Luk
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 2. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 IF Lyseng (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 3 – 0
11:15 Vejle U19 – AaB U19 Ligaen U19 4 – 2
11:30 Vejle U17 – AaB U17 Ligaen U17 3 – 0
11:45 Esbjerg U19 – SønderjyskE U19 Ligaen U19 3 – 2
12:00 Næsby (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 1 – 2
12:00 Herlufsholm (k) – Østerbro IF (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 5 – 2
12:00 JAI Aarhus (k) – Aarhus 1900 (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 1 – 0
12:00 Lyngby U19 – FC Nordsjælland U19 Ligaen U19 0 – 3
12:30 OB U19 – Randers Freja U19 Ligaen U19 1 – 0
12:45 Ballerup-Skovlunde – KFUM Roskilde Danmarksserien Pulje 1 2 – 2
13:00 FC Helsingør – Slagelse 2. Division Gruppe 1 5 – 2
13:00 Vanløse – HIK 2. Division Gruppe 1 1 – 0
13:00 AaB (k) – Vildbjerg (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 6 – 1
13:00 Kolding B – Oure FA Danmarksserien Pulje 3 1 – 4
13:00 Otterup – Tarup-Paarup Danmarksserien Pulje 3 2 – 0
13:00 Tårnby FF – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 1 0 – 1
13:00 B 1908 – GVI Danmarksserien Pulje 2 1 – 2
13:00 KFUM – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2 1 – 3
13:00 FC København U19 – Silkeborg U19 Ligaen U19 2 – 0
13:00 Brøndby U19 – AGF U19 Ligaen U19 2 – 4
13:00 Brøndby U17 – AGF U17 Ligaen U17 1 – 1
13:30 Sundby BK (k) – Damsø (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 2 – 0
13:30 Birkerød – Allerød FK Danmarksserien Pulje 1 2 – 2
13:45 FA 2000 – Frem 2. Division Gruppe 1 4 – 4
14:00 Vejle Boldklub – Fremad Amager NordicBet Liga 4 – 0
14:00 Hillerød – B93 2. Division Gruppe 1 0 – 2
14:00 Skovshoved – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 0 – 2
14:00 Brabrand – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2 1 – 3
14:00 Dalum – Vejgaard 2. Division Gruppe 2 3 – 1
14:00 Næsby – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 2 2 – 2
14:00 Farum (k) – FC THY-Thisted Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 3 – 5
14:00 Romalt IF (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 3 – 1
14:00 Odder – Marienlyst Danmarksserien Pulje 3 1 – 3
14:00 OKS – Hedensted Danmarksserien Pulje 3 1 – 0
14:00 Herning Fremad – Varde Danmarksserien Pulje 3 1 – 4
14:00 Taastrup FC – Herlev Danmarksserien Pulje 1 2 – 2
14:00 Køge Nord FC – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 1 1 – 2
14:00 Ishøj IF – Avedøre Danmarksserien Pulje 2 5 – 1
14:00 Nørresundby – Viby IF Danmarksserien Pulje 4 2 – 1
14:00 VRI – IF Skjold Sæby Danmarksserien Pulje 4 2 – 2
14:00 FC Djursland – Kjellerup Danmarksserien Pulje 4 0 – 3
14:00 Esbjerg U17 – SønderjyskE U17 Ligaen U17 5 – 2
15:00 VSK Aarhus (k) – Odense Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 4 – 0
15:00 AB Tårnby – Greve Danmarksserien Pulje 2 2 – 0
15:00 OB U17 – Randers Freja U17 Ligaen U17 1 – 2
15:15 FC København U17 – Silkeborg U17 Ligaen U17 4 – 1
15:30 Aarhus Fremad II – Holstebro Danmarksserien Pulje 4 2 – 0
16:30 HB Køge – Viborg FF NordicBet Liga 2 – 1
16:45 FC Nordsjælland U17 – Lyngby U17 Ligaen U17 2 – 2

Søndag 3. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 Ringkøbing – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2 2 – 1
12:00 Randers FC – Lyngby Superligaen Grundspil 2 – 1
13:00 Holbæk – Avarta 2. Division Gruppe 1 0 – 2
13:00 Thisted – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 2 3 – 1
13:00 KoldingQ (k) – Fortuna Hjørring (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 1 – 2
13:45 Næstved Boldklub – FC Fredericia NordicBet Liga 1 – 1
14:00 OB – Hobro Superligaen Grundspil 2 – 1
14:00 FC Nordsjælland – AGF Superligaen Grundspil 0 – 1
14:00 Brøndby IF (k) – Ballerup-Skovlunde (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 7 – 2
14:00 Køge (k) – FB (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 3 – 2
15:00 Vendsyssel FF – Nykøbing FC NordicBet Liga 0 – 0
15:00 AB – Middelfart 2. Division Gruppe 2 2 – 3
16:00 AaB – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 0 – 1
18:00 FC København – SønderjyskE Superligaen Grundspil 3 – 0

Mandag 4. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 SønderjyskE (R) – OB (R) Reserveligaen Gruppe 2 1 – 1
14:00 FC Midtjylland U19 – Zrinjski Mostar U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff 3 – 1
19:00 Silkeborg – Brøndby IF Superligaen Grundspil 0 – 1

Onsdag 6. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 Esbjerg U19 – AGF U19 Ligaen U19 2 – 2
18:00 AB – Esbjerg fB Sydbank Pokalen 1 – 2
18:00 Fremad Amager – AC Horsens Sydbank Pokalen 0 – 3
18:30 FC Fredericia – FC Roskilde NordicBet Liga 2 – 0

Torsdag 7. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 AaB U19 – FC Nordsjælland U19 Ligaen U19 0 – 0
18:55 FC København – Dynamo Kiev Europa League Gruppe B 1 – 1
19:00 Nykøbing FC – Vejle Boldklub NordicBet Liga 0 – 0

Fredag 8. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Viborg FF – Næstved Boldklub NordicBet Liga 2 – 1
18:00 FC Midtjylland U19 – OB U19 Ligaen U19 1 – 0
19:00 Randers FC – AaB Superligaen Grundspil 3 – 3

Lørdag 9. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 B93 – HIK 2. Division Gruppe 1 1 – 1
12:00 Damsø (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 0 – 3
12:00 Herlufsholm (k) – FB (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 8 – 0
12:00 Sundby BK (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 1 – 1
12:00 JAI Aarhus (k) – Vildbjerg (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 0 – 2
12:30 Lyngby U19 – Randers Freja U19 Ligaen U19 1 – 0
12:30 SønderjyskE U17 – Vejle U17 Ligaen U17 2 – 2
13:00 Skovshoved – Vanløse 2. Division Gruppe 1 2 – 1
13:00 Vejgaard – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2 3 – 3
13:00 Østerbro IF (k) – Køge (k) 1. Division Gruppe 1 (k) 2 – 3
13:00 AGF U17 – FC Midtjylland U17 Ligaen U17 5 – 3
13:00 Brøndby U17 – Randers Freja U17 Ligaen U17 1 – 1
13:30 VSK Aarhus – AB 2. Division Gruppe 2 3 – 0
14:00 Frem – Holbæk 2. Division Gruppe 1 2 – 0
14:00 Jammerbugt FC – Thisted 2. Division Gruppe 2 0 – 1
14:00 FC Sydvest – Dalum 2. Division Gruppe 2 3 – 2
14:00 Aarhus Fremad – Brabrand 2. Division Gruppe 2 4 – 1
14:00 Middelfart – Næsby 2. Division Gruppe 2 2 – 1
14:00 Romalt IF (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k) 1 – 1
14:00 Esbjerg U17 – FC København U17 Ligaen U17 2 – 3
14:30 FC Nordsjælland U17 – Silkeborg U17 Ligaen U17 6 – 2
14:45 Lyngby U17 – AaB U17 Ligaen U17 0 – 0
15:00 Brønshøj – FA 2000 2. Division Gruppe 1 1 – 0
15:00 Slagelse – Hillerød 2. Division Gruppe 1 2 – 1
16:00 AC Horsens – Silkeborg Superligaen Grundspil 2 – 1
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >