Luk
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 2. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Lens – Lorient Ligue 2 – Frankrig 1 – 0
15:00 Grenoble – Paris FC Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
15:00 Clermont Foot – Le Mans Ligue 2 – Frankrig 0 – 1
15:00 Niort – Sochaux Ligue 2 – Frankrig 0 – 2
15:00 ASM Belfort – Bobigny National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 3
15:00 CMS Oissel – Vannes National 2 Gruppe B – Frankrig 2 – 1
16:00 Lorient B – Gobelins National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 1
16:00 Nantes B – Chamalieres National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 0
16:00 Lyon B – St. Priest National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 0
17:00 Entente SSG – Mantes National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 0
17:00 Monaco B – Moulins Yzeure National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 3
17:00 Nimes B – Monts d'Or Azergues National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 2
17:30 Marseille – Lille Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
18:00 Bourg Peronnas – Avranches National – Frankrig 1 – 1
18:00 Sedan – Schiltigheim National 2 Gruppe A – Frankrig 4 – 0
18:00 Bastia – Epinal National 2 Gruppe A – Frankrig 3 – 1
18:00 Sainte Genevieve – St Maur Lusitanos National 2 Gruppe A – Frankrig 1 – 0
18:00 Lille B – Saint-Quentin National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 1
18:00 Mulhouse – Croix National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 0
18:00 Drancy – Reims B National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 1
18:00 Stade Briochin – US Granville National 2 Gruppe B – Frankrig 3 – 0
18:00 Poissy – Angers B National 2 Gruppe B – Frankrig 2 – 0
18:00 C Chartres Football – St. Malo National 2 Gruppe B – Frankrig 3 – 1
18:00 Vitre – FC Fleury 91 National 2 Gruppe B – Frankrig 3 – 2
18:00 Guingamp B – Rouen National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 2
18:00 Les Herbiers – Trelissac National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 2
18:00 Saint-Etienne B – Romorantin National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 3
18:00 Blois – Andrezieux National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 0
18:00 Bergerac Perigord – US Colomiers National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 1
18:00 Marseille B – RC Grasse National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 3
18:00 US Marseille Endoume Catalans – Jura Sud National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 1
18:00 Hyeres – Martigues National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 3
18:00 Annecy FC – Fréjus National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 0
19:00 Stade Bordelais – Montpellier B National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 2
20:00 Metz – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
20:00 Toulouse – Lyon Ligue 1 – Frankrig 2 – 3
20:00 Angers – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Amiens – Brest Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
21:00 Haiti U17 – Frankrig U17 VM U17 Gruppe C 0 – 2

Søndag 3. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Bordeaux – Nantes Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
17:05 Nice – Reims Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
21:05 Saint Etienne – Monaco Ligue 1 – Frankrig 1 – 0

Mandag 4. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Le Havre – Nancy Ligue 2 – Frankrig 1 – 1

Tirsdag 5. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Lyon U19 – Benfica U19 UEFA Youth League Gruppe G 2 – 3
21:00 Lyon – Benfica Champions League Gruppe G 3 – 1
21:00 Valencia – Lille Champions League Gruppe H 4 – 1

Onsdag 6. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Paris St. Germain U19 – Club Brugge U19 UEFA Youth League Gruppe A 0 – 4
18:00 Rennes U19 – Maccabi Petach Tikva U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff 2 – 0
21:00 PSG – Club Brugge Champions League Gruppe A 1 – 0

Torsdag 7. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Frankrig U17 – Australien U17 VM U17 Slutspil 4 – 0
18:55 CFR Cluj – Rennes Europa League Gruppe E 1 – 0
21:00 FC Olexandriya – Saint Etienne Europa League Gruppe I 2 – 2

Fredag 8. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Avranches – Dunkerque National – Frankrig 2 – 0
20:00 Le Mans – Grenoble Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Auxerre – Caen Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
20:00 Chambly – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig 0 – 1
20:00 Lorient – Niort Ligue 2 – Frankrig 4 – 1
20:00 Nancy – Troyes Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Orléans – Paris FC Ligue 2 – Frankrig 0 – 1
20:00 Sochaux – Le Havre Ligue 2 – Frankrig 2 – 0
20:00 Valenciennes – Chateauroux Ligue 2 – Frankrig 0 – 1
20:00 Boulogne – Red Star National – Frankrig 0 – 1
20:00 FC Bastia-Borgo – Bourg Peronnas National – Frankrig 1 – 2
20:00 Le Puy – SC Toulon National – Frankrig 0 – 0
20:00 Lyon la Duchere – Quevilly National – Frankrig 1 – 2
20:00 Cholet – AS Beziers National – Frankrig 2 – 1
20:00 Laval – Ajaccio National – Frankrig 2 – 0
20:00 Concarneau – Pau National – Frankrig 0 – 1
20:00 Creteil – Villefranche Beaujolais National – Frankrig 2 – 2
20:45 Nice – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 1 – 1

Lørdag 9. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:45 Guingamp – ACA Ajaccio Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
15:00 Bobigny – Bastia National 2 Gruppe A – Frankrig 1 – 2
15:00 Mantes – CMS Oissel National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 1
16:00 Lens B – Sedan National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 2
16:00 FC Fleury 91 – Guingamp B National 2 Gruppe B – Frankrig 2 – 0
16:00 Chamalieres – Saint-Etienne B National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 1
16:00 Montpellier B – Les Herbiers National 2 Gruppe C – Frankrig Stoppet
17:00 Reims B – Mulhouse National 2 Gruppe A – Frankrig 3 – 1
17:30 Brest – PSG Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
18:00 Schiltigheim – ASM Belfort National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 1
18:00 Epinal – Sainte Genevieve National 2 Gruppe A – Frankrig 1 – 1
18:00 St Maur Lusitanos – Drancy National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 2
18:00 Saint-Quentin – FCSR Haguenau National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 3
18:00 Croix – Lille B National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 1
18:00 US Granville – Entente SSG National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 0
18:00 Angers B – Stade Briochin National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 0
18:00 St. Malo – Poissy National 2 Gruppe B – Frankrig 4 – 1
18:00 Rouen – C Chartres Football National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 3
18:00 Romorantin – Bergerac Perigord National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 3
18:00 US Colomiers – St-Pryve St-Hilaire National 2 Gruppe C – Frankrig 4 – 1
18:00 Andrezieux – Nantes B National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 0
18:00 Bourges Foot – Stade Bordelais National 2 Gruppe C – Frankrig 3 – 2
18:00 Sete – Blois National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 0
18:00 Moulins Yzeure – US Marseille Endoume Catalans National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 1
18:00 Martigues – Annecy FC National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 0
18:00 Jura Sud – Marignane/Gignac FC National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 1
18:00 RC Grasse – Hyeres National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 0
18:00 St. Priest – Marseille B National 2 Gruppe D – Frankrig 5 – 1
18:00 Louhans Cuiseaux – Lyon B National 2 Gruppe D – Frankrig 3 – 1
18:00 Monts d'Or Azergues – Monaco B National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 1
18:00 Fréjus – Nimes B National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 1
18:30 Vannes – Lorient B National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 1
18:30 Gobelins – Vitre National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 0
20:00 Monaco – Dijon Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Lille – Metz Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:00 Reims – Angers Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:00 Strasbourg – Nimes Ligue 1 – Frankrig 4 – 1
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >