Luk
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 16. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Frankrig U19 – Finland U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 8 2 – 0
14:00 Noeux-les-Mines – FC Bastia-Borgo Coupe De France – Frankrig 0 – 2
14:00 AS Auch – Rodez Coupe De France – Frankrig 0 – 5
14:00 Saint-Flour – ACA Ajaccio Coupe De France – Frankrig 3 – 1
14:00 Fabregues – Agde Coupe De France – Frankrig 3 – 1
14:00 ASM Belfort – Ajaccio Coupe De France – Frankrig 1 – 0
14:00 Charitoise US – Auxerre Coupe De France – Frankrig 0 – 4
14:30 Bergerac Perigord – Clermont Foot Coupe De France – Frankrig 1 – 0
15:00 Marseille Ardziv – Le Puy Coupe De France – Frankrig 0 – 1
15:00 Epinal – Sochaux Coupe De France – Frankrig 2 – 0
15:00 Chateauroux – Niort Coupe De France – Frankrig 7 – 8
16:00 Jura Sud – St Pierroise JS Coupe De France – Frankrig 0 – 1
16:30 Theix – Red Star Coupe De France – Frankrig 2 – 3
17:00 Vauban Strasbourg – Hienghene Sport Coupe De France – Frankrig 3 – 1
17:00 Lens – Boulogne Coupe De France – Frankrig 3 – 1
17:00 Fréjus – Grenoble Coupe De France – Frankrig 2 – 1
17:00 Sarre-Union – Creteil Coupe De France – Frankrig 0 – 2
17:00 Amneville – Paris FC Coupe De France – Frankrig 0 – 2
17:00 Tours – Chauray Coupe De France – Frankrig 2 – 0
17:30 Lorient – Guingamp Coupe De France – Frankrig 3 – 0
18:00 Gonfreville – Le Touquet Coupe De France – Frankrig 1 – 0
18:00 Cambrai – Quevilly Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:00 Trelissac – Stade Montois Coupe De France – Frankrig 2 – 0
18:00 Alberes Argeles – Pau Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:00 RC Grasse – US Marseille Endoume Catalans Coupe De France – Frankrig 2 – 0
18:00 Montceau – Geispolsheim Coupe De France – Frankrig 4 – 2
18:00 Lons-le-Saunier – Annecy FC Coupe De France – Frankrig 1 – 2
18:00 Moulins Yzeure – St-Pryve St-Hilaire Coupe De France – Frankrig 1 – 2
18:00 US Granville – AG Caen Coupe De France – Frankrig 2 – 0
18:00 Chateau-Gontier – C Chartres Football Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:00 Murs Erignes – Caen Coupe De France – Frankrig 0 – 6
18:00 Challans – Le Poire Sur Vie Coupe De France – Frankrig 3 – 0
18:00 US Montagnarde – Stade Briochin Coupe De France – Frankrig 1 – 2
18:00 La Fleche – Linas Monthlery Coupe De France – Frankrig 2 – 3
19:00 Marssac RS – St Medard EJ Coupe De France – Frankrig 2 – 1
19:00 Ales – AS Lattes Coupe De France – Frankrig 1 – 0
19:00 Villemomble Sports – Orléans Coupe De France – Frankrig 1 – 5
19:00 Bourges Foot – Sable Fc Coupe De France – Frankrig 4 – 6
20:00 Beauvais – Chambly Coupe De France – Frankrig 1 – 4

Søndag 17. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
03:00 Vénus – Besancon Coupe De France – Frankrig 1 – 4
12:30 US St Marienne – Versailles Coupe De France – Frankrig 2 – 3
14:00 Evreux – FC Mtsapere Coupe De France – Frankrig 3 – 0
14:00 Gravelines – Rouen Coupe De France – Frankrig 2 – 3
14:00 Lumbrois – Grande Synthe Coupe De France – Frankrig 5 – 7
14:00 St. Omer – Dieppe Coupe De France – Frankrig 0 – 1
14:00 Tourcoing – Am Pascal Calais Coupe De France – Frankrig 5 – 0
14:00 Pont Ste Maxence – USM Senlis Coupe De France – Frankrig 1 – 2
14:00 Prix-les-Mezieres – Wasquehal Coupe De France – Frankrig 2 – 0
14:00 Maximin – Valenciennes Coupe De France – Frankrig 0 – 2
14:00 Mozac US – Cournon Coupe De France – Frankrig 2 – 3
14:00 Nancy – Belfort Sud Coupe De France – Frankrig 2 – 1
14:00 US Vandoeuvre – Luneville Coupe De France – Frankrig 2 – 0
14:00 AS Sundhoffen – Mulhouse Coupe De France – Frankrig 0 – 3
14:00 Annecy le Vieux – FC de Limonest Coupe De France – Frankrig 0 – 4
14:00 4 Rivieres 70 FC – Chassieu Decines Coupe De France – Frankrig 3 – 1
14:00 CA Boulay – Meaux Academy Cs Coupe De France – Frankrig 2 – 1
14:00 Reims Sainte-Anne – Cormontreuil Coupe De France – Frankrig 5 – 4
14:00 Cep Lorient – Plabennec Coupe De France – Frankrig 1 – 3
14:00 Spc Le Rheu – Paimpol FC Coupe De France – Frankrig 4 – 3
14:00 Nanterre Ents – Laval Coupe De France – Frankrig 2 – 0
14:00 St Liguaire Niort – Vendee Fontenay Foot Coupe De France – Frankrig 1 – 3
15:00 Marcquois – Croix Coupe De France – Frankrig 0 – 1
15:00 AS Erstein – Thaon Coupe De France – Frankrig 0 – 2
15:00 US Oberschaeffolheim – Raon L Etape Coupe De France – Frankrig 1 – 3
19:00 Holland U17 – Frankrig U17 VM U17 Slutspil 1 – 3
20:45 Albanien – Frankrig EM Kvalifikation Gruppe H 0 – 2

