Luk
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 19. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 PSV Eindhoven – Sporting CP Europa League Gruppe D
21:00 Rangers – Feyenoord Europa League Gruppe G
21:00 Partizan Beograd – AZ Alkmaar Europa League Gruppe L

Fredag 20. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Twente – Heracles Æresdivisionen – Holland
20:00 Telstar – FC Volendam Eerste Divisie – Holland
20:00 Almere City FC – Jong AZ Alkmaar Eerste Divisie – Holland
20:00 Roda – Jong FC Utrecht Eerste Divisie – Holland
20:00 De Graafschap – FC Eindhoven Eerste Divisie – Holland
20:00 FC Den Bosch – MVV Maastricht Eerste Divisie – Holland
20:00 Go Ahead Eagles – Jong Ajax Eerste Divisie – Holland
20:00 Breda – Excelsior Eerste Divisie – Holland
20:00 Dordrecht – Nijmegen Eerste Divisie – Holland

Lørdag 21. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Katwijk – Quick Boys Tweede Divisie – Holland
14:30 GVVV Veenendaal – Excelsior Maassluis Tweede Divisie – Holland
15:00 Rijnsburgse Boys – Jong FC Volendam Tweede Divisie – Holland
15:00 Spakenburg – Jong Sparta Rotterdam Tweede Divisie – Holland
15:00 ASWH – IJsselmeervogels Tweede Divisie – Holland
15:30 Kozakken Boys – HHC Tweede Divisie – Holland
18:00 De Treffers – SVV Scheveningen Tweede Divisie – Holland
18:00 TEC – Noordwijk Tweede Divisie – Holland
18:30 Sparta Rotterdam – RKC Waalwijk Æresdivisionen – Holland
19:45 Willem II – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland
19:45 Groningen – Zwolle Æresdivisionen – Holland
19:45 Helmond Sport – TOP Oss Eerste Divisie – Holland
20:45 Vitesse – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland

Søndag 22. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 Heerenveen – Utrecht Æresdivisionen – Holland
14:30 FC Emmen – Feyenoord Æresdivisionen – Holland
14:30 AFC – Koninklijke HFC Tweede Divisie – Holland
16:45 PSV Eindhoven – Ajax Æresdivisionen – Holland
16:45 ADO Den Haag – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland

Mandag 23. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Jong PSV – Cambuur Eerste Divisie – Holland

Onsdag 25. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 PSV Eindhoven – Groningen Æresdivisionen – Holland
19:00 FC Twente (k) – SKN St. Pölten (k) Champions League Slutspil (k)
20:45 Ajax – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland

Torsdag 26. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Feyenoord – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >