Luk
<  Forrige uge
18. september 2019 – 25. september 2019
Næste uge  >

Onsdag 18. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Shakhtar Donetsk U19 – Manchester City U19 UEFA Youth League Gruppe C
14:00 Olympiakos U19 – Tottenham U19 UEFA Youth League Gruppe B
18:55 Olympiakos – Tottenham Champions League Gruppe B
20:45 Tiverton – Merthyr Town Southern Premier Division Syd – England
21:00 Shakhtar Donetsk – Manchester City Champions League Gruppe C

Torsdag 19. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Eintracht Frankfurt – Arsenal Europa League Gruppe F
21:00 Wolverhampton – Braga Europa League Gruppe K
21:00 Manchester United – FC Astana Europa League Gruppe L

Fredag 20. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Brighton & Hove Albion U23 – Everton U21 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Leicester U21 – Liverpool U23 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Wolverhampton U23 – Arsenal U23 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Fulham U23 – Reading U21 Premier League 2 Division 2 – England
20:00 Middlesbrough U21 – West Ham U23 Premier League 2 Division 2 – England
20:00 Norwich U23 – Stoke City U23 Premier League 2 Division 2 – England
21:00 Southampton – Bournemouth Premier League – England

Lørdag 21. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 Leicester – Tottenham Premier League – England
13:30 Leeds – Derby Championship – England
14:00 Derby U23 – Manchester City U23 Premier League 2 Division 1 – England
16:00 Burnley – Norwich Premier League – England
16:00 Everton – Sheffield United Premier League – England
16:00 Manchester City – Watford Premier League – England
16:00 Birmingham – Preston Championship – England
16:00 Brentford – Stoke Championship – England
16:00 Bristol City – Swansea Championship – England
16:00 Cardiff – Middlesbrough Championship – England
16:00 Luton – Hull Championship – England
16:00 Millwall – Queens Park Rangers Championship – England
16:00 Nottingham Forest – Barnsley Championship – England
16:00 Reading – Blackburn Championship – England
16:00 Sheffield Wednesday – Fulham Championship – England
16:00 Wigan – Charlton Championship – England
16:00 Accrington – Blackpool League 1 – England
16:00 AFC Wimbledon – Bristol Rovers League 1 – England
16:00 Bolton – Sunderland League 1 – England
16:00 Bury – Coventry League 1 – England Aflyst
16:00 Doncaster – Peterborough League 1 – England
16:00 Fleetwood – Rochdale League 1 – England
16:00 Gillingham – Ipswich League 1 – England
16:00 Lincoln City – Oxford League 1 – England
16:00 Milton Keynes Dons – Southend League 1 – England
16:00 Rotherham – Shrewsbury League 1 – England
16:00 Tranmere – Burton League 1 – England
16:00 Wycombe – Portsmouth League 1 – England
16:00 Bradford – Carlisle League 2 – England
16:00 Cambridge United – Swindon League 2 – England
16:00 Colchester – Leyton Orient League 2 – England
16:00 Crewe – Salford City League 2 – England
16:00 Forest Green – Stevenage League 2 – England
16:00 Grimsby – Macclesfield League 2 – England
16:00 Newport – Exeter League 2 – England
16:00 Northampton – Crawley League 2 – England
16:00 Oldham – Morecambe League 2 – England
16:00 Plymouth – Cheltenham League 2 – England
16:00 Port Vale – Mansfield League 2 – England
16:00 Walsall – Scunthorpe League 2 – England
16:00 Aldershot – Wrexham National League – England
16:00 Boreham Wood – Stockport County National League – England
16:00 Bromley – Notts Co. National League – England
16:00 Chorley – Woking National League – England
16:00 Ebbsfleet United – Barrow National League – England
16:00 Halifax – Barnet National League – England
16:00 Hartlepool – Dover National League – England
16:00 Maidenhead United – Harrogate National League – England
16:00 Solihull Moors – Yeovil National League – England
16:00 Sutton United – Chesterfield National League – England
16:00 Torquay – Dagenham & Redbridge National League – England
16:00 Nuneaton – Alvechurch Southern Premier Division Central – England
16:00 Yate Town – Walton Casuals Southern Premier Division Syd – England
16:00 Grantham Town – Bamber Bridge Northern Premier League – England
16:00 Stalybridge – Radcliffe Northern Premier League – England
16:00 South Shields – Basford United Northern Premier League – England
16:00 Atherton Collieries – Mickleover Sports Northern Premier League – England
16:00 East Thurrock United – Brightlingsea Regent Isthmian Premier Division – England
16:00 Southampton U23 – Chelsea U23 Premier League 2 Division 1 – England
16:00 Chester – Altrincham FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Curzon – Blyth Spartans FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Bradford PA – Morpeth Town FC FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Irlam – York FA Cup Kvalifikation – England
16:00 1874 Northwich – Whitby FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Trafford – Darlington FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Gateshead – Ramsbottom United FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Runcorn Town – Farsley Celtic AFC FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Alfreton – King's Lynn Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Stamford AFC – Boston United FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Leamington – Chasetown FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Belper Town – Witton Albion FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Loughborough Dynamo – Tamworth FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Telford – Nantwich Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Halesowen – Stratford Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Boston Town – Leek Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Buxton – Corby Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Matlock Town – Kidsgrove Athletic FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Hednesford – Barwell FC FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Kidderminster – Stafford Rangers FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Coalville Town – Stourbridge FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Beaconsfield Town – Hemel Hempstead FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Corinthian Casuals – Chelmsford FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Kingstonian – Grays Athletic FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Tonbridge Angels – Eastbourne Borough FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Margate – Concord Rangers FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Maidstone – Cheshunt FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Dulwich Hamlet – Bognor Regis Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Billericay – Basildon United FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Cray Wanderers – Soham Town Rangers FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Harrow Borough – Carshalton Athletic FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Barton Rovers – Hitchin Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Enfield Town – Braintree Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Maldon & Tiptree – Wingate & Finchley FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Moneyfields FC – Whyteleafe FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Kidlington – Gloucester City FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Kings Langley FC – Folkestone Invicta FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Haringey Borough – Staines Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Farnborough – Wealdstone FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Welling – Chipstead FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Chesham United – Hampton & Richmond FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Weston Super Mare – Merthyr Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Sholing – Weymouth FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Hereford – Truro City FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Cirencester Town – Chippenham Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Poole Town FC – Hungerford Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Swindon Supermarine – Bath City FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Oxford City – North Leigh FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Brackley Town – Cinderford Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Blackfield & Langley – Dorchester Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Tiverton – Bristol Manor Farm FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Potters Bar Town – Hornchurch FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Tooting & Mitcham – Dorking Wanderers FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Havant & Waterlooville – Taunton Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Tavistock – Highworth Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 FC United of Manchester – Warrington Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Hadley – Ramsgate FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Southport – Scarborough Athletic FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Colne – Ossett Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Rushall Olympic – Gainsborough FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Ashton United – Pontefract Collieries FA Cup Kvalifikation – England
16:00 St. Ives Town FC – Canvey FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Kettering Town FC – Sutton Coldfield Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Bishop's Stortford – Peterborough Sports FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Lowestoft Town – Needham Market FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Hendon – Deeping Rangers FA Cup Kvalifikation – England
16:00 St Albans – Worthing FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Flackwell Heath – Slough Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Horsham – Dartford FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Marine – Dunston UTS FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Lancaster City – Spennymoor Town FC FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Biggleswade Town – Ware FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Lewes – Bowers & Pitsea FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Guiseley – Stockton Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Waltham Forest – Abbey Rangers FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Balham – Royston Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Biggleswade FC – Chertsey Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Badshot Lea – Hayes & Yeading United FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Hartley Wintney – Chichester City FC FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Portland United – Salisbury City FA Cup Kvalifikation – England
18:20 AFC Fylde – Eastleigh National League – England
18:30 Newcastle – Brighton Premier League – England

Søndag 22. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 West Bromwich – Huddersfield Championship – England
13:00 Durham (k) – Aston Villa (k) League Cup Gr. 1 Nord (k) – England
13:00 Liverpool (k) – Sheffield United (k) League Cup Gr. 1 Nord (k) – England
13:00 Swansea U23 – Sunderland U23 Premier League 2 Division 2 – England
15:00 Crystal Palace – Wolverhampton Premier League – England
15:00 West Ham – Manchester United Premier League – England
15:00 Coventry United – Blackburn Rovers (k) League Cup Gr. 1 Nord (k) – England
15:00 Charlton Athletic (k) – Brighton & Hove Albion (k) League Cup Gr. 2 Nord (k) – England
15:00 London City Lionesses – Arsenal (k) League Cup Gr. 2 Nord (k) – England
15:00 Birmingham City (k) – Everton (k) League Cup Gr. 1 Syd (k) – England
15:00 Manchester City (k) – Leicester City WFC (k) League Cup Gr. 1 Syd (k) – England
15:00 Chelsea Ladies (k) – West Ham United (k) League Cup Gr. 2 Syd (k) – England
15:00 Lewes (k) – Crystal Palace Ladies (k) League Cup Gr. 2 Syd (k) – England
15:00 Tottenham Hotspur (k) – Reading FC (k) League Cup Gr. 2 Syd (k) – England
16:00 Bristol City WFC (k) – London Bees (k) League Cup Gr. 2 Nord (k) – England
17:30 Arsenal – Aston Villa Premier League – England
17:30 Chelsea – Liverpool Premier League – England

Mandag 23. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 West Bromwich Albion U21 – Newcastle U23 Premier League 2 Division 2 – England
20:00 Blackburn U23 – Tottenham U23 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Aston Villa U23 – Manchester United U23 Premier League 2 Division 2 – England
20:45 Basford United – Witton Albion Northern Premier League – England

Tirsdag 24. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:30 Bradford – Manchester City Academy EFL Trophy Nord Gruppe F – England
20:45 Portsmouth – Southampton Carabao Cup – England
20:45 Luton – Leicester Carabao Cup – England
20:45 Preston – Manchester City Carabao Cup – England
20:45 Colchester – Tottenham Carabao Cup – England
20:45 Watford – Swansea Carabao Cup – England
20:45 Sheffield Wednesday – Everton Carabao Cup – England
20:45 Crawley – Stoke Carabao Cup – England
20:45 Arsenal – Nottingham Forest Carabao Cup – England
20:45 AFC Fylde – Wrexham National League – England
20:45 Aldershot – Yeovil National League – England
20:45 Boreham Wood – Notts Co. National League – England
20:45 Bromley – Woking National League – England
20:45 Chorley – Barrow National League – England
20:45 Ebbsfleet United – Barnet National League – England
20:45 Halifax – Harrogate National League – England
20:45 Hartlepool – Chesterfield National League – England
20:45 Maidenhead United – Dover National League – England
20:45 Solihull Moors – Stockport County National League – England
20:45 Sutton United – Dagenham & Redbridge National League – England
20:45 Torquay – Eastleigh National League – England
20:45 Kings Langley FC – Hitchin Town Southern Premier Division Central – England
20:45 Harrow Borough – Blackfield & Langley Southern Premier Division Syd – England
20:45 Dorchester Town – Hayes & Yeading United Southern Premier Division Syd – England
20:45 Radcliffe – Scarborough Athletic Northern Premier League – England
20:45 South Shields – Gainsborough Northern Premier League – England
20:45 Stafford Rangers – Buxton Northern Premier League – England
20:45 Stalybridge – Grantham Town Northern Premier League – England
20:45 Warrington Town – FC United of Manchester Northern Premier League – England
20:45 Mickleover Sports – Nantwich Town Northern Premier League – England
20:45 Matlock Town – Atherton Collieries Northern Premier League – England
20:45 Lancaster City – Hyde United Northern Premier League – England
20:45 Ashton United – Whitby Northern Premier League – England
20:45 Bamber Bridge – Morpeth Town FC Northern Premier League – England Udsat
20:45 Scunthorpe – Leicester City Academy EFL Trophy Nord Gruppe A – England
20:45 Macclesfield – Port Vale EFL Trophy Nord Gruppe D – England
20:45 Carlisle – Wolverhampton Wanderers Academy EFL Trophy Nord Gruppe G – England
20:45 Bristol Rovers – Chelsea Academy EFL Trophy Syd Gruppe F – England

Onsdag 25. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Manchester City (k) – Lugano (k) Champions League Slutspil (k)
20:45 Milton Keynes Dons – Liverpool Carabao Cup – England
20:45 Burton – Bournemouth Carabao Cup – England
20:45 Sheffield United – Sunderland Carabao Cup – England
20:45 Brighton – Aston Villa Carabao Cup – England
20:45 Oxford – West Ham Carabao Cup – England
20:45 Wolverhampton – Reading Carabao Cup – England
20:45 Chelsea – Grimsby Carabao Cup – England
20:45 Gosport Borough – Poole Town FC Southern Premier Division Syd – England
20:45 Fleetwood – Liverpool Academy EFL Trophy Nord Gruppe B – England
21:00 Manchester United – Rochdale Carabao Cup – England
<  Forrige uge
18. september 2019 – 25. september 2019
Næste uge  >