Luk
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 5. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Caen – Nantes Træningskamp 1 – 0
17:10 Reims – Nancy Træningskamp 1 – 2
19:00 Toulouse – Athletic Club Træningskamp 1 – 2
21:00 Frankrig U21 – Albanien U21 Venskabskamp U21 4 – 0

Fredag 6. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 SC Toulon – Pau National – Frankrig 0 – 0
20:00 Red Star – Villefranche Beaujolais National – Frankrig 0 – 2
20:00 Quevilly – Creteil National – Frankrig 0 – 3
20:00 Lyon la Duchere – Concarneau National – Frankrig 1 – 1
20:00 Ajaccio – Le Puy National – Frankrig 2 – 0
20:00 Bourg Peronnas – Dunkerque National – Frankrig 1 – 0
20:00 Boulogne – FC Bastia-Borgo National – Frankrig 2 – 1
20:00 AS Beziers – Laval National – Frankrig 2 – 2
20:00 Cholet – Avranches National – Frankrig 1 – 2

Lørdag 7. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Entente SSG – Vitre National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 1
17:00 Andrezieux – Sete National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 1
18:00 ASM Belfort – Drancy National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 2
18:00 Bastia – Sedan National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 1
18:00 Sainte Genevieve – FCSR Haguenau National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 1
18:00 St Maur Lusitanos – Lille B National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 1
18:00 Lens B – Saint-Quentin National 2 Gruppe A – Frankrig 3 – 2
18:00 Epinal – Mulhouse National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 1
18:00 Schiltigheim – Croix National 2 Gruppe A – Frankrig 3 – 0
18:00 Bobigny – Reims B National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 2
18:00 Angers B – St. Malo National 2 Gruppe B – Frankrig 3 – 0
18:00 US Granville – Rouen National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 0
18:00 Mantes – FC Fleury 91 National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 3
18:00 CMS Oissel – Stade Briochin National 2 Gruppe B – Frankrig 2 – 2
18:00 Bergerac Perigord – Nantes B National 2 Gruppe C – Frankrig 3 – 0
18:00 Saint-Etienne B – Stade Bordelais National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 0
18:00 St-Pryve St-Hilaire – Blois National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 1
18:00 Bourges Foot – Angouleme National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 1
18:00 US Colomiers – Les Herbiers National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 0
18:00 Romorantin – Montpellier B National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 1
18:00 Chamalieres – Trelissac National 2 Gruppe C – Frankrig 3 – 2
18:00 Nimes B – Marignane/Gignac FC National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 1
18:00 Monaco B – Annecy FC National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 1
18:00 Monts d'Or Azergues – Louhans Cuiseaux National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 2
18:00 Fréjus – St. Priest National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 1
18:00 Moulins Yzeure – Lyon B National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 1
18:00 Martigues – RC Grasse National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 0
18:00 Jura Sud – Marseille B National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 2
18:00 US Marseille Endoume Catalans – Hyeres National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 1
18:30 Gobelins – FC Chartres National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 3
18:30 Lorient B – Poissy National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 0
20:50 Frankrig – Albanien EM Kvalifikation Gruppe H 4 – 1

Mandag 9. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Frankrig U21 – Tjekkiet U21 Venskabskamp U21 3 – 1

Tirsdag 10. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Frankrig – Andorra EM Kvalifikation Gruppe H 3 – 0
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >