Luk
<  Forrige uge
15. september 2021 – 22. september 2021
Næste uge  >

Onsdag 15. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Club Brugge U19 – Paris St. Germain U19 UEFA Youth League Gruppe A 2 – 2
21:00 Club Brugge – PSG Champions League Gruppe A 1 – 1

Torsdag 16. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:45 Rennes – Tottenham Europa Conference League Gruppe G 2 – 2
18:45 Lokomotiv Moskva – Marseille Europa League Gruppe E 1 – 1
21:00 Rangers – Lyon Europa League Gruppe A 0 – 2
21:00 Monaco – Sturm Graz Europa League Gruppe B 1 – 0

Fredag 17. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Boulogne – Cholet National – Frankrig 2 – 3
19:00 Chambly – FC Bastia-Borgo National – Frankrig 2 – 2
19:00 Sedan – Creteil National – Frankrig 0 – 0
19:00 Orléans – Annecy FC National – Frankrig 2 – 2
19:00 Laval – Le Mans National – Frankrig 2 – 1
19:00 Sete – Stade Briochin National – Frankrig 0 – 0
19:00 Red Star – Villefranche Beaujolais National – Frankrig 0 – 1
19:00 Bourg Peronnas – Chateauroux National – Frankrig 1 – 0
20:00 Louhans Cuiseaux – Fréjus National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 0
20:00 Angouleme – Montpellier B National 2 Gruppe D – Frankrig 3 – 2
21:00 Strasbourg – Metz Ligue 1 – Frankrig 3 – 0

Lørdag 18. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Sochaux – Paris FC Ligue 2 – Frankrig 2 – 0
15:00 Toulouse – Grenoble Ligue 2 – Frankrig 4 – 1
16:00 Lens B – ASM Belfort National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 1
16:00 Lyon B – Aubagne National 2 Gruppe C – Frankrig 3 – 1
16:00 Nantes B – Andrezieux National 2 Gruppe D – Frankrig Udsat
17:00 Lens – Lille Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
18:00 C Chartres Football – Plabennec National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 0
18:00 Voltigeurs de Chateaubriant – St Malo National 2 Gruppe A – Frankrig 4 – 0
18:00 US Granville – Vitre National 2 Gruppe A – Frankrig 1 – 1
18:00 Poissy – St-Pryve St-Hilaire National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 1
18:00 Romorantin – Rouen National 2 Gruppe A – Frankrig 1 – 1
18:00 Guingamp B – Blois National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 3
18:00 Paris 13 Atletico – Auxerre B National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 0
18:00 Metz B – Schiltigheim National 2 Gruppe B – Frankrig 4 – 1
18:00 St Maur Lusitanos – Entente SSG National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 0
18:00 Saint-Quentin – Sainte Genevieve National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 2
18:00 FCSR Haguenau – Beauvais National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 1
18:00 FC Fleury 91 – Epinal National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 1
18:00 Bobigny Bagnolet Gagny – Reims B National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 0
18:00 Lyon La Duchere – GFA Rumilly Vallieres National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 0
18:00 Marseille B – SC Toulon National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 1
18:00 Monaco B – Martigues National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 0
18:00 RC Grasse – GOAL FC National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 0
18:00 Marignane/Gignac FC – Jura Sud National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 0
18:00 Hyeres – St Priest National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 0
18:00 Stade Montois – Bourges Foot 18 National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 2
18:00 Canet Roussillon – Chamalieres National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 0
18:00 US Colomiers – Bergerac Perigord National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 1
18:00 Trelissac – Les Herbiers National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 0
18:00 AS Beziers – Le Puy National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 1
18:30 Vannes – Versailles National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 1
18:30 Moulins Yzeure – Angers B National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 0
19:00 Rodez – ACA Ajaccio Ligue 2 – Frankrig 0 – 2
19:00 Quevilly – Auxerre Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
19:00 Pau – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
19:00 Niort – Guingamp Ligue 2 – Frankrig 2 – 0
19:00 Nimes – Amiens Ligue 2 – Frankrig 3 – 3
19:00 Nancy – Le Havre Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
19:00 Dijon – Dunkerque Ligue 2 – Frankrig 2 – 0
19:00 Bastia – Caen Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
19:00 Lorient B – Caen B National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 1
21:00 Saint Etienne – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 1 – 2

Søndag 19. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Nice – Monaco Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
15:00 Angers – Nantes Ligue 1 – Frankrig 1 – 4
15:00 Clermont Foot – Brest Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
15:00 Reims – Lorient Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
15:00 Troyes – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
17:05 Marseille – Rennes Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
20:45 PSG – Lyon Ligue 1 – Frankrig 2 – 1

Mandag 20. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Concarneau – Avranches National – Frankrig 1 – 3

Tirsdag 21. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 ACA Ajaccio – Niort Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
20:00 Valenciennes – Bastia Ligue 2 – Frankrig 2 – 1
20:00 Paris FC – Nimes Ligue 2 – Frankrig 2 – 0
20:00 Le Havre – Quevilly Ligue 2 – Frankrig 1 – 0
20:00 Guingamp – Sochaux Ligue 2 – Frankrig 1 – 2
20:00 Grenoble – Nancy Ligue 2 – Frankrig 4 – 1
20:00 Dunkerque – Toulouse Ligue 2 – Frankrig 0 – 2
20:00 Caen – Dijon Ligue 2 – Frankrig 0 – 1
20:00 Auxerre – Rodez Ligue 2 – Frankrig 1 – 0
20:00 Amiens – Pau Ligue 2 – Frankrig 2 – 2

Onsdag 22. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Rennes – Clermont Foot Ligue 1 – Frankrig 6 – 0
19:00 Nantes – Brest Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
19:00 Montpellier – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 3 – 3
19:00 Monaco – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
19:00 Lille – Reims Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
21:00 Angers – Marseille Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
21:00 Lens – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
21:00 Lorient – Nice Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
21:00 Lyon – Troyes Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
21:00 Metz – PSG Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
<  Forrige uge
15. september 2021 – 22. september 2021
Næste uge  >