Tirsdag 19. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Danmark U19 – Frankrig U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 8 1 – 0
19:00 Schweiz U21 – Frankrig U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 2 3 – 1
20:00 Toulouse Rodeo F.C – US Colomiers Coupe De France – Frankrig 0 – 1
20:00 Bourgoin Jallieu – Villefranche Beaujolais Coupe De France – Frankrig 0 – 2

Fredag 22. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Pau – Avranches National – Frankrig 1 – 0
20:00 Paris FC – Auxerre Ligue 2 – Frankrig 2 – 0
20:00 Caen – Le Mans Ligue 2 – Frankrig 3 – 3
20:00 Troyes – Chambly Ligue 2 – Frankrig 0 – 4
20:00 Grenoble – Nancy Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
20:00 ACA Ajaccio – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
20:00 Chateauroux – Lorient Ligue 2 – Frankrig 1 – 3
20:00 Niort – Rodez Ligue 2 – Frankrig 2 – 1
20:00 Orléans – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig 0 – 1
20:00 Villefranche Beaujolais – Concarneau National – Frankrig 0 – 0
20:00 Dunkerque – FC Bastia-Borgo National – Frankrig 2 – 2
20:00 Laval – Creteil National – Frankrig 0 – 0
20:00 AS Beziers – Lyon la Duchere National – Frankrig 1 – 4
20:00 Bourg Peronnas – Le Puy National – Frankrig 4 – 0
20:00 Ajaccio – Quevilly National – Frankrig 0 – 0
20:00 Red Star – Cholet National – Frankrig 2 – 1
20:45 PSG – Lille Ligue 1 – Frankrig 2 – 0

Lørdag 23. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Lens – Sochaux Ligue 2 – Frankrig 4 – 0
16:00 ASM Belfort – Lens B National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 3
16:00 Nantes B – Sete National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 1
17:00 FCSR Haguenau – Croix National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 0
17:00 Bastia – Schiltigheim National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 1
17:00 Jura Sud – Moulins Yzeure National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 1
17:30 Lyon – Nice Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
18:00 Sainte Genevieve – Entente SSG Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:00 Dinan-Lehon – St Pontivyen Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:00 Alerte S Montlouis – AF Vire Coupe De France – Frankrig 1 – 2
18:00 Sedan – Saint-Quentin National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 0
18:00 Lille B – Reims B National 2 Gruppe A – Frankrig 1 – 2
18:00 Drancy – Mulhouse National 2 Gruppe A – Frankrig 1 – 1
18:00 St Maur Lusitanos – Epinal National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 1
18:00 Poissy – Rouen National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 0
18:00 C Chartres Football – FC Fleury 91 National 2 Gruppe B – Frankrig 2 – 0
18:00 Stade Briochin – St. Malo National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 1
18:00 US Granville – CMS Oissel National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 0
18:00 Vitre – Guingamp B National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 1
18:00 St-Pryve St-Hilaire – Romorantin National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 0
18:00 Chamalieres – Bergerac Perigord National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 2
18:00 Bourges Foot – US Colomiers National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 0
18:00 Saint-Etienne B – Andrezieux National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 0
18:00 Blois – Trelissac National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 0
18:00 Angouleme – Montpellier B National 2 Gruppe C – Frankrig 3 – 0
18:00 Stade Bordelais – Les Herbiers National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 3
18:00 US Marseille Endoume Catalans – Monts d'Or Azergues National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 1
18:00 Nimes B – Martigues National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 1
18:00 Annecy FC – RC Grasse National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 1
18:00 Marseille B – Louhans Cuiseaux National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 0
18:30 Gobelins – Vannes National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 2
20:00 Brest – Nantes Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Metz – Reims Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Amiens – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 0 – 4
20:00 Angers – Nimes Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Dijon – Rennes Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
20:00 Lorient B – Mantes National 2 Gruppe B – Frankrig 3 – 0
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >