LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
19. november 2017 – 26. november 2017
Næste uge  >

Søndag 19. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 ADO Den Haag – Heracles Æresdivisionen – Holland
14:00 ASV de Dijk – AFC Tweede Divisie – Holland
14:30 Zwolle – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
14:30 Utrecht – Excelsior Æresdivisionen – Holland
14:30 Groningen – Vitesse Æresdivisionen – Holland
14:30 TEC – Lienden Tweede Divisie – Holland
16:45 Roda – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland

Mandag 20. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Jong PSV – Jong FC Utrecht Eerste Divisie – Holland
20:00 Jong AZ Alkmaar – Jong Ajax Eerste Divisie – Holland

Tirsdag 21. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:45 Manchester City U19 – Feyenoord U19 UEFA Youth League Gruppe F
16:00 Ajax U19 – Legia Warszawa U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff
18:30 Ajax – Gladbach Træningskamp
20:45 Manchester City – Feyenoord Champions League Gruppe F

Torsdag 23. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Lazio – Vitesse Europa League Gruppe K

Fredag 24. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Slovakiet (k) – Holland (k) VM Kvalifikation UEFA Gruppe 3 (k)
20:00 AZ Alkmaar – Twente Æresdivisionen – Holland
20:00 MVV Maastricht – Helmond Sport Eerste Divisie – Holland
20:00 Fortuna Sittard – Go Ahead Eagles Eerste Divisie – Holland
20:00 De Graafschap – FC Eindhoven Eerste Divisie – Holland
20:00 Nijmegen – Jong Ajax Eerste Divisie – Holland
20:00 Jong PSV – Telstar Eerste Divisie – Holland
20:00 RKC Waalwijk – FC Oss Eerste Divisie – Holland
20:00 Dordrecht – Jong AZ Alkmaar Eerste Divisie – Holland
20:00 FC Volendam – FC Emmen Eerste Divisie – Holland
20:00 Jong FC Utrecht – Almere City FC Eerste Divisie – Holland
20:00 Cambuur – FC Den Bosch Eerste Divisie – Holland

Lørdag 25. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 Lienden – GVVV Veenendaal Tweede Divisie – Holland
15:30 Barendrecht – Lisse Tweede Divisie – Holland
15:30 Kozakken Boys – Achilles 29 Tweede Divisie – Holland
15:30 IJsselmeervogels – TEC Tweede Divisie – Holland
15:30 HHC – ASV de Dijk Tweede Divisie – Holland
15:30 Rijnsburgse Boys – Excelsior Maassluis Tweede Divisie – Holland
15:30 Jong Sparta Rotterdam – Katwijk Tweede Divisie – Holland
18:30 VVV-Venlo – Willem II Æresdivisionen – Holland
19:45 Heracles – Breda Æresdivisionen – Holland
19:45 Groningen – Feyenoord Æresdivisionen – Holland
20:45 Heerenveen – Zwolle Æresdivisionen – Holland

Søndag 26. november 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Ajax – Roda Æresdivisionen – Holland
14:30 Excelsior – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
14:30 Sparta Rotterdam – Utrecht Æresdivisionen – Holland
14:30 De Treffers – VVSB Tweede Divisie – Holland
14:30 AFC – Koninklijke HFC Tweede Divisie – Holland
16:45 Vitesse – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland
<  Forrige uge
19. november 2017 – 26. november 2017
Næste uge  >