Luk
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >

Torsdag 8. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Mariupol – AZ Alkmaar Europa League Kvalifikation 0 – 0
19:00 Haugesund – PSV Eindhoven Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:30 Feyenoord – Dinamo Tbilisi Europa League Kvalifikation 4 – 0

Fredag 9. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Sparta Rotterdam – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 4 – 1
20:00 Dordrecht – Breda Eerste Divisie – Holland 0 – 2
20:00 Helmond Sport – FC Volendam Eerste Divisie – Holland 1 – 1
20:00 TOP Oss – Jong Ajax Eerste Divisie – Holland 2 – 1
20:00 Roda – Almere City FC Eerste Divisie – Holland 1 – 1
20:00 Nijmegen – FC Eindhoven Eerste Divisie – Holland 1 – 2
20:00 De Graafschap – Cambuur Eerste Divisie – Holland 2 – 0
20:00 Go Ahead Eagles – MVV Maastricht Eerste Divisie – Holland 3 – 2

Lørdag 10. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Groningen – Twente Æresdivisionen – Holland 1 – 3
19:45 Ajax – FC Emmen Æresdivisionen – Holland 5 – 0
19:45 Excelsior – Jong FC Utrecht Eerste Divisie – Holland 2 – 0
20:45 Willem II – Vitesse Æresdivisionen – Holland 0 – 2

Søndag 11. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 Fortuna Sittard – Heracles Æresdivisionen – Holland 1 – 1
14:30 Heerenveen – Feyenoord Æresdivisionen – Holland 1 – 1
14:30 RKC Waalwijk – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 0 – 2
16:45 Utrecht – Zwolle Æresdivisionen – Holland 3 – 1
20:00 PSV Eindhoven – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland 3 – 1

Mandag 12. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Jong PSV – FC Den Bosch Eerste Divisie – Holland 2 – 2
20:00 Jong AZ Alkmaar – Telstar Eerste Divisie – Holland 0 – 0

Tirsdag 13. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Gornik Leczna (k) – FC Twente (k) Champions League Kvalifikation Gruppe 9 (k) 0 – 2
20:30 Ajax – PAOK Champions League Kvalifikation 3 – 2
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >