Luk
<  Forrige uge
22. september 2021 – 29. september 2021
Næste uge  >

Onsdag 22. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Lille – Reims Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
19:00 Monaco – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
19:00 Montpellier – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 3 – 3
19:00 Nantes – Brest Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
19:00 Rennes – Clermont Foot Ligue 1 – Frankrig 6 – 0
21:00 Metz – PSG Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
21:00 Lyon – Troyes Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
21:00 Lorient – Nice Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
21:00 Lens – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
21:00 Angers – Marseille Ligue 1 – Frankrig 0 – 0

Fredag 24. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Avranches – Boulogne National – Frankrig 1 – 0
19:00 Le Mans – Concarneau National – Frankrig 1 – 1
19:00 Villefranche Beaujolais – Orléans National – Frankrig 1 – 0
19:00 Creteil – Laval National – Frankrig 0 – 1
19:00 Stade Briochin – Annecy FC National – Frankrig 1 – 2
19:00 Cholet – Chambly National – Frankrig 2 – 0
19:00 Sete – Bourg Peronnas National – Frankrig 2 – 5
19:00 FC Bastia-Borgo – Red Star National – Frankrig 2 – 2
21:00 Sochaux – Auxerre Ligue 2 – Frankrig 0 – 0
21:00 Rodez – Grenoble Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
21:00 Quevilly – Guingamp Ligue 2 – Frankrig 2 – 2
21:00 Pau – Dunkerque Ligue 2 – Frankrig 1 – 2
21:00 Niort – Paris FC Ligue 2 – Frankrig 4 – 1
21:00 Nimes – Le Havre Ligue 2 – Frankrig 0 – 1
21:00 Nancy – Amiens Ligue 2 – Frankrig 1 – 1
21:00 Dijon – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig 0 – 1

Lørdag 25. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Bastia – ACA Ajaccio Ligue 2 – Frankrig 2 – 0
15:00 Lorient B – Guingamp B National 2 Gruppe A – Frankrig 3 – 0
16:00 Versailles – US Granville National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 0
16:00 Caen B – Rouen National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 5
16:00 Jura Sud – Lyon B National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 1
17:00 Saint Etienne – Nice Ligue 1 – Frankrig 0 – 3
17:00 FCSR Haguenau – Paris 13 Atletico National 2 Gruppe B – Frankrig 2 – 2
17:00 Epinal – St Maur Lusitanos National 2 Gruppe B – Frankrig 0 – 0
17:00 Auxerre B – Bobigny Bagnolet Gagny National 2 Gruppe B – Frankrig 2 – 2
17:00 Reims B – Saint-Quentin National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 1
17:00 GOAL FC – Louhans Cuiseaux National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 0
18:00 Vitre – Romorantin National 2 Gruppe A – Frankrig 1 – 1
18:00 Plabennec – Voltigeurs de Chateaubriant National 2 Gruppe A – Frankrig 1 – 0
18:00 St Malo – Vannes National 2 Gruppe A – Frankrig 2 – 2
18:00 St-Pryve St-Hilaire – C Chartres Football National 2 Gruppe A – Frankrig 0 – 2
18:00 Blois – Poissy National 2 Gruppe A – Frankrig 1 – 1
18:00 Beauvais – Schiltigheim National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 2
18:00 ASM Belfort – FC Fleury 91 National 2 Gruppe B – Frankrig 2 – 0
18:00 Entente SSG – Metz B National 2 Gruppe B – Frankrig 2 – 4
18:00 Sainte Genevieve – Lens B National 2 Gruppe B – Frankrig 1 – 1
18:00 Marseille B – Marignane/Gignac FC National 2 Gruppe C – Frankrig 2 – 3
18:00 SC Toulon – Martigues National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 1
18:00 GFA Rumilly Vallieres – Monaco B National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 2
18:00 Fréjus – Hyeres National 2 Gruppe C – Frankrig 0 – 0
18:00 Aubagne – RC Grasse National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 0
18:00 St Priest – Lyon La Duchere National 2 Gruppe C – Frankrig 1 – 2
18:00 Montpellier B – Trelissac National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 2
18:00 Chamalieres – Angouleme National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 2
18:00 Angers B – AS Beziers National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 0
18:00 Les Herbiers – Moulins Yzeure National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 2
18:00 US Colomiers – Nantes B National 2 Gruppe D – Frankrig 0 – 2
18:00 Le Puy – Stade Montois National 2 Gruppe D – Frankrig 4 – 0
18:00 Bergerac Perigord – Bourges Foot 18 National 2 Gruppe D – Frankrig 2 – 1
18:00 Andrezieux – Canet Roussillon National 2 Gruppe D – Frankrig 1 – 1
19:00 Strasbourg – Lille Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
21:00 Lyon – Lorient Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
21:00 PSG – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 2 – 0

Søndag 26. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Bordeaux – Rennes Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
15:00 Troyes – Angers Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
15:00 Reims – Nantes Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
15:00 Brest – Metz Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
17:05 Clermont Foot – Monaco Ligue 1 – Frankrig 1 – 3
20:45 Marseille – Lens Ligue 1 – Frankrig 2 – 3

Mandag 27. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:45 Chateauroux – Sedan National – Frankrig 1 – 1
20:45 Toulouse – Caen Ligue 2 – Frankrig 2 – 3

Tirsdag 28. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Paris St. Germain U19 – Manchester City U19 UEFA Youth League Gruppe A 1 – 1
21:00 PSG – Manchester City Champions League Gruppe A 2 – 0

Onsdag 29. september 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc U19 – Angers U19 UEFA Youth League Domestic Champions Path 0 – 2
21:00 Salzburg – Lille Champions League Gruppe G 2 – 1
<  Forrige uge
22. september 2021 – 29. september 2021
Næste uge  >