Luk
<  Forrige uge
11. april 2021 – 18. april 2021
Næste uge  >

Søndag 11. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Ecuador

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Emelec – LDU de Quito Apertura – Ecuador 1 – 1

Mandag 12. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Ecuador

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:30 Orense – Mushuc Runa Apertura – Ecuador

Tirsdag 13. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Ecuador

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:30 Nueve de Octubre – Guayaquil City Apertura – Ecuador
22:00 Ecuador (k) – Colombia (k) Venskabskampe (k)

Onsdag 14. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Ecuador

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:15 Delfin – Deportivo Macara Apertura – Ecuador
21:30 LDU de Quito – Manta Apertura – Ecuador
22:00 Universidad Catolica – Emelec Apertura – Ecuador
22:00 Barcelona SC – Aucas Apertura – Ecuador
22:00 Olmedo – Deportivo Cuenca Apertura – Ecuador
22:00 LDU Portoviejo – Atletico Porteno Serie B – Ecuador
22:00 Chacaritas – Santo Domingo Serie B – Ecuador
22:00 Independiente Juniors – Gualaceo SC Serie B – Ecuador

Torsdag 15. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Ecuador

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:15 Gremio – Independiente del Valle Copa Libertadores Kvalifikation
21:30 Guayaquil SC – El Nacional Serie B – Ecuador

Fredag 16. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Ecuador

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Cumbaya – CD America de Quito Serie B – Ecuador

Søndag 18. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Ecuador

Tid Hold Liga & Land Resultat
22:00 Aucas – Olmedo Apertura – Ecuador
22:00 Manta – Delfin Apertura – Ecuador
22:00 Emelec – Tecnico Universitario Apertura – Ecuador
22:00 Deportivo Cuenca – Universidad Catolica Apertura – Ecuador
22:00 Guayaquil City – LDU de Quito Apertura – Ecuador
22:00 Independiente del Valle – Nueve de Octubre Apertura – Ecuador
22:00 Mushuc Runa – Barcelona SC Apertura – Ecuador
22:00 Deportivo Macara – Orense Apertura – Ecuador
<  Forrige uge
11. april 2021 – 18. april 2021
Næste uge  >