Luk
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 16. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 England U19 – Nordmakedonien U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 11 5 – 0
16:00 Blackpool – AFC Wimbledon League 1 – England 2 – 0
16:00 Bolton – Milton Keynes Dons League 1 – England 1 – 0
16:00 Bury – Peterborough League 1 – England Aflyst
16:00 Coventry – Rochdale League 1 – England 2 – 1
16:00 Gillingham – Lincoln City League 1 – England 1 – 0
16:00 Rotherham – Accrington League 1 – England 1 – 0
16:00 Crawley – Morecambe League 2 – England 1 – 1
16:00 Exeter – Cheltenham League 2 – England 0 – 0
16:00 Forest Green – Plymouth League 2 – England 0 – 1
16:00 Leyton Orient – Scunthorpe League 2 – England 0 – 2
16:00 Macclesfield – Mansfield League 2 – England 0 – 0
16:00 Northampton – Crewe League 2 – England 4 – 1
16:00 Port Vale – Carlisle League 2 – England 2 – 1
16:00 Salford City – Swindon League 2 – England 2 – 3
16:00 Walsall – Cambridge United League 2 – England 2 – 1
16:00 Barnet – Stockport County National League – England 1 – 2
16:00 Boreham Wood – Maidenhead United National League – England 2 – 1
16:00 Bromley – Harrogate National League – England 3 – 3
16:00 Chesterfield – Chorley National League – England 2 – 3
16:00 Dagenham & Redbridge – Aldershot National League – England 6 – 1
16:00 Ebbsfleet United – Hartlepool National League – England 2 – 2
16:00 Notts Co. – Barrow National League – England 0 – 3
16:00 Solihull Moors – AFC Fylde National League – England 3 – 1
16:00 Torquay – Sutton United National League – England 1 – 2
16:00 Woking – Halifax National League – England 0 – 0
16:00 Telford – Spennymoor Town FC National League Nord – England 2 – 2
16:00 Altrincham – Hereford National League Nord – England 5 – 1
16:00 Brackley Town – Darlington National League Nord – England 5 – 1
16:00 Bradford PA – Leamington National League Nord – England 0 – 3
16:00 Curzon – York National League Nord – England 1 – 0
16:00 Farsley Celtic AFC – Boston United National League Nord – England 2 – 4
16:00 Kettering Town FC – Blyth Spartans National League Nord – England 4 – 4
16:00 Southport – King's Lynn Town National League Nord – England 1 – 2
16:00 Chelmsford – Oxford City National League Syd – England 2 – 6
16:00 Chippenham Town – Slough Town National League Syd – England 0 – 3
16:00 Concord Rangers – Dorking Wanderers National League Syd – England 3 – 3
16:00 Dartford – Maidstone National League Syd – England 2 – 2
16:00 Dulwich Hamlet – Billericay National League Syd – England 0 – 1
16:00 Hampton & Richmond – Wealdstone National League Syd – England 2 – 0
16:00 Havant & Waterlooville – Bath City National League Syd – England 2 – 1
16:00 Hungerford Town – Eastbourne Borough National League Syd – England 0 – 1
16:00 Tonbridge Angels – St Albans National League Syd – England 2 – 1
16:00 Welling – Braintree Town National League Syd – England 6 – 2
16:00 Tamworth – Kings Langley FC Southern Premier Division Central – England 2 – 0
16:00 Redditch United – Hitchin Town Southern Premier Division Central – England 0 – 2
16:00 Peterborough Sports – Bromsgrove Sporting Southern Premier Division Central – England 3 – 2
16:00 Nuneaton – Stratford Town Southern Premier Division Central – England 2 – 0
16:00 Alvechurch – AFC Rushden & Diamonds Southern Premier Division Central – England 1 – 2
16:00 Barwell FC – Royston Town Southern Premier Division Central – England 3 – 1
16:00 Leiston – Banbury United Southern Premier Division Central – England 1 – 5
16:00 Lowestoft Town – Coalville Town Southern Premier Division Central – England 2 – 1
16:00 Needham Market – Rushall Olympic Southern Premier Division Central – England 1 – 1
16:00 Beaconsfield Town – Yate Town Southern Premier Division Syd – England 1 – 1
16:00 Dorchester Town – Walton Casuals Southern Premier Division Syd – England 2 – 2
16:00 Farnborough – Harrow Borough Southern Premier Division Syd – England 1 – 1
16:00 Hayes & Yeading United – Salisbury Southern Premier Division Syd – England 1 – 0
16:00 Swindon Supermarine – Hendon Southern Premier Division Syd – England 2 – 0
16:00 Taunton Town – Blackfield & Langley Southern Premier Division Syd – England 4 – 1
16:00 Tiverton – Metropolitan Police FC Southern Premier Division Syd – England 2 – 1
16:00 Truro City – Hartley Wintney Southern Premier Division Syd – England 2 – 1
16:00 Weston Super Mare – Chesham United Southern Premier Division Syd – England 1 – 2
16:00 Wimborne Town – Gosport Borough Southern Premier Division Syd – England 1 – 2
16:00 Atherton Collieries – Buxton Northern Premier League – England 1 – 1
16:00 Basford United – Whitby Northern Premier League – England 3 – 3
16:00 Gainsborough – Morpeth Town FC Northern Premier League – England 0 – 1
16:00 Hyde United – Bamber Bridge Northern Premier League – England 4 – 1
16:00 Matlock Town – Stalybridge Northern Premier League – England 0 – 1
16:00 Nantwich Town – Grantham Town Northern Premier League – England 2 – 0
16:00 Mickleover Sports – Radcliffe Northern Premier League – England 0 – 1
16:00 Scarborough Athletic – Lancaster City Northern Premier League – England 0 – 1
16:00 Stafford Rangers – South Shields Northern Premier League – England 1 – 2
16:00 Witton Albion – FC United of Manchester Northern Premier League – England 3 – 3
16:00 Wingate & Finchley – Worthing Isthmian Premier Division – England 2 – 3
16:00 Potters Bar Town – Horsham Isthmian Premier Division – England 0 – 2
16:00 Kingstonian – Lewes Isthmian Premier Division – England 3 – 1
16:00 Hornchurch – Corinthian Casuals Isthmian Premier Division – England 1 – 1
16:00 Bognor Regis Town – Merstham Isthmian Premier Division – England 2 – 1
16:00 Bowers & Pitsea – Margate Isthmian Premier Division – England 0 – 1
16:00 Brightlingsea Regent – Cray Wanderers Isthmian Premier Division – England 0 – 2
16:00 Haringey Borough – Bishop's Stortford Isthmian Premier Division – England 2 – 1
16:00 Cheshunt – Carshalton Athletic Isthmian Premier Division – England 0 – 1
16:00 East Thurrock United – Leatherhead Isthmian Premier Division – England 3 – 0
16:00 Enfield Town – Folkestone Invicta Isthmian Premier Division – England 1 – 3
18:20 Yeovil – Dover National League – England 0 – 1

Søndag 17. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Tranmere – Wycombe League 1 – England 0 – 2
13:30 Manchester City (k) – West Ham United (k) WSL (k) – England 5 – 0
15:00 Brighton & Hove Albion (k) – Birmingham City (k) WSL (k) – England 3 – 0
15:00 Chelsea FC Women (k) – Manchester United (k) WSL (k) – England 1 – 0
15:00 Reading FC (k) – Bristol City WFC (k) WSL (k) – England 3 – 3
16:00 Liverpool (k) – Everton (k) WSL (k) – England 0 – 1
16:00 Tottenham Hotspur (k) – Arsenal (k) WSL (k) – England 0 – 2
18:00 Kosovo – England EM Kvalifikation Gruppe A 0 – 4

Mandag 18. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Haringey Borough – Hornchurch Isthmian Premier Division – England 1 – 1
20:45 Carshalton Athletic – Brightlingsea Regent Isthmian Premier Division – England 2 – 0

Tirsdag 19. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Bosnien U19 – England U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 11 1 – 4
18:30 Holland U21 – England U21 Venskabskamp U21 2 – 1
20:30 Hartley Wintney – Poole Town FC Southern Premier Division Syd – England 3 – 0
20:45 Gillingham – Sunderland FA Cup – England 1 – 0
20:45 Exeter – Cambridge United FA Cup – England 1 – 0
20:45 Eastleigh – Stourbridge FA Cup – England 3 – 0
20:45 Burton – Salford City FA Cup – England 4 – 1
20:45 Bradford – Shrewsbury FA Cup – England 0 – 1
20:45 Swindon – Cheltenham FA Cup – England 0 – 1
20:45 Peterborough – Stevenage FA Cup – England 2 – 0
20:45 Rochdale – Wrexham FA Cup – England 1 – 0
20:45 Bromley – Bristol Rovers FA Cup – England 0 – 1
20:45 Altrincham – Gateshead National League Nord – England 3 – 0
20:45 Boston United – Blyth Spartans National League Nord – England 2 – 0
20:45 Billericay – Weymouth National League Syd – England 1 – 1
20:45 Stratford Town – Hednesford Southern Premier Division Central – England 4 – 1
20:45 Bowers & Pitsea – Worthing Isthmian Premier Division – England 1 – 2
20:45 Potters Bar Town – Merstham Isthmian Premier Division – England 2 – 1
20:45 Margate – Bishop's Stortford Isthmian Premier Division – England 3 – 4
20:45 Biggleswade Town – Metropolitan Police FC FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 0
20:45 Bedfont Sports Club – Paulton Rovers FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 5
20:45 Redditch United – Barwell FC FA Trophy Kvalifikation – England 3 – 2
20:50 Doncaster – AFC Wimbledon FA Cup – England 2 – 0

Onsdag 20. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Chelsea FC Women (k) – Tottenham Hotspur (k) League Cup Gr. 2 Syd (k) – England 5 – 1
20:30 West Ham United (k) – Lewes (k) League Cup Gr. 2 Syd (k) – England 3 – 1
20:45 Lincoln City – Ipswich FA Cup – England 0 – 1
20:45 Newport – Grimsby FA Cup – England 2 – 0
20:45 Darlington – Walsall FA Cup – England 0 – 1
20:45 Wycombe – Tranmere FA Cup – England 1 – 2
20:45 Coventry United – Aston Villa (k) League Cup Gr. 1 Nord (k) – England 5 – 3
20:45 London Bees (k) – Brighton & Hove Albion (k) League Cup Gr. 2 Nord (k) – England 0 – 5
20:45 Charlton Athletic (k) – London City Lionesses League Cup Gr. 2 Nord (k) – England 1 – 0
20:45 Kingstonian – Enfield Town Isthmian Premier Division – England 0 – 0

Torsdag 21. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Durham (k) – Sheffield United (k) League Cup Gr. 1 Nord (k) – England 0 – 4
20:00 Everton (k) – Manchester City (k) League Cup Gr. 1 Syd (k) – England 1 – 4
20:30 Arsenal (k) – Bristol City WFC (k) League Cup Gr. 2 Nord (k) – England 7 – 0
20:30 Manchester United (k) – Leicester City WFC (k) League Cup Gr. 1 Syd (k) – England 11 – 1
20:30 Reading FC (k) – Crystal Palace Ladies (k) League Cup Gr. 2 Syd (k) – England 6 – 0
20:45 Blackburn Rovers (k) – Liverpool (k) League Cup Gr. 1 Nord (k) – England 0 – 6

Fredag 22. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Brighton & Hove Albion U23 – Liverpool U23 Premier League 2 Division 1 – England 3 – 5
20:00 Everton U21 – Tottenham Hotspur U23 Premier League 2 Division 1 – England 1 – 3
20:00 Blackburn Rovers U23 – Manchester City U23 Premier League 2 Division 1 – England 0 – 3
20:00 West Ham United U23 – Aston Villa U23 Premier League 2 Division 2 – England 4 – 0
20:00 Manchester United U23 – Sunderland U23 Premier League 2 Division 2 – England 3 – 0
20:00 Fulham U23 – Swansea City U23 Premier League 2 Division 2 – England 1 – 1
20:45 Fulham – Queens Park Rangers Championship – England 2 – 1

Lørdag 23. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 West Ham – Tottenham Premier League – England 2 – 3
13:30 Charlton – Cardiff Championship – England 2 – 2
13:45 Wolverhampton Wanderers U23 – Chelsea U23 Premier League 2 Division 1 – England 1 – 1
14:00 Arsenal U23 – Southampton U23 Premier League 2 Division 1 – England 1 – 0
16:00 Arsenal – Southampton Premier League – England 2 – 2
16:00 Bournemouth – Wolverhampton Premier League – England 1 – 2
16:00 Brighton – Leicester Premier League – England 0 – 2
16:00 Crystal Palace – Liverpool Premier League – England 1 – 2
16:00 Everton – Norwich Premier League – England 0 – 2
16:00 Watford – Burnley Premier League – England 0 – 3
16:00 Blackburn – Barnsley Championship – England 3 – 2
16:00 Brentford – Reading Championship – England 1 – 0
16:00 Bristol City – Nottingham Forest Championship – England 0 – 0
16:00 Derby – Preston Championship – England 1 – 0
16:00 Huddersfield – Birmingham Championship – England 1 – 1
16:00 Luton – Leeds Championship – England 1 – 2
16:00 Stoke – Wigan Championship – England 2 – 1
16:00 Swansea – Millwall Championship – England 0 – 1
16:00 West Bromwich – Sheffield Wednesday Championship – England 2 – 1
16:00 Accrington – Bolton League 1 – England 7 – 1
16:00 AFC Wimbledon – Gillingham League 1 – England 1 – 0
16:00 Fleetwood – Tranmere League 1 – England 2 – 1
16:00 Ipswich – Blackpool League 1 – England 2 – 2
16:00 Lincoln City – Bury League 1 – England Aflyst
16:00 Milton Keynes Dons – Rotherham League 1 – England 2 – 3
16:00 Peterborough – Burton League 1 – England 1 – 0
16:00 Rochdale – Portsmouth League 1 – England 0 – 3
16:00 Shrewsbury – Bristol Rovers League 1 – England 3 – 4
16:00 Southend – Oxford League 1 – England 0 – 4
16:00 Sunderland – Coventry League 1 – England 1 – 1
16:00 Wycombe – Doncaster League 1 – England 1 – 0
16:00 Carlisle – Cambridge United League 2 – England 0 – 0
16:00 Cheltenham – Colchester League 2 – England 1 – 1
16:00 Crawley – Exeter League 2 – England 0 – 1
16:00 Crewe – Morecambe League 2 – England 5 – 0
16:00 Leyton Orient – Forest Green League 2 – England 2 – 4
16:00 Newport – Oldham League 2 – England 0 – 1
16:00 Northampton – Grimsby League 2 – England 2 – 0
16:00 Plymouth – Bradford League 2 – England 2 – 1
16:00 Salford City – Macclesfield League 2 – England 0 – 0
16:00 Scunthorpe – Port Vale League 2 – England 2 – 1
16:00 Swindon – Mansfield League 2 – England 1 – 0
16:00 Walsall – Stevenage League 2 – England 0 – 0
16:00 AFC Fylde – Dagenham & Redbridge National League – England 3 – 0
16:00 Aldershot – Notts Co. National League – England 2 – 1
16:00 Barrow – Barnet National League – England 2 – 1
16:00 Chorley – Torquay National League – England 1 – 0
16:00 Dover – Solihull Moors National League – England 1 – 1
16:00 Halifax – Eastleigh National League – England 1 – 1
16:00 Harrogate – Chesterfield National League – England 3 – 1
16:00 Hartlepool – Boreham Wood National League – England 2 – 2
16:00 Stockport County – Ebbsfleet United National League – England 1 – 1
16:00 Sutton United – Bromley National League – England 0 – 2
16:00 Wrexham – Yeovil National League – England 3 – 3
16:00 AFC Rushden & Diamonds – Lowestoft Town Southern Premier Division Central – England 3 – 0
16:00 Banbury United – Alvechurch Southern Premier Division Central – England 2 – 1
16:00 Bromsgrove Sporting – St. Ives Town FC Southern Premier Division Central – England 3 – 2
16:00 Hitchin Town – Nuneaton Southern Premier Division Central – England 1 – 1
16:00 Kings Langley FC – Needham Market Southern Premier Division Central – England 2 – 2
16:00 Blackfield & Langley – Truro City Southern Premier Division Syd – England 0 – 2
16:00 Chesham United – Dorchester Town Southern Premier Division Syd – England 6 – 3
16:00 Harrow Borough – Wimborne Town Southern Premier Division Syd – England 0 – 1
16:00 Hendon – Tiverton Southern Premier Division Syd – England 1 – 2
16:00 Metropolitan Police FC – Farnborough Southern Premier Division Syd – England 1 – 2
16:00 Walton Casuals – Poole Town FC Southern Premier Division Syd – England 0 – 3
16:00 Beaconsfield Town – Swindon Supermarine Southern Premier Division Syd – England 0 – 0
16:00 Bamber Bridge – Morpeth Town FC Northern Premier League – England 3 – 0
16:00 Ashton United – Nantwich Town Northern Premier League – England 0 – 4
16:00 Witton Albion – Scarborough Athletic Northern Premier League – England 3 – 1
16:00 Radcliffe – Basford United Northern Premier League – England 3 – 0
16:00 Stafford Rangers – Hyde United Northern Premier League – England 1 – 3
16:00 Stalybridge – Buxton Northern Premier League – England 2 – 0
16:00 Bishop's Stortford – Lewes Isthmian Premier Division – England 0 – 2
16:00 Cheshunt – Merstham Isthmian Premier Division – England 3 – 0
16:00 Margate – Potters Bar Town Isthmian Premier Division – England 2 – 2
16:00 Worthing – Corinthian Casuals Isthmian Premier Division – England 2 – 0
16:00 Welling – St Albans FA Trophy Kvalifikation – England 3 – 1
16:00 Oxford City – Hornchurch FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 1
16:00 Halesowen – Gateshead FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 0
16:00 Darlington – Gainsborough FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 Atherton Collieries – Boston United FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 0
16:00 Blyth Spartans – Alfreton FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 1
16:00 Haringey Borough – Hemel Hempstead FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 4
16:00 Guiseley – Telford FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 4
16:00 Wealdstone – Royston Town FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 3
16:00 Brackley Town – Chester FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 1
16:00 King's Lynn Town – Hereford FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 0
16:00 Concord Rangers – Slough Town FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 0
16:00 Bath City – Gosport Borough FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 0
16:00 Chelmsford – Hungerford Town FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 Maidstone – Dartford FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 2
16:00 Curzon – Kidderminster FA Trophy Kvalifikation – England 3 – 0
16:00 Workington – Farsley Celtic AFC FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 1
16:00 York – Altrincham FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 1
16:00 Leatherhead – Dorking Wanderers FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 3
16:00 Dulwich Hamlet – Chippenham Town FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 2
16:00 Braintree Town – Yate Town FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 2
16:00 Havant & Waterlooville – Cinderford Town FA Trophy Kvalifikation – England 3 – 1
16:00 Leamington – Spennymoor Town FC FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 Tonbridge Angels – Bognor Regis Town FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 Colne – Southport FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 3
16:00 Peterborough Sports – Kettering Town FC FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 3
16:00 Eastbourne Borough – Hartley Wintney FA Trophy Kvalifikation – England 3 – 1
16:00 Runcorn Linnets – FC United of Manchester FA Trophy Kvalifikation – England 0 – 3
16:00 Weymouth – Hastings FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 0
16:00 Hednesford – Coalville Town FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 Carshalton Athletic – Tooting & Mitcham FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 Lancaster City – Stourbridge FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 2
16:00 Salisbury – Hayes & Yeading United FA Trophy Kvalifikation – England 4 – 3
16:00 Kingstonian – AFC Sudbury FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 1
16:00 Enfield Town – Maldon & Tiptree FA Trophy Kvalifikation – England 4 – 3
16:00 Biggleswade Town – Aveley FA Trophy Kvalifikation – England 1 – 4
16:00 Matlock Town – Redditch United FA Trophy Kvalifikation – England 2 – 0
18:20 Maidenhead United – Woking National League – England 2 – 3
18:30 Manchester City – Chelsea Premier League – England 2 – 1
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >