Luk
<  Forrige uge
6. august 2020 – 13. august 2020
Næste uge  >

Torsdag 6. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Finland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Turku PS – Honka Veikkausliiga – Finland
17:30 Helsinki – FC Lahti Veikkausliiga – Finland
17:30 MuSa – EIF Ykkonen – Finland
17:30 IF Gnistan – MP Ykkonen – Finland

Fredag 7. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Finland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 PK-35 – NJS Kakkonen - Lohko A – Finland
17:30 PEPO Lappeenranta – Kultsu Kakkonen - Lohko A – Finland
17:30 KaaPo – SalPa Kakkonen - Lohko B – Finland
17:30 Klubi 04 – GrIFK Grankulla Kakkonen - Lohko B – Finland
17:30 GBK – VIFK Kakkonen - Lohko C – Finland
18:00 HJS Akatemia – Ilves II Kakkonen - Lohko B – Finland
18:00 Atlantis – Espoo Kakkonen - Lohko B – Finland

Lørdag 8. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Finland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 JIPPO – VIFK Kakkonen - Lohko C – Finland Aflyst
13:00 JIPPO – JJK Kakkonen - Lohko C – Finland
14:00 JäPS – PK Keski-Uusimaa Kakkonen - Lohko A – Finland
14:00 Pallo-Iirot – Pargas IF Kakkonen - Lohko B – Finland
14:00 JBK – FC Kiisto Kakkonen - Lohko C – Finland
15:00 EPS – Honka (A) Kakkonen - Lohko A – Finland
16:00 AC Oulu – FC KTP Ykkonen – Finland
16:00 NJS – EPS Kakkonen - Lohko A – Finland Aflyst
16:00 KaaPo – TPV Tampere Kakkonen - Lohko B – Finland Aflyst
16:00 JBK – Kemi City FC Kakkonen - Lohko C – Finland Aflyst
16:00 JS Hercules – Kemi City FC Kakkonen - Lohko C – Finland

Søndag 9. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Finland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 SC KuFu-98 – FCV Kakkonen - Lohko C – Finland
16:00 RoPS – IFK Mariehamn Veikkausliiga – Finland
16:00 VPS – AC Kajaani Ykkonen – Finland
17:30 Inter Turku – Haka Veikkausliiga – Finland
17:30 FC Lahti – Ilves Veikkausliiga – Finland
17:30 KuPS – Helsinki Veikkausliiga – Finland
17:30 KPV – FF Jaro Ykkonen – Finland
17:30 Mikkelin Kissat – FC Reipas Kakkonen - Lohko A – Finland
17:30 FC Viikingit – FC Kiffen Kakkonen - Lohko A – Finland
17:30 Kultsu – FC Viikingit Kakkonen - Lohko A – Finland Aflyst
17:30 PK Keski-Uusimaa – Mikkelin Kissat Kakkonen - Lohko A – Finland Aflyst
17:30 Pallo-Iirot – HJS Akatemia Kakkonen - Lohko B – Finland Aflyst
17:30 FC Jazz – GrIFK Grankulla Kakkonen - Lohko B – Finland Aflyst
17:30 Klubi 04 – SalPa Kakkonen - Lohko B – Finland Aflyst

Mandag 10. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Finland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Honka – SJK Veikkausliiga – Finland
17:30 HIFK – Turku PS Veikkausliiga – Finland
17:30 SJK Akatemia – MP Ykkonen – Finland
17:30 MuSa – MYPA Ykkonen – Finland
17:30 EIF – IF Gnistan Ykkonen – Finland
17:30 RoPS II – OLS Kakkonen - Lohko C – Finland

Tirsdag 11. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Finland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 TPV Tampere – FC Jazz Kakkonen - Lohko B – Finland
18:00 FC Kiffen – JäPS Kakkonen - Lohko A – Finland Aflyst
18:00 FC Kiffen – FC Viikingit Kakkonen - Lohko A – Finland

Onsdag 12. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Finland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 JBK – GBK Kakkonen - Lohko C – Finland

Torsdag 13. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Finland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Kultsu – FC Reipas Kakkonen - Lohko A – Finland
17:30 FCV – JIPPO Kakkonen - Lohko C – Finland
17:30 FC Kiisto – VIFK Kakkonen - Lohko C – Finland
<  Forrige uge
6. august 2020 – 13. august 2020
Næste uge  >