Luk
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >

Torsdag 8. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 Lokomotiv Plovdiv – Strasbourg Europa League Kvalifikation 0 – 1

Fredag 9. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Sochaux – Auxerre Ligue 2 – Frankrig 1 – 0
20:00 Nancy – Lorient Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
20:00 ACA Ajaccio – Caen Ligue 2 – Frankrig 1 – 2
20:00 Guingamp – Orléans Ligue 2 – Frankrig 1 – 0
20:00 Rodez – Paris FC Ligue 2 – Frankrig 2 – 1
20:00 Chambly – Grenoble Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Troyes – Le Havre Ligue 2 – Frankrig 1 – 2
20:00 Le Mans – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig 1 – 2
20:00 Niort – Chateauroux Ligue 2 – Frankrig 3 – 0
20:00 Red Star – SC Toulon National – Frankrig 1 – 1
20:00 Quevilly – Dunkerque National – Frankrig 1 – 3
20:00 Lyon la Duchere – Pau National – Frankrig 0 – 0
20:00 Le Puy – Creteil National – Frankrig 2 – 3
20:00 Ajaccio – Avranches National – Frankrig 0 – 1
20:00 FC Bastia-Borgo – Concarneau National – Frankrig 2 – 0
20:00 Boulogne – Laval National – Frankrig 1 – 1
20:00 AS Beziers – Bourg Peronnas National – Frankrig 2 – 1
20:00 Cholet – Villefranche Beaujolais National – Frankrig 1 – 1
20:45 Monaco – Lyon Ligue 1 – Frankrig 0 – 3

Lørdag 10. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Clermont Foot – Lens Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
15:00 Bobigny – Schiltigheim National 2 Gruppe A – Frankrig 5 – 1
17:00 Saint-Etienne B – Les Herbiers National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 1
17:30 Marseille – Reims Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
18:00 FCSR Haguenau – Drancy National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 1
18:00 Sedan – Lille B National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 0
18:00 ASM Belfort – Mulhouse National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 2
18:00 Bastia – Reims B National 2 Gruppe A – Frankrig 3 – 1
18:00 Sainte Genevieve – Croix National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 0
18:00 St Maur Lusitanos – Saint-Quentin National 2 Gruppe A – Frankrig 1 – 0
18:00 Epinal – Lens B National 2 Gruppe A – Frankrig 3 – 0
18:00 Stade Briochin – FC Chartres National 2 Gruppe B – Frankrig 2 – 3
18:00 Poissy – Vitre National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 0
18:00 Mantes – US Granville National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 1
18:00 CMS Oissel – FC Fleury 91 National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 2
18:00 US Colomiers – Andrezieux National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 2
18:00 Blois – Stade Bordelais National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 1
18:00 Nantes B – Angouleme National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 0
18:00 Bergerac Perigord – Montpellier B National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 2
18:00 St-Pryve St-Hilaire – Trelissac National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 0
18:00 Bourges Foot – Sete National 2 Gruppe C – Frankrig 4 – 0
18:00 Romorantin – Chamalieres National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 0
18:00 Jura Sud – RC Grasse National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 1
18:00 Moulins Yzeure – Martigues National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 0
18:00 Monts d'Or Azergues – Fréjus National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 1
18:00 US Marseille Endoume Catalans – St. Priest National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 0
18:00 Monaco B – Louhans Cuiseaux National 2 Gruppe D – Frankrig 4 – 6
18:00 Nimes B – Lyon B National 2 Gruppe D – Frankrig 3 – 0
18:00 Hyeres – Marignane/Gignac FC National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 0
18:30 Gobelins – St. Malo National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 2
18:30 Vannes – Angers B National 2 Gruppe B – Frankrig 2 – 0
19:00 Lorient B – Rouen National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 1
19:30 Annecy FC – Marseille B National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 1
20:00 Montpellier – Rennes Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
20:00 Brest – Toulouse Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Dijon – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
20:00 Angers – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
20:00 Nice – Amiens Ligue 1 – Frankrig 2 – 1

Søndag 11. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Lille – Nantes Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
17:00 Strasbourg – Metz Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
21:00 PSG – Nimes Ligue 1 – Frankrig 3 – 0

Tirsdag 13. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:45 Lorient – Le Mans Liga Cup – Frankrig 1 – 2
20:00 Bourg Peronnas – Red Star Liga Cup – Frankrig 9 – 8
20:00 Niort – Chateauroux Liga Cup – Frankrig 3 – 1
20:00 Orléans – Guingamp Liga Cup – Frankrig 4 – 1
20:00 Auxerre – AS Beziers Liga Cup – Frankrig 5 – 6
20:00 ACA Ajaccio – Valenciennes Liga Cup – Frankrig 4 – 1
20:00 Caen – Nancy Liga Cup – Frankrig 0 – 1
20:00 Paris FC – Sochaux Liga Cup – Frankrig 2 – 1
20:00 Grenoble – Rodez Liga Cup – Frankrig 5 – 4
20:00 Clermont Foot – Le Havre Liga Cup – Frankrig 5 – 4
20:05 Ajaccio – Chambly Liga Cup – Frankrig 2 – 0
21:05 Troyes – Lens Liga Cup – Frankrig 1 – 2
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >