Luk
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >

Fredag 18. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Chelsea U23 – Arsenal U23 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Derby U23 – Everton U21 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Tottenham U23 – Leicester U21 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Middlesbrough U21 – Reading U21 Premier League 2 Division 2 – England
20:00 Norwich U23 – West Bromwich Albion U21 Premier League 2 Division 2 – England
20:45 Cardiff – Sheffield Wednesday Championship – England
20:45 Lincoln City – Shrewsbury League 1 – England
20:45 Tranmere – Southend League 1 – England

Lørdag 19. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 Everton – West Ham Premier League – England
13:30 Blackburn – Huddersfield Championship – England
13:30 Potters Bar Town – Barnet FA Cup Kvalifikation – England
14:00 Manchester City U23 – Brighton & Hove Albion U23 Premier League 2 Division 1 – England
16:00 Aston Villa – Brighton Premier League – England
16:00 Bournemouth – Norwich Premier League – England
16:00 Chelsea – Newcastle Premier League – England
16:00 Leicester – Burnley Premier League – England
16:00 Tottenham – Watford Premier League – England
16:00 Wolverhampton – Southampton Premier League – England
16:00 Barnsley – Swansea Championship – England
16:00 Brentford – Millwall Championship – England
16:00 Charlton – Derby Championship – England
16:00 Hull – Queens Park Rangers Championship – England
16:00 Leeds – Birmingham Championship – England
16:00 Luton – Bristol City Championship – England
16:00 Middlesbrough – West Bromwich Championship – England
16:00 Reading – Preston Championship – England
16:00 Stoke – Fulham Championship – England
16:00 AFC Wimbledon – Portsmouth League 1 – England
16:00 Bolton – Rochdale League 1 – England
16:00 Bury – Blackpool League 1 – England Aflyst
16:00 Doncaster – Bristol Rovers League 1 – England
16:00 Fleetwood – Burton League 1 – England
16:00 Gillingham – Peterborough League 1 – England
16:00 Milton Keynes Dons – Coventry League 1 – England
16:00 Rotherham – Oxford League 1 – England
16:00 Wycombe – Sunderland League 1 – England
16:00 Bradford – Crawley League 2 – England
16:00 Cambridge United – Exeter League 2 – England
16:00 Colchester – Morecambe League 2 – England
16:00 Crewe – Swindon League 2 – England
16:00 Forest Green – Mansfield League 2 – England
16:00 Grimsby – Leyton Orient League 2 – England
16:00 Newport – Scunthorpe League 2 – England
16:00 Northampton – Salford City League 2 – England
16:00 Oldham – Macclesfield League 2 – England
16:00 Plymouth – Carlisle League 2 – England
16:00 Port Vale – Stevenage League 2 – England
16:00 Walsall – Cheltenham League 2 – England
16:00 Telford – Guiseley National League Nord – England
16:00 Alfreton – Farsley Celtic AFC National League Nord – England
16:00 Blyth Spartans – Chester National League Nord – England
16:00 Brackley Town – Spennymoor Town FC National League Nord – England Udsat
16:00 Gloucester City – Bradford PA National League Nord – England
16:00 Kettering Town FC – Altrincham National League Nord – England Udsat
16:00 King's Lynn Town – Leamington National League Nord – England Udsat
16:00 Billericay – Wealdstone National League Syd – England Udsat
16:00 Chippenham Town – Hemel Hempstead National League Syd – England Udsat
16:00 Concord Rangers – Hungerford Town National League Syd – England
16:00 Hampton & Richmond – Dartford National League Syd – England Udsat
16:00 St Albans – Bath City National League Syd – England
16:00 Tonbridge Angels – Chelmsford National League Syd – England
16:00 Leiston – Hitchin Town Southern Premier Division Central – England
16:00 Lowestoft Town – Needham Market Southern Premier Division Central – England
16:00 Tamworth – Needham Market Southern Premier Division Central – England Udsat
16:00 Rushall Olympic – AFC Rushden & Diamonds Southern Premier Division Central – England
16:00 Royston Town – Stratford Town Southern Premier Division Central – England Udsat
16:00 Redditch United – Barwell FC Southern Premier Division Central – England
16:00 Lowestoft Town – Stourbridge Southern Premier Division Central – England Udsat
16:00 Coalville Town – Kings Langley FC Southern Premier Division Central – England Udsat
16:00 Bromsgrove Sporting – Nuneaton Southern Premier Division Central – England
16:00 Banbury United – Biggleswade Town Southern Premier Division Central – England
16:00 Alvechurch – St. Ives Town FC Southern Premier Division Central – England
16:00 Blackfield & Langley – Hartley Wintney Southern Premier Division Syd – England
16:00 Chesham United – Wimborne Town Southern Premier Division Syd – England
16:00 Dorchester Town – Yate Town Southern Premier Division Syd – England
16:00 Farnborough – Gosport Borough Southern Premier Division Syd – England
16:00 Hayes & Yeading United – Poole Town FC Southern Premier Division Syd – England Udsat
16:00 Salisbury City – Harrow Borough Southern Premier Division Syd – England
16:00 Tiverton – Swindon Supermarine Southern Premier Division Syd – England
16:00 Truro City – Hendon Southern Premier Division Syd – England
16:00 Walton Casuals – Taunton Town Southern Premier Division Syd – England
16:00 Metropolitan Police FC – Weston Super Mare Southern Premier Division Syd – England
16:00 Beaconsfield Town – Merthyr Town Southern Premier Division Syd – England
16:00 Ashton United – Gainsborough Northern Premier League – England
16:00 Atherton Collieries – FC United of Manchester Northern Premier League – England
16:00 Bamber Bridge – Scarborough Athletic Northern Premier League – England
16:00 Basford United – Nantwich Town Northern Premier League – England Udsat
16:00 Buxton – Witton Albion Northern Premier League – England
16:00 Hyde United – Morpeth Town FC Northern Premier League – England
16:00 Mickleover Sports – Lancaster City Northern Premier League – England
16:00 Radcliffe – Matlock Town Northern Premier League – England
16:00 South Shields – Grantham Town Northern Premier League – England
16:00 Stafford Rangers – Whitby Northern Premier League – England Udsat
16:00 Warrington Town – Stalybridge Northern Premier League – England
16:00 Basford United – Stafford Rangers Northern Premier League – England
16:00 Bowers & Pitsea – Corinthian Casuals Isthmian Premier Division – England Udsat
16:00 Worthing – Brightlingsea Regent Isthmian Premier Division – England
16:00 Margate – Bishop's Stortford Isthmian Premier Division – England Udsat
16:00 Lewes – Cray Wanderers Isthmian Premier Division – England
16:00 Leatherhead – Hornchurch Isthmian Premier Division – England
16:00 Horsham – Merstham Isthmian Premier Division – England
16:00 Folkestone Invicta – Bognor Regis Town Isthmian Premier Division – England
16:00 Enfield Town – Cheshunt Isthmian Premier Division – England
16:00 Haringey Borough – Yeovil FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Havant & Waterlooville – Dulwich Hamlet FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Ebbsfleet United – Woking FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Welling – Eastleigh FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Bromley – Aldershot FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Maidstone – Kings Langley FC FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Oxford City – Margate FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Hayes & Yeading United – Poole Town FC FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Royston Town – Maldon & Tiptree FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Torquay – Boreham Wood FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Sutton United – Billericay FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Weymouth – Dover FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Carshalton Athletic – Dagenham & Redbridge FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Hednesford – Boston United FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Gateshead – Colne FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Barrow – Solihull Moors FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Hartlepool – Brackley Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Nantwich Town – King's Lynn Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Chorley – Spennymoor Town FC FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Southport – Altrincham FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Chesterfield – Wrexham FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Halifax – Harrogate FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Notts Co. – Belper Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 AFC Fylde – Peterborough Sports FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Whitby – Stourbridge FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Whyteleafe – Chippenham Town FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Maidenhead United – Wealdstone FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Tamworth – Darlington FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Dartford – Kingstonian FA Cup Kvalifikation – England
16:00 Bowers & Pitsea – Chichester City FC FA Cup Kvalifikation – England
18:20 York – Stockport County FA Cup Kvalifikation – England
18:30 Crystal Palace – Manchester City Premier League – England
20:30 Aston Villa (k) – Sheffield United (k) League Cup Gr. 1 Nord (k) – England

Søndag 20. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Accrington – Ipswich League 1 – England
13:00 Manchester United (k) – Manchester City (k) League Cup Gr. 1 Syd (k) – England
15:00 Wigan – Nottingham Forest Championship – England
15:00 Blackburn Rovers (k) – Durham (k) League Cup Gr. 1 Nord (k) – England
15:00 Coventry United – Liverpool (k) League Cup Gr. 1 Nord (k) – England
15:00 Arsenal (k) – Charlton Athletic (k) League Cup Gr. 2 Nord (k) – England
15:00 Brighton & Hove Albion (k) – Bristol City WFC (k) League Cup Gr. 2 Nord (k) – England
15:00 London City Lionesses – London Bees (k) League Cup Gr. 2 Nord (k) – England
15:00 Leicester City WFC (k) – Birmingham City (k) League Cup Gr. 1 Syd (k) – England
15:00 Crystal Palace Ladies (k) – Chelsea FC Women (k) League Cup Gr. 2 Syd (k) – England
15:00 Reading FC (k) – Lewes (k) League Cup Gr. 2 Syd (k) – England
15:00 Liverpool U23 – Wolverhampton U23 Premier League 2 Division 1 – England
16:00 West Ham United (k) – Tottenham Hotspur (k) League Cup Gr. 2 Syd (k) – England
17:30 Manchester United – Liverpool Premier League – England

Mandag 21. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 England U17 (k) – Kroatien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 1 (k)
20:00 Southampton U23 – Blackburn U23 Premier League 2 Division 1 – England
20:00 Aston Villa U23 – Fulham U23 Premier League 2 Division 2 – England
20:00 Sunderland U23 – Newcastle U23 Premier League 2 Division 2 – England
20:00 Swansea U23 – Manchester United U23 Premier League 2 Division 2 – England
20:00 Stoke City U23 – West Ham U23 Premier League 2 Division 2 – England
20:45 Hitchin Town – Coalville Town Southern Premier Division Central – England
20:45 Stourbridge – Rushall Olympic Southern Premier Division Central – England
21:00 Sheffield United – Arsenal Premier League – England

Tirsdag 22. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Tottenham U19 – Red Star Beograd U19 UEFA Youth League Gruppe B
16:00 Manchester City U19 – Atalanta U19 UEFA Youth League Gruppe C
20:00 Derby County U19 – FC Minsk U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
20:30 Hartley Wintney – Chesham United Southern Premier Division Syd – England
20:45 Birmingham – Blackburn Championship – England
20:45 Millwall – Cardiff Championship – England
20:45 Queens Park Rangers – Reading Championship – England
20:45 Sheffield Wednesday – Stoke Championship – England
20:45 Swansea – Brentford Championship – England
20:45 Preston – Leeds Championship – England
20:45 Blackpool – Wycombe League 1 – England
20:45 Bristol Rovers – Bolton League 1 – England
20:45 Burton – AFC Wimbledon League 1 – England
20:45 Oxford – Bury League 1 – England Aflyst
20:45 Portsmouth – Lincoln City League 1 – England
20:45 Rochdale – Milton Keynes Dons League 1 – England
20:45 Shrewsbury – Gillingham League 1 – England
20:45 Southend – Doncaster League 1 – England
20:45 Sunderland – Tranmere League 1 – England
20:45 Bradford – Port Vale League 2 – England
20:45 Cambridge United – Grimsby League 2 – England
20:45 Carlisle – Northampton League 2 – England
20:45 Cheltenham – Macclesfield League 2 – England
20:45 Crewe – Colchester League 2 – England
20:45 Mansfield – Salford City League 2 – England
20:45 Morecambe – Forest Green League 2 – England
20:45 Newport – Crawley League 2 – England
20:45 Oldham – Walsall League 2 – England
20:45 Plymouth – Leyton Orient League 2 – England
20:45 Scunthorpe – Exeter League 2 – England
20:45 Swindon – Stevenage League 2 – England
20:45 Kidderminster – Farsley Celtic AFC National League Nord – England
20:45 Southport – Hereford National League Nord – England
20:45 AFC Rushden & Diamonds – Banbury United Southern Premier Division Central – England
20:45 Barwell FC – Bromsgrove Sporting Southern Premier Division Central – England
20:45 Biggleswade Town – Lowestoft Town Southern Premier Division Central – England
20:45 Hednesford – Redditch United Southern Premier Division Central – England
20:45 Kings Langley FC – Leiston Southern Premier Division Central – England
20:45 Needham Market – Peterborough Sports Southern Premier Division Central – England
20:45 St. Ives Town FC – Royston Town Southern Premier Division Central – England
20:45 Stratford Town – Tamworth Southern Premier Division Central – England
20:45 Gosport Borough – Beaconsfield Town Southern Premier Division Syd – England
20:45 Harrow Borough – Metropolitan Police FC Southern Premier Division Syd – England
20:45 Hendon – Walton Casuals Southern Premier Division Syd – England
20:45 Yate Town – Farnborough Southern Premier Division Syd – England
20:45 Wimborne Town – Dorchester Town Southern Premier Division Syd – England
20:45 Weston Super Mare – Tiverton Southern Premier Division Syd – England
20:45 Swindon Supermarine – Hayes & Yeading United Southern Premier Division Syd – England
20:45 Poole Town FC – Blackfield & Langley Southern Premier Division Syd – England
20:45 Merthyr Town – Salisbury City Southern Premier Division Syd – England
20:45 Margate – Merstham Isthmian Premier Division – England
20:45 Horsham – Cray Wanderers Isthmian Premier Division – England
20:45 Folkestone Invicta – East Thurrock United Isthmian Premier Division – England
20:45 Enfield Town – Hornchurch Isthmian Premier Division – England
20:45 Bowers & Pitsea – Haringey Borough Isthmian Premier Division – England
20:45 Potters Bar Town – Brightlingsea Regent Isthmian Premier Division – England
20:45 Wingate & Finchley – Bishop's Stortford Isthmian Premier Division – England
20:45 Worthing – Carshalton Athletic Isthmian Premier Division – England
20:45 Thame United – Winchester City FA Trophy Kvalifikation – England
21:00 Tottenham – Røde Stjerne Champions League Gruppe B
21:00 Manchester City – Atalanta Champions League Gruppe C
21:00 West Bromwich – Barnsley Championship – England

Onsdag 23. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Genk U19 – Liverpool U19 UEFA Youth League Gruppe E
14:00 Ajax U19 – Chelsea U19 UEFA Youth League Gruppe H
18:55 Ajax – Chelsea Champions League Gruppe H
20:45 Bristol City – Charlton Championship – England
20:45 Derby – Wigan Championship – England
20:45 Fulham – Luton Championship – England
20:45 Huddersfield – Middlesbrough Championship – England
20:45 Nottingham Forest – Hull Championship – England
20:45 Ipswich – Rotherham League 1 – England
20:45 Peterborough – Accrington League 1 – England
20:45 Coventry – Fleetwood League 1 – England
20:45 Taunton Town – Truro City Southern Premier Division Syd – England
20:45 Kingstonian – Bognor Regis Town Isthmian Premier Division – England
20:45 Lewes – Corinthian Casuals Isthmian Premier Division – England
21:00 Genk – Liverpool Champions League Gruppe E

Torsdag 24. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 England U17 (k) – Bosnien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 1 (k)
18:55 Slovan Bratislava – Wolverhampton Europa League Gruppe K
18:55 Partizan Beograd – Manchester United Europa League Gruppe L
21:00 Arsenal – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe F
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >