Luk
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 3. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Besiktas – Wolverhampton Europa League Gruppe K 0 – 1
18:55 AZ Alkmaar – Manchester United Europa League Gruppe L 0 – 0
21:00 Arsenal – Standard Liege Europa League Gruppe F 4 – 0

Fredag 4. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Birmingham – Middlesbrough Championship – England 2 – 1

Lørdag 5. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 Brighton – Tottenham Premier League – England 3 – 0
13:30 Fulham – Charlton Championship – England 2 – 2
13:30 Halesowen – Altrincham FA Cup Kvalifikation – England 0 – 2
13:45 England (k) – Brasilien (k) Venskabskampe (k) 1 – 2
16:00 Burnley – Everton Premier League – England 1 – 0
16:00 Liverpool – Leicester Premier League – England 2 – 1
16:00 Norwich – Aston Villa Premier League – England 1 – 5
16:00 Watford – Sheffield United Premier League – England 0 – 0
16:00 Bristol City – Reading Championship – England 1 – 0
16:00 Derby – Luton Championship – England 2 – 0
16:00 Huddersfield – Hull Championship – England 3 – 0
16:00 Millwall – Leeds Championship – England 2 – 1
16:00 Nottingham Forest – Brentford Championship – England 1 – 0
16:00 Preston – Barnsley Championship – England 5 – 1
16:00 Queens Park Rangers – Blackburn Championship – England 4 – 2
16:00 Sheffield Wednesday – Wigan Championship – England 1 – 0
16:00 Swansea – Stoke Championship – England 1 – 2
16:00 West Bromwich – Cardiff Championship – England 4 – 2
16:00 Accrington – Oxford League 1 – England 2 – 2
16:00 AFC Wimbledon – Rochdale League 1 – England 3 – 2
16:00 Bury – Bristol Rovers League 1 – England Aflyst
16:00 Doncaster – Portsmouth League 1 – England 1 – 2
16:00 Fleetwood – Ipswich League 1 – England 0 – 1
16:00 Gillingham – Southend League 1 – England 3 – 1
16:00 Lincoln City – Sunderland League 1 – England 2 – 0
16:00 Milton Keynes Dons – Burton League 1 – England 0 – 3
16:00 Rotherham – Coventry League 1 – England 4 – 0
16:00 Tranmere – Shrewsbury League 1 – England 0 – 1
16:00 Wycombe – Peterborough League 1 – England 3 – 3
16:00 Cambridge United – Macclesfield League 2 – England 2 – 2
16:00 Colchester – Stevenage League 2 – England 3 – 1
16:00 Forest Green – Crawley League 2 – England 3 – 1
16:00 Grimsby – Mansfield League 2 – England 0 – 1
16:00 Newport – Carlisle League 2 – England 1 – 0
16:00 Northampton – Leyton Orient League 2 – England 0 – 1
16:00 Oldham – Cheltenham League 2 – England 1 – 1
16:00 Plymouth – Scunthorpe League 2 – England 2 – 2
16:00 Port Vale – Morecambe League 2 – England 3 – 1
16:00 Walsall – Salford City League 2 – England 0 – 3
16:00 Boreham Wood – Solihull Moors National League – England 1 – 0
16:00 Bromley – Barrow National League – England 1 – 2
16:00 Chesterfield – Eastleigh National League – England 1 – 2
16:00 Chorley – Aldershot National League – England 0 – 0
16:00 Dagenham & Redbridge – Barnet National League – England 1 – 1
16:00 Dover – Notts Co. National League – England 2 – 2
16:00 Hartlepool – Yeovil National League – England 2 – 1
16:00 Maidenhead United – Halifax National League – England 0 – 1
16:00 Sutton United – Stockport County National League – England 0 – 0
16:00 Torquay – AFC Fylde National League – England 2 – 1
16:00 Woking – Wrexham National League – England 1 – 1
16:00 AFC Rushden & Diamonds – Bromsgrove Sporting Southern Premier Division Central – England 2 – 8
16:00 Biggleswade Town – Redditch United Southern Premier Division Central – England 3 – 1
16:00 Needham Market – Banbury United Southern Premier Division Central – England 0 – 1
16:00 St. Ives Town FC – Nuneaton Southern Premier Division Central – England 2 – 0
16:00 Stratford Town – Hednesford Southern Premier Division Central – England Udsat
16:00 Tamworth – Alvechurch Southern Premier Division Central – England Udsat
16:00 Stratford Town – Leiston Southern Premier Division Central – England 3 – 1
16:00 Hayes & Yeading United – Beaconsfield Town Southern Premier Division Syd – England Udsat
16:00 Swindon Supermarine – Chesham United Southern Premier Division Syd – England 2 – 1
16:00 Taunton Town – Farnborough Southern Premier Division Syd – England 3 – 1
16:00 Tiverton – Dorchester Town Southern Premier Division Syd – England 2 – 1
16:00 Yate Town – Truro City Southern Premier Division Syd – England 0 – 3
16:00 Gosport Borough – Metropolitan Police FC Southern Premier Division Syd – England 2 – 1
16:00 Merthyr Town – Wimborne Town Southern Premier Division Syd – England 3 – 1
16:00 Ashton United – Nantwich Town Northern Premier League – England Udsat
16:00 Bamber Bridge – Witton Albion Northern Premier League – England 1 – 1
16:00 Basford United – Buxton Northern Premier League – England Udsat
16:00 Lancaster City – Whitby Northern Premier League – England Udsat
16:00 Matlock Town – Morpeth Town FC Northern Premier League – England Udsat
16:00 Mickleover Sports – Scarborough Athletic Northern Premier League – England 1 – 0
16:00 Radcliffe – Hyde United Northern Premier League – England 3 – 0
16:00 South Shields – Atherton Collieries Northern Premier League – England 3 – 0
16:00 Stafford Rangers – Gainsborough Northern Premier League – England Udsat
16:00 Stalybridge – FC United of Manchester Northern Premier League – England 2 – 3
16:00 Warrington Town – Grantham Town Northern Premier League – England Udsat
16:00 Lancaster City – Matlock Town Northern Premier League – England 1 – 0
16:00 Basford United – Gainsborough Northern Premier League – England 4 – 3
16:00 Worthing – East Thurrock United Isthmian Premier Division – England 2 – 3
16:00 Folkestone Invicta – Brightlingsea Regent Isthmian Premier Division – England 3 – 2
16:00 Horsham – Hornchurch Isthmian Premier Division – England 1 – 0
16:00 Leatherhead – Cheshunt Isthmian Premier Division – England 3 – 0
16:00 Ashton United – Spennymoor Town FC FA Cup Kvalifikation – England 2 – 6
16:00 Nantwich Town – Morpeth Town FC FA Cup Kvalifikation – England 1 – 0
16:00 Peterborough Sports – Guiseley FA Cup Kvalifikation – England 1 – 0
16:00 Whitby – Gloucester City FA Cup Kvalifikation – England 1 – 1
16:00 Kidsgrove Athletic – Gateshead FA Cup Kvalifikation – England 0 – 1
16:00 Buxton – York FA Cup Kvalifikation – England 1 – 2
16:00 Tamworth – Hereford FA Cup Kvalifikation – England 0 – 0
16:00 Farsley Celtic AFC – Southport FA Cup Kvalifikation – England 0 – 5
16:00 Brackley Town – Warrington Town FA Cup Kvalifikation – England 2 – 0
16:00 Oxford City – Hampton & Richmond FA Cup Kvalifikation – England 2 – 0
16:00 Lowestoft Town – Carshalton Athletic FA Cup Kvalifikation – England 1 – 2
16:00 Dulwich Hamlet – Eastbourne Borough FA Cup Kvalifikation – England 3 – 0
16:00 Bristol Manor Farm – Wealdstone FA Cup Kvalifikation – England 0 – 0
16:00 Haringey Borough – Cray Wanderers FA Cup Kvalifikation – England 1 – 0
16:00 Welling – Tavistock FA Cup Kvalifikation – England 4 – 1
16:00 Maldon & Tiptree – Chertsey Town FA Cup Kvalifikation – England 6 – 1
16:00 Salisbury City – Margate FA Cup Kvalifikation – England 2 – 4
16:00 Kings Langley FC – Corinthian Casuals FA Cup Kvalifikation – England 3 – 0
16:00 Ware – Potters Bar Town FA Cup Kvalifikation – England 1 – 2
16:00 Hayes & Yeading United – Hendon FA Cup Kvalifikation – England 5 – 4
16:00 Royston Town – Beaconsfield Town FA Cup Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 Tooting & Mitcham – Poole Town FC FA Cup Kvalifikation – England 0 – 2
16:00 Havant & Waterlooville – Hadley FA Cup Kvalifikation – England 3 – 0
16:00 Billericay – Bath City FA Cup Kvalifikation – England 4 – 2
16:00 Blackfield & Langley – Dartford FA Cup Kvalifikation – England 1 – 4
16:00 Maidstone – Hitchin Town FA Cup Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 Hednesford – Blyth Spartans FA Cup Kvalifikation – England 4 – 2
16:00 Leek Town – King's Lynn Town FA Cup Kvalifikation – England 0 – 2
16:00 Stourbridge – Stafford Rangers FA Cup Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 Belper Town – Rushall Olympic FA Cup Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 Dunston UTS – Colne FA Cup Kvalifikation – England 2 – 3
16:00 Leamington – Darlington FA Cup Kvalifikation – England 0 – 2
16:00 Sutton Coldfield Town – Boston United FA Cup Kvalifikation – England 0 – 1
16:00 Canvey – Bowers & Pitsea FA Cup Kvalifikation – England 1 – 1
16:00 Chippenham Town – Slough Town FA Cup Kvalifikation – England 3 – 3
16:00 Abbey Rangers – Whyteleafe FA Cup Kvalifikation – England 0 – 2
16:00 Weymouth – St Albans FA Cup Kvalifikation – England 4 – 1
16:00 Chichester City FC – Enfield Town FA Cup Kvalifikation – England 1 – 0
16:00 Kingstonian – Weston Super Mare FA Cup Kvalifikation – England 1 – 1
16:05 Bradford – Swindon League 2 – England 2 – 1
16:05 Crewe – Exeter League 2 – England 1 – 1
17:00 England U19 (k) – Hviderusland U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 11 (k) 3 – 0
18:20 Harrogate – Ebbsfleet United National League – England 2 – 0
18:30 West Ham – Crystal Palace Premier League – England 1 – 2

Søndag 6. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Arsenal – Bournemouth Premier League – England 1 – 0
15:00 Manchester City – Wolverhampton Premier League – England 0 – 2
15:00 Southampton – Chelsea Premier League – England 1 – 4
17:30 Newcastle – Manchester United Premier League – England 1 – 0

Mandag 7. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Gloucester City – Whitby FA Cup Kvalifikation – England 1 – 3
21:00 Bolton – Blackpool League 1 – England 0 – 0

Tirsdag 8. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Serbien U19 (k) – England U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 11 (k) 0 – 6
20:00 Rotherham – Doncaster EFL Trophy Nord Gruppe H – England 3 – 2
20:00 Forest Green – Coventry EFL Trophy Syd Gruppe D – England 8 – 7
20:00 Portugal (k) – England (k) Venskabskampe (k) 0 – 1
20:30 Shrewsbury – Newcastle Academy EFL Trophy Nord Gruppe D – England 3 – 0
20:30 Colchester – Tottenham Academy EFL Trophy Syd Gruppe A – England 6 – 7
20:30 AFC Wimbledon – Leyton Orient EFL Trophy Syd Gruppe C – England 3 – 0
20:30 Cambridge United – Northampton EFL Trophy Syd Gruppe H – England 0 – 1
20:45 AFC Fylde – Chesterfield National League – England 1 – 3
20:45 Aldershot – Dover National League – England 4 – 0
20:45 Barnet – Bromley National League – England 1 – 2
20:45 Barrow – Boreham Wood National League – England 3 – 1
20:45 Eastleigh – Maidenhead United National League – England 2 – 1
20:45 Ebbsfleet United – Torquay National League – England 2 – 4
20:45 Halifax – Chorley National League – England 0 – 0
20:45 Notts Co. – Dagenham & Redbridge National League – England 2 – 0
20:45 Solihull Moors – Sutton United National League – England 2 – 0
20:45 Wrexham – Harrogate National League – England 1 – 1
20:45 Yeovil – Woking National League – England 3 – 1
20:45 Swindon Supermarine – Blackfield & Langley Southern Premier Division Syd – England 3 – 0
20:45 Yate Town – Hartley Wintney Southern Premier Division Syd – England 2 – 1
20:45 Stafford Rangers – Witton Albion Northern Premier League – England 1 – 1
20:45 Warrington Town – Lancaster City Northern Premier League – England 2 – 2
20:45 South Shields – Stalybridge Northern Premier League – England 2 – 1
20:45 Radcliffe – Morpeth Town FC Northern Premier League – England Udsat
20:45 Mickleover Sports – FC United of Manchester Northern Premier League – England Udsat
20:45 Ashton United – Scarborough Athletic Northern Premier League – England Udsat
20:45 Atherton Collieries – Whitby Northern Premier League – England Udsat
20:45 Bamber Bridge – Nantwich Town Northern Premier League – England 2 – 2
20:45 Buxton – Grantham Town Northern Premier League – England 7 – 0
20:45 Hyde United – Matlock Town Northern Premier League – England Udsat
20:45 Matlock Town – Scarborough Athletic Northern Premier League – England 1 – 2
20:45 Mickleover Sports – Morpeth Town FC Northern Premier League – England 1 – 1
20:45 Horsham – Carshalton Athletic Isthmian Premier Division – England 2 – 2
20:45 Margate – Leatherhead Isthmian Premier Division – England Udsat
20:45 Wealdstone – Bristol Manor Farm FA Cup Kvalifikation – England 4 – 0
20:45 Hereford – Tamworth FA Cup Kvalifikation – England 1 – 3
20:45 Bowers & Pitsea – Canvey FA Cup Kvalifikation – England 6 – 4
20:45 Slough Town – Chippenham Town FA Cup Kvalifikation – England 2 – 3
20:45 Weston Super Mare – Kingstonian FA Cup Kvalifikation – England 1 – 4
20:45 Sunderland – Grimsby EFL Trophy Nord Gruppe A – England 3 – 2
20:45 Oldham – Accrington EFL Trophy Nord Gruppe B – England 0 – 3
20:45 Salford City – Bury EFL Trophy Nord Gruppe C – England Aflyst
20:45 Tranmere – Aston Villa Academy EFL Trophy Nord Gruppe C – England 2 – 1
20:45 Mansfield – Crewe EFL Trophy Nord Gruppe E – England 4 – 5
20:45 Ipswich – Gillingham EFL Trophy Syd Gruppe A – England 4 – 0
20:45 Oxford – Portsmouth EFL Trophy Syd Gruppe B – England 6 – 7
20:45 Cheltenham – West Ham United Academy EFL Trophy Syd Gruppe E – England 4 – 3
20:45 Newport – Exeter EFL Trophy Syd Gruppe E – England 0 – 2
20:45 Swindon – Plymouth EFL Trophy Syd Gruppe F – England 0 – 3
20:45 Wycombe – Stevenage EFL Trophy Syd Gruppe G – England 0 – 1
20:45 Tadcaster Albion – City of Liverpool FA Trophy Kvalifikation – England 6 – 1

Onsdag 9. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Stockport County – Hartlepool National League – England 2 – 1
20:45 Kingstonian – Enfield Town Isthmian Premier Division – England Udsat
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >