Luk
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >

Torsdag 22. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:30 Strasbourg – Eintracht Frankfurt Europa League Kvalifikation

Fredag 23. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Niort – Caen Ligue 2 – Frankrig
20:00 Le Havre – Grenoble Ligue 2 – Frankrig
20:00 Clermont Foot – Auxerre Ligue 2 – Frankrig
20:00 ACA Ajaccio – Paris FC Ligue 2 – Frankrig
20:00 Rodez – Orléans Ligue 2 – Frankrig
20:00 Chambly – Chateauroux Ligue 2 – Frankrig
20:00 Le Mans – Lorient Ligue 2 – Frankrig
20:00 Sochaux – Nancy Ligue 2 – Frankrig
20:00 Boulogne – Concarneau National – Frankrig
20:00 Ajaccio – FC Bastia-Borgo National – Frankrig
20:00 Cholet – Creteil National – Frankrig
20:00 SC Toulon – Bourg Peronnas National – Frankrig
20:00 Red Star – Dunkerque National – Frankrig
20:00 Quevilly – Villefranche Beaujolais National – Frankrig
20:00 Lyon la Duchere – Laval National – Frankrig
20:00 Le Puy – Avranches National – Frankrig
20:00 AS Beziers – Pau National – Frankrig

Lørdag 24. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Troyes – Lens Ligue 2 – Frankrig
15:00 Schiltigheim – Lens B National 2 Gruppe A – Frankrig
17:00 Entente SSG – Poissy National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Epinal – Croix National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Bobigny – Saint-Quentin National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 St Maur Lusitanos – Reims B National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Sainte Genevieve – Mulhouse National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Bastia – Lille B National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Sedan – Drancy National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 ASM Belfort – FCSR Haguenau National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Stade Briochin – Vitre National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 CMS Oissel – FC Chartres National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 US Granville – Angers B National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Mantes – St. Malo National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Nantes B – Stade Bordelais National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Saint-Etienne B – Blois National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Bergerac Perigord – Angouleme National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 St-Pryve St-Hilaire – Les Herbiers National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Bourges Foot – Montpellier B National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 US Colomiers – Trelissac National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Romorantin – Sete National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Chamalieres – Andrezieux National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Nimes B – Hyeres National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Monaco B – Marseille B National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 US Marseille Endoume Catalans – Lyon B National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Jura Sud – Louhans Cuiseaux National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Moulins Yzeure – St. Priest National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Fréjus – Martigues National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Monts d'Or Azergues – RC Grasse National 2 Gruppe D – Frankrig
18:30 Vannes – Rouen National 2 Gruppe B – Frankrig
18:30 Gobelins – FC Fleury 91 National 2 Gruppe B – Frankrig
19:30 Annecy FC – Marignane/Gignac FC National 2 Gruppe D – Frankrig
20:00 Brest – Reims Ligue 1 – Frankrig
20:00 Angers – Metz Ligue 1 – Frankrig
20:00 Dijon – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
20:00 Amiens – Nantes Ligue 1 – Frankrig

Søndag 25. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Monaco – Nimes Ligue 1 – Frankrig
17:00 Strasbourg – Rennes Ligue 1 – Frankrig
21:00 PSG – Toulouse Ligue 1 – Frankrig

Mandag 26. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Guingamp – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig

Tirsdag 27. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Lens – Clermont Foot Liga Cup – Frankrig
15:00 Ajaccio – Paris FC Liga Cup – Frankrig
15:00 Niort – Grenoble Liga Cup – Frankrig
15:00 Nancy – ACA Ajaccio Liga Cup – Frankrig
15:00 Bourg Peronnas – AS Beziers Liga Cup – Frankrig
15:00 Le Mans – Orléans Liga Cup – Frankrig
19:00 Montpellier – Lyon Ligue 1 – Frankrig

Onsdag 28. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Lille – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
21:00 Nice – Marseille Ligue 1 – Frankrig
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >