U17 – FC Nordsjælland U17 Ligaen U17
15:30 Silkeborg U17 – Lyngby U17 Ligaen U17

Søndag 22. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Hobro – SønderjyskE Superligaen Grundspil
12:30 Aarhus 1900 (k) – Vildbjerg (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:00 Slagelse – Brønshøj 2. Division Gruppe 1
13:00 Avarta – Holbæk 2. Division Gruppe 1
13:00 Jammerbugt FC – Dalum 2. Division Gruppe 2
13:00 Holstebro – FC Djursland Danmarksserien Pulje 4
13:45 Næstved – Viborg NordicBet Liga
14:00 Silkeborg – Lyngby Superligaen Grundspil
14:00 FC Nordsjælland – AaB Superligaen Grundspil
14:00 Nykøbing FC – Vendsyssel NordicBet Liga
14:00 FC Fredericia – Fremad Amager NordicBet Liga
14:00 Romalt IF (k) – IF Lyseng (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
14:00 Danmark U17 (k) – Nordmakedonien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 6 (k)
15:00 Kolding IF – Skive NordicBet Liga
15:00 AB – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2
16:00 Esbjerg fB – Brøndby IF Superligaen Grundspil
16:00 Fortuna Hjørring II (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
18:00 FC København – FC Midtjylland Superligaen Grundspil

Mandag 23. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Randers FC – AC Horsens Superligaen Grundspil

Tirsdag 24. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Otterup – OB Sydbank Pokalen
19:30 Østerbro IF (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Cup (k)

Onsdag 25. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Danmark U17 (k) – Wales U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 6 (k)
16:30 Avarta – FC Fredericia Sydbank Pokalen
16:30 Hillerød – FC København Sydbank Pokalen
16:30 Vejgaard – AaB Sydbank Pokalen
18:00 Fortuna Hjørring (k) – KF Vllaznia (k) Champions League Slutspil (k)
18:00 Marienlyst – Esbjerg fB Sydbank Pokalen
18:00 AB – Viborg Sydbank Pokalen
18:30 Hvidovre – SønderjyskE Sydbank Pokalen
19:00 HB Køge – Nykøbing FC Sydbank Pokalen
19:30 Skive – Brøndby IF Sydbank Pokalen

Torsdag 26. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 VSK Aarhus – AGF Sydbank Pokalen
18:00 Brøndby IF (k) – Piteå IF (k) Champions League Slutspil (k)
18:00 FC Roskilde – Randers FC Sydbank Pokalen
19:15 Fremad Amager – FC Midtjylland Sydbank Pokalen
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >