LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
19. november 2017 – 26. november 2017
Næste uge  >

Søndag 19. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 FC Still – St Avold Coupe De France – Frankrig
14:00 USM Senlis – US Vimy Coupe De France – Frankrig
14:30 Vitre – Limoges National 2 Gruppe D – Frankrig
15:00 Caen – Nice Ligue 1 – Frankrig
15:00 Fleury Merogis U.S – Arras National 2 Gruppe C – Frankrig
17:00 Lyon – Montpellier Ligue 1 – Frankrig
21:00 Bordeaux – Marseille Ligue 1 – Frankrig

Mandag 20. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Amiens – Lille Ligue 1 – Frankrig
20:45 Lens – Niort Ligue 2 – Frankrig

Tirsdag 21. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Monaco – RB Leipzig Champions League Gruppe G

Onsdag 22. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Paris St. Germain U19 – Celtic U19 UEFA Youth League Gruppe B
20:45 Paris SG – Celtic Champions League Gruppe B

Torsdag 23. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Konyaspor – Marseille Europa League Gruppe I
19:00 Nice – Zulte-Waregem Europa League Gruppe K
21:05 Lyon – Apollon Limassol Europa League Gruppe E

Fredag 24. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Paris FC – Quevilly Ligue 2 – Frankrig
20:00 Niort – Chateauroux Ligue 2 – Frankrig
20:00 Bastia – Quevilly Ligue 2 – Frankrig Aflyst
20:00 Valenciennes – Lorient Ligue 2 – Frankrig
20:00 Tours – Ajaccio Ligue 2 – Frankrig
20:00 Orléans – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig
20:00 Nimes – Bourg Peronnas Ligue 2 – Frankrig
20:00 Brest – Sochaux Ligue 2 – Frankrig
20:00 Auxerre – Nancy Ligue 2 – Frankrig
20:00 ACA Ajaccio – Reims Ligue 2 – Frankrig
20:00 Chambly – Bastia National – Frankrig Aflyst
20:00 AS Beziers – Grenoble National – Frankrig
20:00 Les Herbiers – Avranches National – Frankrig
20:00 Lyon la Duchere – Laval National – Frankrig
20:00 Concarneau – Marseille Consolat National – Frankrig
20:00 Dunkerque – Creteil National – Frankrig
20:00 Rodez – Pau National – Frankrig
20:00 Entente SSG – Cholet National – Frankrig
20:45 Saint Etienne – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig

Lørdag 25. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Boulogne – Red Star National – Frankrig
15:00 Schiltigheim – Paris St. Germain B National 2 Gruppe B – Frankrig
15:00 Le Havre B – Vitre National 2 Gruppe D – Frankrig
15:15 Le Havre – Lens Ligue 2 – Frankrig
17:00 Rennes – Nantes Ligue 1 – Frankrig
17:00 Villefranche Beaujolais – Raon L Etape National 2 Gruppe B – Frankrig
17:00 Lyon B – Le Puy National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Stade Bordelais – Hyeres National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Martigues – Tarbes National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 RC Grasse – Stade Montois National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Marseille B – ES Paulhan Pezenas National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Monaco B – Marignane National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 SC Toulon – Bergerac Perigord National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Sete – US Colomiers National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Annecy FC – Montceau National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Epinal – Andrezieux National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Saint Louis Neuweg – Monts Or Azergues National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 St. Priest – Jura Sud National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Drancy – Fleury Merogis U.S National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Beauvais – Amiens AC National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Viry Chatillon – Poissy National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Reims B – Sainte Genevieve National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Croix – Sedan National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 St Maur Lusitanos – Lille B National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Romorantin – Le Mans National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Mantes – FC Chartres National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 St. Malo – Vendee Fontenay Foot National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 St-Pryve St-Hilaire – Stade Briochin National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Trelissac – US Granvillaise National 2 Gruppe D – Frankrig
18:30 Moulins Yzeure – ASM Belfort National 2 Gruppe B – Frankrig
19:00 Fréjus – Nice B National 2 Gruppe A – Frankrig
19:00 FC Bastia-Borgo – Arras National 2 Gruppe C – Frankrig
19:00 Lens B – Furiani Agliani National 2 Gruppe C – Frankrig
19:00 AC Boulogne-Billancourt – Lorient B National 2 Gruppe D – Frankrig
19:00 Limoges – Rennes B National 2 Gruppe D – Frankrig
20:00 Troyes – Angers Ligue 1 – Frankrig
20:00 Montpellier – Lille Ligue 1 – Frankrig
20:00 Metz – Amiens Ligue 1 – Frankrig
20:00 Dijon – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
20:00 Caen – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig

Søndag 26. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Nice – Lyon Ligue 1 – Frankrig
17:00 Marseille – Guingamp Ligue 1 – Frankrig
21:00 Monaco – Paris SG Ligue 1 – Frankrig
<  Forrige uge
19. november 2017 – 26. november 2017
Næste uge  >