LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Som Brøndby fan kan du få en næsten gratis billet til kampen mod FC Helsingør

Klik her, opret dig, spil min. 25 kr. på en valgfri Superligakamp, send mail til FCH@nordicbet.dk med dit navn og mailadresse, så du får billet til udebaneafsnittet samt 5 øl/vand.

*Begrænset antal **18 år+ ***Maks et tilbud pr. kunde ****Kun nye kunder

Advertisement

Lande

<  Forrige uge
19. oktober 2017 – 26. oktober 2017
Næste uge  >

Torsdag 19. oktober 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Frankrig U17 – Kasakhstan U17 EM U17 Kval. Gruppe 6
19:00 Marseille – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe I
19:00 Nice – Lazio Europa League Gruppe K
21:05 Everton – Lyon Europa League Gruppe E

Fredag 20. oktober 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Paris FC – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig
20:00 Le Havre – Chateauroux Ligue 2 – Frankrig
20:00 Auxerre – Quevilly Ligue 2 – Frankrig
20:00 Tours – Sochaux Ligue 2 – Frankrig
20:00 Orléans – Lorient Ligue 2 – Frankrig
20:00 Niort – Bourg Peronnas Ligue 2 – Frankrig
20:00 Nimes – Brest Ligue 2 – Frankrig
20:00 Nancy – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig
20:00 Bastia – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig Aflyst
20:45 Saint Etienne – Montpellier Ligue 1 – Frankrig

Lørdag 21. oktober 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 FCO Firminy – Lyon la Duchere Coupe De France – Frankrig
15:00 Lens – Reims Ligue 2 – Frankrig
15:00 Plaintel – Stade Briochin Coupe De France – Frankrig
15:00 Gemenosienne – SC Toulon Coupe De France – Frankrig
15:00 Avallon – Jura Sud Coupe De France – Frankrig
15:30 Albert Sport – Dunkerque Coupe De France – Frankrig
15:30 Saint Marcel – AF Vire Coupe De France – Frankrig
15:30 Mareuil SC – Cholet Coupe De France – Frankrig
17:00 Monaco – Caen Ligue 1 – Frankrig
17:00 Sarreguemines FC – ASC Biesheim Coupe De France – Frankrig
17:30 AS Huningue – Haguenau Coupe De France – Frankrig
18:00 Echirolles FC – Villefranche Beaujolais Coupe De France – Frankrig
18:00 Annecy FC – Vaulx-en-Velin Coupe De France – Frankrig
18:00 Tournefeuille – Luzenac Coupe De France – Frankrig
18:00 Feurs – Aurillac Arpajon Coupe De France – Frankrig
18:00 Sud Ardeche – AS Chavanay Coupe De France – Frankrig
18:00 Saint-Alban Aucamville – Tarbes Coupe De France – Frankrig
18:00 Pays Uzes – Fabregues Coupe De France – Frankrig
18:00 Cluses Scionzier – St. Priest Coupe De France – Frankrig
18:00 Chamalieres – FC Espaly Coupe De France – Frankrig
18:00 La Montagne – Concarneau Coupe De France – Frankrig
18:00 Thaon – Prix-les-Mezieres Coupe De France – Frankrig
18:00 Mulhouse – Luneville Coupe De France – Frankrig
18:00 Trelissac – Bergerac Perigord Coupe De France – Frankrig
18:00 Voltigeurs de Chateaubriant – Les Herbiers Coupe De France – Frankrig
18:00 St. Georges – Avoine Chinon Coupe De France – Frankrig
18:00 Hyeres – Martigues Coupe De France – Frankrig
18:00 Bayeux – US Granvillaise Coupe De France – Frankrig
18:30 Balma – Fleurance Coupe De France – Frankrig
18:30 Cambrai – Grande Synthe Coupe De France – Frankrig
18:30 AGIIR Florival – Schiltigheim Coupe De France – Frankrig
19:00 Des Cheminots St Germanois – Moulins Yzeure Coupe De France – Frankrig
19:00 AS Auch – Troyes Coupe De France – Frankrig
19:00 Beaune – ASM Belfort Coupe De France – Frankrig
19:00 Furiani Agliani – Bastia Coupe De France – Frankrig
19:00 Pouzauges Reaumur AC – Le Mans Coupe De France – Frankrig
19:00 Champonnay Marennes – Feytiat Coupe De France – Frankrig
19:00 Thouars – Angouleme Coupe De France – Frankrig
19:00 Geispolsheim – US Reispertswiller Coupe De France – Frankrig
19:00 FC Metzing – Raon L Etape Coupe De France – Frankrig
19:30 Pontarlier – UF Maconnais Coupe De France – Frankrig
19:30 Toulouse Rodeo F.C – Rodez Coupe De France – Frankrig
20:00 Rennes – Lille Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nantes – Guingamp Ligue 1 – Frankrig
20:00 Metz – Dijon Ligue 1 – Frankrig
20:00 Angers – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
20:00 Amiens – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
20:00 Forbach – Illzach-Modenheim Coupe De France – Frankrig
20:00 Pau – Stade Bordelais Coupe De France – Frankrig
20:00 Aixe Sur Vienne – Bressuire Coupe De France – Frankrig
20:00 Chatellerault – Limoges Coupe De France – Frankrig
20:00 Aviron Bayonnais FC – Lege Cap Ferret Coupe De France – Frankrig
20:00 Ygossais – Chauray Coupe De France – Frankrig
20:00 Seyssinet – SA Thiers Coupe De France – Frankrig
20:30 Romorantin – Ouest Tourangeau Coupe De France – Frankrig

Søndag 22. oktober 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Frankrig U17 – Hviderusland U17 EM U17 Kval. Gruppe 6
14:30 Velay – Le Puy Coupe De France – Frankrig
14:30 FC Du Foron – La Tour Saint-Clair Coupe De France – Frankrig
14:30 Ceyratoise – Andrezieux Coupe De France – Frankrig
14:30 FC de la Valdaine – Ets Vallieres Coupe De France – Frankrig
14:30 MDA Chasselay – Grenoble Coupe De France – Frankrig
14:30 Divonne – Vallee Gresse Coupe De France – Frankrig
14:30 Hauts Lyonnais – Ytrac Coupe De France – Frankrig
14:30 Marly La Ville ES – Entente SSG Coupe De France – Frankrig
14:30 Persan 03 US – Racing Club de France Colombes 92 Coupe De France – Frankrig
14:30 St Brice F.C – St Denis US Coupe De France – Frankrig
14:30 Corte – Gallia CL Coupe De France – Frankrig
14:30 Paray – CM Aubervilliers Coupe De France – Frankrig
14:30 Mantes – Blanc Mes.Sfb Coupe De France – Frankrig
14:30 St Maur Lusitanos – Creteil Coupe De France – Frankrig
14:30 Red Star – Fleury Merogis U.S Coupe De France – Frankrig
14:30 Rungis – Plessis Robinson Fc Coupe De France – Frankrig
14:30 US Ivry – Les Ulis Coupe De France – Frankrig
15:00 Nice – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
15:00 AS St Apollinaire – Grandvillars FC Coupe De France – Frankrig
15:00 Chenove – Gueugnon Coupe De France – Frankrig
15:00 4 Rivieres 70 FC – AS Quetigny Coupe De France – Frankrig
15:00 Cavaillon ARC – Marseille Consolat Coupe De France – Frankrig
15:00 Iris La Sentinelle – Arras Coupe De France – Frankrig
15:00 Stade Auxerre – Imphy-Decize Coupe De France – Frankrig
15:00 St-Pryve St-Hilaire – Vierzon FC Coupe De France – Frankrig
15:00 Essartais FC – Orvault Sports Coupe De France – Frankrig
15:00 Chapelain AC – Saint Nazaire Coupe De France – Frankrig
15:00 Saint Sebastien – Les Sables TVEC Coupe De France – Frankrig
15:00 Pays Argentonnais – Marmande Coupe De France – Frankrig
15:00 Noyal Brece – St. Malo Coupe De France – Frankrig
15:00 Rennes CPB Brequigny – Locmine Coupe De France – Frankrig
15:00 Wattrelos – St Amand FC Coupe De France – Frankrig
15:00 Ribemont US – SC Hazebrouck Coupe De France – Frankrig
15:00 Perpignan Mediterranee – Perpignan Canet F.C Coupe De France – Frankrig
15:00 Anduzien – St Clement Montferrier Coupe De France – Frankrig
15:00 Bagnols-Pont-Saint-Esprit – Ales Coupe De France – Frankrig
15:00 Alberes Argeles – ES Paulhan Pezenas Coupe De France – Frankrig
15:00 Sene FC – Cleder US Coupe De France – Frankrig
15:00 Loudeac – St Pontivyen Coupe De France – Frankrig
15:00 Troarn ES – ST Lo Manche Coupe De France – Frankrig
15:00 Bretteville Odon – Oissel Coupe De France – Frankrig
15:00 Alizay – Ptt Caen Coupe De France – Frankrig
15:00 Vernon – Avranches Coupe De France – Frankrig
15:00 Coquellois SC – Chantilly US Coupe De France – Frankrig
15:00 Roubaix Hommelet – Marcquois Coupe De France – Frankrig
15:00 Grenay – Noeux-les-Mines Coupe De France – Frankrig
15:00 Liffre – Quimper Coupe De France – Frankrig
15:00 Landerneau – Vitre Coupe De France – Frankrig
15:00 AS Vagney – Epernay Coupe De France – Frankrig
15:00 Saumur – Du Maine Coupe De France – Frankrig
15:00 Challans – JSC Bellevue Nantes Coupe De France – Frankrig
15:00 Mulsanne Teloche – Chateau-Gontier Coupe De France – Frankrig
15:00 Angers NDC – Laval Coupe De France – Frankrig
15:00 Vendee Fontenay Foot – US Change Coupe De France – Frankrig
15:00 AS Panazol – La Brede Coupe De France – Frankrig
15:00 Kembs Reunis – Hegenheim Coupe De France – Frankrig
15:00 Apm Metz – Saint Louis Neuweg Coupe De France – Frankrig
15:00 Bogny – St Avold Coupe De France – Frankrig
15:00 St Die – Amneville Coupe De France – Frankrig
15:00 Haroue Benney – Epinal Coupe De France – Frankrig
15:00 Tremery – Amanvillers Coupe De France – Frankrig
15:00 USM Saran – FC Chartres Coupe De France – Frankrig
15:00 US Marseille Endoume Catalans – Marseille Ardziv Coupe De France – Frankrig
15:00 ES de Caudry – Aulnoye Coupe De France – Frankrig
15:00 Argentre du Plessis – Vannes Coupe De France – Frankrig
15:00 Cesson – La Plancoetine Coupe De France – Frankrig
15:00 Rouen – Gonfreville Coupe De France – Frankrig
15:00 St Nicolas d'Aliermont – Evreux Coupe De France – Frankrig
15:00 Roye – AFC Compiegne Coupe De France – Frankrig
15:00 Avion – US Choisy au Bac Coupe De France – Frankrig
15:00 US Saint Andre – Itancourt Neuville Coupe De France – Frankrig
15:00 USSM Loos en Gohelle – Boulogne Coupe De France – Frankrig
15:00 Le Portel – Beauvais Coupe De France – Frankrig
15:00 Marck – Chambly Coupe De France – Frankrig
15:00 Lille Oms Fives – Tourcoing Coupe De France – Frankrig
15:00 US Vimy – Amiens AC Coupe De France – Frankrig
15:00 Saint-Renan – Quimperle Coupe De France – Frankrig
17:00 Troyes – Lyon Ligue 1 – Frankrig
21:00 Marseille – Paris SG Ligue 1 – Frankrig

Mandag 23. oktober 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 ACA Ajaccio – Ajaccio Ligue 2 – Frankrig

Tirsdag 24. oktober 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:45 Lorient – Caen Liga Cup – Frankrig
21:05 Guingamp – Montpellier Liga Cup – Frankrig

Onsdag 25. oktober 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Slovenien U17 – Frankrig U17 EM U17 Kval. Gruppe 6
18:45 Lille – Valenciennes Liga Cup – Frankrig
21:05 Tours – Nantes Liga Cup – Frankrig
21:05 Toulouse – Clermont Foot Liga Cup – Frankrig
21:05 Dijon – Rennes Liga Cup – Frankrig
21:05 Red Star – Metz Liga Cup – Frankrig
21:05 Strasbourg – Saint Etienne Liga Cup – Frankrig
21:05 Angers – Nancy Liga Cup – Frankrig
21:05 Troyes – Amiens Liga Cup – Frankrig

Torsdag 26. oktober 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Pau – Les Herbiers National – Frankrig
<  Forrige uge
19. oktober 2017 – 26. oktober 2017
Næste uge  >