Luk
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >

Fredag 18. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Avranches – SC Toulon National – Frankrig 2 – 1
20:00 Niort – Guingamp Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Clermont Foot – Rodez Ligue 2 – Frankrig 0 – 1
20:00 Chateauroux – Paris FC Ligue 2 – Frankrig 0 – 1
20:00 ACA Ajaccio – Nancy Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Grenoble – Orléans Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Chambly – Sochaux Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Troyes – Le Mans Ligue 2 – Frankrig 2 – 1
20:00 Caen – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Villefranche Beaujolais – Ajaccio National – Frankrig 2 – 0
20:00 Creteil – Dunkerque National – Frankrig 0 – 1
20:00 Concarneau – Bourg Peronnas National – Frankrig 0 – 1
20:00 Laval – Pau National – Frankrig 0 – 1
20:00 Cholet – Lyon la Duchere National – Frankrig 3 – 0
20:00 Le Puy – AS Beziers National – Frankrig 0 – 0
20:00 FC Bastia-Borgo – Red Star National – Frankrig 0 – 1
20:00 Boulogne – Quevilly National – Frankrig 2 – 0
20:00 Andrezieux – Angouleme National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 3
20:45 Nice – PSG Ligue 1 – Frankrig 1 – 4

Lørdag 19. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Le Havre – Lorient Ligue 2 – Frankrig
15:00 St Maur Lusitanos – Bastia National 2 Gruppe A – Frankrig
15:00 Schiltigheim – FCSR Haguenau National 2 Gruppe A – Frankrig
15:00 Mantes – Stade Briochin National 2 Gruppe B – Frankrig
16:00 Lens B – Lille B National 2 Gruppe A – Frankrig
17:00 Lorient B – Vitre National 2 Gruppe B – Frankrig
17:30 Lyon – Dijon Ligue 1 – Frankrig
18:00 Croix – Reims B National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Sainte Genevieve – Drancy National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Saint-Quentin – Mulhouse National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Bobigny – Sedan National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Epinal – ASM Belfort National 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 St. Malo – Guingamp B National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 US Granville – Poissy National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Rouen – FC Fleury 91 National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Angers B – FC Chartres National 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Bourges Foot – Bergerac Perigord National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Trelissac – Montpellier B National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 St-Pryve St-Hilaire – Stade Bordelais National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Sete – Les Herbiers National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 US Colomiers – Saint-Etienne B National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Romorantin – Nantes B National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Chamalieres – Blois National 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Monts d'Or Azergues – Annecy FC National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Fréjus – Hyeres National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Moulins Yzeure – Nimes B National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Martigues – Marseille B National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Jura Sud – Monaco B National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 RC Grasse – Lyon B National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 US Marseille Endoume Catalans – Marignane/Gignac FC National 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 St. Priest – Louhans Cuiseaux National 2 Gruppe D – Frankrig
18:30 Vannes – Entente SSG National 2 Gruppe B – Frankrig
18:30 Gobelins – CMS Oissel National 2 Gruppe B – Frankrig
20:00 Nimes – Amiens Ligue 1 – Frankrig
20:00 Toulouse – Lille Ligue 1 – Frankrig
20:00 Metz – Nantes Ligue 1 – Frankrig
20:00 Angers – Brest Ligue 1 – Frankrig
20:00 Reims – Montpellier Ligue 1 – Frankrig

Søndag 20. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Bordeaux – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
17:00 Monaco – Rennes Ligue 1 – Frankrig
21:00 Marseille – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig

Mandag 21. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Lens – Auxerre Ligue 2 – Frankrig

Tirsdag 22. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Frankrig U17 – Gibraltar U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 5
16:00 Club Brugge U19 – Paris St. Germain U19 UEFA Youth League Gruppe A
21:00 Club Brugge – PSG Champions League Gruppe A

Onsdag 23. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Benfica U19 – Lyon U19 UEFA Youth League Gruppe G
17:00 Brodarac U19 – Rennes U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
21:00 Benfica – Lyon Champions League Gruppe G
21:00 Lille – Valencia Champions League Gruppe H

Torsdag 24. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Saint Etienne – FC Olexandriya Europa League Gruppe I
21:00 Rennes – CFR Cluj Europa League Gruppe E
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >