Luk
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 16. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Noordwijk – HHC Tweede Divisie – Holland
14:30 SVV Scheveningen – Jong FC Volendam Tweede Divisie – Holland
15:00 ASWH – Quick Boys Tweede Divisie – Holland
15:00 Kozakken Boys – IJsselmeervogels Tweede Divisie – Holland
15:00 Spakenburg – Excelsior Maassluis Tweede Divisie – Holland
15:30 Koninklijke HFC – Rijnsburgse Boys Tweede Divisie – Holland
15:30 Katwijk – De Treffers Tweede Divisie – Holland
18:00 TEC – GVVV Veenendaal Tweede Divisie – Holland
20:45 Nordirland – Holland EM Kvalifikation Gruppe C

Søndag 17. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 Telstar – Go Ahead Eagles Eerste Divisie – Holland
14:30 FC Den Bosch – Excelsior Eerste Divisie – Holland
14:30 AFC – Jong Sparta Rotterdam Tweede Divisie – Holland
16:45 Cambuur – Almere City FC Eerste Divisie – Holland
19:00 Holland U17 – Frankrig U17 VM U17 Slutspil

Tirsdag 19. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Holland U21 – England U21 Venskabskamp U21
20:45 Holland – Estland EM Kvalifikation Gruppe C

Fredag 22. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 MVV Maastricht – TOP Oss Eerste Divisie – Holland
20:00 FC Eindhoven – Cambuur Eerste Divisie – Holland
20:00 Go Ahead Eagles – Roda Eerste Divisie – Holland
20:00 Almere City FC – FC Den Bosch Eerste Divisie – Holland
20:00 Dordrecht – Telstar Eerste Divisie – Holland
20:00 Excelsior – FC Volendam Eerste Divisie – Holland
20:00 Helmond Sport – Nijmegen Eerste Divisie – Holland
20:00 De Graafschap – Jong PSV Eerste Divisie – Holland
20:00 Breda – Jong Ajax Eerste Divisie – Holland
20:00 Jong FC Utrecht – Jong AZ Alkmaar Eerste Divisie – Holland

Lørdag 23. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 GVVV Veenendaal – Spakenburg Tweede Divisie – Holland
14:30 Excelsior Maassluis – SVV Scheveningen Tweede Divisie – Holland
15:00 IJsselmeervogels – Koninklijke HFC Tweede Divisie – Holland
15:30 Jong FC Volendam – HHC Tweede Divisie – Holland
15:30 Kozakken Boys – ASWH Tweede Divisie – Holland
15:30 Jong Sparta Rotterdam – Noordwijk Tweede Divisie – Holland
15:30 Rijnsburgse Boys – Katwijk Tweede Divisie – Holland
15:30 Quick Boys – AFC Tweede Divisie – Holland
18:30 Utrecht – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland
19:45 Zwolle – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland
19:45 Ajax – Heracles Æresdivisionen – Holland
20:45 ADO Den Haag – Willem II Æresdivisionen – Holland
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >