Luk
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 3. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Saint Etienne – Wolfsburg Europa League Gruppe I 1 – 1
21:00 Lazio – Rennes Europa League Gruppe E 2 – 1

Fredag 4. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Dunkerque – Laval National – Frankrig 1 – 2
20:00 Sochaux – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig 4 – 0
20:00 Paris FC – Troyes Ligue 2 – Frankrig 1 – 0
20:00 Nancy – Niort Ligue 2 – Frankrig 2 – 1
20:00 Lorient – ACA Ajaccio Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Guingamp – Rodez Ligue 2 – Frankrig 4 – 1
20:00 Caen – Chateauroux Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
20:00 Le Mans – Chambly Ligue 2 – Frankrig 1 – 0
20:00 Valenciennes – Grenoble Ligue 2 – Frankrig 0 – 2
20:00 SC Toulon – Concarneau National – Frankrig 0 – 1
20:00 Red Star – Avranches National – Frankrig 2 – 0
20:00 Quevilly – Le Puy National – Frankrig 3 – 0
20:00 Pau – Villefranche Beaujolais National – Frankrig 1 – 1
20:00 Lyon la Duchere – Boulogne National – Frankrig 2 – 0
20:00 Ajaccio – Cholet National – Frankrig 1 – 1
20:00 Bourg Peronnas – Creteil National – Frankrig 0 – 0
20:00 AS Beziers – FC Bastia-Borgo National – Frankrig 1 – 1
20:00 Angouleme – Chamalieres National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 2
20:45 Amiens – Marseille Ligue 1 – Frankrig 3 – 1

Lørdag 5. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:45 Auxerre – Le Havre Ligue 2 – Frankrig 2 – 0
15:00 Mulhouse – Lens B National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 2
15:30 ASM Belfort – St Maur Lusitanos National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 1
16:00 FCSR Haguenau – Bobigny National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 1
16:00 Lille B – Schiltigheim National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 0
16:00 FC Fleury 91 – St. Malo National 2 Gruppe B – Frankrig 2 – 1
16:00 CMS Oissel – Lorient B National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 1
17:00 Reims B – Saint-Quentin National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 3
17:00 Entente SSG – Gobelins National 2 Gruppe B – Frankrig 2 – 2
17:00 Nimes B – Jura Sud National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 2
17:30 PSG – Angers Ligue 1 – Frankrig 4 – 0
18:00 Sedan – Epinal National 2 Gruppe A – Frankrig 1 – 0
18:00 Bastia – Sainte Genevieve National 2 Gruppe A – Frankrig 1 – 0
18:00 Drancy – Croix National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 1
18:00 Poissy – Mantes National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 1
18:00 FC Chartres – US Granville National 2 Gruppe B – Frankrig 2 – 3
18:00 Stade Briochin – Vannes National 2 Gruppe B – Frankrig 3 – 2
18:00 Vitre – Rouen National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 1
18:00 Guingamp B – Angers B National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 2
18:00 Montpellier B – Sete National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 4
18:00 Stade Bordelais – Trelissac National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 3
18:00 Bergerac Perigord – St-Pryve St-Hilaire National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 0
18:00 Nantes B – US Colomiers National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 2
18:00 Les Herbiers – Andrezieux National 2 Gruppe C – Frankrig 5 – 2
18:00 Saint-Etienne B – Bourges Foot National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 0
18:00 Blois – Romorantin National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 0
18:00 Marignane/Gignac FC – St. Priest National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 0
18:00 Monaco B – US Marseille Endoume Catalans National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 2
18:00 Louhans Cuiseaux – RC Grasse National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 2
18:00 Lyon B – Martigues National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 1
18:00 Annecy FC – Moulins Yzeure National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 0
18:00 Marseille B – Fréjus National 2 Gruppe D – Frankrig 3 – 3
18:00 Hyeres – Monts d'Or Azergues National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 2
20:00 Nantes – Nice Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Brest – Metz Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
20:00 Toulouse – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 1 – 3
20:00 Montpellier – Monaco Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
20:00 Dijon – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 1 – 0

Søndag 6. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Lille – Nimes Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
17:05 Rennes – Reims Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
21:00 Saint Etienne – Lyon Ligue 1 – Frankrig 1 – 0

Mandag 7. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Orléans – Lens Ligue 2 – Frankrig 1 – 4

Torsdag 10. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:10 Toulouse – Eibar Træningskamp Stoppet
21:00 Frankrig U21 – Aserbajdsjan U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 2 5 – 0
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >