Luk
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 16. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 AaB (k) – JAI Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:00 Brøndby IF (k) – Fortuna Hjørring (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
13:00 Ballerup-Skovlunde (k) – FC THY-Thisted Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
13:00 Farum (k) – Odense Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
13:00 KoldingQ (k) – VSK Aarhus (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
13:00 Næsby (k) – Sundby BK (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:00 FB (k) – Østerbro IF (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:00 Køge (k) – Herlufsholm (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:00 B93 (k) – Damsø (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:00 IF Lyseng (k) – Romalt IF (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:00 ASA Aarhus (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:00 Vildbjerg (k) – Aarhus 1900 (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:15 SønderjyskE U17 – Lyngby U17 Ligaen U17
18:00 Danmark U19 – Færøerne U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 8

Søndag 17. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:45 Næstved Boldklub – Fremad Amager NordicBet Liga
15:00 Skive IK – Kolding IF NordicBet Liga
15:00 Vendsyssel FF – Viborg FF NordicBet Liga

Mandag 18. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Irland – Danmark EM Kvalifikation Gruppe D

Tirsdag 19. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 FC København (R) – FC Nordsjælland (R) Reserveligaen Gruppe 1 Udsat
14:00 FC Midtjylland (R) – Silkeborg (R) Reserveligaen Gruppe 3
14:00 Danmark U19 – Frankrig U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 8
18:00 Danmark U21 – Malta U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 8

Torsdag 21. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Fremad Amager – HB Køge NordicBet Liga

Fredag 22. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 FC Nordsjælland – Randers FC Superligaen Grundspil

Lørdag 23. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Randers Freja U19 – FC Nordsjælland U19 Ligaen U19
12:30 SønderjyskE U19 – FC København U19 Ligaen U19
12:30 OB U19 – AGF U19 Ligaen U19
13:00 Odense Q (k) – FC THY-Thisted Q (k) 3F Cup (k)
13:00 Sundby BK (k) – KoldingQ (k) 3F Cup (k)
13:00 Fortuna Hjørring (k) – VSK Aarhus (k) 3F Cup (k)
13:00 AaB U19 – Brøndby U19 Ligaen U19
13:00 FC Midtjylland U19 – Esbjerg U19 Ligaen U19
13:00 Vejle U19 – Lyngby U19 Ligaen U19
14:00 Randers Freja U17 – FC Nordsjælland U17 Ligaen U17
14:45 SønderjyskE U17 – FC København U17 Ligaen U17
15:00 FC Roskilde – Vejle Boldklub NordicBet Liga
15:00 Farum (k) – Brøndby IF (k) 3F Cup (k)
15:00 OB U17 – AGF U17 Ligaen U17
15:15 FC Midtjylland U17 – Esbjerg U17 Ligaen U17
15:15 AaB U17 – Brøndby U17 Ligaen U17
15:30 Vejle U17 – Lyngby U17 Ligaen U17
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >