Luk
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 17. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Vejle U19 – Brøndby U19 Ligaen U19 3 – 2
13:00 Silkeborg U19 – AGF U19 Ligaen U19 1 – 0
15:30 Silkeborg U17 – AGF U17 Ligaen U17

Fredag 18. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Randers Freja U19 – FC København U19 Ligaen U19
18:00 Viborg FF – Fremad Amager NordicBet Liga
18:30 Hvidovre IF – Vendsyssel FF NordicBet Liga
19:00 AaB – OB Superligaen Grundspil
19:00 Silkeborg KFUM – Aarhus Fremad II Danmarksserien Pulje 4

Lørdag 19. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Vildbjerg (k) – AaB (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
12:30 OB U19 – Esbjerg U19 Ligaen U19
13:00 Vanløse – Slagelse 2. Division Gruppe 1
13:00 KoldingQ (k) – Farum (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
13:00 Odense Q (k) – FC THY-Thisted Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
13:00 Kolding B – Otterup Danmarksserien Pulje 3
13:00 Tårnby FF – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 1
13:00 Ballerup-Skovlunde – Herlev Danmarksserien Pulje 1
13:00 KFUM – Frederikssund IK Danmarksserien Pulje 2
13:00 B 1908 – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2
13:00 GVI – Avedøre Danmarksserien Pulje 2
13:00 Viby IF – Kjellerup Danmarksserien Pulje 4
13:00 FC Midtjylland U19 – SønderjyskE U19 Ligaen U19
13:30 KFUM Roskilde – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 1
13:45 FA 2000 – Avarta 2. Division Gruppe 1
14:00 Frem – B93 2. Division Gruppe 1
14:00 Hillerød – Brønshøj 2. Division Gruppe 1
14:00 Jammerbugt FC – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2
14:00 Næsby – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2
14:00 Aarhus Fremad – Vejgaard 2. Division Gruppe 2
14:00 Brabrand – Middelfart 2. Division Gruppe 2
14:00 Odder – Oure FA Danmarksserien Pulje 3
14:00 Taastrup FC – Birkerød Danmarksserien Pulje 1
14:00 Køge Nord FC – Allerød FK Danmarksserien Pulje 1
14:00 Ishøj IF – Greve Danmarksserien Pulje 2
14:00 VRI – Holstebro Danmarksserien Pulje 4
14:00 Nørresundby – IF Lyseng Danmarksserien Pulje 4
14:00 Randers Freja U17 – FC København U17 Ligaen U17
15:00 Skovshoved – HIK 2. Division Gruppe 1
15:00 OKS – Tarup-Paarup Danmarksserien Pulje 3
15:00 AB Tårnby – BK Union Danmarksserien Pulje 2
15:00 FC Djursland – IF Skjold Sæby Danmarksserien Pulje 4
15:00 OB U17 – Esbjerg U17 Ligaen U17
15:15 FC Midtjylland U17 – SønderjyskE U17 Ligaen U17
15:15 AaB U17 – FC Nordsjælland U17 Ligaen U17
15:30 Marienlyst – Varde Danmarksserien Pulje 3
16:15 Vejle Boldklub – Kolding IF NordicBet Liga

Søndag 20. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 AC Horsens – Hobro Superligaen Grundspil
12:30 Aarhus 1900 (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:00 Holbæk – FC Helsingør 2. Division Gruppe 1
13:00 Thisted – AB 2. Division Gruppe 2
13:00 Ringkøbing – Dalum 2. Division Gruppe 2
13:00 VSK Aarhus (k) – Brøndby IF (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
13:45 Næstved Boldklub – Skive IK NordicBet Liga
14:00 AGF – Silkeborg Superligaen Grundspil
14:00 SønderjyskE – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil
14:00 HB Køge – FC Roskilde NordicBet Liga
14:00 Nykøbing FC – FC Fredericia NordicBet Liga
14:00 Herning Fremad – Hedensted Danmarksserien Pulje 3
14:30 Fortuna Hjørring (k) – Ballerup-Skovlunde (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
16:00 FC København – Esbjerg fB Superligaen Grundspil
18:00 Lyngby – Brøndby IF Superligaen Grundspil

Mandag 21. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Lyngby (R) – Brøndby (R) Reserveligaen Gruppe 1
13:00 AC Horsens (R) – OB (R) Reserveligaen Gruppe 2
14:00 Esbjerg (R) – Viborg (R) Reserveligaen Gruppe 3
19:00 FC Midtjylland – Randers FC Superligaen Grundspil

Tirsdag 22. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 AGF (R) – Randers FC (R) Reserveligaen Gruppe 4
14:00 SønderjyskE U19 – AaB U19 Ligaen U19
19:00 Allerød FK – Taastrup FC Danmarksserien Pulje 1

Onsdag 23. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 FC Midtjylland U19 – Elfsborg U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
19:00 Sundby BK (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Cup (k)
19:00 Vildbjerg (k) – KoldingQ (k) 3F Cup (k)
19:00 Varde (k) – VSK Aarhus (k) 3F Cup (k)
19:00 Stoevring IF (k) – FC THY-Thisted Q (k) 3F Cup (k)
19:00 Vejle Boldklub (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Cup (k)
19:00 B93 (k) – Brøndby IF (k) 3F Cup (k)
19:00 Køge (k) – Odense Q (k) 3F Cup (k)

Torsdag 24. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:15 Næstved Boldklub – Viborg FF NordicBet Liga
19:30 FC Fredericia – HB Køge NordicBet Liga
21:00 Dynamo Kiev – FC København Europa League Gruppe B
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >