Luk
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 2. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 HHC – GVVV Veenendaal Tweede Divisie – Holland 4 – 0
14:30 SVV Scheveningen – Spakenburg Tweede Divisie – Holland 5 – 0
14:30 AFC – Excelsior Maassluis Tweede Divisie – Holland 3 – 1
15:00 IJsselmeervogels – Jong FC Volendam Tweede Divisie – Holland 3 – 3
15:00 ASWH – De Treffers Tweede Divisie – Holland 2 – 2
15:00 Rijnsburgse Boys – Kozakken Boys Tweede Divisie – Holland 1 – 2
15:30 TEC – Quick Boys Tweede Divisie – Holland 0 – 2
15:30 Katwijk – Noordwijk Tweede Divisie – Holland 3 – 2
18:30 RKC Waalwijk – Heracles Æresdivisionen – Holland 2 – 0
19:45 Sparta Rotterdam – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland 2 – 2
20:45 AZ Alkmaar – Twente Æresdivisionen – Holland 3 – 0

Søndag 3. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Holland U17 – USA U17 VM U17 Gruppe D 4 – 0
12:15 FC Emmen – Vitesse Æresdivisionen – Holland 2 – 1
14:30 Utrecht – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland 6 – 0
14:30 VVV-Venlo – Feyenoord Æresdivisionen – Holland 0 – 3
14:30 Groningen – Willem II Æresdivisionen – Holland 2 – 0
14:30 Koninklijke HFC – Jong Sparta Rotterdam Tweede Divisie – Holland 3 – 2
16:45 ADO Den Haag – Heerenveen Æresdivisionen – Holland 1 – 1

Mandag 4. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Jong Ajax – FC Volendam Eerste Divisie – Holland 1 – 3
20:00 Jong PSV – Roda Eerste Divisie – Holland 1 – 1

Tirsdag 5. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Chelsea U19 – Ajax U19 UEFA Youth League Gruppe H 1 – 1
21:00 Chelsea – Ajax Champions League Gruppe H 4 – 4

Onsdag 6. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Nigeria U17 – Holland U17 VM U17 Slutspil 1 – 3

Torsdag 7. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:50 FC Astana – AZ Alkmaar Europa League Gruppe L 0 – 5
18:55 LASK – PSV Eindhoven Europa League Gruppe D 4 – 1
21:00 Feyenoord – Young Boys Europa League Gruppe G 1 – 1

Fredag 8. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Tyrkiet (k) – Holland (k) EM Kval. Gruppe A (k) 0 – 8
20:00 Vitesse – Groningen Æresdivisionen – Holland 1 – 2
20:00 Jong AZ Alkmaar – MVV Maastricht Eerste Divisie – Holland 3 – 2
20:00 Helmond Sport – De Graafschap Eerste Divisie – Holland 1 – 2
20:00 Almere City FC – Breda Eerste Divisie – Holland 1 – 0
20:00 Jong Ajax – FC Den Bosch Eerste Divisie – Holland 5 – 1
20:00 Roda – Cambuur Eerste Divisie – Holland 1 – 2
20:00 Nijmegen – TOP Oss Eerste Divisie – Holland 3 – 0
20:00 Excelsior – FC Eindhoven Eerste Divisie – Holland 5 – 4
20:00 Go Ahead Eagles – Dordrecht Eerste Divisie – Holland 3 – 1
20:00 Jong PSV – Telstar Eerste Divisie – Holland 1 – 1
20:00 FC Volendam – Jong FC Utrecht Eerste Divisie – Holland 1 – 0

Lørdag 9. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Excelsior Maassluis – Rijnsburgse Boys Tweede Divisie – Holland 3 – 3
14:30 GVVV Veenendaal – ASWH Tweede Divisie – Holland 3 – 0
14:30 HHC – TEC Tweede Divisie – Holland 2 – 1
14:30 Noordwijk – AFC Tweede Divisie – Holland 2 – 2
15:00 Spakenburg – Katwijk Tweede Divisie – Holland 4 – 2
15:00 Jong FC Volendam – Kozakken Boys Tweede Divisie – Holland 1 – 2
15:30 Jong Sparta Rotterdam – SVV Scheveningen Tweede Divisie – Holland 0 – 0
15:30 Quick Boys – IJsselmeervogels Tweede Divisie – Holland 2 – 1
18:30 Heerenveen – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland 2 – 1
19:45 Fortuna Sittard – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland 1 – 0
20:45 Heracles – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 6 – 1
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >