Luk
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 19. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Rennes – Celtic Europa League Gruppe E
21:00 Gent – Saint Etienne Europa League Gruppe I

Fredag 20. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 SC Toulon – Laval National – Frankrig
20:00 Valenciennes – Niort Ligue 2 – Frankrig
20:00 Paris FC – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig
20:00 Orléans – Le Havre Ligue 2 – Frankrig
20:00 Nancy – Chambly Ligue 2 – Frankrig
20:00 Chateauroux – Grenoble Ligue 2 – Frankrig
20:00 Auxerre – Troyes Ligue 2 – Frankrig
20:00 Le Mans – ACA Ajaccio Ligue 2 – Frankrig
20:00 Sochaux – Guingamp Ligue 2 – Frankrig
20:00 Cholet – Le Puy National – Frankrig
20:00 Red Star – Creteil National – Frankrig
20:00 Quevilly – Avranches National – Frankrig
20:00 Lyon la Duchere – FC Bastia-Borgo National – Frankrig
20:00 Ajaccio – Boulogne National – Frankrig
20:00 Bourg Peronnas – Villefranche Beaujolais National – Frankrig
20:00 AS Beziers – Concarneau National – Frankrig
20:00 Dunkerque – Pau National – Frankrig
20:45 Strasbourg – Nantes Ligue 1 – Frankrig

Lørdag 21. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Caen – Lens Ligue 2 – Frankrig
15:00 Schiltigheim – Mulhouse National 2 Gruppe A – Frankrig
16:00 Epinal – FCSR Haguenau National 2 Gruppe A – Frankrig
16:00 Bobigny – Lille B National 2 Gruppe A – Frankrig
16:00 Fréjus – Lyon B National 2 Gruppe D – Frankrig
17:00 Andrezieux – Montpellier B National 2 Gruppe C – Frankrig
17:30 Marseille – Montpellier Ligue 1 – Frankrig
18:00 Sainte Genevieve – ASM Belfort National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Saint-Quentin – Croix National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 St Maur Lusitanos – Sedan National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Lens B – Reims B National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Mantes – FC Chartres National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Angers B – FC Fleury 91 National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 St. Malo – Rouen National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 CMS Oissel – Vitre National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 US Colomiers – Blois National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Bourges Foot – Nantes B National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Sete – Trelissac National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 St-Pryve St-Hilaire – Saint-Etienne B National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Bergerac Perigord – Stade Bordelais National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Romorantin – Angouleme National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Monts d'Or Azergues – Marseille B National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Moulins Yzeure – Hyeres National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Martigues – Louhans Cuiseaux National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Monaco B – Marignane/Gignac FC National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 RC Grasse – St. Priest National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Jura Sud – Annecy FC National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 US Marseille Endoume Catalans – Nimes B National 2 Gruppe D – Frankrig
18:30 Vannes – Poissy National 2 Gruppe B – Frankrig
18:30 Gobelins – Stade Briochin National 2 Gruppe B – Frankrig
19:00 Bastia – Drancy National 2 Gruppe A – Frankrig
19:00 Lorient B – Entente SSG National 2 Gruppe B – Frankrig
19:00 Chamalieres – Les Herbiers National 2 Gruppe C – Frankrig
20:00 Nice – Dijon Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nimes – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
20:00 Bordeaux – Brest Ligue 1 – Frankrig
20:00 Metz – Amiens Ligue 1 – Frankrig
20:00 Reims – Monaco Ligue 1 – Frankrig

Søndag 22. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Rennes – Lille Ligue 1 – Frankrig
17:00 Angers – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
21:00 Lyon – PSG Ligue 1 – Frankrig

Mandag 23. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Lorient – Rodez Ligue 2 – Frankrig

Tirsdag 24. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Dijon – Marseille Ligue 1 – Frankrig
21:00 Monaco – Nice Ligue 1 – Frankrig

Onsdag 25. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Amiens – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
19:00 Lille – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
19:00 Toulouse – Angers Ligue 1 – Frankrig
19:00 Montpellier – Nimes Ligue 1 – Frankrig
19:00 Saint Etienne – Metz Ligue 1 – Frankrig
19:00 Nantes – Rennes Ligue 1 – Frankrig
19:00 Brest – Lyon Ligue 1 – Frankrig
21:00 PSG – Reims Ligue 1 – Frankrig
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >