Luk
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 3. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Feyenoord – FC Porto Europa League Gruppe G 2 – 0
18:55 AZ Alkmaar – Manchester United Europa League Gruppe L 0 – 0
21:00 Rosenborg – PSV Eindhoven Europa League Gruppe D 1 – 4

Fredag 4. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Slovenien (k) – Holland (k) EM Kval. Gruppe A (k) 2 – 4
20:00 Groningen – RKC Waalwijk Æresdivisionen – Holland 3 – 0
20:00 De Graafschap – Almere City FC Eerste Divisie – Holland 0 – 0
20:00 Jong Ajax – FC Eindhoven Eerste Divisie – Holland 6 – 0
20:00 Telstar – Roda Eerste Divisie – Holland 1 – 2
20:00 Helmond Sport – MVV Maastricht Eerste Divisie – Holland 3 – 1
20:00 FC Den Bosch – TOP Oss Eerste Divisie – Holland 4 – 0
20:00 Go Ahead Eagles – Jong AZ Alkmaar Eerste Divisie – Holland 1 – 1
20:00 Jong PSV – FC Volendam Eerste Divisie – Holland 3 – 1
20:00 Breda – Nijmegen Eerste Divisie – Holland 1 – 0
20:00 Dordrecht – Jong FC Utrecht Eerste Divisie – Holland 2 – 5
20:00 Cambuur – Excelsior Eerste Divisie – Holland 4 – 0

Lørdag 5. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Excelsior Maassluis – Jong Sparta Rotterdam Tweede Divisie – Holland 1 – 2
14:30 GVVV Veenendaal – IJsselmeervogels Tweede Divisie – Holland 0 – 3
15:00 Spakenburg – Noordwijk Tweede Divisie – Holland 2 – 1
15:00 Kozakken Boys – Koninklijke HFC Tweede Divisie – Holland 0 – 2
15:00 ASWH – Jong FC Volendam Tweede Divisie – Holland 5 – 2
15:30 Katwijk – AFC Tweede Divisie – Holland 1 – 2
15:30 Rijnsburgse Boys – Quick Boys Tweede Divisie – Holland 3 – 1
17:00 Holland U19 (k) – Ukraine U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 9 (k) 4 – 1
18:00 TEC – SVV Scheveningen Tweede Divisie – Holland 1 – 1
18:00 De Treffers – HHC Tweede Divisie – Holland 1 – 1
18:30 Heracles – FC Emmen Æresdivisionen – Holland 2 – 0
19:45 Sparta Rotterdam – Twente Æresdivisionen – Holland 2 – 1
19:45 Vitesse – Utrecht Æresdivisionen – Holland 2 – 1
20:45 Heerenveen – Zwolle Æresdivisionen – Holland 1 – 0

Søndag 6. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 ADO Den Haag – Ajax Æresdivisionen – Holland 0 – 2
14:30 Fortuna Sittard – Feyenoord Æresdivisionen – Holland 4 – 2
16:45 PSV Eindhoven – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 4 – 1
16:45 Willem II – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 1 – 1

Tirsdag 8. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Holland U19 – Moldova U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 12 5 – 0
19:00 Irland U19 (k) – Holland U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 9 (k) 0 – 6
20:00 Holland (k) – Rusland (k) EM Kval. Gruppe A (k) 2 – 0

Onsdag 9. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Heerenveen – Ajax Træningskamp 1 – 0
19:00 Holland U17 – Kosovo U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 12 1 – 1

Torsdag 10. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Holland – Nordirland EM Kvalifikation Gruppe C 3 – 1
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >