Luk
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >

Fredag 18. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Jong FC Utrecht – De Graafschap Eerste Divisie – Holland 2 – 2
20:00 Telstar – Almere City FC Eerste Divisie – Holland 1 – 0
20:00 FC Den Bosch – Roda Eerste Divisie – Holland 0 – 0
20:00 Go Ahead Eagles – FC Volendam Eerste Divisie – Holland 3 – 0
20:00 MVV Maastricht – Excelsior Eerste Divisie – Holland 0 – 0
20:00 Dordrecht – Helmond Sport Eerste Divisie – Holland 1 – 2
20:00 Cambuur – TOP Oss Eerste Divisie – Holland 5 – 1
20:00 Jong AZ Alkmaar – Jong Ajax Eerste Divisie – Holland 3 – 2
20:00 Nijmegen – Jong PSV Eerste Divisie – Holland 1 – 0
20:00 FC Eindhoven – Breda Eerste Divisie – Holland 2 – 2

Lørdag 19. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 GVVV Veenendaal – AFC Tweede Divisie – Holland
18:30 AZ Alkmaar – Heerenveen Æresdivisionen – Holland
18:30 RKC Waalwijk – Ajax Æresdivisionen – Holland
19:45 Twente – Willem II Æresdivisionen – Holland
20:45 VVV-Venlo – Vitesse Æresdivisionen – Holland
20:45 Utrecht – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland

Søndag 20. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 Zwolle – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland
14:30 FC Emmen – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland
14:30 Groningen – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland
16:45 Feyenoord – Heracles Æresdivisionen – Holland

Mandag 21. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Jong AZ Alkmaar – Nijmegen Eerste Divisie – Holland
20:00 Jong Ajax – Jong FC Utrecht Eerste Divisie – Holland
20:00 Jong PSV – FC Eindhoven Eerste Divisie – Holland
20:00 Breda – De Graafschap Eerste Divisie – Holland

Tirsdag 22. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Holland U17 (k) – Letland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 11 (k)

Onsdag 23. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Ajax U19 – Chelsea U19 UEFA Youth League Gruppe H
18:55 Ajax – Chelsea Champions League Gruppe H

Torsdag 24. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Young Boys – Feyenoord Europa League Gruppe G
18:55 AZ Alkmaar – FC Astana Europa League Gruppe L
21:00 PSV Eindhoven – LASK Europa League Gruppe D
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >