Luk
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >

Onsdag 7. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Darlington – Gateshead National League Nord – England 1 – 1

Torsdag 8. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Pyunik – Wolverhampton Europa League Kvalifikation 0 – 4

Fredag 9. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Norwich U23 – Swansea U23 Premier League 2 Division 2 – England 0 – 1
20:00 Middlesbrough U21 – Aston Villa U23 Premier League 2 Division 2 – England 1 – 0
20:00 West Bromwich Albion U21 – Manchester United U23 Premier League 2 Division 2 – England 0 – 5
20:00 West Ham U23 – Fulham U23 Premier League 2 Division 2 – England 3 – 0
21:00 Liverpool – Norwich Premier League – England 4 – 1

Lørdag 10. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 West Ham – Manchester City Premier League – England 0 – 5
13:35 Leeds – Nottingham Forest Championship – England 1 – 1
14:00 Grimsby – Bradford League 2 – England 1 – 1
15:00 Liverpool U23 – Tottenham U23 Premier League 2 Division 1 – England 0 – 4
16:00 Bournemouth – Sheffield United Premier League – England 1 – 1
16:00 Burnley – Southampton Premier League – England 3 – 0
16:00 Crystal Palace – Everton Premier League – England 0 – 0
16:00 Watford – Brighton Premier League – England 0 – 3
16:00 Birmingham – Bristol City Championship – England 1 – 1
16:00 Cardiff – Luton Championship – England 2 – 1
16:00 Charlton – Stoke Championship – England 3 – 1
16:00 Derby – Swansea Championship – England 0 – 0
16:00 Fulham – Blackburn Championship – England 2 – 0
16:00 Hull – Reading Championship – England 2 – 1
16:00 Middlesbrough – Brentford Championship – England 0 – 1
16:00 Preston – Wigan Championship – England 3 – 0
16:00 Queens Park Rangers – Huddersfield Championship – England 1 – 1
16:00 Sheffield Wednesday – Barnsley Championship – England 2 – 0
16:00 West Bromwich – Millwall Championship – England 1 – 1
16:00 Accrington – Bury League 1 – England Udsat
16:00 Bolton – Coventry League 1 – England 0 – 0
16:00 Bristol Rovers – Wycombe League 1 – England 0 – 0
16:00 Fleetwood – AFC Wimbledon League 1 – England 2 – 1
16:00 Gillingham – Burton League 1 – England 1 – 2
16:00 Ipswich – Sunderland League 1 – England 1 – 1
16:00 Milton Keynes Dons – Shrewsbury League 1 – England 1 – 0
16:00 Oxford – Peterborough League 1 – England 1 – 0
16:00 Portsmouth – Tranmere League 1 – England 2 – 0
16:00 Rochdale – Doncaster League 1 – England 1 – 1
16:00 Rotherham – Lincoln City League 1 – England 0 – 2
16:00 Southend – Blackpool League 1 – England 1 – 3
16:00 Cambridge United – Newport League 2 – England 0 – 0
16:00 Cheltenham – Scunthorpe League 2 – England 4 – 1
16:00 Crawley – Salford City League 2 – England 2 – 0
16:00 Macclesfield – Leyton Orient League 2 – England 3 – 0
16:00 Mansfield – Morecambe League 2 – England 2 – 2
16:00 Oldham – Crewe League 2 – England 1 – 2
16:00 Plymouth – Colchester League 2 – England 1 – 0
16:00 Port Vale – Northampton League 2 – England 1 – 1
16:00 Stevenage – Exeter League 2 – England 0 – 1
16:00 Swindon – Carlisle League 2 – England 3 – 2
16:00 Walsall – Forest Green League 2 – England 1 – 1
16:00 AFC Fylde – Ebbsfleet United National League – England 1 – 0
16:00 Barrow – Eastleigh National League – England 2 – 0
16:00 Boreham Wood – Chesterfield National League – England 2 – 2
16:00 Bromley – Torquay National League – England 3 – 3
16:00 Halifax – Dagenham & Redbridge National League – England 1 – 0
16:00 Maidenhead United – Hartlepool National League – England 0 – 1
16:00 Solihull Moors – Aldershot National League – England 2 – 1
16:00 Sutton United – Chorley National League – England 2 – 2
16:00 Woking – Harrogate National League – England 1 – 0
16:00 Yeovil – Stockport County National League – England 1 – 1
16:00 Telford – Gateshead National League Nord – England 0 – 0
16:00 Alfreton – Blyth Spartans National League Nord – England 3 – 0
16:00 Bradford PA – Kidderminster National League Nord – England 0 – 3
16:00 Chester – Farsley Celtic AFC National League Nord – England 2 – 1
16:00 Darlington – Kettering Town FC National League Nord – England 3 – 0
16:00 Gloucester City – Altrincham National League Nord – England 1 – 1
16:00 King's Lynn Town – Hereford National League Nord – England 3 – 1
16:00 Leamington – Curzon National League Nord – England 1 – 1
16:00 Southport – Guiseley National League Nord – England 3 – 0
16:00 Spennymoor Town FC – Boston United National League Nord – England Udsat
16:00 York – Brackley Town National League Nord – England 1 – 0
16:00 Braintree Town – Wealdstone National League Syd – England 0 – 4
16:00 Chippenham Town – Billericay National League Syd – England 2 – 0
16:00 Concord Rangers – Slough Town National League Syd – England 2 – 1
16:00 Dartford – Havant & Waterlooville National League Syd – England 1 – 1
16:00 Dorking Wanderers – Tonbridge Angels National League Syd – England 3 – 1
16:00 Dulwich Hamlet – St Albans National League Syd – England 2 – 1
16:00 Eastbourne Borough – Oxford City National League Syd – England 1 – 1
16:00 Hampton & Richmond – Hemel Hempstead National League Syd – England 1 – 2
16:00 Hungerford Town – Maidstone National League Syd – England 1 – 3
16:00 Welling – Bath City National League Syd – England 0 – 3
16:00 Weymouth – Chelmsford National League Syd – England 4 – 1
16:00 Barwell FC – AFC Rushden & Diamonds Southern Premier Division Central – England 0 – 2
16:00 Stratford Town – Needham Market Southern Premier Division Central – England 2 – 1
16:00 Bromsgrove Sporting – Biggleswade Town Southern Premier Division Central – England 1 – 1
16:00 Hednesford – Lowestoft Town Southern Premier Division Central – England 2 – 1
16:00 Hitchin Town – Stourbridge Southern Premier Division Central – England 1 – 2
16:00 Leiston – Coalville Town Southern Premier Division Central – England 1 – 1
16:00 Nuneaton – Kings Langley FC Southern Premier Division Central – England 0 – 3
16:00 Peterborough Sports – Rushall Olympic Southern Premier Division Central – England 1 – 1
16:00 Redditch United – Banbury United Southern Premier Division Central – England 0 – 0
16:00 Royston Town – Alvechurch Southern Premier Division Central – England 3 – 0
16:00 St. Ives Town FC – Tamworth Southern Premier Division Central – England 1 – 1
16:00 Chesham United – Salisbury City Southern Premier Division Syd – England 2 – 0
16:00 Dorchester Town – Beaconsfield Town Southern Premier Division Syd – England 1 – 0
16:00 Farnborough – Poole Town FC Southern Premier Division Syd – England 1 – 4
16:00 Gosport Borough – Taunton Town Southern Premier Division Syd – England 3 – 0
16:00 Metropolitan Police FC – Truro City Southern Premier Division Syd – England 0 – 2
16:00 Swindon Supermarine – Walton Casuals Southern Premier Division Syd – England 3 – 2
16:00 Tiverton – Hayes & Yeading United Southern Premier Division Syd – England 2 – 2
16:00 Weston Super Mare – Hendon Southern Premier Division Syd – England 2 – 2
16:00 Wimborne Town – Hartley Wintney Southern Premier Division Syd – England 0 – 0
16:00 Yate Town – Blackfield & Langley Southern Premier Division Syd – England 1 – 4
16:00 Harrow Borough – Merthyr Town Southern Premier Division Syd – England 1 – 0
16:00 Potters Bar Town – Carshalton Athletic Isthmian Premier Division – England 2 – 0
16:00 Merstham – Hornchurch Isthmian Premier Division – England 1 – 2
16:00 Margate – Brightlingsea Regent Isthmian Premier Division – England 0 – 0
16:00 Bishop's Stortford – Bognor Regis Town Isthmian Premier Division – England 3 – 1
16:00 Bowers & Pitsea – Wingate & Finchley Isthmian Premier Division – England 1 – 1
16:00 East Thurrock United – Cheshunt Isthmian Premier Division – England 4 – 1
16:00 Folkestone Invicta – Worthing Isthmian Premier Division – England 2 – 0
16:00 Haringey Borough – Corinthian Casuals Isthmian Premier Division – England 1 – 0
16:00 Horsham – Leatherhead Isthmian Premier Division – England 1 – 1
16:00 Kingstonian – Cray Wanderers Isthmian Premier Division – England 0 – 0
16:00 Lewes – Enfield Town Isthmian Premier Division – England 1 – 1
16:30 Dover – Wrexham National League – England 2 – 1
18:20 Notts Co. – Barnet National League – England 1 – 2
18:30 Tottenham – Aston Villa Premier League – England 3 – 1

Søndag 11. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Manchester City U23 – Southampton U23 Premier League 2 Division 1 – England 3 – 4
15:00 Leicester – Wolverhampton Premier League – England 0 – 0
15:00 Newcastle – Arsenal Premier League – England 0 – 1
17:30 Manchester United – Chelsea Premier League – England 4 – 0

Mandag 12. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Reading U21 – Newcastle U23 Premier League 2 Division 2 – England 6 – 0
20:00 Everton U21 – Leicester U21 Premier League 2 Division 1 – England 0 – 0
20:00 Derby U23 – Chelsea U23 Premier League 2 Division 1 – England 0 – 1
20:00 Blackburn U23 – Arsenal U23 Premier League 2 Division 1 – England 1 – 3
20:00 Brighton & Hove Albion U23 – Wolverhampton U23 Premier League 2 Division 1 – England 2 – 0
20:00 Stoke City U23 – Sunderland U23 Premier League 2 Division 2 – England 1 – 1
20:45 Curzon – Darlington National League Nord – England 3 – 1
20:45 Chelmsford – Dartford National League Syd – England 4 – 0
20:45 Stourbridge – Stratford Town Southern Premier Division Central – England 3 – 1
20:45 Carshalton Athletic – East Thurrock United Isthmian Premier Division – England 1 – 2

Tirsdag 13. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:30 Hartley Wintney – Swindon Supermarine Southern Premier Division Syd – England 1 – 2
20:45 Tranmere – Hull Carabao Cup – England 0 – 3
20:45 Grimsby – Doncaster Carabao Cup – England 1 – 0
20:45 Wigan – Stoke Carabao Cup – England 0 – 1
20:45 Port Vale – Burton Carabao Cup – England 1 – 2
20:45 Nottingham Forest – Fleetwood Carabao Cup – England 1 – 0
20:45 Bradford – Preston Carabao Cup – England 0 – 4
20:45 Blackpool – Macclesfield Carabao Cup – England 4 – 6
20:45 Blackburn – Oldham Carabao Cup – England 3 – 2
20:45 Mansfield – Morecambe Carabao Cup – England 7 – 8
20:45 Accrington – Sunderland Carabao Cup – England 1 – 3
20:45 Scunthorpe – Derby Carabao Cup – England 0 – 1
20:45 Rochdale – Bolton Carabao Cup – England 5 – 2
20:45 Huddersfield – Lincoln City Carabao Cup – England 0 – 1
20:45 Middlesbrough – Crewe Carabao Cup – England 4 – 6
20:45 Shrewsbury – Rotherham Carabao Cup – England 0 – 4
20:45 Sheffield Wednesday – Bury Carabao Cup – England Skrivebordssejr
20:45 Salford City – Leeds Carabao Cup – England 0 – 3
20:45 Barnsley – Carlisle Carabao Cup – England 0 – 3
20:45 Colchester – Swindon Carabao Cup – England 3 – 0
20:45 AFC Wimbledon – Milton Keynes Dons Carabao Cup – England 4 – 6
20:45 Oxford – Peterborough Carabao Cup – England 1 – 0
20:45 Queens Park Rangers – Bristol City Carabao Cup – England 8 – 7
20:45 Plymouth – Leyton Orient Carabao Cup – England 2 – 0
20:45 Wycombe – Reading Carabao Cup – England 3 – 5
20:45 Charlton – Forest Green Carabao Cup – England 3 – 5
20:45 Gillingham – Newport Carabao Cup – England 3 – 6
20:45 Stevenage – Southend Carabao Cup – England 1 – 2
20:45 Luton – Ipswich Carabao Cup – England 3 – 1
20:45 Walsall – Crawley Carabao Cup – England 2 – 3
20:45 Bristol Rovers – Cheltenham Carabao Cup – England 3 – 0
20:45 Brentford – Cambridge United Carabao Cup – England 5 – 6
20:45 Coventry – Exeter Carabao Cup – England 4 – 1
20:45 Swansea – Northampton Carabao Cup – England 3 – 1
20:45 Aldershot – Bromley National League – England 0 – 1
20:45 Barnet – Dover National League – England 0 – 1
20:45 Chesterfield – Woking National League – England 1 – 2
20:45 Chorley – Solihull Moors National League – England 1 – 6
20:45 Dagenham & Redbridge – Boreham Wood National League – England 0 – 3
20:45 Eastleigh – Sutton United National League – England 1 – 1
20:45 Ebbsfleet United – Yeovil National League – England 1 – 3
20:45 Harrogate – Notts Co. National League – England 0 – 2
20:45 Hartlepool – AFC Fylde National League – England 2 – 2
20:45 Stockport County – Barrow National League – England 3 – 2
20:45 Torquay – Maidenhead United National League – England 0 – 2
20:45 Wrexham – Halifax National League – England 1 – 0
20:45 Altrincham – Alfreton National League Nord – England 3 – 2
20:45 Blyth Spartans – York National League Nord – England 0 – 3
20:45 Boston United – Leamington National League Nord – England 1 – 0
20:45 Brackley Town – King's Lynn Town National League Nord – England 1 – 1
20:45 Farsley Celtic AFC – Southport National League Nord – England 0 – 3
20:45 Gateshead – Bradford PA National League Nord – England 1 – 1
20:45 Guiseley – Spennymoor Town FC National League Nord – England 3 – 1
20:45 Hereford – Telford National League Nord – England 1 – 0
20:45 Kettering Town FC – Chester National League Nord – England 1 – 1
20:45 Kidderminster – Gloucester City National League Nord – England 2 – 3
20:45 Bath City – Hungerford Town National League Syd – England 2 – 1
20:45 Billericay – Welling National League Syd – England 2 – 1
20:45 Hemel Hempstead – Dulwich Hamlet National League Syd – England 1 – 0
20:45 Maidstone – Eastbourne Borough National League Syd – England 0 – 0
20:45 Oxford City – Hampton & Richmond National League Syd – England 3 – 2
20:45 Slough Town – Weymouth National League Syd – England 1 – 1
20:45 St Albans – Braintree Town National League Syd – England 0 – 3
20:45 Tonbridge Angels – Concord Rangers National League Syd – England 1 – 0
20:45 Wealdstone – Chippenham Town National League Syd – England 1 – 0
20:45 Alvechurch – Barwell FC Southern Premier Division Central – England 2 – 2
20:45 Banbury United – Nuneaton Southern Premier Division Central – England 1 – 1
20:45 Biggleswade Town – Royston Town Southern Premier Division Central – England 0 – 5
20:45 Coalville Town – Hednesford Southern Premier Division Central – England 2 – 1
20:45 Peterborough Sports – Kings Langley FC Southern Premier Division Central – England 2 – 2
20:45 Lowestoft Town – St. Ives Town FC Southern Premier Division Central – England 1 – 0
20:45 Needham Market – Hitchin Town Southern Premier Division Central – England 1 – 1
20:45 Rushall Olympic – Redditch United Southern Premier Division Central – England 3 – 1
20:45 Tamworth – Bromsgrove Sporting Southern Premier Division Central – England 1 – 3
20:45 AFC Rushden & Diamonds – Leiston Southern Premier Division Central – England 5 – 1
20:45 Hayes & Yeading United – Harrow Borough Southern Premier Division Syd – England 2 – 3
20:45 Hendon – Metropolitan Police FC Southern Premier Division Syd – England 1 – 1
20:45 Poole Town FC – Tiverton Southern Premier Division Syd – England 1 – 2
20:45 Salisbury City – Gosport Borough Southern Premier Division Syd – England 1 – 0
20:45 Blackfield & Langley – Wimborne Town Southern Premier Division Syd – England 1 – 0
20:45 Beaconsfield Town – Chesham United Southern Premier Division Syd – England 1 – 3
20:45 Truro City – Dorchester Town Southern Premier Division Syd – England 3 – 0
20:45 Walton Casuals – Farnborough Southern Premier Division Syd – England 0 – 2
20:45 Merthyr Town – Weston Super Mare Southern Premier Division Syd – England 1 – 1
20:45 Bognor Regis Town – Horsham Isthmian Premier Division – England 1 – 1
20:45 Brightlingsea Regent – Bowers & Pitsea Isthmian Premier Division – England 2 – 4
20:45 Cheshunt – Potters Bar Town Isthmian Premier Division – England 2 – 0
20:45 Corinthian Casuals – Merstham Isthmian Premier Division – England 0 – 1
20:45 Enfield Town – Bishop's Stortford Isthmian Premier Division – England 5 – 0
20:45 Hornchurch – Margate Isthmian Premier Division – England 2 – 2
20:45 Leatherhead – Haringey Borough Isthmian Premier Division – England 2 – 3
20:45 Wingate & Finchley – Kingstonian Isthmian Premier Division – England 1 – 1
20:45 Worthing – Lewes Isthmian Premier Division – England 3 – 1
21:00 West Bromwich – Millwall Carabao Cup – England 1 – 2

Onsdag 14. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Havant & Waterlooville – Dorking Wanderers National League Syd – England 6 – 0
20:45 Taunton Town – Yate Town Southern Premier Division Syd – England 0 – 4
20:45 Cray Wanderers – Folkestone Invicta Isthmian Premier Division – England 2 – 3
21:00 Liverpool – Chelsea UEFA Super Cup 7 – 6
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >