Luk
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >

Onsdag 21. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Cardiff – Huddersfield Championship – England 2 – 1
20:45 Charlton – Nottingham Forest Championship – England 1 – 1
20:45 Fulham – Millwall Championship – England 4 – 0
20:45 Leeds – Brentford Championship – England 1 – 0
20:45 Preston – Stoke Championship – England 3 – 1
20:45 Queens Park Rangers – Swansea Championship – England 1 – 3
20:45 Cray Wanderers – Margate Isthmian Premier Division – England 3 – 2
21:00 West Bromwich – Reading Championship – England 1 – 1

Torsdag 22. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:05 Torino – Wolverhampton Europa League Kvalifikation 2 – 3

Fredag 23. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Tottenham U23 – Derby U23 Premier League 2 Division 1 – England
14:00 Middlesbrough U21 – Swansea U23 Premier League 2 Division 2 – England
20:00 Manchester City U23 – Chelsea U23 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Arsenal U23 – Everton U21 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Blackburn U23 – Wolverhampton U23 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Leicester U21 – Brighton & Hove Albion U23 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Newcastle U23 – Manchester United U23 Premier League 2 Division 2 – England
20:00 West Bromwich Albion U21 – Sunderland U23 Premier League 2 Division 2 – England
20:00 West Ham U23 – Reading U21 Premier League 2 Division 2 – England
21:00 Aston Villa – Everton Premier League – England

Lørdag 24. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 Norwich – Chelsea Premier League – England
13:30 Derby – West Bromwich Championship – England
13:30 Doncaster – Lincoln City League 1 – England
13:30 Portsmouth – Rotherham League 1 – England Udsat
15:00 Aston Villa U23 – Norwich U23 Premier League 2 Division 2 – England
16:00 Brighton – Southampton Premier League – England
16:00 Manchester United – Crystal Palace Premier League – England
16:00 Sheffield United – Leicester Premier League – England
16:00 Watford – West Ham Premier League – England
16:00 Barnsley – Luton Championship – England
16:00 Blackburn – Cardiff Championship – England
16:00 Charlton – Brentford Championship – England
16:00 Fulham – Nottingham Forest Championship – England
16:00 Huddersfield – Reading Championship – England
16:00 Hull – Bristol City Championship – England
16:00 Middlesbrough – Millwall Championship – England
16:00 Preston – Sheffield Wednesday Championship – England
16:00 Queens Park Rangers – Wigan Championship – England
16:00 Stoke – Leeds Championship – England
16:00 Bolton – Ipswich League 1 – England
16:00 Bristol Rovers – Oxford League 1 – England
16:00 Coventry – Gillingham League 1 – England
16:00 Fleetwood – Accrington League 1 – England
16:00 Milton Keynes Dons – Peterborough League 1 – England
16:00 Rochdale – Blackpool League 1 – England
16:00 Shrewsbury – Burton League 1 – England
16:00 Sunderland – AFC Wimbledon League 1 – England
16:00 Tranmere – Bury League 1 – England Udsat
16:00 Wycombe – Southend League 1 – England
16:00 Bradford – Forest Green League 2 – England
16:00 Cambridge United – Oldham League 2 – England
16:00 Carlisle – Salford City League 2 – England
16:00 Cheltenham – Swindon League 2 – England
16:00 Colchester – Northampton League 2 – England
16:00 Grimsby – Port Vale League 2 – England
16:00 Leyton Orient – Crawley League 2 – England
16:00 Macclesfield – Scunthorpe League 2 – England
16:00 Mansfield – Stevenage League 2 – England
16:00 Morecambe – Exeter League 2 – England
16:00 Newport – Crewe League 2 – England
16:00 Plymouth – Walsall League 2 – England
16:00 Bromley – Boreham Wood National League – England
16:00 Chesterfield – Barrow National League – England
16:00 Chorley – Hartlepool National League – England
16:00 Eastleigh – Dagenham & Redbridge National League – England
16:00 Ebbsfleet United – Notts Co. National League – England
16:00 Halifax – AFC Fylde National League – England
16:00 Harrogate – Stockport County National League – England
16:00 Sutton United – Dover National League – England
16:00 Woking – Solihull Moors National League – England
16:00 Wrexham – Barnet National League – England
16:00 Yeovil – Maidenhead United National League – England
16:00 Altrincham – Darlington National League Nord – England
16:00 Bradford PA – Blyth Spartans National League Nord – England
16:00 Gateshead – Farsley Celtic AFC National League Nord – England
16:00 Gloucester City – Boston United National League Nord – England
16:00 Guiseley – Alfreton National League Nord – England
16:00 Hereford – Brackley Town National League Nord – England
16:00 Kidderminster – Chester National League Nord – England
16:00 King's Lynn Town – Curzon National League Nord – England
16:00 Leamington – Kettering Town FC National League Nord – England
16:00 Southport – Telford National League Nord – England
16:00 Spennymoor Town FC – York National League Nord – England
16:00 Billericay – St Albans National League Syd – England
16:00 Chelmsford – Welling National League Syd – England
16:00 Chippenham Town – Weymouth National League Syd – England
16:00 Concord Rangers – Maidstone National League Syd – England
16:00 Dartford – Braintree Town National League Syd – England
16:00 Dorking Wanderers – Hampton & Richmond National League Syd – England
16:00 Eastbourne Borough – Dulwich Hamlet National League Syd – England
16:00 Oxford City – Hemel Hempstead National League Syd – England
16:00 Slough Town – Bath City National League Syd – England
16:00 Tonbridge Angels – Havant & Waterlooville National League Syd – England
16:00 Wealdstone – Hungerford Town National League Syd – England
16:00 Stratford Town – AFC Rushden & Diamonds Southern Premier Division Central – England
16:00 St. Ives Town FC – Stourbridge Southern Premier Division Central – England
16:00 Royston Town – Coalville Town Southern Premier Division Central – England
16:00 Redditch United – Lowestoft Town Southern Premier Division Central – England
16:00 Nuneaton – Needham Market Southern Premier Division Central – England
16:00 Leiston – Tamworth Southern Premier Division Central – England
16:00 Hitchin Town – Rushall Olympic Southern Premier Division Central – England
16:00 Hednesford – Alvechurch Southern Premier Division Central – England
16:00 Barwell FC – Biggleswade Town Southern Premier Division Central – England
16:00 Banbury United – Kings Langley FC Southern Premier Division Central – England
16:00 Gosport Borough – Hendon Southern Premier Division Syd – England
16:00 Chesham United – Truro City Southern Premier Division Syd – England
16:00 Metropolitan Police FC – Hartley Wintney Southern Premier Division Syd – England
16:00 Swindon Supermarine – Salisbury City Southern Premier Division Syd – England
16:00 Wimborne Town – Taunton Town Southern Premier Division Syd – England
16:00 Weston Super Mare – Poole Town FC Southern Premier Division Syd – England
16:00 Tiverton – Beaconsfield Town Southern Premier Division Syd – England
16:00 Farnborough – Merthyr Town Southern Premier Division Syd – England
16:00 Atherton Collieries – Grantham Town Northern Premier League – England Udsat
16:00 Bamber Bridge – Ashton United Northern Premier League – England
16:00 Basford United – Lancaster City Northern Premier League – England
16:00 Buxton – Whitby Northern Premier League – England
16:00 FC United of Manchester – Scarborough Athletic Northern Premier League – England
16:00 Gainsborough – Warrington Town Northern Premier League – England
16:00 Morpeth Town FC – Mickleover Sports Northern Premier League – England Udsat
16:00 South Shields – Hyde United Northern Premier League – England
16:00 Stafford Rangers – Matlock Town Northern Premier League – England
16:00 Leatherhead – Enfield Town Isthmian Premier Division – England
16:00 Hornchurch – Kingstonian Isthmian Premier Division – England
16:00 Haringey Borough – Brightlingsea Regent Isthmian Premier Division – England
16:00 Potters Bar Town – Folkestone Invicta Isthmian Premier Division – England
16:00 Merstham – East Thurrock United Isthmian Premier Division – England
16:00 Margate – Lewes Isthmian Premier Division – England
16:00 Corinthian Casuals – Carshalton Athletic Isthmian Premier Division – England
18:20 Torquay – Aldershot National League – England
18:30 Liverpool – Arsenal Premier League – England

Søndag 25. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Swansea – Birmingham Championship – England
15:00 Bournemouth – Manchester City Premier League – England
17:30 Tottenham – Newcastle Premier League – England
17:30 Wolverhampton – Burnley Premier League – England

Mandag 26. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 AFC Fylde – Harrogate National League – England
16:00 Aldershot – Sutton United National League – England
16:00 Barnet – Torquay National League – England
16:00 Barrow – Halifax National League – England
16:00 Boreham Wood – Ebbsfleet United National League – England
16:00 Dagenham & Redbridge – Yeovil National League – England
16:00 Dover – Woking National League – England
16:00 Hartlepool – Wrexham National League – England
16:00 Maidenhead United – Bromley National League – England
16:00 Notts Co. – Chorley National League – England
16:00 Stockport County – Chesterfield National League – England
16:00 Telford – Leamington National League Nord – England
16:00 Alfreton – Southport National League Nord – England
16:00 Blyth Spartans – Guiseley National League Nord – England
16:00 Boston United – Altrincham National League Nord – England
16:00 Brackley Town – Gloucester City National League Nord – England
16:00 Chester – Hereford National League Nord – England
16:00 Curzon – Spennymoor Town FC National League Nord – England
16:00 Darlington – Bradford PA National League Nord – England
16:00 Farsley Celtic AFC – King's Lynn Town National League Nord – England
16:00 Kettering Town FC – Kidderminster National League Nord – England
16:00 York – Gateshead National League Nord – England
16:00 Bath City – Oxford City National League Syd – England
16:00 Braintree Town – Dorking Wanderers National League Syd – England
16:00 Dulwich Hamlet – Slough Town National League Syd – England
16:00 Hampton & Richmond – Chippenham Town National League Syd – England
16:00 Havant & Waterlooville – Eastbourne Borough National League Syd – England
16:00 Hemel Hempstead – Billericay National League Syd – England
16:00 Hungerford Town – Dartford National League Syd – England
16:00 Maidstone – Chelmsford National League Syd – England
16:00 St Albans – Concord Rangers National League Syd – England
16:00 Welling – Tonbridge Angels National League Syd – England
16:00 Weymouth – Wealdstone National League Syd – England
16:00 AFC Rushden & Diamonds – St. Ives Town FC Southern Premier Division Central – England
16:00 Biggleswade Town – Peterborough Sports Southern Premier Division Central – England
16:00 Kings Langley FC – Hitchin Town Southern Premier Division Central – England
16:00 Coalville Town – Nuneaton Southern Premier Division Central – England
16:00 Banbury United – Barwell FC Southern Premier Division Central – England
16:00 Alvechurch – Redditch United Southern Premier Division Central – England
16:00 Tamworth – Hednesford Southern Premier Division Central – England
16:00 Stourbridge – Bromsgrove Sporting Southern Premier Division Central – England
16:00 Rushall Olympic – Stratford Town Southern Premier Division Central – England
16:00 Needham Market – Leiston Southern Premier Division Central – England
16:00 Lowestoft Town – Royston Town Southern Premier Division Central – England
16:00 Beaconsfield Town – Metropolitan Police FC Southern Premier Division Syd – England
16:00 Blackfield & Langley – Dorchester Town Southern Premier Division Syd – England
16:00 Hartley Wintney – Gosport Borough Southern Premier Division Syd – England
16:00 Hayes & Yeading United – Farnborough Southern Premier Division Syd – England
16:00 Hendon – Chesham United Southern Premier Division Syd – England
16:00 Merthyr Town – Swindon Supermarine Southern Premier Division Syd – England
16:00 Poole Town FC – Wimborne Town Southern Premier Division Syd – England
16:00 Salisbury City – Yate Town Southern Premier Division Syd – England
16:00 Taunton Town – Tiverton Southern Premier Division Syd – England
16:00 Truro City – Weston Super Mare Southern Premier Division Syd – England
16:00 Walton Casuals – Harrow Borough Southern Premier Division Syd – England
16:00 Grantham Town – Basford United Northern Premier League – England
16:00 Hyde United – Buxton Northern Premier League – England
16:00 Lancaster City – Atherton Collieries Northern Premier League – England
16:00 Matlock Town – Gainsborough Northern Premier League – England
16:00 Mickleover Sports – Stafford Rangers Northern Premier League – England
16:00 Nantwich Town – Witton Albion Northern Premier League – England
16:00 Radcliffe – FC United of Manchester Northern Premier League – England
16:00 Scarborough Athletic – South Shields Northern Premier League – England
16:00 Warrington Town – Bamber Bridge Northern Premier League – England
16:00 Ashton United – Stalybridge Northern Premier League – England
16:00 Whitby – Morpeth Town FC Northern Premier League – England
16:00 Lewes – Horsham Isthmian Premier Division – England
16:00 Kingstonian – Bishop's Stortford Isthmian Premier Division – England
16:00 Folkestone Invicta – Merstham Isthmian Premier Division – England
16:00 Enfield Town – Potters Bar Town Isthmian Premier Division – England
16:00 East Thurrock United – Bowers & Pitsea Isthmian Premier Division – England
16:00 Cheshunt – Corinthian Casuals Isthmian Premier Division – England
16:00 Carshalton Athletic – Leatherhead Isthmian Premier Division – England
16:00 Brightlingsea Regent – Hornchurch Isthmian Premier Division – England
16:00 Wingate & Finchley – Haringey Borough Isthmian Premier Division – England
16:00 Worthing – Bognor Regis Town Isthmian Premier Division – England
20:00 Southampton U23 – Liverpool U23 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Stoke City U23 – Fulham U23 Premier League 2 Division 2 – England
20:45 Solihull Moors – Eastleigh National League – England

Tirsdag 27. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:30 Northampton – Arsenal Academy EFL Trophy Syd Gruppe H – England
20:45 Crewe – Aston Villa Carabao Cup – England
20:45 Leeds – Stoke Carabao Cup – England
20:45 Burton – Morecambe Carabao Cup – England
20:45 Nottingham Forest – Derby Carabao Cup – England
20:45 Grimsby – Macclesfield Carabao Cup – England
20:45 Preston – Hull Carabao Cup – England
20:45 Rochdale – Carlisle Carabao Cup – England
20:45 Plymouth – Reading Carabao Cup – England
20:45 Newport – West Ham Carabao Cup – England
20:45 Oxford – Millwall Carabao Cup – England
20:45 Watford – Coventry Carabao Cup – England
20:45 Crystal Palace – Colchester Carabao Cup – England
20:45 Southend – Milton Keynes Dons Carabao Cup – England
20:45 Sheffield United – Blackburn Carabao Cup – England
20:45 Cardiff – Luton Carabao Cup – England
20:45 Fulham – Southampton Carabao Cup – England
20:45 Bristol Rovers – Brighton Carabao Cup – England
20:45 Crawley – Norwich Carabao Cup – England
20:45 Mansfield – Everton Academy EFL Trophy Nord Gruppe E – England

Onsdag 28. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Lincoln City – Everton Carabao Cup – England
20:45 Newcastle – Leicester Carabao Cup – England
20:45 Burnley – Sunderland Carabao Cup – England
20:45 Swansea – Cambridge United Carabao Cup – England
20:45 Bournemouth – Forest Green Carabao Cup – England
20:45 Queens Park Rangers – Portsmouth Carabao Cup – England
20:45 Rotherham – Sheffield Wednesday Carabao Cup – England
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >