Luk
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 3. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Danmark U17 – Sverige U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 4 5 – 1
18:30 Thisted – AC Horsens Sydbank Pokalen 1 – 2
18:30 Kolding IF – FC Fredericia NordicBet Liga 1 – 2
21:00 Malmö FF – FC København Europa League Gruppe B 1 – 1

Fredag 4. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:15 Brøndby U19 – FC København U19 Ligaen U19 0 – 0
17:00 Danmark (k) – Bosnien (k) EM Kval. Gruppe B (k) 2 – 0
18:30 Marienlyst – Hedensted Danmarksserien Pulje 3 0 – 2
19:00 FC Nordsjælland – Lyngby Superligaen Grundspil 1 – 1
19:00 Silkeborg KFUM – Holstebro Danmarksserien Pulje 4 1 – 2

Lørdag 5. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Jammerbugt FC – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2 0 – 0
12:00 Herlufsholm (k) – Sundby BK (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 4 – 1
12:00 JAI Aarhus (k) – Romalt IF (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 3 – 0
12:00 Vildbjerg (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 2 – 4
12:00 Avedøre – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2 2 – 4
12:30 SønderjyskE U19 – OB U19 Ligaen U19 0 – 3
13:00 Vanløse – B93 2. Division Gruppe 1 1 – 1
13:00 Vejgaard – Dalum 2. Division Gruppe 2 0 – 1
13:00 Østerbro IF (k) – Damsø (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 0 – 2
13:00 FB (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 0 – 8
13:00 Kolding B – Tarup-Paarup Danmarksserien Pulje 3 0 – 1
13:00 Tårnby FF – Køge Nord FC Danmarksserien Pulje 1 1 – 4
13:00 Ledøje-Smørum – Herlev Danmarksserien Pulje 1 3 – 2
13:00 Ballerup-Skovlunde – Birkerød Danmarksserien Pulje 1 5 – 3
13:00 GVI – Greve Danmarksserien Pulje 2 1 – 0
13:00 KFUM – BK Union Danmarksserien Pulje 2 4 – 0
13:00 B 1908 – Frederikssund IK Danmarksserien Pulje 2 1 – 1
13:00 Viby IF – IF Skjold Sæby Danmarksserien Pulje 4 3 – 1
13:00 Esbjerg U19 – Silkeborg U19 Ligaen U19 1 – 3
13:00 FC Nordsjælland U19 – Vejle U19 Ligaen U19 7 – 1
13:00 AGF U17 – Randers Freja U17 Ligaen U17 3 – 3
13:15 Hvidovre IF – Næstved Boldklub NordicBet Liga 3 – 1
13:30 KFUM Roskilde – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 1 3 – 1
13:30 Kjellerup – IF Lyseng Danmarksserien Pulje 4 4 – 3
13:45 FA 2000 – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 2 – 0
14:00 Middelfart – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2 1 – 1
14:00 Næsby – Brabrand 2. Division Gruppe 2 0 – 0
14:00 Aarhus Fremad – AB 2. Division Gruppe 2 1 – 3
14:00 Herning Fremad – OKS Danmarksserien Pulje 3 3 – 2
14:00 Odder – Otterup Danmarksserien Pulje 3 2 – 7
14:00 Taastrup FC – Allerød FK Danmarksserien Pulje 1 1 – 3
14:00 Ishøj IF – AB Tårnby Danmarksserien Pulje 2 5 – 3
14:00 Nørresundby – Aarhus Fremad II Danmarksserien Pulje 4 1 – 1
14:45 SønderjyskE U17 – OB U17 Ligaen U17 0 – 1
15:00 Skovshoved – Frem 2. Division Gruppe 1 0 – 4
15:00 Varde – Oure FA Danmarksserien Pulje 3 1 – 3
15:00 FC Djursland – VRI Danmarksserien Pulje 4 2 – 2
15:00 Danmark U19 (k) – Tyrkiet U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 12 (k) 6 – 0
15:15 AGF U19 – Randers Freja U19 Ligaen U19 0 – 0
15:15 Esbjerg U17 – Silkeborg U17 Ligaen U17 2 – 4
15:30 FC Nordsjælland U17 – Vejle U17 Ligaen U17 6 – 0
16:00 Hobro – AaB Superligaen Grundspil 0 – 2

Søndag 6. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 Hillerød – Avarta 2. Division Gruppe 1 0 – 3
12:00 Esbjerg fB – SønderjyskE Superligaen Grundspil 1 – 2
13:00 Slagelse – FC Helsingør 2. Division Gruppe 1 1 – 3
13:00 Holbæk – HIK 2. Division Gruppe 1 1 – 2
13:00 Thisted – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2 3 – 0
13:00 Lyngby U19 – FC Midtjylland U19 Ligaen U19 0 – 0
13:45 FC Roskilde – Viborg FF NordicBet Liga 0 – 2
14:00 Brøndby IF – FC København Superligaen Grundspil 3 – 1
14:00 OB – AC Horsens Superligaen Grundspil 3 – 0
14:00 HB Køge – Skive IK NordicBet Liga 0 – 2
14:00 Nykøbing FC – Fremad Amager NordicBet Liga 2 – 2
14:00 Køge (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 1 – 2
15:00 Vejle Boldklub – Vendsyssel FF NordicBet Liga 1 – 0
15:15 Lyngby U17 – FC Midtjylland U17 Ligaen U17 4 – 3
16:00 Randers FC – AGF Superligaen Grundspil 2 – 0
18:00 Silkeborg – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 1 – 2

Mandag 7. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 AC Horsens (R) – SønderjyskE (R) Reserveligaen Gruppe 2 0 – 0
14:00 Viborg (R) – Silkeborg (R) Reserveligaen Gruppe 3 1 – 2

Tirsdag 8. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Ungarn U19 (k) – Danmark U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 12 (k) 0 – 0
18:00 Georgien (k) – Danmark (k) EM Kval. Gruppe B (k) 0 – 2

Onsdag 9. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Vendsyssel FF – FC Nordsjælland Sydbank Pokalen 0 – 2

Torsdag 10. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Hobro (R) – AaB (R) Reserveligaen Gruppe 4 1 – 2
12:15 Viborg FF – Randers FC Træningskamp 2 – 4
13:00 FC København (R) – Lyngby (R) Reserveligaen Gruppe 1 1 – 1
18:00 Danmark U21 – Nordirland U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 8 2 – 1
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >