Luk
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 2. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Chelsea U23 – Blackburn Rovers U23 Premier League 2 Division 1 – England 2 – 1
13:30 Bournemouth – Manchester United Premier League – England 1 – 0
13:30 Wigan – Swansea Championship – England 1 – 2
15:00 Lewes (k) – Chelsea FC Women (k) League Cup Gr. 2 Syd (k) – England 1 – 2
15:00 Liverpool U23 – Everton U21 Premier League 2 Division 1 – England 2 – 1
16:00 Arsenal – Wolverhampton Premier League – England 1 – 1
16:00 Aston Villa – Liverpool Premier League – England 1 – 2
16:00 Brighton – Norwich Premier League – England 2 – 0
16:00 Manchester City – Southampton Premier League – England 2 – 1
16:00 Sheffield United – Burnley Premier League – England 3 – 0
16:00 West Ham – Newcastle Premier League – England 2 – 3
16:00 Cardiff – Birmingham Championship – England 4 – 2
16:00 Derby – Middlesbrough Championship – England 2 – 0
16:00 Fulham – Hull Championship – England 0 – 3
16:00 Leeds – Queens Park Rangers Championship – England 2 – 0
16:00 Luton – Nottingham Forest Championship – England 1 – 2
16:00 Reading – Millwall Championship – England 2 – 1
16:00 AFC Wimbledon – Lincoln City League 1 – England 1 – 1
16:00 Blackpool – Peterborough League 1 – England 4 – 3
16:00 Bolton – Fleetwood League 1 – England 2 – 1
16:00 Doncaster – Burton League 1 – England 2 – 2
16:00 Gillingham – Rotherham League 1 – England 0 – 3
16:00 Ipswich – Bury League 1 – England Aflyst
16:00 Milton Keynes Dons – Tranmere League 1 – England 1 – 3
16:00 Rochdale – Bristol Rovers League 1 – England 1 – 2
16:00 Sunderland – Southend League 1 – England 1 – 0
16:00 Wycombe – Shrewsbury League 1 – England 1 – 0
16:00 Bradford – Exeter League 2 – England 2 – 0
16:00 Cambridge United – Crawley League 2 – England 2 – 1
16:00 Carlisle – Macclesfield League 2 – England 2 – 1
16:00 Cheltenham – Forest Green League 2 – England 1 – 2
16:00 Crewe – Port Vale League 2 – England 0 – 1
16:00 Mansfield – Colchester League 2 – England 2 – 3
16:00 Morecambe – Leyton Orient League 2 – England 1 – 0
16:00 Newport – Salford City League 2 – England 1 – 2
16:00 Oldham – Northampton League 2 – England 2 – 2
16:00 Scunthorpe – Stevenage League 2 – England 0 – 0
16:00 Swindon – Walsall League 2 – England 2 – 1
16:00 AFC Fylde – Dover National League – England 0 – 0
16:00 Aldershot – Maidenhead United National League – England 2 – 0
16:00 Barnet – Chorley National League – England 2 – 1
16:00 Barrow – Sutton United National League – England 1 – 0
16:00 Eastleigh – Harrogate National League – England 4 – 2
16:00 Ebbsfleet United – Chesterfield National League – England 2 – 2
16:00 Halifax – Torquay National League – England 2 – 4
16:00 Notts Co. – Hartlepool National League – England 2 – 2
16:00 Solihull Moors – Dagenham & Redbridge National League – England 2 – 1
16:00 Stockport County – Woking National League – England 1 – 3
16:00 Wrexham – Bromley National League – England 1 – 0
16:00 Yeovil – Boreham Wood National League – England 1 – 1
16:00 Telford – Boston United National League Nord – England 1 – 3
16:00 Alfreton – Spennymoor Town FC National League Nord – England 0 – 2
16:00 Blyth Spartans – Farsley Celtic AFC National League Nord – England 2 – 0
16:00 Brackley Town – Chester National League Nord – England 1 – 1
16:00 Darlington – Hereford National League Nord – England 0 – 0
16:00 Gateshead – Guiseley National League Nord – England 2 – 3
16:00 Gloucester City – Curzon National League Nord – England 2 – 2
16:00 Kettering Town FC – Bradford PA National League Nord – England 4 – 0
16:00 King's Lynn Town – Altrincham National League Nord – England 2 – 2
16:00 Southport – Leamington National League Nord – England 4 – 1
16:00 York – Kidderminster National League Nord – England 1 – 1
16:00 Braintree Town – Hungerford Town National League Syd – England 0 – 3
16:00 Chippenham Town – Welling National League Syd – England 0 – 0
16:00 Concord Rangers – Hemel Hempstead National League Syd – England 3 – 1
16:00 Dorking Wanderers – Wealdstone National League Syd – England 2 – 2
16:00 Dulwich Hamlet – Bath City National League Syd – England 1 – 3
16:00 Eastbourne Borough – Dartford National League Syd – England 0 – 2
16:00 Hampton & Richmond – Maidstone National League Syd – England 2 – 1
16:00 Slough Town – Chelmsford National League Syd – England 2 – 1
16:00 St Albans – Havant & Waterlooville National League Syd – England 1 – 3
16:00 Tonbridge Angels – Oxford City National League Syd – England 4 – 4
16:00 Redditch United – Kings Langley FC Southern Premier Division Central – England 0 – 2
16:00 St. Ives Town FC – Hitchin Town Southern Premier Division Central – England 0 – 3
16:00 Tamworth – Rushall Olympic Southern Premier Division Central – England 2 – 1
16:00 Peterborough Sports – Stratford Town Southern Premier Division Central – England 6 – 0
16:00 Nuneaton – Royston Town Southern Premier Division Central – England 2 – 2
16:00 Needham Market – Stourbridge Southern Premier Division Central – England 3 – 3
16:00 Barwell FC – Hednesford Southern Premier Division Central – England 4 – 4
16:00 Biggleswade Town – AFC Rushden & Diamonds Southern Premier Division Central – England 3 – 1
16:00 Leiston – Bromsgrove Sporting Southern Premier Division Central – England 0 – 8
16:00 Lowestoft Town – Banbury United Southern Premier Division Central – England 0 – 0
16:00 Swindon Supermarine – Gosport Borough Southern Premier Division Syd – England 1 – 0
16:00 Farnborough – Salisbury Southern Premier Division Syd – England 0 – 0
16:00 Dorchester Town – Harrow Borough Southern Premier Division Syd – England 1 – 2
16:00 Beaconsfield Town – Walton Casuals Southern Premier Division Syd – England 1 – 2
16:00 Wimborne Town – Yate Town Southern Premier Division Syd – England 2 – 0
16:00 South Shields – Lancaster City Northern Premier League – England 0 – 1
16:00 Atherton Collieries – Basford United Northern Premier League – England 1 – 3
16:00 Warrington Town – Hyde United Northern Premier League – England 4 – 1
16:00 Whitby – Nantwich Town Northern Premier League – England 3 – 3
16:00 Bamber Bridge – Stafford Rangers Northern Premier League – England 2 – 0
16:00 Buxton – Ashton United Northern Premier League – England 1 – 2
16:00 FC United of Manchester – Gainsborough Northern Premier League – England 2 – 2
16:00 Grantham Town – Scarborough Athletic Northern Premier League – England 2 – 1
16:00 Radcliffe – Stalybridge Northern Premier League – England 1 – 0
16:00 Bishop's Stortford – Leatherhead Isthmian Premier Division – England 0 – 1
16:00 Brightlingsea Regent – Kingstonian Isthmian Premier Division – England 0 – 2
16:00 Carshalton Athletic – Folkestone Invicta Isthmian Premier Division – England 1 – 1
16:00 Hornchurch – Potters Bar Town Isthmian Premier Division – England 3 – 1
16:00 Haringey Borough – Horsham Isthmian Premier Division – England 1 – 2
16:00 East Thurrock United – Wingate & Finchley Isthmian Premier Division – England 3 – 1
16:00 Cray Wanderers – Worthing Isthmian Premier Division – England 2 – 2
16:00 Corinthian Casuals – Margate Isthmian Premier Division – England 1 – 2
16:00 Cheshunt – Lewes Isthmian Premier Division – England 0 – 2
16:05 Blackburn – Sheffield Wednesday Championship – England 2 – 1
16:05 Brentford – Huddersfield Championship – England 0 – 1
16:05 Coventry – Accrington League 1 – England 0 – 0
16:05 Portsmouth – Oxford League 1 – England 1 – 1
18:30 Watford – Chelsea Premier League – England 1 – 2
20:30 Aston Villa (k) – Liverpool (k) League Cup Gr. 1 Nord (k) – England 2 – 0

Søndag 3. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Durham (k) – Coventry United League Cup Gr. 1 Nord (k) – England 4 – 0
13:00 Sunderland U23 – Reading U21 Premier League 2 Division 2 – England 0 – 4
13:05 Charlton – Preston Championship – England 0 – 1
13:30 Everton (k) – Manchester United (k) League Cup Gr. 1 Syd (k) – England 0 – 3
14:00 Swansea City U23 – West Ham United U23 Premier League 2 Division 2 – England 2 – 4
15:00 Crystal Palace – Leicester Premier League – England 0 – 2
15:00 Sheffield United (k) – Blackburn Rovers (k) League Cup Gr. 1 Nord (k) – England 4 – 1
15:00 Brighton & Hove Albion (k) – Arsenal (k) League Cup Gr. 2 Nord (k) – England 4 – 2
15:00 London Bees (k) – Charlton Athletic (k) League Cup Gr. 2 Nord (k) – England 4 – 2
15:00 Manchester City (k) – Birmingham City (k) League Cup Gr. 1 Syd (k) – England 2 – 1
15:00 Crystal Palace Ladies (k) – Tottenham Hotspur (k) League Cup Gr. 2 Syd (k) – England 0 – 3
15:00 Reading FC (k) – West Ham United (k) League Cup Gr. 2 Syd (k) – England 0 – 1
16:00 Bristol City WFC (k) – London City Lionesses League Cup Gr. 2 Nord (k) – England 4 – 5
17:30 Everton – Tottenham Premier League – England 1 – 1

Mandag 4. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Middlesbrough U21 – Manchester United U23 Premier League 2 Division 2 – England 1 – 4
20:00 Aston Villa U23 – Newcastle United U23 Premier League 2 Division 2 – England 3 – 2
21:00 Stoke – West Bromwich Championship – England 0 – 2

Tirsdag 5. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Liverpool U19 – Genk U19 UEFA Youth League Gruppe E 0 – 1
16:00 Chelsea U19 – Ajax U19 UEFA Youth League Gruppe H 1 – 1
20:30 Crewe – Everton Academy EFL Trophy Nord Gruppe E – England 7 – 6
20:30 Cambridge United – Arsenal Academy EFL Trophy Syd Gruppe H – England 4 – 5
20:45 Portsmouth – Southend League 1 – England 4 – 1
20:45 Rochdale – Ipswich League 1 – England 0 – 1
20:45 Hartlepool – Solihull Moors National League – England 0 – 1
20:45 Brackley Town – Spennymoor Town FC National League Nord – England 0 – 0
20:45 Gateshead – Curzon National League Nord – England 3 – 0
20:45 Kidderminster – King's Lynn Town National League Nord – England 2 – 4
20:45 Hampton & Richmond – Dartford National League Syd – England 1 – 2
20:45 Peterborough Sports – Lowestoft Town Southern Premier Division Central – England 3 – 1
20:45 Sunderland – Leicester City Academy EFL Trophy Nord Gruppe A – England 1 – 2
20:45 Blackpool – Wolverhampton Wanderers Academy EFL Trophy Nord Gruppe G – England 1 – 0
20:45 Coventry – Southampton Academy EFL Trophy Syd Gruppe D – England 3 – 2
20:45 Wycombe – Fulham Academy EFL Trophy Syd Gruppe G – England 1 – 2
20:45 Truro City – Blackfield & Langley FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 1
20:45 Stamford AFC – Halesowen FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 3
20:45 Merthyr Town – Cinderford Town FA Trophy Kvalifikation – England 4 – 5
20:45 Pickering Town – Prescot Cables FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 3
20:45 Tadcaster Albion – Workington FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 1
20:50 Shrewsbury – Peterborough League 1 – England 1 – 0
21:00 Liverpool – Genk Champions League Gruppe E 2 – 1
21:00 Chelsea – Ajax Champions League Gruppe H 4 – 4

Onsdag 6. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Atalanta U19 – Manchester City U19 UEFA Youth League Gruppe C 1 – 0
16:00 Red Star Beograd U19 – Tottenham U19 UEFA Youth League Gruppe B 2 – 0
16:50 Vitoria de Guimaraes – Arsenal Europa League Gruppe F 1 – 1
20:00 IA Akranes U19 – Derby County U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff 1 – 2
20:45 Farnborough – Hendon Southern Premier Division Syd – England 4 – 0
20:45 Leyton Orient – Brighton & Hove Albion Academy EFL Trophy Syd Gruppe C – England 5 – 3
20:45 Tiverton – Yate Town FA Trophy Kvalifikation – England 4 – 7
20:45 Larkhall Athletic – Paulton Rovers FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 3
20:45 Grays Athletic – Bedfont Sports Club FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 1
21:00 Røde Stjerne – Tottenham Champions League Gruppe B 0 – 4
21:00 Atalanta – Manchester City Champions League Gruppe C 1 – 1

Torsdag 7. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Wolverhampton – Slovan Bratislava Europa League Gruppe K 1 – 0
21:00 Manchester United – Partizan Beograd Europa League Gruppe L 3 – 0

Fredag 8. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:55 Dulwich Hamlet – Carlisle FA Cup – England 1 – 4
21:00 Norwich – Watford Premier League – England 0 – 2

Lørdag 9. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 Chelsea – Crystal Palace Premier League – England 2 – 0
13:30 Nottingham Forest – Derby Championship – England 1 – 0
14:00 Sunderland – Gillingham FA Cup – England 1 – 1
16:00 Burnley – West Ham Premier League – England 3 – 0
16:00 Newcastle – Bournemouth Premier League – England 2 – 1
16:00 Southampton – Everton Premier League – England 1 – 2
16:00 Tottenham – Sheffield United Premier League – England 1 – 1
16:00 Birmingham – Fulham Championship – England 0 – 1
16:00 Leeds – Blackburn Championship – England 2 – 1
16:00 Reading – Luton Championship – England 3 – 0
16:00 Oxford City – Solihull Moors FA Cup – England 1 – 5
16:00 Crawley – Scunthorpe FA Cup – England 4 – 1
16:00 Colchester – Coventry FA Cup – England 0 – 2
16:00 Bolton – Plymouth FA Cup – England 0 – 1
16:00 Maidstone – Torquay FA Cup – England 1 – 0
16:00 Cambridge United – Exeter FA Cup – England 1 – 1
16:00 Salford City – Burton FA Cup – England 1 – 1
16:00 Walsall – Darlington FA Cup – England 2 – 2
16:00 Nantwich Town – AFC Fylde FA Cup – England 0 – 1
16:00 AFC Wimbledon – Doncaster FA Cup – England 1 – 1
16:00 Shrewsbury – Bradford FA Cup – England 1 – 1
16:00 Grimsby – Newport FA Cup – England 1 – 1
16:00 Mansfield – Chorley FA Cup – England 1 – 0
16:00 Tranmere – Wycombe FA Cup – England 2 – 2
16:00 Carshalton Athletic – Boston United FA Cup – England 1 – 4
16:00 Cheltenham – Swindon FA Cup – England 1 – 1
16:00 Accrington – Crewe FA Cup – England 0 – 2
16:00 Blackpool – Morecambe FA Cup – England 4 – 1
16:00 Milton Keynes Dons – Port Vale FA Cup – England 0 – 1
16:00 Stevenage – Peterborough FA Cup – England 1 – 1
16:00 Stourbridge – Eastleigh FA Cup – England 2 – 2
16:00 Ebbsfleet United – Notts Co. FA Cup – England 2 – 3
16:00 Maidenhead United – Rotherham FA Cup – England 1 – 3
16:00 Forest Green – Billericay FA Cup – England 4 – 0
16:00 Stockport County – Dagenham & Redbridge National League – England 1 – 0
16:00 Bradford PA – King's Lynn Town National League Nord – England 2 – 3
16:00 Chester – Alfreton National League Nord – England 3 – 0
16:00 Curzon – Telford National League Nord – England 2 – 1
16:00 Farsley Celtic AFC – Gloucester City National League Nord – England 1 – 1
16:00 Guiseley – Kettering Town FC National League Nord – England 1 – 2
16:00 Spennymoor Town FC – Southport National League Nord – England 1 – 0
16:00 Bath City – Concord Rangers National League Syd – England 3 – 1
16:00 Chelmsford – Dorking Wanderers National League Syd – England 2 – 2
16:00 Havant & Waterlooville – Slough Town National League Syd – England Stoppet
16:00 Hemel Hempstead – Braintree Town National League Syd – England 0 – 3
16:00 Weymouth – Hampton & Richmond National League Syd – England 2 – 1
16:00 Banbury United – St. Ives Town FC Southern Premier Division Central – England 1 – 0
16:00 Rushall Olympic – Alvechurch Southern Premier Division Central – England 2 – 0
16:00 Stratford Town – Coalville Town Southern Premier Division Central – England 1 – 4
16:00 Chesham United – Farnborough Southern Premier Division Syd – England 2 – 0
16:00 Harrow Borough – Swindon Supermarine Southern Premier Division Syd – England 2 – 3
16:00 Hendon – Beaconsfield Town Southern Premier Division Syd – England 2 – 1
16:00 Warrington Town – Stafford Rangers Northern Premier League – England 2 – 1
16:00 Radcliffe – Scarborough Athletic Northern Premier League – England 3 – 1
16:00 Lancaster City – Hyde United Northern Premier League – England 2 – 2
16:00 Mickleover Sports – Witton Albion Northern Premier League – England 1 – 4
16:00 Bamber Bridge – Stalybridge Northern Premier League – England 2 – 3
16:00 Bishop's Stortford – Corinthian Casuals Isthmian Premier Division – England 1 – 3
16:00 Lewes – Wingate & Finchley Isthmian Premier Division – England 1 – 2
16:00 Horsham – Bowers & Pitsea Isthmian Premier Division – England 4 – 0
16:00 Cray Wanderers – Cheshunt Isthmian Premier Division – England 6 – 1
16:00 Hitchin Town – Bedfont Sports Club FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 1
16:00 Tamworth – Gainsborough FA Trophy Kvalifikation – England 3 – 5
16:00 Salisbury – Kings Langley FC FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 Atherton Collieries – Morpeth Town FC FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 South Shields – AFC Rushden & Diamonds FA Trophy Kvalifikation – England 4 – 0
16:00 Haringey Borough – Canvey FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 Margate – Tooting & Mitcham FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 4
16:00 FC United of Manchester – Basford United FA Trophy Kvalifikation – England 3 – 1
16:00 Westfield FC – Hartley Wintney FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 1
16:00 Sutton Coldfield Town – Hednesford FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 5
16:00 Enfield Town – Thatcham Town FA Trophy Kvalifikation – England 5 – 0
16:00 Metropolitan Police FC – Biggleswade Town FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 2
16:00 Colne – Buxton FA Trophy Kvalifikation – England 3 – 1
16:00 Hastings – Whitehawk FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 2
16:00 Royston Town – Haywards Heath Town FA Trophy Kvalifikation – England 7 – 0
16:00 Worthing – AFC Sudbury FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 4
16:00 Bognor Regis Town – East Thurrock United FA Trophy Kvalifikation – England 3 – 1
16:00 Basildon United – Hornchurch FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 6
16:00 Needham Market – Leatherhead FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 2
16:00 Gosport Borough – Melksham Town FA Trophy Kvalifikation – England 4 – 2
16:00 Peterborough Sports – Whitby FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 0
16:00 Taunton Town – Aveley FA Trophy Kvalifikation – England 3 – 3
16:00 Matlock Town – Ashton United FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 0
16:00 Halesowen – Grantham Town FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 Leek Town – Workington FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 3
16:00 Runcorn Linnets – Prescot Cables FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 1
16:00 Cinderford Town – Potters Bar Town FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 0
16:00 Yate Town – AFC Totton FA Trophy Kvalifikation – England 6 – 3
16:00 Blackfield & Langley – Truro City FA Trophy Kvalifikation – England 3 – 1
16:05 Barnsley – Stoke Championship – England 2 – 4
16:05 Hull – West Bromwich Championship – England 0 – 1
16:05 Millwall – Charlton Championship – England 2 – 1
16:05 Preston – Huddersfield Championship – England 3 – 1
16:05 Queens Park Rangers – Middlesbrough Championship – England 2 – 2
16:05 Sheffield Wednesday – Swansea Championship – England 2 – 2
16:05 Wigan – Brentford Championship – England 0 – 3
16:05 Ipswich – Lincoln City FA Cup – England 1 – 1
18:30 Leicester – Arsenal Premier League – England 2 – 0
18:30 England (k) – Tyskland (k) Venskabskampe (k) 1 – 2
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >